Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: duyuru:ucak bileti hakkında

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart duyuru:ucak bileti hakkında

arkadaşlar uygar turla gorustum indirim olayı icin soz aldım(work and travel programına uygar turla gidecegim icin bayagı bi muhabbetimiz oldu). 28 martta listemi verecem o zamana kadar isim soyisim ve gidecegi yeri bana ileten arkadasları listeme ekleyebilirim(gidiş donuş tarihleri degistirilebiliyo nasıl olsa-yine de ben su tarihte gidecem diyenler olursa tarihi de yazsınlar- ) listedekilere ucaklardaki ucuz biletleri alacaklar(ucaklardaki nerdeyse tum koltuklar farklı fiyatta oluyomus. buna ben de acı bi sekilde sahit oldum. benim 2 milyar 16 milyona aldıgım alaska biletini neredeyse yarı fiyatına alanlar vardı. aynı ucakta gidip gelmemize ragmen), indirim filan olursa yararlandıracaklar hem de peşin fiyatına 4-6 taksit yapacaklar.
    bu sadece rezervasyon olacakmıs eger daha uygun fiyata bilet bulabilirsek sistemde bizi o sirkete aktarıp aynı fiyatla gitmemizi saglayacaklarmıs. hic bi kaybımız olmuyo yani.
    aklına takılan sorular olan arkadaslar forumdan yada msn adresimden bilgi alabilir. msn adresim eyup_u

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

eyuuup verdiğin bilgiler için teşekkürler.
    ayrıca kusura bakma özel mesajını geç gördüm biraz.msn ekledim ordan konuşuruz artık...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

eyyup kardeş mrb.beni de listene eklersen sevinrm.ama bikac sorum olacak.biz bu biletleri uygar turizmden mi alcaz yoksa onun aracaı olacagı baska bir acentadan mı?bir de tarih değisme durumunda herhangi bir kaybımız olmyr degl mi?benm gidiş donus tarifem şoyle:

Gidiş :16 haziran(istanbul-virginia,richmond)
    dönüş :10 eylül(new york,john kennedy airport-istanbul)

bi de son olarak ne zaman bu bilet fiyatları açıklanacak?
    eger bu konularda yardımcı olursan sevinirim...ha bu arada adım:
    Mehmet Yusuf TURANOĞLU

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

eyup eğer şirketinin bununla ilgili bir çıkarı yok ve sen watçıların yararına bir iş yaptığını söylüyorsan, bu çalışmandan birçok öğrencinin faydalanması adına sitede ayrı bir sayfa açabiliriz.

bu arada joe uçak bileti internetten hallediliyor genelde. alacağın bilet elektronik bilet olacak ve internetten çıktısını alacaksın. sonra gideceğin gün havaalanında check-in de elektronik biletini gösteriyorsun. ayrıca gidiş dönüş tarihlerinde değişiklik yapabiliyorsunuz. ben amerikada iki kez tarihimi değiştirdim ve her seferinde 50 dolar fark ödedim. bunu kendim yaptım şirkete falan telefon açıp yardım istemedim. başka bir arkadaşım tek değişiklik yaptı ve 126 dolar ödedi. üstelik havaalanında değişiklik yapmıştı ben telefonda yaptım. bilet fiyatları borsa gibi birşey. hiç belli olmuyor fiyatları.
    admin (at) turkishwat.net

Tecrübe Puanı
    10

konunun buraya taşınması daha yararlı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyup eğer şirketinin bununla ilgili bir çıkarı yok ve sen watçıların yararına bir iş yaptığını söylüyorsan, bu çalışmandan birçok öğrencinin faydalanması adına sitede ayrı bir sayfa açabiliriz.

bu arada joe uçak bileti internetten hallediliyor genelde. alacağın bilet elektronik bilet olacak ve internetten çıktısını alacaksın. sonra gideceğin gün havaalanında check-in de elektronik biletini gösteriyorsun. ayrıca gidiş dönüş tarihlerinde değişiklik yapabiliyorsunuz. ben amerikada iki kez tarihimi değiştirdim ve her seferinde 50 dolar fark ödedim. bunu kendim yaptım şirkete falan telefon açıp yardım istemedim. başka bir arkadaşım tek değişiklik yaptı ve 126 dolar ödedi. üstelik havaalanında değişiklik yapmıştı ben telefonda yaptım. bilet fiyatları borsa gibi birşey. hiç belli olmuyor fiyatları.
    dostum gezgin harbiden super acıklamıssın olayı. tarihlerde degisiklik yapabiliyoruz istedigimiz gibi ayrıca overstop olayıyla sadece 50-60 euro gibi bi ceza odeyerek 10 kere bile degistirebiliyosun diye biliyorum. ben bes altı kere degistirdim ceza odemedim. bi kere servis ucreti diye 25 dolar istediler overstop aldım diye onu da odemedim. hem overstopu gidecegimiz sehirle hic alakası olmayan bi yerden alıp fazladan bi sehir gezme imkanımız var. biz bunu gecen sene bilmedigimizden sadece new yorku gezdik ama arkadaslarımız hem sanfransiscoyu hem new yorku gezdi.
    bilet fiyatlarının nasıl oldugunu da 3 kelimeyle acıklamıssın saolasın. "borsa gibi bisey" gercekten. hangi tur sirketinden aldıgımızın pek bi onemi kalmıyo aslında havayolları belirliyo. gecen sene 2 milyar 16 milyonu ucaga bayıldıgım icin bu sene kendim halledecem bilet isini. sirkete bırakmayacam.
    bu isten benim ve sirketimin yararı var mı? sirketime kesinlikle yok cunku trek turizmle calısıyo. ama bana yararı var cunku listedeki kisi sayısı arttıkca kisi basına dusen indirim artar mantık olarak.
    ayrı bi sayfa acınca forumdaki arkadaslar da benim kadar hesaplı alabilecekler diyosan acalım. ama oyle olursa herkes bu sirkete gelir. diger sirketler nasıl para kazanacak?

Tecrübe Puanı
    10

şimdi olay öyle olmayacak. burada başka şirketlere kayıt olan çok kişi var. benim demek istedğim senin eklediğin listeye şirket ayrımı yapılmadan öğrencilerin kabul edilmesi. yani bu bilet işi yapılırken şirkete kayıt olma gibi bir zorunluluk olmamalı. sonuçta bu uçak biletlerini ayarlamak için kayıt zorunluluğu söz konusu değildir herhalde. Zaten biz de en ucuz uçak bileti nasıl elde edilebilir onu araştırıyoruz. Bunun için çalışmalar son gaz devam ediyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

şimdi olay öyle olmayacak. burada başka şirketlere kayıt olan çok kişi var. benim demek istedğim senin eklediğin listeye şirket ayrımı yapılmadan öğrencilerin kabul edilmesi. yani bu bilet işi yapılırken şirkete kayıt olma gibi bir zorunluluk olmamalı. sonuçta bu uçak biletlerini ayarlamak için kayıt zorunluluğu söz konusu değildir herhalde. Zaten biz de en ucuz uçak bileti nasıl elde edilebilir onu araştırıyoruz. Bunun için çalışmalar son gaz devam ediyor
    bu bilet sirketi abi, wat sirketlerle bi alakası yok. zaten benim wat sirketim trek turla anlaşmalıymış ama uygar tanıdık olup boyle bi kıyak yapacam deyince tamam dedik. bi sirkete kayıt zorunlulugu da yok. hem bileti almıyoruz sadece rezervasyon yapıyoruz. aynı zamanda baska sirkete de yaptırabiliyomusuz rezervasyonu. sizin de arastırmanız cok iyi. daha uygun bisey bulabilirseniz ben de uygardan almam. bunların tek bi sistemi var nasıl olsa. ogrenciye soruyolar benden mi alacaksın bileti yoksa diger sirketten mi? sen hangisini secersen ondan alıyosun bileti. ama uygardan alırım gibi geliyo bana cunku 6 taksit digerleri yapmıyo.

Tecrübe Puanı
    10

Anladım eyuuup. Ben o şirketin wat ile ilgilendiğini de sanmıştım o yüzden öyle bir cevap verdim. 6 taksit yaptıkları fiyat nedir istersen onu da yaz buraya. ben bir yerde vergiler dahil 595 euro buldum. yine vergiler dahil 560 euro'ya da buldum ancak onda öğrenci indirimi yoktu. Bu nasıl birşeydir böyle . aynı hava yolu şirketi aynı gün öğrenciye 595 yetişkine 560 euro. dönüş günlerinde farklılk vardı sadece. bulduğumuz fiyatları ortaya koyalım o zaman. topluca alınan biletlerde büyük indirim söz konusu olacaktır elbet. (komisyondan kısmak gibi)

geçen sene 650 euro'ya uçtuğumu hatırlıyorum da (karambole gelmiştim), bu sene bol keseden para veren watçı olmasın istiyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bilet fiyatlarını nerden araştırıyorsunuz ?
    ben de elimden geldiği kadar araştırıp burdan söylemek isterim doğrusu...Hem benim için hem de diğer arkadaşlar için daha iyi olur.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet bizede söyleyin bizde araştıralım. expedia.co.uk yattı google biraz araştırma yaptım ama değişen pek birşey yok

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

[QUOTE=gezgin;1429]Anladım eyuuup. Ben o şirketin wat ile ilgilendiğini de sanmıştım o yüzden öyle bir cevap verdim. 6 taksit yaptıkları fiyat nedir istersen onu da yaz buraya. ben bir yerde vergiler dahil 595 euro buldum. yine vergiler dahil 560 euro'ya da buldum ancak onda öğrenci indirimi yoktu. Bu nasıl birşeydir böyle . aynı hava yolu şirketi aynı gün öğrenciye 595 yetişkine 560 euro. dönüş günlerinde farklılk vardı sadece. bulduğumuz fiyatları ortaya koyalım o zaman. topluca alınan biletlerde büyük indirim söz konusu olacaktır elbet. (komisyondan kısmak gibi)

dogru soyluyosun. bilet fiyatlarını karsılastırmak da iyi fikir.
    Konu eyuuup tarafından (26-03-2007 Saat 12:28 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Anladım eyuuup. Ben o şirketin wat ile ilgilendiğini de sanmıştım o yüzden öyle bir cevap verdim. 6 taksit yaptıkları fiyat nedir istersen onu da yaz buraya. ben bir yerde vergiler dahil 595 euro buldum. yine vergiler dahil 560 euro'ya da buldum ancak onda öğrenci indirimi yoktu. Bu nasıl birşeydir böyle . aynı hava yolu şirketi aynı gün öğrenciye 595 yetişkine 560 euro. dönüş günlerinde farklılk vardı sadece. bulduğumuz fiyatları ortaya koyalım o zaman. topluca alınan biletlerde büyük indirim söz konusu olacaktır elbet. (komisyondan kısmak gibi)

geçen sene 650 euro'ya uçtuğumu hatırlıyorum da (karambole gelmiştim), bu sene bol keseden para veren watçı olmasın istiyorum.
    sen yine 650 euro vermissin ben tam 2016 ytl verdim. hala uyumakta zorlanıyorum.
    indirim olmasa bile bize ucaktaki ucuz biletleri alacaklar. fiyatlar nisan basında degisecekmis tamamen o yuzden simdi fiyat soylemiyolar. rezervasyonunuzu onceden yaptırmıs olsanızda yeni fiyattan alırsınız biletinizi cunku fiyatı havayolu sirketleri belirleyecek dediler.

senin dedigin gibi şirket watla da ilgileniyo. kendi ogrencilerine en ucuz ucak ucreti odeyen wat ogrencileri olma garantisi veriyolar. ben ocak ayında uygar wat a kayıt olmustum zaten. ama benim istedigim fabrikaları ayarlayamadılar ben de ukla wat a kayıt oldum.
    gidip tekrar konustum bize soylediginiz en ucuz bilet alma sozu gecerli mi dedim, o da tabi tabi artık size de yapacaz onu dedi. benim uygarla olan alakamı da acıklamıs oldum boylece.
    pazarlık icin babamı gonderdim(babam 2 yıldır uygarın vip uyesi) o da taksit yapıp yapamayacaklarını sormus. 6 taksite kadar kabul etmişler.

dostum gezgin new york icin 595 euro biraz pahalı gibi geldi bana. ama yine de şirketi soylersen arkadaşlar da bende hem uygara hem dedigin şirkete rezervasyon yaptıralım hangisi ucuz olursa onun biletini alırız. ama arkadasların isim- soyisim ve gidecekleri yeri en gec bu ayın son gunune kadar bana gondermeleri gerekiyo cunku fiyatlar belli oldugunda ucuz biletler gidiyo hemen.

son olarak bu sekilde benle birlikte normalden daha ucuz bilet alan forum uyeleri olursa 3. yıldızı isterim adımın altına -forum yoneticilerine sakayla karısık duyuru-

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

bende bileti;
    varış yeri: fort walton beach(aktarmalar:milan ve atlanta)
    dönüş: new york(aktarmasız)
    delta havayolları
    öğrenci bileti
    704 euro.
    ekobilet.com(trek turizm)
    den aldım.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar benim irtibat içinde olduğum 2-3 tane havayolu acentası var.ve bunlarda work and travel biletleri varmış.fakat henüz belli olmamış.şuanki fiyatlarla(normal fiyat) ile wat fiyatları sizce farklımıdır?gecen sene giden arkadaşlarımıza bu soruyu yoneltiyorum.acaba gecen sene wat bileti alan varmıydı?varsa avantaj ve dezavantajlarını soylesinler(ozellkle ekonomik açıdan).biletin tarihini değistirme gbi şeylerde ücret alınmıyor wat biletinde bunu biliyorum.bundan baska detayları belitirseniz memnun olurum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı eyuuup Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen yine 650 euro vermissin ben tam 2016 ytl verdim. hala uyumakta zorlanıyorum.
    indirim olmasa bile bize ucaktaki ucuz biletleri alacaklar. fiyatlar nisan basında degisecekmis tamamen o yuzden simdi fiyat soylemiyolar. rezervasyonunuzu onceden yaptırmıs olsanızda yeni fiyattan alırsınız biletinizi cunku fiyatı havayolu sirketleri belirleyecek dediler.

senin dedigin gibi şirket watla da ilgileniyo. kendi ogrencilerine en ucuz ucak ucreti odeyen wat ogrencileri olma garantisi veriyolar. ben ocak ayında uygar wat a kayıt olmustum zaten. ama benim istedigim fabrikaları ayarlayamadılar ben de ukla wat a kayıt oldum.
    gidip tekrar konustum bize soylediginiz en ucuz bilet alma sozu gecerli mi dedim, o da tabi tabi artık size de yapacaz onu dedi. benim uygarla olan alakamı da acıklamıs oldum boylece.
    pazarlık icin babamı gonderdim(babam 2 yıldır uygarın vip uyesi) o da taksit yapıp yapamayacaklarını sormus. 6 taksite kadar kabul etmişler.

dostum gezgin new york icin 595 euro biraz pahalı gibi geldi bana. ama yine de şirketi soylersen arkadaşlar da bende hem uygara hem dedigin şirkete rezervasyon yaptıralım hangisi ucuz olursa onun biletini alırız. ama arkadasların isim- soyisim ve gidecekleri yeri en gec bu ayın son gunune kadar bana gondermeleri gerekiyo cunku fiyatlar belli oldugunda ucuz biletler gidiyo hemen.

son olarak bu sekilde benle birlikte normalden daha ucuz bilet alan forum uyeleri olursa 3. yıldızı isterim adımın altına -forum yoneticilerine sakayla karısık duyuru-

bu ayın sonuna kadar beklersen benımde gıdecegım yer bellı degıl -zaten yazdırmıstım sana adımı ama yer kesın degıl demıstım 1 nısana kadar bellı olur ınsallah ama sormak ıstedıgım bı sey var sen ucak bıletı su kadar dedın taksıt seceneklerını de soyledın ama benım aklıma yatmadı bu durumda lısteden ısmımı sıldırmem mumkun mu? yoksa en basında kesın karar verıp oyle mı yazdırmak gerekır ısımlerı?
    Konu seymusum tarafından (26-03-2007 Saat 08:55 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı seymusum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ayın sonuna kadar beklersen benımde gıdecegım yer bellı degıl -zaten yazdırmıstım sana adımı ama yer kesın degıl demıstım 1 nısana kadar bellı olur ınsallah ama sormak ıstedıgım bı sey var sen ucak bıletı su kadar dedın taksıt seceneklerını de soyledın ama benım aklıma yatmadı bu durumda lısteden ısmımı sıldırmem mumkun mu? yoksa en basında kesın karar verıp oyle mı yazdırmak gerekır ısımlerı?
    listeden ismini sildirmene bile gerek yok. rezervasyon yaptırdıgın bileti almazsan rezervasyonun kendiliginden iptal oluyo.

aynı anda başka şirketlere de rezervasyon yaptırabilirsin. yaptır da hatta...
    ben de yaptırıyım mı başka yere diye duşundum ama gerek yok dedim sonrada.
    peşin fiyatına 6 taksit yapmış, ucuz koltukları ayarlayacagına soz vermis, 50-60 euroluk fazladan bi odemeyle ulkenin bi ucundan başka bi ucundaki herhangi bi şehir icin bile gidiş donuş amerika ic hat bileti ayarlamış. ben niye başka şirket arayım ki..

oncelikle havayolu şirketinden degil de bi tur şirketinden bilet almak zorunda oldugumuzu dusunuyorum. cunku gecen sene cok kısa bi mesafe icin bizden 470 dolar istemişlerdi.(seattle-anchorage) Ayrıca tur şirketleri overstop olayını ve aktarmaları ayarlıyo. ben bi 50 euro icin havaalanlarında gunlerce perişan olmak istemem.

tur sirketlerinden bi kac tanesine de baktım. birininki ucuz birininki pahalı....
    ama onemli olan gideceginiz eyalete kac para yapacakları. şirkete soruyorum new yorka bilet ne kadar? 650 euro diyo ama ordan yakındaki bi şehre bile kendin bilet alsan digerinden daha fazlaya geliyo hem de ucus icin bi kac gun beklemek cok sıkıcı.
    forumdaki diger yazılarımı da okuyan arkadaşlar bilirler. hicbir şekilde şirket onermem (cunku gecen sene başımıza gelmeyen kalmadı. bu sene de aynı sekilde wat şirketimi degistirmek zorunda kaldım). ama bu yaz icin kendi yapacagım işleri forumda anlatıyorum. bu bilet olayında da oyle bi indirim sozu almıstım uygar wat a kayıt oldugum zaman. şimdi de bu indirimi yaptılar bana saolsunlar arkadaşların varsa onları da yazarız listeye dediler. isteyen bana isim soyismini gidecegi yeri soyler. boyle bi indirim olurda yararlanırlarsa benim bi zararım olmaz..
    birbirimize bu şekilde yardım edelim diye kurulmadı mı zaten bu forum?
    bu forumda muhabbet edip tanıştıgımız erdemle gidiyoruz bu sene mesela...
    inşallah birbirimize daha da faydalı oluruz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar elimde bi kac tane cesitli yerlerden ucretsiz almıs oldugum ucak biletleri var bunları nakde cevirmek istiyorum ankarada olan ve ilgilenen arkadaslar irtibata gecerse sevinirim.ucak firmasından daha ucuza verecegime garanti ederim.bosuna internetteki siteleri dolasmayın.bana mail atarsanız en kısa surede size tekrar yazarım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks