Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 206 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alitalia

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Alitalia

Arkadaslar litalia firmasiyla ucan varmi acaba?
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alitalia olmasın o ?
    Aynen Ben de Litalia ne dedim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ewet oleymis sanirsam
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya ben iki uc kere kullandim hic bir sorun yasamadim sadece bir kotulugu oldu oda aktarmada bes saat bekledim o(gelirken beklemistim) ama genel olarak iyiydi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

baska bılgısı olan varmı arkadaslar bende bu havayolu sırketı ıle uccamda bılmemeıs gereken bısı varsa yasın lutfen...
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

bu firmnaın biletleri neden bu kadar uygun diğerlerine göre ?

üstelik dodo nun dediğinne göre dönüş tarihini değiştirebiliyormuşuz

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

tek bildigim kriz donemini yasamasidir.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet uygun ama 40-50 euro valizler filan kaybolma riskinin oldugunu duymustum hatta milli takimin bile valizleri kaybolmus bu havayolu sirketinde
    onur

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı loveronur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet uygun ama 40-50 euro valizler filan kaybolma riskinin oldugunu duymustum hatta milli takimin bile valizleri kaybolmus bu havayolu sirketinde
    hadı yaaa mıllı takımdamı gıtmıs bu havayolu sırketıyle???

bavulum kaybolursa fatıh terımı ararım o yardımcı olur sanırım...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

adamlar tek tek kaybetmıyolar demkkı giderse herkesın gidiyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o saman bu havayolu sırketının ısmı bundan sonra aditalia olsun

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

**bir cok ucaginda, economy class ile business class i ayiran perdeler curumus durumdadir, ucaklardaki wc lerde kapiya monte edilmis kul tablalari gorulur, yani ucaklar, ucaklarda sigara icilebilen tarihlerden kalma. o denli eski yani. bir de aktarmali ucuslarda son ucusunuzu bu sirketin bir teyyaresi ile yapiyorsaniz, valizini bekleyerek zaman kaybetmek yerine direk lost and found a gidip kayip valiz islemlerine baslayin.
    hani cok klasik bir ucak geyigi vardir ya, yere inis yapilinca yolcular kaptani tebrik mahiyetinde alkis tufani koparirlar, her zaman gicik olmusumdur. yani sanki o ucagi ucuran kaptan icin ucagi basarili bir sekilde indirmek cok olagan ustu bir durummus gibi, sanki kaptan normalde inislerde ucagi kafa ustu yere cakarmis da bu sefer muthis bir is cikarmis gibi, ama alitalianin bir ucagiyla ucup da aprona saglikli bir sekilde ulasinca birakin alkisi insanin kokpite kosup kaptanin boynuna sarilasi geliyor.

**şimdiye kadar 10 kere uçtuğum, 10 kere de ailemin uçtuğu ama mucizevi bir şekilde hiç bir sorun yaşamadığımız havayolu şirketi. ne rötarını, ne bavul kaybettiğini, ne de havada heyecan dolu dakikalar yaşattığını görmüşüzdür. ancak bununla birlikte bu şirketten memnun olan bir tek insan evladı tanımadığımdan ve kiminle konuşsam lanetler yağdırdığından mütevellit çılgınca tırsmaktayım alitalia'dan. bavulumu kaybetsinler, 10 saat bekletsinler de sağ salim beni yere indirsinler başka bir dileğim de yoktur, zaten uçak korkusundan muzdarip bir insanım, şimdi bir ay sonra ben nasıl tek başıma bineceğim de gidip geleceğim bunla kara kara düşünmekteyim.

**pacozdur, ucakta sandvic verir kiytirik; ama beni madrid istanbul gidis donus 230 euroya ucuruyor mu? evet.. bagajlara iyi davraniolar mi? hayir.. ama riski almaya deger mi ucuzlugu? evet. turk hava yollari adli yolcu soymaya dayali sirketle karsilastirilinca ozellikle..(zarathustra, 14.12.2007 18:26

**havada allah vesilesile uçan, ucuzluğuyla dikkat çeken ama ülkemizde görülen uçak kazasıyla artık ismini ananın pek bulunacağını söyleyemeyeceğim hava yolu şirketi. polonyada bütün uçaklar havalanırken sisten dolayı bir alitalia iptal edilmişti. atatürk hava limanında alitaliada çalışan türk elemanlar bile alitalia mürettabatının sevimsizliğini almış. arkadaşım işini bitirmişti, evraklarını düzenlerken kadın birden azar atmaya başladı gidin artık işiniz bitti falan diye. ne diyeceğimiz şaşırdık. bi de... bak şimdi... aklıma geldi... ya kardeşim uçağı uçak yapan hostesidir. bi uçağın hosteslerinin hepsi mi erkeğe benzer ya. hormon bozukluğu mu var nedir, tövbe yarabbim... ya çirkin hostes oluo ya da erkek oluo.erkeğe mi laf atacam ben!burdan sesleniorum alitalia kendini gelsin. valla bi da binmem uçağa

**bu kadar kötü ününe rağmen beş gün içerisinde yaptığım dört uçuşunda valizlerimi kaybetmeyi başaramayan havayolu şirketi. enteresan kalkış ve iniş performansı sergileyen pilotlara sahip olduğunu da belirtmek gerekir. özellikle havalanırken piste takriben 70 derecelik bir açı oluşturarak insanın kulakzarlarını karşı cinsine kur yapan bir kurbağa gibi şişirmekte üstlerine yoktur..

ayrıca belirtmek gerekir ki, italya içi uçuşlarda kullandıkları çift pervaneli uçak inanılmaz sevimli ve eğlencelidir. hem çok yüksek irtifaya çıkmadan size güzel bir görüntü sunar hem de kalkış ve iniş esnasındaki sarsıntı, dönüş ve akrobatik hareketleriyle keyifli anlar yaşatır. ha bu demek değil ki yolcularına sattıkları koltuğa bir adet bilgisayar kasası koyup kemerini de bağlayamazlar!. pek tabii dalamar kişisinin koltuğunda bir "dell" marka bilgisayar uçuşa hazır bir şekilde bulunabilir, normal bir davranıştır alitalia adına...

**istanbul yeşilköy-milano malpensa arasında kullandığım uçak firması. uçağa binmeden önce ekşisözlük'te yazılanları okudum ve resmen moralim bozuldu zira yapılan olumlu entry sayısı 1'di (yazıyla bir). ayrıca işyerinden bir arkadaşım da bu firma hakkındaki memnuniyetsizliğini dile getirmişti çünkü istanbul-milano-lyon aktarmasında onun bavulunu kaybetmişler.
    aktarmalar konusunda ahkam kesemeyeceğim ancak direkt uçuşta gayet makulduler. bir kere ben ilk kez atatürk havalimanı'ndan rötarsız kalktığımı hatırlıyorum. boarding işlemine 45 dakika kala başladılar, uçuşa 20 dakika kala uçak dolmuştu, tam vaktinde kalkıldı.
    uçaklar son model değil ancak sizi sağ salim götürmeye yetecek kadar güvenli. şu bakımdan belki hoşnut olmayabilirsiniz, thy'deki genç ve güzel hostesler alitalia'da yok. benim gidiş-gönüş yolculuklarımda yalnızca bir tane kadın kabin görevlisi vardı ki onun da yaşı sanıyorum 40'ı aşkındı. diğer tüm görevliler erkekti, hatta birinin saçları ağırmaya başlamıştı ki "ulan kaptan pilot mu servis yapıyor" dedim kendi kendime.
    ikram konusunda da biraz zayıflar. gidiş-dönüşte sadece 'kek mi sandviç mi' diye sordular, adamlara 'ulan thy bu ikisini birden en dandik 50 dakikalık izmir uçuşunda veriyor' diyebilirdim, ama ne gerek var. içecekleri en azından daha büyük boyutlarda veriyorlar. vallahi insan alitalia'dan makarna falan bekliyor tabi.
    ama yine de bizi zamanında getirip götürdüler, valizlerime hiçbir şey olmadı. alitalia'yı güvenle kullanabilirsiniz.

**meshur bavul kaybolmalarindaki sorumluluk alitalia'da degil, italyan güvenlik hizmetlerindedir. avrupa birligi disindan gelen bavullar yeniden tarayicidan geçirilir roma ya da milano'da; bu da zaman alir. bavulunuza italya'da yapistirilan güvenlik etiketinde beliren saatte, siz, aktarma yolculugunuza baslamis olursunuz genellikle.

**koltukları çok rahattır. aktarmalı uçuşlarda bavulun kaybolması kuvvetle muhtemeldir ama gereken bilgileri vermeniz durmunda büyük ihtimalle ertesi gün adresinize postalar. "aperatiftir galiba eheh" diye verilen keki bir lokmada yutturur, başka da bir şey vermez.

**direk uçmamayı baştan kabul ediyorsanız avrupa'nın hemen her yerine milano ya da roma aktarmalı uçuşları var ve fiyatları ryanair hariç, ki zaten onlar türkiye'ye uçmuyor, ancak easyjet dahil türkiye'ye uçan bütün low cost havayolundan çok daha ucuz. biletinizi bir ay önceden ve gidiş dönüş arası bir haftadan daha fazla olacak şekilde alırsanız high season-low season farketmeksizin 250 euro civarında bilet bulabilirsiniz. bir hafta önceden hala 300-350 euro civarında bilet bulmak mümkündür. avrupa'nın diğer yerlerini bilemiyorum ama mesela şimdi yarın sabah için barselona-istanbul bileti almak isteseniz gidiş dönüş 360-400 euro civarında bilet bulabilirsiniz ki bu en ucuz havayolunda iki, türk hava yolları ve onun seviyesindenki havayollarında en az üç kat daha pahalıdır. koltukları rahat değildir zira yumuşak olsalar dahi araları gayet dardır. boy sorunu olanlar için bunun çözümü check-in'de acil çıkış sırasından koltuk istemek olabilir. yemek yerine sandviç verirler evet ama zaten yolcuklar bir buçuk iki saat sürer, ne olduğunu anlamadan milan ya da roma'ya inmiş olursunuz. 300 euro'ya gidiş dönüş alitalia varken 1000 euro'ya türk hava yolları'ndan bilet almam. üç saatlik uçak yolculuğunda yiyeceğim karnıyarık da eksik oluversin!

ha bir de kötü bir haber: bu adamlar batmak üzere. günde ortalama bir milyon dolar zarar ediyorlar. yakında air france-klm italyan hükümetinin çoğunluk hissesini devralıp durumu düzmeye çalışacak.

tahmin edebileceğiniz gibi o kadar aktarmaya rağmen hiç bavulumu kaybetmediler. yarın öbür gün yaparlarsa bu entryi silip ağzıma geleni söylerim, acımam.

**efendim, şu güne kadar bu havayolu şirketiyle aramız gayet iyiydi, hatta ailemizin havayolu olmuştu. ama bugun, 14. uçuşumda gerçek yüzünü en sonunda bana da gösterdi ve 2 bavulum da sırra kadem bastı. şimdiye kadar herkesten duyduğum "alitalia ve bavul kaybetme" konulu hikayelerin de etkisiyle sakin sakin formumu doldurdum, bavullarımı tarif ettim, numaramı verdim; şimdi beklemedeyim. ama eğer o bavullar gelmezse, üç kuruş kar etmek uğruna inatla tercih ettiğim alitalia'ya lanet edip giden bütün kıyafetlerimin, kitaplarımın, ayakkabılarımın yasını tutacağım.
    bir de tanımla bitirelim bu entry'ı; aktarmalı uçuşlarında ilk uçak rötarlı kalktıysa sizi ikinci uçağa yetiştirmek için deliler gibi koşturan, pasaport kontrolünde bile kontrol yapılmadan direkt damgayı bastırıp maratona devam etmenizi sağlayan çılgın bir havayolu şirketidir, o hızla koşmaya devam etsem paris'e bile varabilirdim. yine de haklarını yemeyeceğim, diğer şirketlere göre çok daha ucuza uçururlar, havada bir yamuklarını da bugüne dek görmedim, az çok karnınızı da doyururlar. bavullar da bir şekilde sahibini buluyorsa, belki de bütün bu risklere değiyordur. en azından koca koca bavulları taşıma zahmetinden kurtarıyorlar, bir kaç gün gecikmeyle kapınıza yolluyorlar. bu da farklı bir hizmet anlayışı, yahut italyan tarzı. ama o bavullar bir gelmezse... diyorum, en kötü düşünceyi derhal zihnimden kovalayıp şimdilik susuyorum.

ekleme: nitekim bavullarım ertesi sabah kapıma teslim edildi, alitalia'yı hala çılgıncasına seviyorum.

**ucuz olmakla beraber aktarmalarda illa ki rötar yapan, çok kötü sandviç veya kekimsi bir şeyler ikram eden havayolu şirketidir. eğer varış noktanız italya değilse yanınızda yemek götürmeniz şiddetle tavsiye edilir...

Tüm yorumlar Ekşisözlükten alınmıştır.

P.s (Alitalia hakkındaki son 10 yorum)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Klm Hava Yollarını Tek Geçerim:)

Klm Ile Uçak Ayrıcalıktır

Hostesleride çok Içten Bu Arada

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu yorumlar hıc ucaga bınmemıs olarak benı dusundurmeye sımdıden basladı ama sunuda belırtmeden edemeyecegım bır ucakta kac kısı oluyor tam bılgım omamakla beraber 300 oldugunu varsayalım ve 300 de 1 ıhtımalle benım yolculugumun ıyı gececegını ve benım bavulumun kaybolmayacagını umut edıyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı dodo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yorumlar hıc ucaga bınmemıs olarak benı dusundurmeye sımdıden basladı ama sunuda belırtmeden edemeyecegım bır ucakta kac kısı oluyor tam bılgım omamakla beraber 300 oldugunu varsayalım ve 300 de 1 ıhtımalle benım yolculugumun ıyı gececegını ve benım bavulumun kaybolmayacagını umut edıyorum
    aktarmalıysa uçağın ilk aktarmada küçük bi uçak olucak yanı 120 kışıde bire düştü

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alitalianın IST-ROMA seferleri Airbus A321 ile yapılıyor.Kapasitesi ~200 kişi.
    Roma-NY seferleride genelde Boeing 767-200 le gerçekleştiriliyor.
    Konu Fiorex tarafından (09-05-2008 Saat 01:17 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

220 bıre çıktı

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ewet fıorexın dedıgı gıbı ucak durumu.

belkı kokpıtte gıderımpılot tanıdık cıkarsa o saman benden ıyısı olmas sanırım...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ALITALIA

AIRBUS A321

kokpıtın resmı yokmuydu fıorex???

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

fiorex aynen bole bi ucak degilse yazicam foruma walla

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Neyi yazacaksın anlamadımki Uçaklar birebir bunlar . yukarıda gördüklerin Alitalianın elinde bulunan A321 lerden sadece bir tanesi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Neyi yazacaksın anlamadımki Uçaklar birebir bunlar . yukarıda gördüklerin Alitalianın elinde bulunan A321 lerden sadece bir tanesi.
    yani ucaklar o kadar da kotu degilmis ondan ole yazdim Bu ucaklar olsun ok.Aslinda ucak filan umrumda degil bavulum kaybolmasin ya

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Ben uçakların kötü yada iyi olduğu hakkında bir yorum yapmadımki.Yazdıklarım ekşisözlükte Alitalia hakkında yapılan son 10 yorumdur.Dikkat edersen arasında övenlerde var firmayı.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben ucak resimlerinden bahsetmistim

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Buyur sana cockpit

hıh tamam ısde tam ıkı kısılık bı kokpıt edası var bu resımde

bı yanda pılot dıger yanda ben olçam.eeeee o kadar para verdık bıras hısmet etsınler canım!!!

valla bıdahakıne ....kocla gıderım kısdırmasınlar benı...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben de alitalia ile gidiiyorum
    umarım aksilik çıkmaz

daha önce gitmiş olan var mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bizde aldik bileti bakalim 1 temmuza ny 590 euro biraz kil durum ucuza aldik ama insallah valizler kaybolmaz
    onur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)