Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 206 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alitalia

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de Atitalia ile Roma aktarmalı gideceğim. Roma'da 4 saat bekledikten sonra tekrar Atitalia firmasının uçağı ile devam edeceğim. İnsallah valizlerim kaybolmaz. Ama şu eve servis yapacakalrı kesinse aslında kayboladabilirmis Çünkü uçaktan inip bir de otobüsle yolculuk yapcam elim boş olur...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende roma'ya kadar alitalia ile gideceğim.
    Benim için en büyük sorun uçuştaki konfor vs'dir.
    AirBus uçakları uzun süre önce havada basınç değişimlerine anında tepki veren uçaklar yaptı. Ancak alitali ile avrupa'nın bir noktasına Airbus ile gidecekseniz, kulaklarınız biraz zarar görebilir.
    Halen daha airbus'un en eski teknolojisi vardır bu adamlarda.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bende bu hava yolunu kullanıyorum, benim endişem airbus a321 ler değil uzun menzilde kullandığı Boeing 767-200 ler. aceba bu uçaklar nasıl, güvenilirlik ve konfor açızından nasıldır binen arkadaşlar varsa bilgi verebilrmi?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Uçak hakkında bildiğim 2 şey var 2-3-2 oturma düzenine sahip .Ve bu uçak ikiz kulelere dalış yapan uçak modeli..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

saol fiorex, zaten bileti biraz ucuz diye aldım bukadar olumsuzluktan sonra neredeyse iade edicem acentaya.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

durun ya bu çok basit bir olaymış gibi anlatıyorsunuz canımız burda söz konusu bende ailitalia yım bir sorun çıkmaz inşallah
    onur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

alitalia ile roma aktarmalı uçuşlarda transit vize alınıyormu?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı jeconur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alitalia ile roma aktarmalı uçuşlarda transit vize alınıyormu?
    hayir ben roma aktarmali uctum
    7 haziranda suan amerikadayim
    roma da hemen gecis yaptik ucaga bindik fazla surmedi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı filiz_xege Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de Atitalia ile Roma aktarmalı gideceğim. Roma'da 4 saat bekledikten sonra tekrar Atitalia firmasının uçağı ile devam edeceğim. İnsallah valizlerim kaybolmaz. Ama şu eve servis yapacakalrı kesinse aslında kayboladabilirmis Çünkü uçaktan inip bir de otobüsle yolculuk yapcam elim boş olur...
    Afedersin sadece bişey için endişelendim uçağın romadan sonra direkt abd ye mi yoksa abd ye gitmek için milano ya mı uçacaksın ? Çünkü genelde romadan abd ye direkt yok, bir çok biletle karşılaştım roma+milano aktarmalıydı, dolayısıyla içhat uçuş yapmak durumunda kalıyorsun!!! Ve aman dikkat derim, vizesiz!!!Transit e falan girmiyor çünkü bu.
    llorando, de cara a la pared...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar 18 haziranda alitalia ile istanbul roma newyorka ucacam insallah. bu adamlarin internet sitelerinden check in yapip koltugumuzu secebiliyomuyuz acaba biken varmı? ben istelerine baktim ama bişey goremedim. gitmeden biri yazarsa işime yarar son 18 saat....

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de 14 agustosta istanbul - roma, roma - miami aktarmalı gidicem isalla )

ama biletimi 1 gun one aldırmak istiyorum (baktım aynı tarife) acaba ne kadar odetirler bilgisi olan varmı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla arkadasim ben 2 temmuzda Istanbul-Roma,Roma-New york aktarmali uctum yani hic bir problemim olmadi ucaktada bayagi 5-6 arkadas vardi havaalaninda tanismistik onlardada bir sorun olmadi hee romada 4 saat hatta 4 bucuk saat bekledik ama oda belliydi yani bilette gozukuyordu.
    Diger sorunun cevabini bilemiyorum ama bana soylenen geliste bir seferlik donus tarihini degistirebilecegimizdi ama fark aliniyormu bir bilgim yok

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar alitalia bugün itibariyle krizden birşeyini doğrultamadığını açıkladı ve yarı yarı satacağını açıkladı şirketi KLM-Airfrance-Lutfansa en büyük talipler arasında petrol fiyatlarının artması şirketi ekonomik krizden çıkarmama nedeni olarak söyleniyor 2009 da en çok istediğim hava yollları olacaktı İtalyayı sevdiğimden ancak şimdi diğer alternatiflere bakacağız bu arada THY da büyük bir atılımla austalia airlines şirketini satın almak için talep gösterdiğiini açıkladı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Exclamation Alitalia ile Ucacak Arkadaslar !

Arkadaslar aramizda ucacaklar varsa bir check etsinler her seye karsin resmen ortada kalirsiniz demisler dikkat !

Veresiye yakıt bulamayan Alitalia iflasa uçuyor

Alitalia iflasa doğru sürükleniyor. Veresiye yakıt bulamayan İtalyan havayolu sendikalarla hükümetin görüşmelerinin düğümlenmesiyle 34 uçağını yere indirdi. 130 pilot ücretsiz izne gönderildi. Acenteler, Alitalia ile uçmak isteyen yolcuları uyarıyor:

"Yarın ortada kalabilirsiniz."

HÜKÜMET ile sendikaların karşılıklı diretmesi Avrupa’nın gözde havayolu şirketlerinden İtalyan Alitalia’yi iflasa doğru hızla sürüklüyor. Yaklaşık 10 gündür Roma’daki Başbakanlık Sarayında süren müzakerelerde özellikle pilotların sendikalarının diretmesi ile giderek anlaşmalardan uzaklaşması günde 1 milyon 200 bin Euro zarar eden şirketi bataklığa itiyor.

Uçaklar kalkmıyor

Başbakan Silvio Berusconi’nin hükümet adına arabuluculuk yaptığı görüşmelerde Alitalia’nın küçültülmeye gidilmesini sağlayacak Kargo bölümünün kapatılması ayrıca 3.250 çalışanın görevine son verilmesi isteği sendikalarca geri çevrildi. Alitalia’nın kurtulması için hükümetçe olağanüstü komiser olarak atanan Augusto Fantozzi önceki akşam yaptığı açıklamada "Veresiye yakıt bulamıyoruz. Petrol şirketleri ancak nakit para karşılığı uçaklara yakıt veriyor. Durum çok ciddi ve acil" dedikten sonra 34 uçağın kalkmamak üzere yere indirildiğini açıkladı. Bir çok sefer son anda iptal edilirken yolcular başka anlaşmaları havayollarına yönlendirildi. Bu arada 130 pilot ücretsiz izine çıkartıldı. Alitalia’nın yabancılara satılmasını istemeyen Başbakan Silvio Berlusconi 15 iş adamı ve bankadan bulduğu 15 Milyar Euro taze para ile Alitalia’nın kurtulması için ön ayak olmuştu. Ne var ki koşullarda kargo bölümünün kapatılması, 1.000’i pilot 5.500 çalışanın işine son verilmesi, maaşların yüzde 25 eksiltilmesi, filoda ki eski MD 80 uçaklarının tasfiyesi koşulu bulunuyordu. Dokuz ayrı sendika kendi deyimleri ile bu dayatmaya sonuna kadar direneceklerini bildirerek birkaç kez müzakere mamasından kalkmışlardı. Kasası tam takır olan Alitalia önceki gün Milano Malpensa Havalimanı’nda uçaklarına yakıt alamadı. Hükümetin kefil olması ile uçaklara kısıtlı yakıt verilebildi. Öte yandan uluslararası turizm acenteleri yolcularını uyararak Alitalia bileti almalarını önerdi. "Yarın ortada kalabilirisiniz" mesajı veren acenteler Alitalia’nın bugün anlaşma sağlanmaması halinde iflasını isteyebileceğini öne sürüyorlar.

Berlusconi’ye dokunur

Öte yandan Alitalia’nın çöküşünün, iş çevresini ve bağlantılarını kullanarak iflasın eşiğine gelen havayolu şirketine İtalyan bir alıcı bulacağını seçmenlerine vadeden Berlusconi’nin de elinde patlayacak bir bomba olacağı söyleniyor.

İşletme lisansı da riske girdi

İTALYA Başbakanı Silvio Berusconi’nin cumartesi gecesi geç saatlere kadar devam eden görüşmesinde sendikalar ve Alitalia’nın kárlı kısmını almak konusunda hem fikir olan İtalyan yatırım konsorsiyumu arasında bir anlaşmaya varılamaması da Alitalia’nın iflasını hızlandıracağı izlenimi verdi. İtalyan basını havayolu şirketinin içinde bulunduğu duruma geniş yer verirken La Repubblica gazetesi ’Alitalia: son çağrı’ başlığını attı. Öte yandan sivil havacılık otoriteleri, yakıt almmakta bile güçlük çeken Alitalia’nın işmetme lisansının risk altında olduğuna dikkat çekiyor. İflas etmesi halinde Alitalia’nın 22 bin çalışanının işini kaybedeceğine dikkat çeken sendikacılar, hálá manevra alanı bulunduğunu söylüyorlar.

not : hurriyet.com dan alintidir .

Tecrübe Puanı
    10

Güzel paylaşım teşekkürler .

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bizde bileti bu şirketle alacağız birkaç güne.krizin olup olmamasının Uçağın bizi götürmesine engel olcağını sanmıyorum.Bazı arkadaşlar yazmış güvenlimidir diye,emin olun bu uçaklar milyonlarca teste tabi oluyodur.100lece standarda ve kontrole tabidirler..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ben aldım bile bu senede alitalia yı deneyelim bakalım
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben aldım bile bu senede alitalia yı deneyelim bakalım
    @kerempi
    Kaça aldın biletini ?
    Bu sene yolculuk nereye ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Benim 2 senedir aldığım bir acenta var break hep ordan alıyorum taksit yaptırmak işime geldiği için ve bir mail attığımda ordan bütün değişiklikleri vs yapıp bana geri dönüyorlar vs o tarz aldım yani expedia ucuz bilete girmedim .724 euro ya almıştım 4 taksit yaptırdım peşinatsız ,yolculuk gene colorado ya ..burdan roma(fiumicino havaalanı) ny colorado şeklinde gidicez 16 sı kısmetse tabi

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim 2 senedir aldığım bir acenta var break hep ordan alıyorum taksit yaptırmak işime geldiği için ve bir mail attığımda ordan bütün değişiklikleri vs yapıp bana geri dönüyorlar vs o tarz aldım yani expedia ucuz bilete girmedim .724 euro ya almıştım 4 taksit yaptırdım peşinatsız ,yolculuk gene colorado ya ..burdan roma(fiumicino havaalanı) ny colorado şeklinde gidicez 16 sı kısmetse tabi
    Anladım bende taksitli biryerden alıcam biletimi Los Angeles 500 Euro fakat değiştirme yok . 125 Euro cezalı !

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

BEn vize almanın zor olduğunu sanarken bilet almak vize almaktan daha zormuş onu anladım yaw

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

wala break en acil durumda değiştirmesi vs olsunda kafası rahat olsun insanın.bide bir anda cepten 500 600 euro çıkaramadım o yüzden takside yöneldik sen ne zaman alıcan biletini ne zaman yolculuk ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gecmis olsun bana ve diger ucacak arkadaslara

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yapıcak bişey yok birileri elbet uçucak bu biletleri direk alitalia dan alan kimse yok ya da ya klm vs bunlar ortak uçuşlar o yüzden alitalia batsa bile da bi başka firma hemen bulup biletli yolcuları uçurmak zorunda
    Konu kerempi tarafından (12-06-2009 Saat 08:41 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben gidip geldikten sonra batabilir

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

geçen sene için bu tehlike geçerliydi.Hatta arkadasların ucusu iptal olmustu falan bu sene için bildigim kadarıyla pek böyle bir tehlike yok ama ucakların durumlarıda pek iyi değil
    Somethings never changes..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar devletin eline geçti havayolları düzeldiler şimdilik şuanlık bir sorun yok bu kadar panik yapmayın evet o kadar iyi değil ama panik yapacak kadarda kötü dğeil
    2009 watçısı olcakken 2009 campusacısı olan şahsiyet

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alitalia dan aldık bileti ama bi sorun olmaz umarım.Düzelmişdir inşallah şirket... Başka kimse var mı Alitalia dan bilet alan?? bi ben miyim yoksa yahu

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Büyük ihtimal ben de alacağım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)