Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hangi şehir hangi fabrika

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart hangi şehir hangi fabrika

arkadaşlar eğer gidebilirsem temmuzda alaskada olacağım. danışman şirketim bana şu fabrikalara gidebileceğimi söyledi.

bear and wolf - cordova
    ocean beauty seefoods - cordova
    inlet fish producer - kenai
    westword seafoods - dutch horbour
    trident seafoods

sizce hangisine gitmeliyim. tavsiyeleriniz neler. başka önerebileceğiniz fabrikalar nereler.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bu forumda gördüğüm en tecrübeli alaskacı eyup. sanırım bu mesajını gördüğünde detaylı bir açıklama yapacaktır. umarım hayal kırıklığı ile dönmezsin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bencede alaska için binkere düşünüp sonra karar vermek lazım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı iker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar eğer gidebilirsem temmuzda alaskada olacağım. danışman şirketim bana şu fabrikalara gidebileceğimi söyledi.

bear and wolf - cordova
    ocean beauty seefoods - cordova
    inlet fish producer - kenai
    westword seafoods - dutch horbour
    trident seafoods

sizce hangisine gitmeliyim. tavsiyeleriniz neler. başka önerebileceğiniz fabrikalar nereler.
    dostum iker.
    westwordu ve wolf and bearı bilmiyorum.
    bu sirketlerden ocean beauty ve trident bayagı buyuk sirketlerdir. bunlar rahatına fazla onem vermezler ama ayda 4000-4500 dolar kazanabilecegin calısma imkanları saglarlar fakat kuzeydeki fabrikalarda sezon cabuk biter(3-6 hafta). cordova sezonun başlarında cok balık olan bi yer.
    ama sen orta bolgede bi yere ornegin kenaiye gidersen transfer olmak zorunda kalmadan ortalama gunde 12-14 saat 10 hafta gibi calısabilirsin. alaskaya ilk kez gideceksen ve yanında daha onceden gitmiş birileri yoksa kenai ye git derim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok sağol eyuuup. yani cordova benim gideceğim sezona uymuyor. ocean beauty i çok övdüler ama cordova benim sezona uymazsa tabiki gitmem. kenai ye giderim.

eyuuup bi de şöyle birşey düşünüyorum. en kötü ihtimalle gideceğim yerde en az 1 ay çalışmam gerek. çünkü ilk 1 ay ı atlattığım zaman hem alaskaya alışırım hem işlerin nasıl yürüdüğünü anlarım. o yüzden ilk gideceğim fabrikaya çok önem veriyorum. sende bilirsin ki millet geçen sene dolanmış durmuş. malum bu sene de küresel ısınma çıktı ortaya. bu senede balık olmayabilir. buna rağmen ben gitmek istedim çünkü geçen sene arkadaşım kötü bir sezona rağmen 5000 dolar kazanmış. büyük beklentiler için gitmiyorum. sadece para kazanıp amerikayı gezmek istiyorum ve ülkemde de cebimde harçlık kalmasını istiyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

global seafoods a gidiyorum kısmetse herşey hazır.şirket iyi diyor ama sizlerden de birşey öğrenmem bildiği olan varsa yazabilir mi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kodiak yazmayı unutmuşum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

m.a.a.b hangi tarihte gideceğinide belirtmelisin. ben tam olarak kodiak ın mevsimini bilmiyorum ama arkadaşlar sana yardımcı olabilir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

acemilik daha erken de gidebilir mişim ama ama bilmiyordum.5 temmuz de gidiyorum inş.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

en global seafoods u duymadım ama 5 temmuz kodak için iyi bir tarih gibi. tam olarak bende bilmiyorum tabi. arkadaşlar heralde yardımcı olur.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ok sağolasın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Slm arkadaslar eger gidebilirsem yazın
    TRİDENTSeafoods da calısacagım danısman sirketim orasını söyledi.daha önce orda calısan varmı eyüp yukarda deinmişsin biraz ama eger bilgin varsa geniş kapsamlı olarak anlatırmısın.

*orda calısma sartları nelerdir
    *kalacak yer ve yemek karsılandıgını söledıler dogrumu ?
    *ilk önce orda calısmam dogrumu
    *SEZON ORDA NE KADAR SURUYOR
    yardımcı olursanız sevinirim
    Konu kaplannn tarafından (07-05-2007 Saat 09:37 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: yanlış yazım ilave yenilik

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart alaska tridentseafoods

kardes nasıl olacak hangi sehire gidelim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

maab kardeş hallettin mi vize olayını inşallah haleetmişsindir ya yazdıkalrından halletmişssin izlenimi aldım çok sevindim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok hayır ds yı beklıyorum

saolasın
    Konu kaplannn tarafından (03-11-2007 Saat 01:59 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben alaskaya iki yıl gittim. he şeyin olabileceği bir yer. hiç kazanamayabilirsiniz de çok da kazanabilirsiniz.geçen yıl okul bittiği için gidemedim ama ondan önceki iki yıl gittim. hemen hemen tüm yerleri az çok biliyorum. herhangi bir yer hakkında bilgi isteyen mail atarsa bilgi verebilirim. alaska da 3 ayda 13.200 USD tutarında pay çek almıştım son gittiğim yıl. elimde net 11.500 USD civarı kalmıştı....tavsiyem gider gitmez ilk önce naknek gibi bristol bay taraflarına gidin.orada kalacak yer bedavadır+yemek de verilir üç öğün. istediğiniz kadar da overtime yapma şansına sahip olabilirsiniz. balık ilk önce oraya gelir. cordovaya ben gittim. bear and wolf te çalıştım orayı hiç tavsiye etmem. sakın güneyde bir yere gitmeyin oralarda pek iş olmaz.daha fazla bilgi isteyen bana imkb2006 mail adresinden ulaşabilir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart merhaba kardesler

kardesler nasılsınız trident seafoods iyi denilioyor fakat kalcak yer parası alıyor gunluk 5 dolar olacak alska soguktur bılgılerınıze sorularınzı sorabılırsınız

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar SAND POINT hakkında bilgisi olan varsa ve yardımcı olursanız sewinirim.saygılar...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkdaşlar wrangell hakkında bilgisi olan var mı? nasıl bi yer. daha önce giden var mı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

frmtr.com dan birisi bayağı reklamını yapıyor istediğin yerin
    http://alaskawrangell.spaces.live.com/

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart alaska

arkadaşlar ben iki senedir abd ye gidiyorum ama bu sene alska düşünüorum...orada fabrika değişikliği falan nasıl oluo,neden oluo, ve geçen sene balık varmış bi sene olur bi sene olmaz diolar bu sene olmaz diolar doğru mudur? çünkü benim amacım çok para kazanmak...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ketchikan a gidicem arklar sizce nasıl bilen birisi varsa paylaşsın bildiklerini sevinirim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

selam arkadaslar bu sene yani 2009 sezonu ıcın alaska için kayıt oldum fakat fabrikayı henuz belirlemedim sizden yardım istiyorum 18 haziranda orda olacagım nerede calısmam uygun olur sizce birde 3000ytl kredi cekip gidiyorum yani orda en az 3000$ para yapmam lazım sizce her sekılde bu parayı cıkarabılırmıyım ? birde son sorum hangi fabrikaya gitsem iyi olur cordova die dusunuorum cordova ya giden tavsiye eden varmi ?

lütfen şirket temsilcileri cevap yazmasın sahte cevaplar oldugu cok belli oluyor kimse yemiyor zaten

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Cordova - Ocean Beauty !! Iyi bir secim olabilir . Orda is bitince guneye Ketchikan 'a git bence . E.C. Philips & Son isimli fabrikayi secebilirsin .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı oonur33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar bu sene yani 2009 sezonu ıcın alaska için kayıt oldum fakat fabrikayı henuz belirlemedim sizden yardım istiyorum 18 haziranda orda olacagım nerede calısmam uygun olur sizce birde 3000ytl kredi cekip gidiyorum yani orda en az 3000$ para yapmam lazım sizce her sekılde bu parayı cıkarabılırmıyım ? birde son sorum hangi fabrikaya gitsem iyi olur cordova die dusunuorum cordova ya giden tavsiye eden varmi ?

lütfen şirket temsilcileri cevap yazmasın sahte cevaplar oldugu cok belli oluyor kimse yemiyor zaten
    3000$ bence rahat kazanirsn yane tabe bu sezona bagli ben naknekde 2 haftada 2bin yapmstm ama sonra kodiakta daha yavasti sezon bence naknek i arastr ilk derim gecen sene ii is wardi ve ayrica naknekdeki cogu fabrika kalicak yer+ yemek veriyor cordava hakkinda bir bilgm yok...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks