Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sosyal Güvenlik Numarası...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up Sosyal Güvenlik Numarası...

Slm arkadaşlar ya ben şu sosyal güvenlik numarasıyla iligili deneyimli arkadaşlara sorum olacaktı...Abd ye gıtmeden once ınternetten ssn ye başvurabılıyomuyuz nasıl basvurucaz bu ssn ye?? önceden giden arkaşlardan yardım beklıyorum...Abd ye gidince illa da ofısıne mı ugramak lazım yoksa ınternetten de halledebılıyomuyuz?şimdiden teşekkürler....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Social Securty

Arkadaslar gecen yıl bu konuda buyuk sıkıntılar yasamdım 5 haftada geldı sıgorta numaram dolayısıazı bazı ısyerlerınde numarasız ıse baslanmadıgı ıcn bende baslayamadım cunkı bızımkı de onlardan bırı ıdı. baska ıs buldum falan basladım umarım sızın patron boyle seylere takılmaz eger takılırsa basvuruyu yaptıgınız haftadan sonra gıdın offıcese soyleyın durumunuzu onlar yardımcı olur tekrar gozden gecırı veya numaranız cıkmıssa numarayı verır ıse baslarsınız yok cıkmamıssa bı kac gunde cıkar sonra bı zıyaret daha alırsınız numaranızı bununl ılgılı sorularınızı yanıtlamaktan zevk alırım sıın benım durumuma dusmenı zı ıstememm...

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

ABD'ye gitmeden önce SSN'a başvuramazsın, evet illa ofislerine gidip başvuru yapmak gerekiyor. SSN'a başvurmadan önce SEVIS'i aktive etmeniz gerekir. Aksi halde SS kartı gecikiyor. Ama unutmayın, işe başlamak için veya işverenin size ödeme yapmaya başlaması için size gerekli olan SS kartı değil numarası. Başvuru yaptıktan 1-2 hafta sonra eğer hala kartınız gelmemişse, ofise giderek (telefonda kesinlikle vermiyorlar) numaranızı öğrenenebilirsiniz. Kartınız 5 hafta sonra da gelse farketmez.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

borders
    salt lake de ssn için nereye gidilir
    acık tarif yapabilrimisin lütfen ??
    bekle beni amerika

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

arkadaslar iste bu siteden bula bilirsiniz gittiginiz yere en yakin ss ofisi.
    https://secure.ssa.gov/apps6z/FOLO/fo001.jsp
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Tecrübe Puanı
    17

Salt Lake'teki SSA adresi:
    SOCIAL SECURITY
    202 WEST 400 SOUTH
    SALT LAKE CITY, UT 84101

Açık tarifi çok iyi yapamamam sanırım. Benim önceki seneden SSN olduu icin tekrar başvuru yapmadım haliyle. Ama örneğin avenues hostel'den ZCMI center'a yürü, ordan state st. boyunca giden bi otobuse bin. Cok merkezi bi yerde zaten.

yada temple git, orası zaten sıfır noktası, adresten anlayabileceğin gibi, 2 blok batı ve 4 blok güneyin kesiştiği noktada bulabilirsin Bu arada, insanlara 'where is the ss office?' falan gibi bir soru sormanızı önermiyorum, hemen sizden adres isteyeceklerdir. O yuzden birilerine soracaksan illa, adresi goster

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Diğer arkadaşların ve özellikle Roma'nın verdiği bilgi çok faydalı. Bu nedenle konu Work and Travel Önemli Bilgi Arşivi'ne taşınmıştır.
    admin (at) turkishwat.net

Tecrübe Puanı
    17

SS ofisine gittiğinizde doldurmanız gereken başvuru formu: http://www.ssa.gov/online/ss-5.pdf
    Formun dolurulmus hali:
    http://uploads.turkishwat.net/uploads/fe737c2262.bmp
    Citizenship kısmında 'legal aliean allowed to work' kısmını işaretliyorsunuz (aynı kalıcak yani)
    race/ethnic description kısmında ise ''White (not hispanic)' işaretliyorsunuz.
    Geriye kalan tüm bilgileri kendinize göre doldurun.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya ben bişey anlamadım ssn olamdan işe başlayamıyomuyz.ben 11 inde orda olucam 13 ünde iş başlıyo nasıl olcak anlamadm.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

işe başlayabilirsin ama sadece buradan sözleştiğin işe başlayabilrisin. ikinci bir işe ya da ilk işinden ayrılıp yeni bir işe yasal olarak ancak SSN ile girebilirsin.
    admin (at) turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işe başlayabilirsin ama sadece buradan sözleştiğin işe başlayabilrisin. ikinci bir işe ya da ilk işinden ayrılıp yeni bir işe yasal olarak ancak SSN ile girebilirsin.
    anladım çok teşekkürler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

sevis aktive edilmesi de mi usa deyken gerçekleştirlecek yoksa burda mı yapacağız?
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

SEVIS ı oraya varır varmaz ınternet uzerınden www.mysevis.com dan aktıvıte etmenız gerekıyor aslında amerıkaya ılk vardıgınızda ılk yapmnız gereken ıslerden bırısı yoks sıgorta numarasına basvuru yapamıyorsunuz orada soruyorlar bunu yapıp yapmadıgını.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı erdal600 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SEVIS ı oraya varır varmaz ınternet uzerınden www.mysevis.com dan aktıvıte etmenız gerekıyor aslında amerıkaya ılk vardıgınızda ılk yapmnız gereken ıslerden bırısı yoks sıgorta numarasına basvuru yapamıyorsunuz orada soruyorlar bunu yapıp yapmadıgını.
    allah razı olsun bugun bana baya bi yardımın dokundu..
    peki şimdi igirp login desek nolur....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Nedemek kardesın allah senden de razı olsun bılgımız paylasmaz sak ne anlamı var bu bıldıklerımızın.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

tşkler peki şimdi girip login desek ne olur ds formunun başlangııcndan sora mı yapmak gerekiyor evde değilim ds form numramı ezberlemedim o yüzden sordum yoksa girecem ):

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

vallahı ben denemedım ama bence yapma sonra sorun falan cıkar bosuna dert alırsın basına ama soyle yaparsın gıtmeden burdan bır arkadasına soylersın senın oraya gırdıgınde senın adına yapar sen ınternet falan ugrasmazsız ama bence sen hıc ugrasma basına ıs acarsın gıttıgınde kalacagın yerde kutuphane vardır oraya gıder halledersın.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Burdan yapılınca sorun çıkabiliyormuş galiba.Okısmını biraz kaçırdım tam anlayamadım.
    Onun için oradaki ilk günümüzde sevis olayını aktive etmeliymişz.Daha soora ssn için başvurcakmışız.Ayrıca işe başlamak için ssn o anda şart deilmiş.Wat katılımcısı gibi öörencilerde tabiiki ilk 2-3 hafta ssn olmiiicak. Ama bunun şöyle bi çözümü varmış. Başvurduğunuza dair bir belge vereceklermiş.O da henüz ssn sahibi olmayanların orda 2-3 haftalık periyotta çalışabilmelerini sağlıyormuş.

Adam illa yok kardeşim çalıştıramam derse bile CIEE gibi sponsorunuz kimse artık onu arayıp onunla çalışacaınız yerin yetkilisini görüştürebiliyomuşuz.

Tecrübe Puanı
    17

Evet Maj gitmeden önce SEVISi kesinlikle aktive etmemelisin.Gider gitmez SEVISi aktive etmen icin ise 2 haftan olucak.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Faydalı bilgiler için çok teşekkürler.

SEVIS, Amerika'ya vardıktan hemen sonra aktivite edilebilir mi, herhangi bir süre kısıtlaması var mıdır.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadasim Amerika'ya inip kalacagin yere yerlestikten sonra aktive etmen gerekmekte, zira kaldigin yerin adresini de girmen gerekiyor. Sure olarak 15 gun diyorlar ama ben unutmustum gecen sene 45 gun sonra aktive ettim bir sorun cikmadi. Ama siz tabi ki 1 hafta icinde halletmeye calisin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam arkadaşlar 22 haziranda Ca Tahoe city'e gidiyorum. orada social securty numarası için en yakın ofis nerede bu konuda yardımcı olursanız sevinirim .zip kodunu falan girdim ama sonuç çıkmadı acaba tahoe city dışında ki bir ofisemi gitmem gerekiyor .bilgilerinize açığım...şimdiden teşşekler.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Illa da ofise gitmen gerekiyo.. Buyuk sorunlar yasadigini okudugum arkadaslar oLdu burda ama ben bunun aksine 1 haftada geLdi ve isverenim bu olmadan ise baslayamazsin parani aLamazsin gibi bisiler olmadi..Direk ev adresime postalanmisti yani!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar şimdi ilk gittiğimizde internetten sevisi onaylatıcaz sonrada sosyal güvenlik numarası için başvuracağız.Bunların dışında yapmamız gereken zorunlu önemli bir şey varmı ? Sevis onayı sadece internetten mi oluyor yoksa sosyal guvenlik numarasi gibi ofisi var mı ?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı windsurf59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar 22 haziranda Ca Tahoe city'e gidiyorum. orada social securty numarası için en yakın ofis nerede bu konuda yardımcı olursanız sevinirim .zip kodunu falan girdim ama sonuç çıkmadı acaba tahoe city dışında ki bir ofisemi gitmem gerekiyor .bilgilerinize açığım...şimdiden teşşekler.
    www.ssa.gov adresinden 96145 posta kodunu denedim su adresi verdi . Eger posta kodu dogru ise gidecegin yer orasi demektir ve o adresi maps.google.com 'dan ayrintili inceleyebilirsin !

Office Address:
    SOCIAL SECURITY
    11855 EDGEWOOD RD
    AUBURN, CA 95603

Before You Come To Our Office:
    Phone Numbers:
    Local Number (866) 931-6087
    Toll-Free 1-800-772-1213
    TTY (530) 889-1484

More Information About Calling Social Security

Find Out What Services Are Offered Online

Other Ways To Contact Us

Office Hours:
    MONDAY - FRIDAY:09:30 AM - 04:30 PM
    Except Federal Holidays

Alıntı kingblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şimdi ilk gittiğimizde internetten sevisi onaylatıcaz sonrada sosyal güvenlik numarası için başvuracağız.Bunların dışında yapmamız gereken zorunlu önemli bir şey varmı ? Sevis onayı sadece internetten mi oluyor yoksa sosyal guvenlik numarasi gibi ofisi var mı ?
    Hayir yok sadece onlari yapacaksin .
    https://secure.ssa.gov/apps6z/FOLO/fo001.jsp bu adresten posta kodunu girerek sana en yakin olan SS ofisini bul . Sponsor sayfandan da SEVIS onayini yaparsin . Zaten SEVIS kolay sadece adresini vs yazacaksin hepsi bu .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar konuyu açtım fakat moderator onayı bekleniyor falan yazdığı için burda tekrar yazıyorumm..

Bu sabah ben SEVIS işini hallettim netten...sonrada dedimki,, madem bugun boş gunun gitte SSN işini hallet...sonra gittim en yakın ssn e , fort walton beache...bindim taksiye...gittimm,, ssn i alamadım ...giderken 5 dolar verdiğim taksi parası donerken 45 dolar oldu....anasını satayım dedim...ssn i numarasını alamadığımı unuttum,, ciğerim yana yana bindim taksiye 45 dolar verip...taksicide masallah bir muhabbet yapıyoo.....pek katılamadım ama o halimle....neyse,, kötü girdi gercekten.....Gelirken mükemmel manzaralar vardı,, Destin beach, fort walton beach..şahane...tabii ben ciğerimimn acsııyla bakamadım bir yere....

GELİRKENDE Elninoyavuz arladasımızın çalışacağı yeri gördüm..bigkahunas...masallah gercekten yeri cok guzel...plaja sıfır gibi..cevresinde oteller var...ayrıca pazo bizim mc donaldsın tabaklarında reklamları çıkıyor buranın....
    neyse konuyu dağıtmadn,, giderken destinden ssn numaramı aldıktan sonra 2. iş arayacağım yerlerede bakıyrdmm..harbiden bizim buralarda iyi yer varmıs,, lokanta, otel, benzinlik cart curt.....gelenlere duyurulur....

neyse,, hatırlarsınız ben sabah saatlerinden bagnu_k yada sordum ne yaptın ssn i diye......keske yanıtını bekleseydim....gerçii iyi olduu tabii gezdik geldik,, tecrübe...

acaba bağnu ne yaptı...

neyse sorunun kaynağı su:

ben sevis kaydını bu sabah yaptım....ve ssn ofise gittim....saolsun yine yardımcı oldular güler yüzlü bir şekilde..gittimm sıra falan aldım,, sonra bir form doldurdum cart curt......sıra bana gelşnce benim bilgileri girdiler bilgisayara falan derkeeenn....ablamız bana bir tane kağıt verdi....ben suanda sana ssn numarası veremiyorum dedi...

haydaaa....why?

ben sevis kaydımı bu sabah yaptım,, ve en az 10 gün geçmesi gerekiyormuss...sonra benim sponsoru aradım,, müdür nedir bu işş falan diye...oda oyle dedi...sevisten sonra 10 gün beklememiz gerekiyormus...lan dedimmm ben bu 50 doların acısını çıkarmammıı...

neyse bakalım....bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirm..

selamlar

boyle bir şeyden haberi olan varmıı??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

nasıl yani sevis kaydını abdye gittiğimizde halledebiliyoruz ve bu ssn olmadan çalışamıyoruz diye biliyorum
    sevisten 10gün sonra ssn alacaksak 10gün mü çalışamayacağız

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yok ben çalışabiliyrm...sorun yapmadılar bende.....fakat bana aynen boyle dediler,, 10 gün beklemem gerekiyormus...acaba yanlısmı anladım??

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bizede oryantasyonda sevisi aktive ettikten sonra minimum 3 gün sonra başvurmamızı söylediler bilgiler birçok yerden geçip ssn ofislerine ulaştığı için hemen işlem yapılamıyormuş

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar süpersiniz ya herkes birbirine inanılmaz yardımcı oluyo gerçekten.konuyu dağıtmak istemiorum ama seviorum ben bu siteyi ya

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)