Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sosyal Güvenlik Numarası...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Saolun arkadaslar....walla ben karsılastığım durumu anlattım,, sşzlerde onay verdinizz,, demekki bir yamuk yokmus doğru anlamısım diyorum boyle olunca....cuma yada pazartesi gideyim birdaha sorayım bakalım.....

olmazsa bisikletle giderim yauww.....

Saolun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

SSN Office'lerin kapalı olduğu günler;

http://www.socialsecurity.gov/pgm/holidays.htm

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar bu sevis application formuna doğum tarihimi farklı yapsam kartta farklı gözükürmü kartla bar lara grebiliyormuyuz pasaport taşıma zorunluluğu kalkıyormu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

state ID in yoksa pasaportla girmek zorundasın barlara ama elbettte bu kurala uymayan yerler olabilir. Tavsiyem hiç bir resmi belgeye doğum tarihini farklı yazmaman çünkü karşılaştırma yapıp kontrol ettiriyorlar ve bir farklılık varsa epey uğraştırıyorlar..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

amerikaya ds tarihim başlamadan önce geldim.ds başlamadan sewis aktive olmuşor diye deneme bile yapmadım.işyeri belgelerimizi aldı.yarın bari ds numaramı istiyimde hemen sevisi aktive edeyim

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

sevıs kaydıyla ılgılı olarak kesın olan bıseyı soylım sıze
    eger sevıs kaydınızı turkıyede yaparsanız pasaport kontrolunden gecıs yapıp amerıkaya gıremıyorsunuz ordakı gorevlı dıyor kı sen zaten burdasın ve sevıs kaydını yaptırmıssın dıyor sen ne kadar abı ben bunu turkıyeden surdan burdan yaptım desende ıcerı almıyor ve gerı postalıyorlar sakın ole bısey yapmayın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saolun arkadaşlar bilgiler için...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yararli bilgiler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaslar ben 2 gun once USA'a geldim..Sevis'i uptade ettim ancak CCI begenmedi adres tanimini..soyle anlatayim benim isverenimin adresi arizona'ancak biz su anda californiadayiz..patrona sordum bana arizonadaki adresi ayni sekilde kopyala yapistir yapmami istedi!!!
    asil soru simdi geliyor..peki simdi verdigim adres kabul edilirse eger ?? Arizonada bir ssn burosunami gitmeliyim?? yoksa californiadanda isimi halledebilirmiyim..Sagolsun patron anlayisli ve iyi biri sanirim bir sorun cikarsa bile benim icin halledecektir..
    evet cvplarinizi bekliorum help me
    İnancımızdan şüphe duyanlar, O gün geldiğinde anlayacaklar.. uA|KaЯŞı lıksız bir sevda bizimkisi..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

istediğin sosyal güvenlik bürosuna gidebilirsin.. heryerde aynı formu dolduruyosun zaten. bi sıkıntı olmaz yani merak etme. ama nerden başvurduysan numaranı alana kadar o ofisin olduğu bölgede kal herhangi bir sıkıntı yaşanırsa gitmen gerekebilir. zaten numaranı gidip bizzat ogrenmen gerekiyo çünkü kartı 2 hafta sonra falan yolluyolar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı BerkayBuyuksener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istediğin sosyal güvenlik bürosuna gidebilirsin.. heryerde aynı formu dolduruyosun zaten. bi sıkıntı olmaz yani merak etme. ama nerden başvurduysan numaranı alana kadar o ofisin olduğu bölgede kal herhangi bir sıkıntı yaşanırsa gitmen gerekebilir. zaten numaranı gidip bizzat ogrenmen gerekiyo çünkü kartı 2 hafta sonra falan yolluyolar.
    cevap icin tesekkurler berkay
    İnancımızdan şüphe duyanlar, O gün geldiğinde anlayacaklar.. uA|KaЯŞı lıksız bir sevda bizimkisi..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bu ssn numarasini isveren olmadan kendimiz direk giderek alabilirmiyiz???

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart SSN eksik belge

social security number için işverenin bir belge vermesi gerekiyormuş ama bu belgenin ne olduğunu bilen varmı? bnm durumum biraz karışık, işverenim türk o yüzden belgenin ne olduğunu öğrenmem gerek. bilenler yardımcı olsun lütfen

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba mine yani minig
    istedıgın belgelerın ısımlerını buldum
    business license, workers comp, EIN.
    bu uc kagıt gereklıymıs

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

allah senden razı olsun

Alıntı amerikan eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba mine yani minig
    istedıgın belgelerın ısımlerını buldum
    business license, workers comp, EIN.
    bu uc kagıt gereklıymıs

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

rıca ederım ne demek her zaman

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar daha once sorulduysa ozur dilerim.zamanim olmadigi icin okumadan yaziyorum konuyu.social security kartimiz elimize ulasmadan once numaramizin oldugu resmi printout ile paycheck icin hesap acabiliriz degil mi ? hesap acarken,check bozdururken card gerekir mi ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaslar ben buraya 15 haziranda geldim yani 2 ay oldu. ama hala ssn em yok. isverenim ha bu haftaya ha haftaya diye salliyor. sizce neden olablir. hem bu ssn em olmasa ne olur

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar bir sorum olacaktı ssn ile ilgili olarak.benim ssn kartım geldi fakat ismimin son harfi yanlıs yazılmıs.isveren bir problem olmaz dedi hatta bugün ofisi arayıp sorunu hallettiğini söyledi yanlıs anlamadıysam ama Türkiye'de vergileri geri alırken problem olurmu benim merak ettiğim bu...
    Konu hakan_fb tarafından (15-08-2009 Saat 09:39 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yardım edecek birileri yokmu üstteki sorum ile ilgili olarak

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Kesinlikle sorun cıkıyor.ben daha once buyuk bır otelde calısmıstım hanı ogrencılerlede bırebır ılgılenıyorlardı kısacası hersey superdı yane otelde.ssn offıce tekı kadın yanlıs yazmıs baka baka da yanlıs yazmıs o derece yane ve ısveren degıstır dedı.basşın agrır dedi otelın bır soforu cocugu ozellıkle goturdu 1 saatlık ssn ofısınıne degıstırdı 1 hafta sonra yenıden geldı.cunku senın ssn ın senın herseyındır aynen burda tc kımlık no da oldugun gıbı.herseyın kayıtlı onda.bence sorun cıkar cunku ben wat iadeye basvurdugumda ssn ıstemıslerdı sanırım herkezde ıstıyorlr kı ona bakıyorlar.degıstırmelısın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@azuhazu bilgi için tesekkürler zaten ben ssn ofisine gidersem sadece ismimi update edeceklermiş sadece bir harf yani o kadar onun dısında ssn numaramda herhangi bir degişiklik olmuyormus.işverenim bana telefon ile ofisi arayıp durumu hallettiğini benim ofise gitmeme gerek kalmadıgını söyledi.sonuc olarak numara aynı kalıyor yani.ama kartın yenisi gelecek mi ismimin dogru sekilde yazılmıs hali ile onu bilmiyorum dogrusu...
    Konu hakan_fb tarafından (16-08-2009 Saat 05:23 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hakan senin imzan gerekli benım arkadasım oyle yapmıstı bılmıyorum sadece bir harf deme.vize alırken konsolosluk bır harf yuzunden vıze vermıyor ısım benzerlıgınden dolayı bunun farkındasındır umarım.ve abd de bır işe kalkıstıgında ssn ıstendıgınde baska bır ısım cıkacak ve pasaporttakı ısımden farklı olacak o zaman basına ıs alırsın hıc bırsey yapamazsın.oyle telefonlada halledılmıyor.ssn alırken form doldurmussundur o formdan bır tane daha doldurup vermen gerekıyor oyle telefonla nasıl halledılmıs sasırdım ...yınede sen bılırsın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

peki bu formu doldurdum diyelim yeni bir numara mı veriyorlar tekrar.yoksa ssn numaram aynı mı kalıyor.cünkü işveren benim ssn numaramı aldı vergiler için.bana kalsa bende gidip ofisten halletmeyi düsündüm ama ne bileyim isveren sorun olmaz falan dedi.üstelik 2 kez yanına gittim sordum.kafam karısık yani anlayacagın...
    Konu hakan_fb tarafından (17-08-2009 Saat 08:24 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

sanırım değişmiyor yani kesin olarak bilmiyorum ama değişse de değişmesede sen yine git duz ısmını sonra sorun cıkar bence.o formu doldur.degısmese bıle ssn daha sonra ılerde sorun cıkar vergı ıadesı alırken.dusunsene vergı ıadesıne basvurcan pasaport fotokopını alıcaklar orda ısmın baska ssn de baska olucak

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

danısmanım ile bu konu ile ilgili olarak irtibata gectim.oda aynı seyi söyledi Türkiye'de vergi alırken kesin problem oluyormus.O yüzden yeni kart cıkarttırman gerekiyor dedi.@azuhazu sana da verdiğin bilgiler için tesekkür ederim...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

nope problemo

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bi de biri bana yardim etse.. ssn m yok hala.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı cell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi de biri bana yardim etse.. ssn m yok hala.

ilerde sorun çıkabılır tabıkı...hangı adresı verdıysen orayı kontrol et.normalde en fazla ıkı hafta ıcerısınde gelıyor.ısverenıne bunuda soyle.daha da olmazsa ssn office git ordakılerle konus durumu anlat.ılerde vergi iadesi icin sana gerekecek o numara ve amerıkaya bır daha gırerken de gerekebılır.umarım sevis kaydını yaptırmıssındır.sevis kaydını yaptırmadıysan ondanda olabılır belkı.gercı yaptırmasaydın coktan sınır dısı olurdun ama.bırde cevremdekı amerıkalılar o numaranı kımseye soyleme felan dıyorlardı.o numarayla hersey yapılabılıyormus kı gercektende yapılıyor yanı.bıryere basvurdugunda DMV ye felan kesınlıkle lazım oluyor

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı devil's advocate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar daha once sorulduysa ozur dilerim.zamanim olmadigi icin okumadan yaziyorum konuyu.social security kartimiz elimize ulasmadan once numaramizin oldugu resmi printout ile paycheck icin hesap acabiliriz degil mi ? hesap acarken,check bozdururken card gerekir mi ?

hesap acarken numarayı bılmen yeterlı,zzatı para yatırırkende sadece pasaport ıstenıyor baska bısıye gerek yok

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)