Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ilk defa uçağa binecek olanlar için

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ilk defa uçağa binecek olanlar için

Arkadaşlar hiç uçağa binmemiş biri olarak bir kaç sorum var.
    Atatürk havalimanına gittiğimde ne gibi işlemler yapmam gerekiyor?
    Check-in nasıl yapılır?
    Aktarma yaparken yapılan işlemler nelerdir ?
    Bavul nereye bırakılır nerden alınır?
    Aklınıza bilmem gereken başka şeyler geliyosa lütfen paylaşın.

Bu arada délta airlines'la gideceğim.Sorularım salakça farkındayım ama cahilliğime verin bilmiyorum.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ewet arkadasım bende ogrenmek ısıtoyrum tecrubelı arkadaslardan bıde kozmetık urunlerının kılıtlı posete koyuldugunu duydum bu konu hakkındada bılgısı olan varmı???
    yanımıza neler almalıyız?,neler goturulmez bavula neler konulmaz...
    bu konular hakkında bılgısı olan arkadaslar lutfen yardım!!!!

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

hava limanına erken gelirseniz (sabah 4:00-5:00 gibi) çok sakin bir ortam bulursunuz ve bu sırada check-in işlemleriniz rahat biter. Check-in için gideceğiniz havayolu gişesinde sıraya giriyorsunuz ve görevli bilgisayardan çıktısını almış olduğunuz elektronik bilet numarasını içeren kağıdı ve pasaportunuzu inceliyor. Daha sonra koltuk numaralarınızın bulunduğu fiziksel bileti alıyor, bu işlemler sırasında tartılan bavulunuzu orada bırakıyorsunuz ve kapıya gidiyorsunuz. Bavulunuza bir not bırakmanızı şiddetle tavsiye ederim. Yani a4 ebatlarında bir kağıda isim soyisim ve bavulun gittiği güzergahları yazarsanız yararınıza olur. Aktarmalı giden yolcuların en çok rastladığı sorun bagaj kaybıdır.
    admin (at) turkishwat.net

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kilitli poset konusuna gelince her aktarmada biseylerini kaybetmis biri olarak sunlari soleyebilirim..Ilk once mumkun olduugunca kozmetiklerinizi bavulunuza koymaya calisin.Illa yanimizda tasiyacagiz derseniz havaalaninda agzi kilitli posetler var onlara koyup yaniniza alabilirsiniz.Yalniz posetler o kadar da buyuk degil bnm gibi bu buraya sigmadi bisey olmaz istanbulda almadilar burdada almazlar demeyin
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı wiseman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kilitli poset konusuna gelince her aktarmada biseylerini kaybetmis biri olarak sunlari soleyebilirim..Ilk once mumkun olduugunca kozmetiklerinizi bavulunuza koymaya calisin.Illa yanimizda tasiyacagiz derseniz havaalaninda agzi kilitli posetler var onlara koyup yaniniza alabilirsiniz.Yalniz posetler o kadar da buyuk degil bnm gibi bu buraya sigmadi bisey olmaz istanbulda almadilar burdada almazlar demeyin
    hımm
    anladıgım kadarıyla cokda posete koymak zorunda degılız bavulumuza koysakda olur yanı!!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bavulda bi sorun yok hocam ama malum yolculuk yanina deodarant filan almak istersen o acindan poset zorunlu
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aktarma durumunda bavullarımızı diğer uçağa nasıl aktarıyoruz ya da bunları biz mi aktarıyoruz?

dipnot:soru saçmaysa kusura bakmayın :S

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

bavulları siz aktarmıyorsunuz bu nedenle de bagaj kaybı sık yaşanıyor. O yüzden bavullarınızın üzerine bir not yapıştırmayı ve güzergahları belirtmeyi deneyin faydalı oluyor
    admin (at) turkishwat.net

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok teşekkür ederim ben fransa aktarmalı gidip geleceğim sanırım orada bu bavul kayıpları biraz fazla oluyormuş o yüzden senin dediğin gibi a4 boyutunda bir not yapıştırmak oldukça akıllıca bir çözüm

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hava limanına erken gelirseniz (sabah 4:00-5:00 gibi) çok sakin bir ortam bulursunuz ve bu sırada check-in işlemleriniz rahat biter. Check-in için gideceğiniz havayolu gişesinde sıraya giriyorsunuz ve görevli bilgisayardan çıktısını almış olduğunuz elektronik bilet numarasını içeren kağıdı ve pasaportunuzu inceliyor. Daha sonra koltuk numaralarınızın bulunduğu fiziksel bileti alıyor, bu işlemler sırasında tartılan bavulunuzu orada bırakıyorsunuz ve kapıya gidiyorsunuz. Bavulunuza bir not bırakmanızı şiddetle tavsiye ederim. Yani a4 ebatlarında bir kağıda isim soyisim ve bavulun gittiği güzergahları yazarsanız yararınıza olur. Aktarmalı giden yolcuların en çok rastladığı sorun bagaj kaybıdır.
    koltuk numarasının bulundugu fiziksel bilet derken?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bavulları aktarma sırasında firma değişikliği yapıyorsak kendimiz taşıyoruz sanırım.Net bilgisi olan var mı acaba?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

çok güzel bir topic baya yararlı olacak gibi duruyor
    aktarma sırasında koybolan bavullar için sanırım yapacak bişi yok gibi duruyor,shinoda en mantıklı çözümü söylemiş. tkler.yaLnz uçak firması değiştirirken bavulları tekrar alıp tekrar mı check-in yaptırıyoruz? yoksa check in yaptırmaya gerek yok mu?
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı flamingo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    koltuk numarasının bulundugu fiziksel bilet derken?
    Ucakta gidip rastgele bir yerlere oturmuycak oldugumuz icin A15, F26,... vs gibi koltuk numaranızın ve ucaga bineceginiz kapı numarasının yazılı oldugu gercek bilet kastediyordu galiba. Ayrıca kapıda hostesler sizi karsılarken biletinizi gösterince koltugunuz su tarafta diyerek yardımcı oluyor genelde.
    Not : Acil cıkıs kapılarının yanındaki koltukların diz genisligi daha fazla oldugu icin uzun boylu arkadasların Check-in isleminde bu koltuklardan birinde oturmak istedigini belirtmesi uygun olacaktır.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar aktarma olaylarını bilmiyorum da, havaalında yapmanız gereken şeyler konusunda bence endişelenmeyin. çünkü bende aynen sizin gibi endişeliydim ve şirkete havaalanı hakkında iki üzeri n tane soru sormustum ama havaalanına gidince yonlendiriyolar zaten sizi. herseyi ogreniyosunuz. ama aktarma ile ilgili sorularınız ogrenmenizde fayda var. ben aktarmalı ucmadıgım için yardımcı olamıyorum. ama dediğim gibi ataturk havalimanında pek problem yasamazsınız..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben 1 bavul 1 de sırt çantasıyla gitmeyi düşünüyorum,daha önce giden arkadaşlarım bu ikisinin gezerken,seyahat ederken vs rahatlık açısından çok önemli olduğunu söyledi güzel,sağlam bir bavul ve rahat bir sırt çantası için deneyimli watçılardan tavsiye bekliyoruz. Link falan varsa verebilirseniz güzel olur.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

başlık bence de cuk diye oturmus..birçok üyeye yararlı olur bence de..ben de aktarmalı uçuş yapıcam shinodanın sölediğini yapıcam kesin..gidiş güzergahlarını yazıcam yani birde bu kilitli poşetleri hava alanından almak zorundamıyız yoksa bildiğimiz kilitli buzdolabı poşetlerinden mi (saçma soru die buna derim) ya makyaj falan yapmadan durulur da güneş kremi deodorantsız falan o kadar saatlik yolculuk geçmez malum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

losthero aynen dedigin gibi bi tane saglam bavul (hacmi büyük ama içi yarım boş)ve bitanede kullannışlı sırt cantası. tum olay bu. cok fazla giysi götürmeyin bavulunuz biraz boş olsun yoksa benım gibi ekstradan 3 tane daha bavul almak zorunda kalabilirsiniz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bşaka çözümü olan var mı bavul kayıpları için

Shinodanın fikri güzel

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bşaka çözümü olan var mı bavul kayıpları için

Shinodanın fikri güzel
    kucuk bı kağıt yapıştırmak tek yapılabılecek şey en azından bavulun nereye yada kıme aıt oldugu acısından, daha başka sızın yapabılecegınız bişey yok ama eger biraz garantıye almak istiyorsanız bavulunuz kaybolsada orda idare edebılecek kadr esyanızı uçagın içine alabılecegınız agırlığı 8 kıloyo asmıcak boyutları 23*40*55 gecemmek sartıyla götürebılıyorsunuz thyde.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar aktarma bende yapmadım ama yinede bavul kaybı özellikle büyük havaalanlarında oluyor..özellikle fransa ve ingilterede heathrow dan aktarma yapıcaksanız mutlaka üstüne güzergah kağıtlarını yapıştırın ha bavulunuz kaybolsada bikaç gün sonra sizi bulucaktır

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Gordugum kadariyla en ideal bavul olayi su sekilde: 1 tane buyuk bavul bagaj icin.1 tane kucuk el bavulu koltugumuzun ustundeki kabine koyabiliris bunu uckata.Digeride sirt cantasi...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı bk88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başlık bence de cuk diye oturmus..birçok üyeye yararlı olur bence de..ben de aktarmalı uçuş yapıcam shinodanın sölediğini yapıcam kesin..gidiş güzergahlarını yazıcam yani birde bu kilitli poşetleri hava alanından almak zorundamıyız yoksa bildiğimiz kilitli buzdolabı poşetlerinden mi (saçma soru die buna derim) ya makyaj falan yapmadan durulur da güneş kremi deodorantsız falan o kadar saatlik yolculuk geçmez malum

buzdolabi posetlerinden farki yoktu zaten digerlerinde

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

uçağın içine sıvı herhangi bir şey sokmak yasak, ama diyelim aktarma sırasında free shoptan bir şişe içki veya parfüm aldık. onlar ne olucak? bavullar otomatik aktarılacağı için bavula da koyamayız.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gkhn86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uçağın içine sıvı herhangi bir şey sokmak yasak, ama diyelim aktarma sırasında free shoptan bir şişe içki veya parfüm aldık. onlar ne olucak? bavullar otomatik aktarılacağı için bavula da koyamayız.
    Ben amsterdam aktarmali olarak geldim.Eger amsterdamdan alisveris yaparsan sivi veya kati o posetlerle ucaga binmene izin veriyorlardi...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tavsiyeler yararlı olacak teşekkür ederim.Bu çantaların kayıp olması hiç hoşuma gitmedi ama çok ta endişelenmemek gerekir.Çok kafamıza takarsak başımıza gelebilir Ama bu kagıt yazma işi hoşuma gitti . Yapcam ben

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

free shoplardan aldıınız şeyleri yanınızda bulundurabiliyosunuz zaten free shoplar o sıvı vs kontrollerinden sonra oluyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar tum hava yollarında bavul boyutları aynımıdır.mesela ortalama bagaj ıcın kac kılo ve buyuklukte olması gerekır.ucagın ıcınde oturdugumuz yerın ustundekı bavulun buyuklugu ve agırlıgı bunlar hakkında bılgısı olan varmı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler , bi çok şeyi öğrenmiş olduk forum sayesinde.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kesinlikle super bi forum olmus bnm de bircok mertak ettigim sey vardi ilk defa binecegim için ucaga.ögrenmiş olduk

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Güzel bilgiler. Teşekkürler. Büyük bavulu vereceğim, sırt çantamı da yanıma alacağım. Rahat ederim sanırım anca. İçine de bi kaç kıyafet felan tıktım mı, bavul kaybolsa da idare eder. Tabii poğaçaları unutmamak gerek

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)