Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TR' ye dönüşte gümrük kontrolü var mı ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Question TR' ye dönüşte gümrük kontrolü var mı ?

Öncelikle bu forumu açan ve foruma katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.
    Şimdiye kadar WAT hakkında hangi bilgiyi arasam buldum diyebilirim.Ben wat için herhangi bir işlem yapmadım ama yarın başlıyorum artık.
    Arkadaşlar benim size Türkiye ye dönüş ile ilgili bir sorum olacaktı.Ben şimdi dönüşte bir sürü elektronik eşya almayı düşünüyorum(hem kendime hem de tanıdıklarıma).Diyelimki 3 laptop 2 fotoğraf makinesi 4 psp falan aldım.Gümrükten geçerken bana herhangi bir sorun çıkartırlar mı ? Vergilerini falan vermem gerekir mi ?
    Birkaç sitede daha araştırdım ama herkes farklı farklı şeyler söylüyordu..???

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ozgurs59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bu forumu açan ve foruma katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.
    Şimdiye kadar WAT hakkında hangi bilgiyi arasam buldum diyebilirim.Ben wat için herhangi bir işlem yapmadım ama yarın başlıyorum artık.
    Arkadaşlar benim size Türkiye ye dönüş ile ilgili bir sorum olacaktı.Ben şimdi dönüşte bir sürü elektronik eşya almayı düşünüyorum(hem kendime hem de tanıdıklarıma).Diyelimki 3 laptop 2 fotoğraf makinesi 4 psp falan aldım.Gümrükten geçerken bana herhangi bir sorun çıkartırlar mı ? Vergilerini falan vermem gerekir mi ?
    Birkaç sitede daha araştırdım ama herkes farklı farklı şeyler söylüyordu..???
    bizde hep onu düşündük gelirken.. ama benden bir hafta önce ev arkadaşım Türkiye döndü. 2 laptop 1 kamera 1 fotoğraf makinası kartuşlar vs vs. bunlarla rahatlıkla geçtiğine göre bizde rahat geçeriz dedik. ve dediğimiz gibi kimse birşey sormadı. gümrüğe tabi olmayanlar kısmından rahatlıkla çıktık..20 çift ayakkabı getiren arkadaşım oldu.. hiçbirşey demediler...nike'lar 20-30 dolar timberland botlar 30-50-60 dolar olunca böyle oluyor ne yapalım...

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

ben de, biri daha önceden olan diğeri yeni alınmış 2 laptop ve bir digital fotoğraf makinesi ile geldim herhangi bir sorun olmadı. Yalnız o kadar şeyi almak için iyi para götürmen ya da orada iyi para yapman lazım. Bir de eğer arkadaş grubu olarak gidiyorsanız ya da oraya gittiğinde arkadaş grubu oluşturabilirsen dönüş yolunda eşyaları paylaşırsınız ve böylece hiç sorun yaşamazsınız
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler.
    zaten ben de tanıdıklarıma alacaklarımın parasını önceden alıp gideceğim.kendime düşündüklerimi ise orada kazanmayı planlıyorum...

sonuç olarak sorun çıkmıyor yani bunu anlamış oldum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Benimde merak ettiğim konulardan biriydi

Arkadasa konuyu actıgı için sizede güzel cevaplar için Tesekkür ediyorum

Yüksek WAT lı günler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

elektronik eşyalar ve ayakkabılar amerikanın heryerinde aynı fiyat mı yoksa bölgelere göre fiyatlar değişiyo mu?

Tecrübe Puanı
    10

her yerde aynı fiyat geçerli değil tabi ki, tıpkı türkiye'de ki gibi. ancak kesin olan birşey varsa o da oradaki fiyatların tr dekilere göre yarı fiyatında olduğu.

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaşlar siz yine de ne olur ne olmaz diyerekten aldığınız elektroniktir bilgisayardır falan filan kutusundan çıkarın ve kullanılmış havası verin. Arkadaşlar doğru söylüyor kimse bakmıyor çantalarımıza ama zaman zaman dönem dönem ülkenin içinde bulunduğu şartlara göre bu hususlar değişkenlik gösterebilir. Tedbirli olmakta fayda var.
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben 1 tane normalinden laptop almayı düşünüyrm nekadara bulabilirim? ayrıca oradan ceptelefonu alsam burada kullanabilirmiym?

Tecrübe Puanı
    10

Anladım sen bilgisyar fiyatlarını gerçekten görmek istiyorsun. Al o zaman

Tecrübe Puanı
    10

fotoları bizzat ben çektim

Tecrübe Puanı
    10

bunlar da circuit city bilgisayarları

Tecrübe Puanı
    10

orada rebate denilen kavram var. Mesela üstte 729 dolarlık bilgisayarın rebate değeri 250 dolar. en başta 729 doları veriyorsunuz ve sizden iletişim bilgileriniz isteniyor. yaklaşık bir ay kadar sonra bu rebate değeri size geri ödeniyor yani 729 doların 250 doları rebate değeri olan bilgisayar size 499 dolara patlıyor. Ben orada bir arkadaşıma 550 dolar civarı laptop almıştım ve şu anda bilgisayarından çok memnun.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Türkiyeden alacağımıza tabii ki ordan almak mantıklı
    Napalım yani burda da kazıkçı anlayış olmasa burdan alırdık

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

gezgin adminim eklediğin resimleri ben göremiyorum ya :s

op_stop(); ;op_start();

bu şekilde görünüyor bende ve imageshack den açılmıyor...

ayrıca sana sormak istediğim elektronik eşya fiyatlarına bakabileceğim bir adres var mı ? Geçen gün bir arkadaş vermişti ama onda psp falan göremedim ben.
    Bir de Amerika da elektronik eşyayı nerden almamızı tavsiye edersin? (şirket olarak)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

gezgin fotolar için çok teşekkürler. düşündüğümdende ucuzmuş fiyatlar hatta buranın yarısı diyebiliriz. pekii ben buraya dönerken almayı düşünüyrm yani para kazanınca bu rabate olayını nasıl halledicez?

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

wtf is this man, what did u do? how did u find it? did u get it or u just took a pic? oo man this is very good price ever it include mailin rebate.
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bu rabate parasını içeriyosa ne yapıcazzz? 1 ay sonra iade ederlerse ne yapıcaz?

Tecrübe Puanı
    10

jeconur güzel bir soru . bizim amerikada yaşayan bir tanıdığımız vardı ve onunla hallettik olayı. bilgisayarı ya erken almaya bakın ya da orada konuşup anlaşın ben ülkeme döneceğim rebate olayı ne olacak falan filan. ya da daha önceden farklı bir şekilde rebate olayını halleden biri varsa burada açıklığa kavuştursun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet yaa rebate olayı WATçılar için bi sorun. 2 ayın sonunda ancak para toplanabiliyor zaten.. ilk maaşlar ile laptop vs. alınırsa ancak rebate olayı ağustos sonu eylül başı gibi elinize geçer. ben gelmeme 20 gün kala foto makinasını 3 gün kalada laptop aldığım için toplamda 100 dolar rebate gitti

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

rabete oranı diğer elektronik aletler içinde var mı? cep telefonunda mesela? bu oran başka hangi ürünlerde var?

Tecrübe Puanı
    10

onu bende bir ara düşündüm var mı diye ama yoktu. Şimdi Amerika'da bir elektronik cihaz ya da diğer ürünleri aldığınızda 30 gün içerisinde sorgusuz sualsiz iade hakkınız var. Ben mesela sinyal yayıcı linksys marka bir modem almıştım. sonra geri iade ettim rebate olayı onda da yoktu. Sanırım bilgisayarı aldığınızda ve 30 gün içerisinde geri iade ettiğinizde bu rebate parasını geri alamıyorsunuz. Bunun hakkında araştırma yaparım sonuçları buraya yazarım. bilen varsa da benden önce davranır yazar buraya

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

elektronik eşyaların dışında neler ucuz türkiyeye göre? ne alırsak karlı çıkarız?

Tecrübe Puanı
    10

Keşke oradaki nike t-shirtlerin ve diğer nike ürünlerinin etiket fiyatlarını da çekseydim. Orada total90 Nike ayakkabıyı kendi satış mağazasında 29$ almıştım. Türkiye'ye döndüğümde test amaçlı yine bir nike satış mağazasından aynı ayakkabının fiyatını sordum ve bana 88 YTL dedi.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke oradaki nike t-shirtlerin ve diğer nike ürünlerinin etiket fiyatlarını da çekseydim. Orada total90 Nike ayakkabıyı kendi satış mağazasında 29$ almıştım. Türkiye'ye döndüğümde test amaçlı yine bir nike satış mağazasından aynı ayakkabının fiyatını sordum ve bana 88 YTL dedi.
    ağzımın suyu akmaya başladı şimdiden

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

benimde akmaya başladı yaw bi an önce gitsekte sınırsız alışveriş çılgınlığını yaşasak

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gokhaNJan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde hep onu düşündük gelirken.. ama benden bir hafta önce ev arkadaşım Türkiye döndü. 2 laptop 1 kamera 1 fotoğraf makinası kartuşlar vs vs. bunlarla rahatlıkla geçtiğine göre bizde rahat geçeriz dedik. ve dediğimiz gibi kimse birşey sormadı. gümrüğe tabi olmayanlar kısmından rahatlıkla çıktık..20 çift ayakkabı getiren arkadaşım oldu.. hiçbirşey demediler...nike'lar 20-30 dolar timberland botlar 30-50-60 dolar olunca böyle oluyor ne yapalım...
    Bu konu benim de çok kafamı karıştırıyor. Bende 2 tane laptop la döndüm.Zaten dönüşte direk giriyorsun o sorun olmuyor ;ama şunu biliyorum DUBAİ uçağı indiği zaman bir anda hava alanın içi karışıyor bir anda gümrükcüler çıkıyor ve herkesi aramaya başlıyorlar. Sanırım bu durum ülkeden ülkeye değişiyor.Şimdilik sadece dönüş saatinizde Dubai uçağı ile aynı zamanda olmamasına dikkatedin yeter Onun dışında diğer kesin bilgi kimse de yok sanırsam.
    Bir de alışveriş için FOOT LOCKER çok iyi bir spor mağazası inanılmaz ucuzluk oluyor ''buy1 get 1'' filan oluyor orda ve spor ayakkabıları ,nba formaları ucuza geliyor.Ben de 25dolara bir adidas almıştım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar bildiğiniz outlet mağazalarının adreslerini ve alışveriş için uygun zamanları anlatırsanız seviniriz
    aldığımız ayakkabı vb. şeyleri kutusundan çıkarsak getirmemiz daha rahat olur di mi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı jackass Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bildiğiniz outlet mağazalarının adreslerini ve alışveriş için uygun zamanları anlatırsanız seviniriz
    aldığımız ayakkabı vb. şeyleri kutusundan çıkarsak getirmemiz daha rahat olur di mi
    WALLMART- Dünyanın en iyi müşteri hizmetleri veren marketler zinciri,bir çok ürünü ucuz olarak bulabileceğiniz bir yer ve koşulşuz olarak bu ürünü belli bir gün sayısı içinde iaede etme hakkına sahipsiniz.

FOOTLOCKER- spor ürünlerinde ucuzluğu bulabileceğiniz bir yer

BESTBUY- Elektronik açısından çok çeşidi olan bir şirket bizim teknosa nın amerika daki versiyonu gibi bence.

COMPUSA- Yine elektronik mağazası,bestbuy dan bir şey almadan burdan fiyatları karşılaştırmanızı öneririm.

Bunlar benim bildiğim genelde her eyalette çok sayı da bulunan ünlü şirketler tabi eyalete özgü özel ve ucuz alınabilcek ürünlerin olduğu yerlerde vardır,herhalde. Mesela San Fransisco ya gidenler varsa orda Levis fiyatları nasıldır acaba?Veya Seatle da bilgisayar fiyatları bence daha ucuzdur gibime geliyor ama bilmiyorum giden arkadaşlar varsa gittikleri yerlerdekileri yazarlar herhalde.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok yardımcı konu teşekkrüler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks