Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 92 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikada paramızı nerede biriktirelim?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Amerikada paramızı nerede biriktirelim?

Para transferi konusunu görünce aklıma geldi arkadaşlar,hepimiz orada belli bir para kazanacağız ve bunu bir yerlerde tutma saklama ihtiyacı duyacağız doğal olarak.Peki bu paraları nerede tutalım,türkiyedede şubesi olan çok uluslu bankalardamı yoksa amerikan bankalarındamı?Hangi bankalar bize kolaylık sağlar,hangileri daha az komisyon alır hangileri para transferinde daha az pürüz çıkarır vs.Konuda bilgisi olan arkadaşlar,daha önce tecrübe edinmiş arkadaşlar yazarsa iyi olur.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar bu konuda bende napcama karar vermiş değilim..yapı kredide biri dolar biri ytl olmak üzere iki hesabım var birde ytl hesabı için hesap kartı çıkarttırdım..kadına baya sordum ama dolar olarak çekilemez dedi ztn arkadaş açıklamış..şöle dedi..ytl hesabımda para var..o parayı ben günlük dolar kurundan dolara çevirip dolar hesabıma havale ettircem ve öle olabilirmiş..yani direk o dolar hesabında dolar saklanıpda dolar çekilemiomuş..tam anlamadım valla..ben açıkcası gideceim yerden birini bulup ona sormayı düşünüorum..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bankada doviz islemlerini yapma kesinlikle zarar edersin

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bank of america da bi hesap acın. oraya yatırın paranızı. size bankamatik kartıda vericekler. o kartla internetten alışveriş de yaparsınız. internetten alışveriş amerikada yaygındır. internette daha uygundur fiyatlar. donuncede paranızı çekip hesabı kapatırsınız. bu kadar basit

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

stephen bu bank of america heryerde kolay bulunuyormu acaba bilgin varmı bide biriktirdiğimiz dolarları buraya yatırıp ihtiyaç oldukça çekebilirz dimi..rahat olur..hesap açtırmak için birşey gerekirmi acaba..yada dönmeden kapattırmalımıyız.sora borç çıkarmazlar bize dimi ?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

benim okuldaki hocamdan duyduğum kadarıyla çok şubeli büyük bir banka bank of america.Oraya gidincede araştırabiliriz ama burada şimdiden bir plan yapmak gerekli,paraları yastık altına koyacak halimiz yok
    Ama amerikada çok banka var aklımda kaldığı kadarıyla 15bin kadar.Yerel şehir bankaları,mahalle bankaları bile var,onlar daha uygun fırsatlar sunabilirler bize ufak çapta işlemler yaptıkları için.Ama dediğim gibi bilen birileri tecrübeli birileri bizi bilgilendirirse çok daha iyi olur.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

bank of america sağlam bankadır ama burdaki ziraat bankası gibi düşünün işte
    admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hesap cikarmaniz icin sosyal guvenlik numaranizi intikal ettirmeniz gerekior ben cikarmistim ama vermeden yeni geldim basvurdum filan deyince sorun yapmiorlar bir de gitmis oldugunuz yer cok onemli kucuk bir kasaba gibi bir yere giderseniz sorun olacagini dusnmuorum
    California PAlm DesErT & BufFalO ThuNdEr ReSorT . . .

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı bk88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stephen bu bank of america heryerde kolay bulunuyormu acaba bilgin varmı bide biriktirdiğimiz dolarları buraya yatırıp ihtiyaç oldukça çekebilirz dimi..rahat olur..hesap açtırmak için birşey gerekirmi acaba..yada dönmeden kapattırmalımıyız.sora borç çıkarmazlar bize dimi ?
    hafızam beni yanıltmıyosa pasaport ve social security number gerekliydi hesap acmak için. dolarlarını buraya yatırabilirsin ihtiyac oldukcada cekebilirsin. hiç bi problem yok
    hesabı kapatma konusuna gelince. eğer hesabında 5 dolar gibi bi para bırakırsan hesabın uzun süre acık kalabilir, yani borc altına falan girmezsin diye biliyorum. ama sen yinede kapat hesabını bence.:=)
    bu arada bankada bişey dikkatimi cekmişti cok enteresan gelmişti bana. bizde sıra beklerken sıra numarısı alırsınız ya bankalarda. orda öyle bişey yoktu. kuyruga giriyoduk. ama sonra kuyruga girenlerin work and travel ogrencilerinden baskaları olmadıgını gorunce amerikada internet bankacılığının çok yaygın kullanıldığı bu yuzden şubeleri çok az kişinin kullandığı kanısına vardım. basta ne kadar geri kalmıs bi ülke sıraya girmek için kuyruk oluşturman gerekiyo diyodum:=). sonra geri aldım bu sözümü

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hafızam beni yanıltmıyosa pasaport ve social security number gerekliydi hesap acmak için. dolarlarını buraya yatırabilirsin ihtiyac oldukcada cekebilirsin. hiç bi problem yok
    hesabı kapatma konusuna gelince. eğer hesabında 5 dolar gibi bi para bırakırsan hesabın uzun süre acık kalabilir, yani borc altına falan girmezsin diye biliyorum. ama sen yinede kapat hesabını bence.:=)
    bu arada bankada bişey dikkatimi cekmişti cok enteresan gelmişti bana. bizde sıra beklerken sıra numarısı alırsınız ya bankalarda. orda öyle bişey yoktu. kuyruga giriyoduk. ama sonra kuyruga girenlerin work and travel ogrencilerinden baskaları olmadıgını gorunce amerikada internet bankacılığının çok yaygın kullanıldığı bu yuzden şubeleri çok az kişinin kullandığı kanısına vardım. basta ne kadar geri kalmıs bi ülke sıraya girmek için kuyruk oluşturman gerekiyo diyodum:=). sonra geri aldım bu sözümü
    stephen çok tşk ederim bank of americayı öğrenmem iyi oldu..california daki şubelere baktım bize yakın bi yerde var..artık gidince bir hesap açtırmak farz oldu..ya ben internet falan beceremem kesin sıraya girmeye razıyım valla sorun deil aslında arkadaşlarla gidiorum kalcaım yerde sorun deilde dışarda o kadar parayı yanımda taşımak istemem yani..gelmedende kapatırım..bilgiler için saol tekrar..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Zaten eğer yanınızda laptop varsa çok iyi olur bu banka mevzusunda hesabı açtırdıktan sonra internet bankacılığıda kullanabilirsiniz.Ama ondan önce önemli olan pay checkleri az komisyonla bozan, bol atm si olan bir banka.Ama buradaki bankalar gibi yıllık hesap ücreti alırlar onlarda ve sistem aynı buradaki gibi hesabınızda para varsa ondan düşerler şeklinde olur.Yani kapatmasak bile bir borç birikeceğini sanmam.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı bk88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stephen çok tşk ederim bank of americayı öğrenmem iyi oldu..california daki şubelere baktım bize yakın bi yerde var..artık gidince bir hesap açtırmak farz oldu..ya ben internet falan beceremem kesin sıraya girmeye razıyım valla sorun deil aslında arkadaşlarla gidiorum kalcaım yerde sorun deilde dışarda o kadar parayı yanımda taşımak istemem yani..gelmedende kapatırım..bilgiler için saol tekrar..
    rica ederim paylaşım için burdayız

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

stephen kredi karti icin kac para oduyoruz?
    bide da mi deta mi internet alisverisi icin boyle bi kart varmis,duydunmu daha once?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gencler bank of amerıkadan hesap actırırsanız zaten onlar sıze debit kart gonderıyolar yanı hesap kartı. hesabınızda para varsa alıs veriş yapabiliyosunuz. aynı bizdeki ziraatin burs kartları gibi. debit te zaten bu anlama gelıyo. hatta anahtarlık kartını bıle verıyolar. ayrıca orda kredı kartı falan almaya kalmısmayın zaten vermezler ama olaki bi mahalle bankasından alırsanız dönerken kapattırmanız vs gerekebilir. benım bank of amerıka kartım var hala duruyo. inşallah bu sene gittiğimde de kullancam. orda para saklamanın en guzel yolu debit kart.... benım tecrubem bu.. bıde bank of amerıka dunyanın en buyuk bankası arkasındanda hsbc gelıyo..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ayrıca orda biriktirdiğiniz parayı buraya getırıken soyle bi yol izleyebilirsiniz. bank of amerıkada hesap actırırken birsürü de çek verıyolar. orda cek kullanımı cok yaygın. kendınıze kendı hesabınızdan bı öek kesersınız. turkıyeye gelınce 30 35 dolar gibi bi ucretle bozdurursunuz. en pratık yol budur..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı zubeyr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrıca orda biriktirdiğiniz parayı buraya getırıken soyle bi yol izleyebilirsiniz. bank of amerıkada hesap actırırken birsürü de çek verıyolar. orda cek kullanımı cok yaygın. kendınıze kendı hesabınızdan bı öek kesersınız. turkıyeye gelınce 30 35 dolar gibi bi ucretle bozdurursunuz. en pratık yol budur..
    teşekkürler zübeyr şuan en mantıklısı bank of maerica gibi görünüyor daha iyisi bulunana kadar sanırım bende oradan hesap açtırırım.Dönerkende çek olmasa bile sanırım 100 erli dolarlar şeklinde de cüzdana veya çantaya koyabiliriz

BannedUser
    Guest

alaskada banka nerde bulacam ben yaww

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abı tam senın kalacagın yere 8km uzaklıkta bır havaalanı var ordakı havaalanında bankamatıkler ve bankalar wardır..kalacagın yerınn yan taraflarında ıkı tane kasaba var ordada supermarketler var..bıtanede klıse war ordadan ınternet falan gıbı seylerı yardım ıstersın yardım ederler sana ıste

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

internetde alisveris debit kartla ne kadar guvenli?web carta yokmu?
    fazla para cekerler yani.hangi site daha guvenli?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar paramızı genelde şirketin anlaşmalı olduğu bankada tutacağız ve alışverişlerimizi kartla yapacağız bankamatik kartıyla direk hesaptan düşük abd de bi hamburgere bile kart çektiriyorlarmış dönüşden 1 hafta öncede hesabı kapattırıp paramızı cebimize koyup türkiyeye geleceğiz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya tüm parayı cebimizde taşısak ne gerek var bankaya şimdi git bankadaki görevliye diyaloğa geç falan rulo yapıp corabımın arasına koymayı düşünüorum )

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

ben baska bi yerde saklamagi dusunuyordum ))))))))

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki arkadaslar türkiye'den giderken yanımıza alacagımız harclığı burdan bi banka hesabına yatırıp öle mi gidelim,mesela ben virginia-richmond'da calışıcam burda citybank veya hsbc'ye yatırsam orda herhangi bi atm'den cekebilecekmiyim ve bankanın kendi atm'sini kullanmazsam bunun komisyonu ne olur bilen varmı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar sankı yanınızda 10 bın dolar gotureceksınız 500 600 doları nıye bukadar dert edıyosunuz sonucta 5 6 tane kagıt cuzdana koyup cıkın yola. aracı bankalar vs ler birsürü iş. oraya gıdınce de banka hesabınıza koyarsınıız . gerektiğinde cekersiniz..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı charlie_ksk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki arkadaslar türkiye'den giderken yanımıza alacagımız harclığı burdan bi banka hesabına yatırıp öle mi gidelim,mesela ben virginia-richmond'da calışıcam burda citybank veya hsbc'ye yatırsam orda herhangi bi atm'den cekebilecekmiyim ve bankanın kendi atm'sini kullanmazsam bunun komisyonu ne olur bilen varmı?
    hsbc nin amerikada şubesi yok sanıyorsam,yani ben sitelerinden göremedim nedense,ama dünyanın yerel bankası olduklarını iddia ediyorlar belkide vardır

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı zubeyr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar sankı yanınızda 10 bın dolar gotureceksınız 500 600 doları nıye bukadar dert edıyosunuz sonucta 5 6 tane kagıt cuzdana koyup cıkın yola. aracı bankalar vs ler birsürü iş. oraya gıdınce de banka hesabınıza koyarsınıız . gerektiğinde cekersiniz..
    ne biliim herkesten duyduğumz şey yok yanınızda fazla nakit bulundurmayın bilmem ne o yüsden dedm,aslında düşündüm de bence de gerek yok gibi yaw

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Don içine cep dikin en güvenlisi
    http://piqzelwars.deviantart.com
    Open up your 3rd eye Black Helicopters in the sky NonPhixion

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu asker keseleri gibi bir kese yaptırıp, kıyafetinizin içinden boynunuza asın dediler bana. Ama ben zaten yanıma çok para alamıyorum. 500-600 dolar gibi bişi onu da bel çantama koyacağım sanırım.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu konu önemli arkadaşlar,giderken alacağımız para kadar dönene kadarda parayı bir yerde muhafaza etmemiz lazım,sonuçta başımıza istenmeyen olaylar gelebilir bu konu yüzünden.Bu yüzden başka fikirleri olan arkadaşlarda yazsın,paylaşsın.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim bildiğim burdaki bankalarda bulunan YTL hesaplarınızdan ordaki bankamatiklerden kendi türk atmnizle paranızı çekebiliyosunuz..hesabınızdaki para dolara çevrilerek size dolar verilebiliyor..daha sonra da yine kendi hesabınıza o atmden dolar yatırırsınız..yani ekstradan orda hesap açmaya illa ki gerek yok bildiğim kadarıyla..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)