Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bayan Çikolatayla Çok Şeker Bir Mülakat(henüz mülakata girmeyenler mutlaka okusun)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Bayan Çikolatayla Çok Şeker Bir Mülakat(henüz mülakata girmeyenler mutlaka okusun)

arkadaşlar bugün 7:45 de mülakata girdim konu baslıgından da anlayacagınız gibi mülakat cok iyi geçti yesil kagıdı aldık(2 kişi) 2 kişiye dosyalarıyla birlikte beyaz kagıt verildigini gördüm onun haricinde görebildiklerim yesil kagıdı kaptı.bunların içinde tabi notları düşük olan da var (ben 1,82) ayrıca ingilizcesi olmayanlar da var (arkadasım sıfır ing.)..
    henüz görüşmeye gitmeyen arkadaşlar burda yapılan önerileri okudukca adamlar ne rahat anlatıyo falan diye düşünüyodur ben öyle düşündüm ve gno düşük oldugundan sıkıntılı geçecegini tahmin etmiştim..arkadasımın gno 2,01 bnm 1,82 ikimizin de 5.yılı ..
    şimdi söyleyeceklerim genelde söylenen şeyler ama birkez de benden dinleyin istedim:

NOT ORTALAMASI DÜŞÜK OLAN ARKADAŞLAR : 1,75 ve üzeri olanlar geçerli bir bahane ortaya sunabilirlerse hiç korkmasınlar! beni sorularla sıkıstıracagını sandım fakat 5 soruda iş bitti .. asıl önemli olan son soru!
    Görevli:notlarında sürekli bir düşüş var bunun sebebi nedir? (son dönem 1,13) herhangi bir sağlık kurumundan geçerli bir belgeniz yoksa psikolojinizi bozan bişiden bahsedin.ve n.o. düşük olan dönem için final sınavlarına az bi zaman kala yaşadıgınız herhangi bi üzücü olayın psikolojinizi etkiledigini bu yüzden finallere adapte olamadıgınızı söyleyin .. böyle bir ifade gno düşük olan arkadaşları yeşil kagıda oldukca yaklaştırır..

İNGİLİZCEM KÖTÜ HATTA BERBAT DİYEN ARKADAŞLAR SİZ DE KORKMAYIN: ev arkadasımla birlikte vizeye girdigimiz için biliyorum ark. ing yok denecek kadar az.. 10-12 kadar soru cvp ezberledi ve mülakata gittik birlikte. onun görüşmesi benmkinden uzun sürdü çünkü görevli bazı soruları arkadasıma 3-4kez tekrarlamak zorunda kaldı.görevliler amerikan oldugu için aksanlarından ya hiçbişey anlamazsam falan diye düşünmeyin anlayabilmeniz için gayet net konusuyorlar.benim önerim siz de forumda belirtilen belli başlı soruları inceleyin, aklınızda tutun. yada soru konusunda da biraz yardımcı olmaya calısayım. sorulma ihtimali çok fazla olan sorular (bazılarını hiç sormayabilir yada bunların dışında bişi de sorabilir sonra bana kızmayın)

-whats your father's/mother's job?
    -have you got any sisters or brothers?
    -whats his/her job?
    -have you ever been to abroad/usa before?
    -whats the name of your university?
    -whats your department?
    -what was the name of your high school?
    -what will you do in U.S.?
    -where will you go?(state)
    -when will you graduate?
    -what will you be after graduation?
    -your GPA is low.whats the reason of it? (gno düşük olan arkadaşlara sorulması muhtemel)
    ***UNUTMAYIN NOT ORTALAMANIZ 2.00 IN ALTINDA OLABİLİR YADA İNGİLİZCE BİLMİYO,BİLSEDE KONUSAMIYO OLABİLİRSİN..YAPMANIZ GEREKEN EN ÖNEMLİ ŞEYLER BURDA VİZEDEN ÇIKMIŞ OLAN ARKADAŞLARIMIZIN PAYLAŞTIKLARINI BEYNİNİZE KAZIMAK,STRES YAPMAMAK,NEŞELİ VE POZİTİF GÖRÜNMEK. THAT'S ALL.GOOD LUCK sağlam topik olacaga benziyor..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Çok teşekkürler, gayet detaylı ve düzenli bir yazı olmuş...

gerçekten herkes fazlasıyla stress yapıyor mülakat konusunu.. gerçi yapmamak elde değil, görüşmenin rahat geçeceğini bilsen ve şartların mükemmel olsa bile tedirginlik oluyor

Ayrıca yeşil kağıdı almanın büyük ölçüde vize için olumlu olduğunu, fakat kesin bir sonuç olmadığını hatırlatmak isterim....
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

şuana kadar : vize wat ın en kolay işi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı MaJ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şuana kadar : vize wat ın en kolay işi
    bence de jobfair'de bile saatlerce bekleyip sıkıntıdan patlamıştım bu 1sa.te bitti ve umduğumdan cok daa rahat geçti.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bende sana bakınıyorum mustafa,nerede bu çocuk girdimi diye ve aldığını öğrendim çok sevindimyazın nj de misafirin olacağım

BannedUser
    Guest

yaww kanka ben ne yapacam şu vizeye az kaldı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu yazi inanilmaz guzel olmus en azindan benim acindan super olmus cok rahatlatti beni gercekten cunku benimde not ortalamam 1.82 pier le ayni yani umarim bende alirim benimde guzel bir baahanem var daha dugrusu bahane denemez ben kendi universitemin basketbol takiminda oynuorum bununla ilgili bi belge goturuup idmanlarimiz cok yogun falan filan dicem umarim etkili olur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

taltrap daha %100 diyemeyiz ama yeşil kadıgı kaptım yani görüşmem olumlu geçti beklerim yazın ama nj mi olur ma mı olur bilemem

makro kardeş hiç korkma ne diyorum benm ev arkadasım hakkında yazdıklarımı iice oku bak hiç bilmiyo+soruları da tam olarak ezberleyemedi ve yesil kagıt aldı hiç korkma..

son olrak dostum ozmoz endişe edecek bişi yok gayet geçerli bir sebebin var turnuvalara katıldıgınızı ve bu yüzden idmanların cok sık oldugunu söyle..ayrıca kaçıncı sınıfsın bilmiyorum ama idmanlar derslerimi etkiledigi için önümüzdeki yıldan itibaren takımda yer almayacagım önemli olan derslerim tarzında bişi söyle al yeşil kagıdı sende hepinizden haber bekliyorum hade bakalım GOOD LUCK

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ozmoz bu arada pm attın ama cvp veremiyorm aga 100 msj olmamıs daha

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum o bayan bir melek ya bende ona denk geldim resmen muhabbet ettik ya benim görüşme tam bir muhabbet havasında geçti yaklaşık 2 dk konuştuk resmen o bana sordu ben ona sordum yani ona denk gelenler şanslı gerçi bu vize işini kim bu kadar büyüttüyse anlamadım üstteki arkadaşın dediği gibi vize wat ın en kolay ayağı herkese bol şans

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet ya ksuura bakma ben senın kaç msj olduuna bakmamısım sonradan aklıma geldı olsun napalım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

nerde bu cıkolata kadın istanbuldamı???

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ewt dodo istanbulda

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bende istanbula aldırdım randevuyu Mustafa

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benimde 1.62 bana da yeşil kağıt verdiler su gibi dağıtıyorlar yeşil kağıtları bir an yeşil kağıt bitecek bize kalmayacak diye saçmaladığım anlar olmadı değil

Öncedende forumda açtığı konuda sizi bilgilendirmiştim.Önemli olan bahanenizi iyi uydurmanız ve sorulara heyecanlanmadan cevap vermenizdir.Şahsen ben vize memurunun sorularına hem ingilizcem sayesinde hem de forumdan aşina olduğum cevaplar sayesinde hatasız cevap verdim.Ayrıca bana göre babanızın mesleğinin saygı gören ve parası bol bir meslek olması da önemli bir kriter olabilir.Çünkü vize memuru bunu da soruyor.Bahanem ise ingilizce kursuna gidiyorum zamanım hem okula hemde ingilizceye zor yetiyor dedim.Ayrıca bölümümün çok zor olduğunu belirttim o da bana hak verdi zaten.Kasmanıza gerek yok.Bakalım DSler geldikten sonra ne olacak.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

oo toygun hayırlı olsun ist. da gir tabi yaa

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

evet daha iyi olacak gibi.görüşmeden sonrada rakı-balık yapıyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bu istinyadeki konsolosluğa nasıl gidebiliriz?ben avcılardayım.taksime uğrayıp gidicem.taksimden neye binip gidicez?bilen varsa,paylaşırsa çok sevinirim...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Yeşil kağıdı alan havalara girmiş ama ne yazık ki pasaportu açıp vize basılıp basılmadığını görene kadar hiç bir şey belli olmaz bana kalırsa burada okuduklarımdan sonra. Özellikle 2.00 ın altında olanlar için %50 ihtimal var bence. Yeşil kağıdın herkese verildiğini bas bas bağırıyor tecrübeli arkadaşlar. Bence pasaportu elinize alıp vizeyi görmeden bir şey söylemek imkansız. Eğer 2.00 üzerindeyse kişi ve görevli have a good summer in america gibi sözler söylerse o halde garanti gibi bakılabilir bence ama diğer hallerde hiç belli olmaz derim ben.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@Arkun sanırım bu arkadaslar simdi coktan pasaportu eline alıp vize basılmışmı basılmamışmı diye bakmışlardır cunku muhabbet gecen seneden...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ehe ehe ehe. tarihi farketmedim. üstteki arkadaş yeni yazınca yeni bir konu sandım.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

sonuçlar nedir onu yazın bakalım ew arkadaşın alabildi mi sen alabildinmi )
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar bende bugün girdim vizeye.çikolata bayan bana daha ciddi ve katı geldi.yanındaki bey(christopher) çok daha iyiydi.herkes chrisi istiyordu ve bana o geldibenim gayet iyi ve rahat geçti.umarım sizlerinkide öyle olur.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@tunc hadi gecmiş olsun umarım alırsın vizeyi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ismail22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu istinyadeki konsolosluğa nasıl gidebiliriz?ben avcılardayım.taksime uğrayıp gidicem.taksimden neye binip gidicez?bilen varsa,paylaşırsa çok sevinirim...
    kardes taksimden 4levent e kadar metroyla git . 4 leventten istinyeye minibusle gecersin ben oyle yapmistim gecen yil

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sakurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonuçlar nedir onu yazın bakalım ew arkadaşın alabildi mi sen alabildinmi )
    ben gittim ev arkadasim gidemedi dostum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)