Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3 Nisan İstanbul Vize Görüşmem

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart 3 Nisan İstanbul Vize Görüşmem

Merhaba arkadaşlar. Ben de 3 Nisan'da vize görüşmemi yaptım. Forumdan genel anlamda birşeyler öğrendiğim için, buraya ben de yazmazsam ayıp olur.
    Sırayla size yaşadıklarımı anlatayım...

Dün saat 05.20'de İstanbul Alibeyköy'e geldim. Oradan servisle İstinye, Konsoloslığun önüne kadar geldim. Saat 06.45 civarı. Konsolosluğun hemen karşısında bulunan kafede birkaç çay içtikten sonra, baktım konsolosluğun önünde sıraya giriliyor, ben de girdim sıraya. Neyse, önce buradaki güvenlik görevlisi randevu saatimizi ve ismimizi kontrol etti.

Daha sonra ana kapıdan giriş yapmak için tekrar sıraya girdik. Burada yine randevu saatimiz ve ismimiz kontrol edildi. Burada DS 156-157-158 formlarınızı ve Fortis'e ödediğiniz makbuzu, pasaportunuzun arasına koymamız söylendi. Sonra teker teker ana kapıdan giriş yaptık. Yine randevu saatimiz ve ismimiz kontrol edildi. Bundan sonra aynı görevliye cep telefonlarımızı bıraktık, burada bize bir kart verdiler daha sonra telefonlarımızı geri almak için. Mont gibi birşey giyiyorsanız bunu da çıkararak x-ray cihazından geçmesi için bırakıyorsunuz ve kendinizde yanındaki o güvenlik için yapılan kapıdan geçiyorsunuz.

Daha sonra okları izleyerek diğer binaya geçiyorsunuz ve asansöre binip, Vize İşlemleri yazan katta iniyorsunuz. Ve artık görüşmeyi yapacağınız binaya gelmiş bulunuyorsunuz. Kapıdan ilk girdiğinizde karşınıza çıkan görevli ana kapıdan girişte düzenlediğiz yani pasaportunuzun arasına koyduğunuz belgeleri ve pasaportunu istiyor ve size 2 adet sıra numarası veriyor ikisi de aynı numara olmak koşuluyla. Daha sonra sıra numaralarınızı takip ederek, gişelere gidiyorsunuz.

İlk olarak gittiğiniz gişe de sizden pasaportunuzu, DS formlarınızı, Fortis'e yaptığınız ödemenin makbuzunu ve transkriptiniz isteniyor. Ve size verilen sıra numaralarından birini alıyor. Diğeri sizde kalıyor. Tekrar yerinize dönerek, yine sıra numaranızı takip ediyorsunuz. Sıra numaranız geldiğinde bu sefer en soldaki görevliye gidip daha önce forumda da resimli olarak anlatıldığı üzere parmak izlerinizi veriyorsunuz. Burada görevli sizle genel olarak şu konuşmayı yapıyor. G, görevli; B, ben olmak üzere:

G: Good morning, sir!
    B: Good morning.
    G: How are you today?
    B: Fine, you?
    G: Very good. Now put your 4 fingers of your left hand.
    B: Alright.
    G: Now right hand please.
    B: ...
    G: Now put your both thumbs on it
    G: Have a nice day.
    B: You too...

Ve buradaki işlemden sonra yine sıra numaranzı takip ederek, artık vize görüşmesini yapacağınız gişeye gidiyorsunuz ve görüşmeniz başlıyor. Benim yaptığım görüşme şu şekildeydi. Yine G, görevli; B, ben olmak üzere:

G: Hi. How are you sir?
    B: Hi. I am good. You?
    G: Fine. So, you are studying at Izmir University of Economics, huh?
    B: Yes I am.
    G: Which department?
    B: Economics.
    G: What is your class?
    B: This is my third class. Sixth term.
    G: What's your father's and mother's job?
    B: My father works as a Manager of the Accountant Department and Manager of the Staff and Administrative Affairs. And my mother is retired as a government official.
    G: Where does your father work?
    B: At Vestel.
    G: Ohh very nice. So, do you have any friends or relatives in America?
    B: No.
    G: Ok. Have you ever been to abroad?
    G: Alright. We need to make a little bit research about you.

diyip, açık ve koyu yeşil olmak üzere 2 tane kağıt verdi. Koyu yeşil kağıdın üzerine zımbalanmış ufak beyaz bir de kağıt vardı. Onun üstünde de bir numara yazıyordu. Bu numarayı internetteki sitemizden takip et, numaran sitede yayınlandığında bize DS-2016 formunu, SEVIS ödendi belgeni ve pasaportunu yolla, vizeni basalım dedi.

Ama işte soyad benzerliğinden dolayı hakkımda soruşturma açılmış oldu. Neyse artık, bekleyeceğiz. Yapacak birşey yok.

Umarım faydalanırsınız. Sormak istediğiniz soru olursa yazın.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla kardeşim istanbul ankaradan daha da karışık ben ankarada girdim ve bu kadar kontrol falan olmadı iki de bir gelip randevu saati felan..ancak bize numara falan vermediler ve hangi siteden bakacağımıza dair ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Dostum benim soyadım çok ortak yani çok kullanılan bir soyadı olduğu için soruşturma açıldı ben ve bir arkadaşım hakkında. Bunu araştıracakları için, internetten takip edebilmem adına verdiler numarayı. Sen de merak edilecek birşey yok yani

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eyvallah kardeş çok sağol bizlerle paylaşıtıgn için bende 9nisanda istanbulda giriyorum . not durumu biraz sakat ama bakalım nolcak hayırlısı inşallah

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı RaistLin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Ben de 3 Nisan'da vize görüşmemi yaptım. Forumdan genel anlamda birşeyler öğrendiğim için, buraya ben de yazmazsam ayıp olur.
    Sırayla size yaşadıklarımı anlatayım...

Dün saat 05.20'de İstanbul Alibeyköy'e geldim. Oradan servisle İstinye, Konsoloslığun önüne kadar geldim. Saat 06.45 civarı. Konsolosluğun hemen karşısında bulunan kafede birkaç çay içtikten sonra, baktım konsolosluğun önünde sıraya giriliyor, ben de girdim sıraya. Neyse, önce buradaki güvenlik görevlisi randevu saatimizi ve ismimizi kontrol etti.

Daha sonra ana kapıdan giriş yapmak için tekrar sıraya girdik. Burada yine randevu saatimiz ve ismimiz kontrol edildi. Burada DS 156-157-158 formlarınızı ve Fortis'e ödediğiniz makbuzu, pasaportunuzun arasına koymamız söylendi. Sonra teker teker ana kapıdan giriş yaptık. Yine randevu saatimiz ve ismimiz kontrol edildi. Bundan sonra aynı görevliye cep telefonlarımızı bıraktık, burada bize bir kart verdiler daha sonra telefonlarımızı geri almak için. Mont gibi birşey giyiyorsanız bunu da çıkararak x-ray cihazından geçmesi için bırakıyorsunuz ve kendinizde yanındaki o güvenlik için yapılan kapıdan geçiyorsunuz.

Daha sonra okları izleyerek diğer binaya geçiyorsunuz ve asansöre binip, Vize İşlemleri yazan katta iniyorsunuz. Ve artık görüşmeyi yapacağınız binaya gelmiş bulunuyorsunuz. Kapıdan ilk girdiğinizde karşınıza çıkan görevli ana kapıdan girişte düzenlediğiz yani pasaportunuzun arasına koyduğunuz belgeleri ve pasaportunu istiyor ve size 2 adet sıra numarası veriyor ikisi de aynı numara olmak koşuluyla. Daha sonra sıra numaralarınızı takip ederek, gişelere gidiyorsunuz.

İlk olarak gittiğiniz gişe de sizden pasaportunuzu, DS formlarınızı, Fortis'e yaptığınız ödemenin makbuzunu ve transkriptiniz isteniyor. Ve size verilen sıra numaralarından birini alıyor. Diğeri sizde kalıyor. Tekrar yerinize dönerek, yine sıra numaranızı takip ediyorsunuz. Sıra numaranız geldiğinde bu sefer en soldaki görevliye gidip daha önce forumda da resimli olarak anlatıldığı üzere parmak izlerinizi veriyorsunuz. Burada görevli sizle genel olarak şu konuşmayı yapıyor. G, görevli; B, ben olmak üzere:

G: Good morning, sir!
    B: Good morning.
    G: How are you today?
    B: Fine, you?
    G: Very good. Now put your 4 fingers of your left hand.
    G: Now right hand please.
    B: ...
    G: Now put your both thumbs on it
    G: Have a nice day.
    B: You too...

Ve buradaki işlemden sonra yine sıra numaranzı takip ederek, artık vize görüşmesini yapacağınız gişeye gidiyorsunuz ve görüşmeniz başlıyor. Benim yaptığım görüşme şu şekildeydi. Yine G, görevli; B, ben olmak üzere:

G: Hi. How are you sir?
    B: Hi. I am good. You?
    G: Fine. So, you are studying at Izmir University of Economics, huh?
    B: Yes I am.
    G: Which department?
    B: Economics.
    G: What is your class?
    B: This is my third class. Sixth term.
    G: What's your father's and mother's job?
    B: My father works as a Manager of the Accountant Department and Manager of the Staff and Administrative Affairs. And my mother is retired as a government official.
    G: Where does your father work?
    B: At Vestel.
    G: Ohh very nice. So, do you have any friends or relatives in America?
    G: Ok. Have you ever been to abroad?
    G: Alright. We need to make a little bit research about you.

diyip, açık ve koyu yeşil olmak üzere 2 tane kağıt verdi. Koyu yeşil kağıdın üzerine zımbalanmış ufak beyaz bir de kağıt vardı. Onun üstünde de bir numara yazıyordu. Bu numarayı internetteki sitemizden takip et, numaran sitede yayınlandığında bize DS-2016 formunu, SEVIS ödendi belgeni ve pasaportunu yolla, vizeni basalım dedi.

Ama işte soyad benzerliğinden dolayı hakkımda soruşturma açılmış oldu. Neyse artık, bekleyeceğiz. Yapacak birşey yok.

Umarım faydalanırsınız. Sormak istediğiniz soru olursa yazın.
    en son durum ne aldın mı vizeni????????????????? ve aldıysan ne zaman????

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

evt ya ben de cok mrk ettim alıp almadıını

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

profilinde vize basıldı yazıyor ama ben de merak ettim valla
    paylaşım için de ayrıca sağol

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Realist vizesini almisti diye hatirliyorum ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardesm soyadın ne merak ettım neden bu kadar sorun oldu

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

soyadı Ladin falan heralde arkadasın:P

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

a)Erkek

Adı MEHMET ve soyadı YILMAZ olan toplam kişi sayısı 33.049
    Adı MEHMET,soyadı YILMAZ ve baba adı MUSTAFA olan toplam kişi sayısı 2.321
    Adı MEHMET,soyadı YILMAZ,baba adı MUSTAFA ve anne adı FATMA olan toplam kişi sayısı 294
    Adı MEHMET,soyadı YILMAZ,baba adı MUSTAFA,anne adı FATMA ve doğum yeri ÇAYELİ olan toplam kişi sayısı 6

b)Kadın

Adı AYŞE ve soyadı YILMAZ olan toplam kişi sayısı 41.526
    Adı AYŞE,soyadı YILMAZ ve baba adı MEHMET olan toplam kişi sayısı 4.210
    Adı AYŞE,soyadı YILMAZ,baba adı MEHMET ve anne adı FATMA olan toplam kişi sayısı 598
    Adı AYŞE,soyadı YILMAZ,baba adı MEHMET,anne adı FATMA ve doğum yeri TİREBOLU olan toplam kişi sayısı 14
    -----------------------------------------
    Soyadı Yılmaz olan toplam kişi sayısı 1.508.846
    Soyadı Kaya olan toplam kişi sayısı 1.038.538
    Soyadı Demir olan toplam kişi sayısı 973.133
    Soyadı Şahin olan toplam kişi sayısı 875.848
    Soyadı Çelik olan toplam kişi sayısı 841.971

---------------------------------------
    Adı Mehmet olan toplam kişi sayısı 2.826.306
    Adı Mustafa olan toplam kişi sayısı 2.087.134
    Adı Ahmet olan toplam kişi sayısı 1.734.871
    Adı Ali olan toplam kişi sayısı 1.674.448
    Adı Hüseyin olan toplam kişi sayısı 1.345.828
    ---------------------------------------

Adı Fatma olan toplam kişi sayısı 4.199.600
    Adı Ayşe olan toplam kişi sayısı 3.184.045
    Adı Emine olan toplam kişi sayısı 2.509.480
    Adı Hatice olan toplam kişi sayısı 2.154.569
    Adı Zeynep olan toplam kişi sayısı 1.004.704

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)