Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trafik Kuralları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Trafik Kuralları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Trafik kuralları Türkiye'dekinden farklı olmakla beraber oldukça da sıkıdır. Polisler arasında ‘Trafik Polisi’ ayırımı yoktur. Tüm birimler her konuyla ilgilenirler. Alkollü araba kullanmaya, hız sınırını aşmaya, emniyet kemeri takmamaya, kısacası herhangi bir trafik kuralını ihlal etmeye hiçbir şekilde af yoktur. Hatta alkollü araba kullanmanın cezası hapse kadar gidebilir. Bu nedenle ilk tavsiyemiz trafik kurallarına sıkı sıkıya uymanızdır. Şehri çevreleyen ana yollara bway, şehirleri birbirine bağlayan yollara da highway denir. Bu yollardan ara yollara bağlantı yapmak için kullanacağınız çıkışlar (“Exit”ler) otoyolların sadece sağında değil solunda da olabilir. Bu nedenle yolda giderken tabelaları çok iyi bir şekilde takip etmelisiniz. Tabelalarda her çıkış numaralarla belirtilmiştir ve o numaralı çıkışın kaç mil sonra, ne taraftan yapılacağı da belirtilir, böylece kendinizi ona göre ayarlayabilirsiniz. Bir diğer önemli husus olarak trafik ışıklarında kesinlikle gidip Türkiye'deki gibi ışığın dibinde durmayın. Çünkü Amerika’ da trafik ışıkları kavşağın karşısındadır ve ışığa kadar gidip tam altında durmanız kavşağın tam ortasında durmanız demek olacaktır. Bir başka deyişle, ışıklar sizin geçmek istediğiniz tarafa yerleştirilmiştir. Buna alışmak zor olacağından çok dikkatli olmalısınız.

Asla alkollü araba kullanmayın. Alkollü yakalanmanız durumunda hapse atılmaya kadar giden cezası vardır.

Hız sınırını aşmamaya özen gösterin. Türkiye'nin hızlı trafiğinden sonra buradaki hız limitleri size çok düşük gelecektir ama alışmanız da kaçınılmazdır. Türkiye trafik alışkanlıklarınız burada uygulamaya çalışırsanız anında ceza yersiniz. Ceza miktarları da çok yüksektir.

“Stop” tabelalarına titizlikle uymalısınız. Gördüğünüz her “Stop” tabelasında, gittiğiniz yöne doğru trafik olsun olmasın, arabanızın tekerleklerinin tamamen durması gerekmektedir. Aksi taktirde hiç görmediğiniz bir yerden çıkarak birden arkanızda beliren bir polis size bir ceza yazabilir.

Bir başka bilmeniz gerekli trafik tabelası ise “Yield” (yol ver anlamına gelen kırmızı üçgen şeklindeki) tabelasıdır. Bu tabela yan yollardan ana yollara ve herhangi bir bağlantı yolundan otobana çıktığınızda göreceğiniz bir tabeladır. Yol ver anlamındadır. Gerekirse durmanız zorunludur ama eğer yol boşsa durmadan da devam edebilirsiniz.

Polis çevirmesi durumunda kesinlikle arabadan inmeyin. Kontağı kapatın, ehliyetinizi ve belgelerinizi hazırlayıp polisin yanınıza gelmesini bekleyin. Ellerinizi direksiyon üstünde tutun. Polisle cezanız konusunda pazarlık etmeyin. Cezanızın türüne bağlı olarak itiraz edip mahkemeye gitme şansınız vardır. Burada kendi kendinizi savunmakla yükümlüsünüz. Trafik cezalarında mahkemelerde neler yapmanız gerektiği konusunda da ayrıntılar için diğer konulara göz atın

*alıntıdır
    bekle beni amerika

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

ayrıca ssc'yi de çıkartıp, "i'm paying my taxes, i know my rules, maan" de diyebiliriz arabadan inmeyip admın gelmesini beklerken
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Yazılanlarda hiçbir abartı yoktur. Bence denilen her şeyi yapın. Biz Türk'üz bize işlemez demeyin, 3 aylığına akıllı uslu olun. Usta şoför yoktur, kurallara uyan şoför vardır.
    Hani Türklerde iyi şoförlük bir gurur meselesidir ya, onun için özellikle yazdım.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı farukyazici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılanlarda hiçbir abartı yoktur. Bence denilen her şeyi yapın. Biz Türk'üz bize işlemez demeyin, 3 aylığına akıllı uslu olun. Usta şoför yoktur, kurallara uyan şoför vardır.
    Hani Türklerde iyi şoförlük bir gurur meselesidir ya, onun için özellikle yazdım.
    keslinlikle doğru, öyle bir sistemleri varki bizim asla alışık olmadığımız. herkes birbirine aşırı saygılı trafikte, kurallara da öyle... en illegal yaşayan meksikalı arkadaşlar bile orda 2 bira içtikten sonra direksiyon başına geçmiyorlardı korkudan, aşırı bir hassasiyet var...
    Konu necro tarafından (20-04-2008 Saat 04:36 PM ) değiştirilmiştir.
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar amerikada ehliyet alma sansımız var mı alana var mıdıır?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

birde arkadaslar handicap parklari var onlara aman ha cok dikkat edin...gecenin yarisi kapali olan marketin, bankanin onu dahi olsa kesinlikle ama kesinlikle park etmeyin....yersiniz benim gibi 100$

birde oradaki polisler genelde iyi oluyor seni sadece hata yaptigin zaman durduruyor...birde soruyon ustune senin niye durdurmu biliyonmu diye bilseninz dahi bilmemezlikten gelin birde itirazdeyilde biraz agiz yaparsaniz yok ben turisttim felan diye adamlar musama gosteriyor ceza yazmiyor belki beni 10-20 kere yakaladilar ama hic ceza yemedim ..sadec park cezasi..
    en fazla uyari aldim amaadamalrin sistemi cok gelismis beni yakaladiklari zaman diyorlardi bak seni burdada durdurmuslar nedendi felan

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben o arabaya bale yaptırırım bea ne dino sen ama evin etrafıonda bizim mahallede dısarıda yapmam abisi
    :-))

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bizde 70 dolar ceza yemistik.Bombos yolsa 30 olan hiz sinirini 14 mil gectik diye mil basina 5 dolar yazmislardi :S
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)