Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD'de İnterrail

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Post ABD'de İnterrail

Slm arkadaşlar ben bugün foruma yeni katıldım.Arkadaşlar yaptığım araştırma sonucunda amerikada da interrail olayı olduğunu öğrendim.daha önce bu konuya değinen arkadaş veya açılan bir konu var mı bilmiyorum ama interrail, travel kısmı nda amerikayı adam gibi gezmek isteyenler için(mesela ben ) çok avantajlı.trende uzun yolculuk yapmak sıkıcı olabilir fakat benim gibi orta amerikaya gidipte miami ve new york u görmeden dönmem diyenler için idealdir. Benim planımı özetlemek gerekirse ben travel kısmına 15 gün ayırdım.ilk önce çalışacağım şehir olan st.louis/missouri den chicago ya gideceğim.sonra yolculuk miami ye. Tabi miami chicago arası epey sürüyo ve ben de tren yolculuklarını geceye getirmek üzere yol üstünde olan eyaletleri geze geze miami ye gideceğim.Ve oradan tekrar aynı şekilde new york a gideceğim ve oradan da türkiye ye. Tabi bu yolculukları uçakla veya trenle ayrı ayrı bilet alarak yapsam çok daha fazlaya patlar.ben de bu yüzden interrail bileti alacağım.
    Arkadaşlar bu tasarlamış olduğum planım hakkında tavsiye ,tecrübe ,eleştirilerinizi bekliyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Amerika da interrail bileti yok, çünkü interrail sadece belli ülkeler için geçerli ve onlarında neredeyse tamamı avrupa ülkeleri... Ayrıca, eğer gezmek istiyorsan Amerika'da trenle seyahat etmek pek mantıklı değil, Amtrak denilen şirket galiba tek tren işletmesi, ve onun da fiyatı çok yüksek... En mantıklı yol bir araç kiralayıp ülkeyi karışl karış gezmek olur sanırım 3-4 kişi... benzinin galon fiyatının 3$ olduğunu düşünürsek gayet ucuz oluyor..
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu sene wat seneye de yine wat denerim olmadı interrail inşallah

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dediğin amtrak şirketinin interrail kısmına girersen orada bölüm bölüm interrail satış fiyatlarını göreceksin.Ayrıca benzinin ucuz olduğunu bende biliyorum fakat nekadar olduğunu bilmiyorum. 100 kilometrede kaç dolar yakar biliyosan bana sölersen sevinirim. Ayrıca eleştirinden dolayı teşekkür ederim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben interraili hep yalnızca Avrupa'da geçerli sanırdım ya.. iyiymiş walla..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

keske bu konuyu daha erken foruma yazsaydin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika da interrail bileti yok, çünkü interrail sadece belli ülkeler için geçerli ve onlarında neredeyse tamamı avrupa ülkeleri... Ayrıca, eğer gezmek istiyorsan Amerika'da trenle seyahat etmek pek mantıklı değil, Amtrak denilen şirket galiba tek tren işletmesi, ve onun da fiyatı çok yüksek... En mantıklı yol bir araç kiralayıp ülkeyi karışl karış gezmek olur sanırım 3-4 kişi... benzinin galon fiyatının 3$ olduğunu düşünürsek gayet ucuz oluyor..
    Araç kiralamak kendini yorar ancak uçak konforunda seyahat etmek için Amtrak harika bir seçenektir. Araba kiralarsan park sorunu-benzin parası-araba kirası-kaza riski (en büyük eksisidir)-direksiyon sallamanın verdiği yorgunluk derken Amtrak'tan kat kat pahalıya geliyor. Diyelim ki Newyork'a gideceksin. O arabayla Manhattan'a girebileceğini sanıyorsan yanılıyorsun demektir. Manhattan'a araç sokmak çok büyük zahmettir dışardan gelenler için.
    Ama Amtrak'ı kullanırsan bütün bu dertlerin olmayacak. Chicago'dan kalkıp önce Washington'a ordan da Newyork'a Amtrak ile gitmenin bedeli sadece
    $106'dır. Evet Amerika bir arabalar memleketidir ancak trenle taşımacılığın bilincinde olacak kadar gelişmiş bir devlettir de bunu unutmayalım. Manhattan'da Newyork Penn Station'da durur tüm trenler ve bu istasyon dünyanın en kalabalık istasyonlarından biridir. Empire State Building'e sadece 150 metre uzaklıktadır. Yani trenden inip doğrudan şehir merkezinde bulunabilirsin. Washington'da ise Union Station yürüyerek yarım saat, taksiyle 10 dk mesafededir Beyaz Saray'a.
    GÜVENLİK+KONFOR+ŞEHİR MERKEZİNE YAKINLIK+EKONOMİ diyorsan AMTRAK senin adresin.
    Konu el_edebi tarafından (04-06-2009 Saat 10:08 AM ) değiştirilmiştir.
    FOREVER TCDD Smile For AMTRAK
    CEDAR POINT RESMI E-MAIL: international@cedarpoint.com

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı el_edebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç kiralamak kendini yorar ancak uçak konforunda seyahat etmek için Amtrak harika bir seçenektir. Araba kiralarsan park sorunu-benzin parası-araba kirası-kaza riski (en büyük eksisidir)-direksiyon sallamanın verdiği yorgunluk derken Amtrak'tan kat kat pahalıya geliyor. Diyelim ki Newyork'a gideceksin. O arabayla Manhattan'a girebileceğini sanıyorsan yanılıyorsun demektir. Manhattan'a araç sokmak çok büyük zahmettir dışardan gelenler için.
    Ama Amtrak'ı kullanırsan bütün bu dertlerin olmayacak. Chicago'dan kalkıp önce Washington'a ordan da Newyork'a Amtrak ile gitmenin bedeli sadece
    $106'dır. Evet Amerika bir arabalar memleketidir ancak trenle taşımacılığın bilincinde olacak kadar gelişmiş bir devlettir de bunu unutmayalım. Manhattan'da Newyork Penn Station'da durur tüm trenler ve bu istasyon dünyanın en kalabalık istasyonlarından biridir. Empire State Building'e sadece 150 metre uzaklıktadır. Yani trenden inip doğrudan şehir merkezinde bulunabilirsin. Washington'da ise Union Station yürüyerek yarım saat, taksiyle 10 dk mesafededir.
    GÜVENLİK+KONFOR+ŞEHİR MERKEZİNE YAKINLIK+EKONOMİ diyorsan AMTRAK senin adresin.

Ben bu olayı tartmaya çalıştım fakat veri eksikliğinden dolayı karar veremedim. Seyehat için Amtrak ile Araba durumunu karşılaştırabilir miyiz. Hangisi yüzde ne kadar avantajlı. Scalaya Greyhound'da dahil edilebilir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bu arada bu uygulamanın adı Interrail değil Multi-City uygulamasıdır. Benim planımda Washington D.C-Philedelphia-Newyork gezisi var. 153 dolara geliyor sadece. Şehiriçinde de metroyu kullanırsam acayip ucuza gelecek bu gezilerim. Eşyalarımı istasyonlardaki emanet kısmına verme masrafı da olacak tabii ama olsun her şeye değer. Bu arada justice gezi planın güzelmiş Miami gibi sıcak bir yer ban pek uymasa da doğu kıyılarının hepsini gezmek fikrini sevdim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı roboelektronik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu olayı tartmaya çalıştım fakat veri eksikliğinden dolayı karar veremedim. Seyehat için Amtrak ile Araba durumunu karşılaştırabilir miyiz. Hangisi yüzde ne kadar avantajlı. Scalaya Greyhound'da dahil edilebilir.
    Hangi verileri merak ettin mesela? Amtrak'ın sitesinde Multi-City uygulamasının fiyatları açıkca yazıyor. Erken rezervasyonlarda belirli bir indirim var ama ISIC kartına %15 gibi harika bir indirimi var onu unutmamak gerek. Arabayla gitmenin avantajı yok mu? Evet var ama bunca riskin altına girmek asıl zor iş. Amerika'nın doğu kıyısında trenler vızır vızır işliyor nerdeyse 3 saatte bir tren var. Daha içerlerdeyseniz de Chicago'ya bir şekilde gidin ve ordan Washington-Newyork tarafına bir trene binin. Amerika'nın doğu kıyıları emrinize amadedir o vakit.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Illaki araba , tren diye ayirmakta degil diyelimki ehliyeti olmayan yasi 21 'den kucuk ya da kredi karti goturmemis birisi Amtrak ile ucuza seyahat edebilir .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Illaki araba , tren diye ayirmakta degil diyelimki ehliyeti olmayan yasi 21 'den kucuk ya da kredi karti goturmemis birisi Amtrak ile ucuza seyahat edebilir .
    Buyrun benim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Kredi kartı ve ehliyeti olan biri için düşündüğümüzde

Seyehat için tren mi, araba mı karlıdır ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı roboelektronik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredi kartı ve ehliyeti olan biri için düşündüğümüzde

Seyehat için tren mi, araba mı karlıdır ?
    şimdi ben tüm şehirleri kasabaları tek tek gideceğim göreceğim, hatta güzel manzara varsa oralarda da duracağım serbest takılacağım diyorsan araba elbette sana biçilmiş kaftandır. ama ben belli yerleri görmek istiyorum öyle her dağbaşına kasabaya meraklı değilim, washington'u ve Newyork'u göreceğim doya doya ordan da uçağa atlayıp döneceğim Türkiye'ye diyorsan tren kesinlikle en ucuz yoldur.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

şimdi ben tüm şehirleri kasabaları tek tek gideceğim göreceğim, hatta güzel manzara varsa oralarda da duracağım serbest takılacağım diyorsan araba elbette sana biçilmiş kaftandır. ama ben belli yerleri görmek istiyorum öyle her dağbaşına kasabaya meraklı değilim, washington'u ve Newyork'u göreceğim doya doya ordan da uçağa atlayıp döneceğim Türkiye'ye diyorsan tren kesinlikle en ucuz yoldur.
    bende Eylül de Wisconsin'den New York'a trenle gitmeyi planlıyordum ama fazla bilgi edinememiştim. Sanırım en iyi seçenek Chicago ya gidip ordan binmek.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

En iyi bu şekilde sanırım, araba masrafları vs. riskleri uğraşmaktansa ara ara gezmek için tren uçağı kullanmak daha mantıklı olacaktır.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Medeniyetin aracı trenlere iki nefer daha kattım benden mutlusu yok artık

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu interrail amerika kulaga hos geliyor ama benden size tavsiye sakin arabayla falan gezmeyin cunku ben work and traveldayken arbaa kiralayip boston a gittim. Park yeri bulmak icin abrtmiyorum 20 dk bos bos dolandim sorna ara soakkta biryer buldum.Park ettim sorna bi geldim 1 saat sonra arabanin onunde 100$ lik trafik cezasi. Park yeri sorun park parasi benzin flaan ayrica hic ucuz degil araba kiralamk icin ben 140$ verdim bir gunlugune sitesinde 60$ yaziyordu ama yok bu vergisi yok su vergisi yok 25 alti yok yabanci derken kredi kartindan tak diye kesiyorlar bir de kaza falan yaparsaniz yandiniz ayrica soyle bisey var sizden kapora aliyorlar ve onu size arabayi teslim ettikten bir hafta sonra veriyorlar ki siz buyuk ihtimalle turkiyede olursunuz o siralar benden size tavsiye tren kullanin amerikayi gezerken

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı intermaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu interrail amerika kulaga hos geliyor ama benden size tavsiye sakin arabayla falan gezmeyin cunku ben work and traveldayken arbaa kiralayip boston a gittim. Park yeri bulmak icin abrtmiyorum 20 dk bos bos dolandim sorna ara soakkta biryer buldum.Park ettim sorna bi geldim 1 saat sonra arabanin onunde 100$ lik trafik cezasi. Park yeri sorun park parasi benzin flaan ayrica hic ucuz degil araba kiralamk icin ben 140$ verdim bir gunlugune sitesinde 60$ yaziyordu ama yok bu vergisi yok su vergisi yok 25 alti yok yabanci derken kredi kartindan tak diye kesiyorlar bir de kaza falan yaparsaniz yandiniz ayrica soyle bisey var sizden kapora aliyorlar ve onu size arabayi teslim ettikten bir hafta sonra veriyorlar ki siz buyuk ihtimalle turkiyede olursunuz o siralar benden size tavsiye tren kullanin amerikayi gezerken
    En rahat gezi sekli arabadir. Istedigin yere valizinde olsa, olmasada gidebilirsin. ABD'de bircok yerde otopark vardir. Eger arabayi 4-5 kisi kiralarsaniz park ucreti kisibasi 1,5-2$'a gelir hem de kafaniz rahat olur. Biz 7 kisilik arabayi 6 gece icin 600$'a kiraladik tum vergiler, ek surucu, sigorta, 25 yas alti ekstra ucreti dahil. Herhangi bir kapora kesilmedi sadece belli bir meblaga bloke konuldu. Siz her nasil biryerden kiralamis iseniz farkli uygulamalara tabii tutulmussunuz.

Diyelim ki sehre indiniz ve ziyaret etmeniz gereken bircok nokta var. Ulasimi otobus ya da tramvay ile mi kolay olur yoksa kiralanan araba ile mi? Okadar valizle kolay degil in bin yapmak.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar benim nacizane fikrim şudur; bavul olayı çok büyük problem olur illa araba ile seyahat etmem lazım diyorsanız o zaman size dağcıların kullandığı sırt çantalarını tavsiye ederim. Her yere çok rahatlıkla gidip gelirsiniz.Tabi elektronik eşya alınacaksa o çantalar pek bir koruma sağlamaz. Onun için de uçakta kabin içine sokulan türden küçük bir bavul işinize yarayabilir. Örneğin, Amtrak ile New York'a gelip Manhattan'da da bavulları küçük bir para karşılığı emanetçiye bırakırsanız güzel bir paraya rahat rahat seyahat etmiş olursunuz

BannedUser
    Guest

Bazı arkadaslar Amtrak ucuz demıs Amtrak ile ABD nin boydan boya kuzey kısmını (2010 Seattle * NY) ve batı kıyısını (Seattle * LA 2008) de gezmis biri olarak tren icinde bir haftam gecti bu arada....

Amtrak kesinlikle oyle ucuz bir ulasım yolu degildir. Fakat boydan boya bir ucu gormek ABD nin yasam tarzını kırsal kesimlerini gormek icin bicilmez kaftandır. Bileti 10 gun once alırsanız aynı gun aldıgınız biletin yarı fiyatına bulursunuz. Amtrak cok temız guvenli ve rahattır. Icınde priz girisi mevcuttur. Koltuklar yatar posizyonda neredeyse yatak vaziyetini alır ve genıstır. tavanı ve kenarları tamamen kalın camdan olusan bır yandan uzanıp kitabınızı okuyacagınız bır yandan dısarı ızleyecegınız bır vagon vardır ki gorulmeye deger.

Kantin kısmında ihtiyacınızı gıderecek hersey var hesaplı fakat restaurant cok pahalı. Restroomları temizdir. Valiz olarak yanınıza da alabılırsınız raflar var ama guvenlı olsun derseniz valiz vagonu icin teslim edersiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)