İyi günler dilerim,
Ben Şubat ayında bir WAT şirketiyle anlaşmıştım. Mart ayında da iş teklifim geldi imzaladım gönderdim ve onaylandım. Yalnız 2 hafta önce sebep göstermeden iş teklifimin iptal edildiğini söyledi aracı firmam. Ben de programı iptal etmek istediğimi söyledim. Tam iptal ederken başka bir iş teklifi yaptılar, o zaman tekrar başvurmak istiyorum dedim. Ama daha iş teklifi belgeleri gelmemişti sadece işi tanıtan bir resim vardı. İş sözleşmesini bana gönderdiklerinde, sözleşme içime sinmedi ve tekrar işi iptal etmek istediğimi söyledim. Fakat aracı firmam DS-2019 formunu çoktan kargoya verdiklerini ve iptal durumunda program ücretinin tamamının benden tahsil edileceğini söyledi. Sormak istediğim soru şu; iş sözleşmemi imzalamadan, aracı firma DS-2019 formunu benim adıma getirtebiliyor mu?

Eğer paramı almaya çalışırsam, hukuki işlem başlatacaklarını ve DS-2019 formunu öne süreceklerini, benim başvuruyorum kelimemi de işi kabul etmişim gibi göstereceklerini söylediler. Fakat ben iş teklifini imzalamadım sadece whatsapptan başvurmak istiyorum bu işe yazdım. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?