Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikan Konsolosluğundan Yeşil/Beyaz Kağıt Hakkında Önemli Açıklama

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

Thumbs up Amerikan Konsolosluğundan Yeşil/Beyaz Kağıt Hakkında Önemli Açıklama

Merhabalar Arkadaşlar,

Amerikan Konsolosluğundan 2 hafta önce tüm Work&Travella uğraşan firmalara gonderilen hatırlatma mailinde yeşil ve beyaz kağıttan aynen şu şekilde bahsedilmiştir:

''DS-2019 formu olmayan tüm öğrencileri otomatik olarak 221(g) prosedürü altında incelemekteyiz. DS-2019 formu olmadan başvuru yapan tüm öğrencilere eksik evrakların (DS-2019 ve SEVIS) haklarında bir karara varılabilmesi için konsolosluğa gönderilemesi gerektiğini ingilizce ve türkçe olarak açıklayan açık yeşil/beyaz bir kağıt verilecektir. Bu açık yeşil/beyaz kağıt KESİNLİKLE VİZE KABULU YA DA VİZE REDDİ ANLAMINA GELMEMEKTEDİR.
    Lütfen öğrencilerinizi vize görüşmesine gitmeden önce bu prosedür hakkında bilgilendiriniz ve bu yeşil/beyaz kağıdı vize kabulu olarak yorumlamamalarını soyleyiniz. DS-2019 ve SEVISler gelene kadar tüm başvurular 'eksik'tir ve bu belgeler konsolosluğa ulaştırılmadan bir karara varılmayacaktır.'

Bu nedenle sevgili arkadaşlar, görüşme sonunda size verilen bu kağıtları, daha sonra hayal kırıklığı yaşamamak adına, lütfen vize aldım diye yorumlamayınız.

Bilginize..
    Konu borders tarafından (21-03-2008 Saat 02:50 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu yeşil ve beyaz kağıtda internetten bakmamız için olan numara yazanmı? yane isim soruşturması sandığımızmı acaba?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaşlar gördüğünüz gibi renkli kağıtların ne anlama geldiği yukarıda en kesin ağızdan yazıyor. Aksini söyleyenlere danışmanınız dahi olsa temkinli yaklaşın. Bu kağıtların vize aldığınız anlamına gelmediğini bilin.

Teşekkürler borders.
    admin (at) turkishwat.net

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

Alıntı indeus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yeşil ve beyaz kağıtda internetten bakmamız için olan numara yazanmı? yane isim soruşturması sandığımızmı acaba?
    indeus;

isim soruşturması için olan farklı bir kağıt. Rengi koyu yeşil. Benim yukarıda bahsettiğim açık yeşil/beyaz kağıt ise DS-2019 formu ve SEVIS faturası olmadan erken vize gorusmesine giden ogrencilere verilen ''eksik belgelerin tamamlanınca pasaportun ile beraber UPS'e verip bize gonder'' anlamını taşıyan kağıt.

eğer isim soruşturmasına takıldıysan, vize gorusmesinden sonra elinde 1 adet koyu yeşil (kucuk beyaz karton iliştirilmiş) (isim sorusturması sonucunu internetten takip edebileceğini anlatan) kağıt ve açık yeşil/beyaz (eksik belgelerin olduğunu gosteren) kağıt olması lazım.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bugüne kadar sürekli olarak yeşil kağıdın vizeyi almanın alameti olduğunu sanıyorduk. düztiğin için sağol..
    http://piqzelwars.deviantart.com
    Open up your 3rd eye Black Helicopters in the sky NonPhixion

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kardeş şimdi sen benı tekrar strese soktun. bende o kadar konuşamama ragmes yine de verdi vizeyi dıye sevınıyodum. ama benım tahminim dediğin çok acık yeşil kagıdı almak kesin vize alındı anlamına gelmemese de buyuk ıhtımal alındı anlamına gelıyo ama kesınlık yok tabi dediğin gibi..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki kırmızı kağıt ne anlama geliyor.O da kesin reddedilmedi anlamına mı geliyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

düz mantıkla öyle oluyor tabi

"Yeşil kağıt aldım diye sevinme, kırmızı kağıt aldım diye üzülme!..."
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Açıklama için teşekkürler borders.
    Forumda konuşulanlara göre yeşil kağıdın "olumlu" olduğu düşüncesine varmıştı herkes.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence bunlarda başka kağıt yok önüne gelene yeşili veriolar hazirana dogru anlaşılacak bakalım neyin nesi bu yeşik kağıt bu arada yeşil alıpta vize alamayan varmı onlarıda bilmek lazım....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı borders Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    indeus;

isim soruşturması için olan farklı bir kağıt. Rengi koyu yeşil. Benim yukarıda bahsettiğim açık yeşil/beyaz kağıt ise DS-2019 formu ve SEVIS faturası olmadan erken vize gorusmesine giden ogrencilere verilen ''eksik belgelerin tamamlanınca pasaportun ile beraber UPS'e verip bize gonder'' anlamını taşıyan kağıt.

eğer isim soruşturmasına takıldıysan, vize gorusmesinden sonra elinde 1 adet koyu yeşil (kucuk beyaz karton iliştirilmiş) (isim sorusturması sonucunu internetten takip edebileceğini anlatan) kağıt ve açık yeşil/beyaz (eksik belgelerin olduğunu gosteren) kağıt olması lazım.
    arkadaşlar isim soruşturmayı takıldım yeşil kağıtla pasaportumu verdi ds formumuda verdi geri internetten takip ettikten sonra vizeyi basarlar değilmi herhangi bi sorun olmaz bu saatten sonra ? yardımcı olursanız sevinirim bilgilendirirseniz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

soruşturmaya kaldıysan daha kesin bişey söylenemez umarım numaran kısa sürede çıkar internette ama pasaporta vize basılana kadar hiç bişey belli olmaz benim numaram hala çıkmadı nette ama aradılar sabıka kaydı we ds ile pasaportu yolla dediler ds yi bekliorm hala yollamak için.. ama bi olayın yoksa soruşturmadan bi şey çıkmaz sadece beklemek sorun..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı indeus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soruşturmaya kaldıysan daha kesin bişey söylenemez umarım numaran kısa sürede çıkar internette ama pasaporta vize basılana kadar hiç bişey belli olmaz benim numaram hala çıkmadı nette ama aradılar sabıka kaydı we ds ile pasaportu yolla dediler ds yi bekliorm hala yollamak için.. ama bi olayın yoksa soruşturmadan bi şey çıkmaz sadece beklemek sorun..
    kardeş ben ds formla girdim konsolosluğa

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bana belgeleri yolla dedi sonuçta görüşdüm konsolosla red verseydi orada verirdi diye düşünüyorum buradan bak bana belgelerini yolla dedi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

büyük ihtiamalle aldn vizeyi ama biliosn herkes pasaporta vize basılmadan kesin bişey yok diyo umarım bi sorun çıkmaz şimdiden hayırlı olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu yeşil/beyaz kağıt meselesini çok net ifade ile konsolosluk sitesinde yayınlamış ama elbette konsolosluğun bilip bizim bilmediğimiz şeyler olabilir ya da açıktan söylenmeyen kendilerinin bildiği birşey olabilir bu kağıtları verirken.Ben Ankarada vize görüşmesine girdim ve beyaz kağıt aldım hem not ortalamam iyi hem de iyi bir mülakat geçirdim.Gülüştük sarışın olan kadınla,hatta iyi bir yaz geçirmeni dilerim bile dedi.Beyaz kağıttada 2 şey işaretledi;sevis ücreti makbuzu ve DS 2019 formu.DS numaram yayınlanmış baktım netten yarın öbürgün elimde olur.Sonrasını pasaport gelince göreceğiz.Hayırlısı olsun...Bu arada benim orada başka birşey dikkatimi çekti,neredeyse herkes beyaz kağıt aldı ya da ups e yönlendirildiler.Ben içeride bir buçuk saat kadar kaldım sadece 2 kişi yeşil kağıt aldı.Bakalım herkese pasaportları geri iade edildiğinde daha net göreceğiz neyin ne anlama geldiğini...Umarım kimsenin canı yanmaz...Çok üzülür insan...Herkese bol şanslar dilerim...
    *EnFla ProDuction™*

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende ankara'da sarışın kadınla konuştum, gerçekten çok sempatik ve hoş biri. ayrıca çok anlaşılır konuşuyor.
    gittim; gezdim; gordum....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)