Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Icep World

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar benim bir arkads vardi kendisi firma acti bana dedigine gore kendine 400 dolara mal oluyormus self placement.......

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

geçen sene avdisle gittim fakat memnun kalamdım hiç bir şekilde. busene icep world ,self placement la gidioruz ve çok ilgililer hem ankaradan hemde izmirden arıyolar bilgi vermek için falan...kesinlikle tavsiye edrim ve self olarak gidicek olan varsa kesinlikle icep world, işi kendin bulduktan sonra nie o kadar fazla para verilsin ki die düşünüorum...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

almira bende self e basvurdum icepten ama 1.5 ay oldu dsl er hala gelmedi ds gelen var mi icepten

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaslar icepten ds formunu alan oldumu besiktas subesinden self olarak benim 1.5 ayi gecti hala ds gelmedi ya

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu sene iceple gideceğim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

istanbul ofisindemisin
    onur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya bende bir tel görüşmesi yaptım izmirdeyim izmir şubesi ile adam sanki karşıda uzanıp uyuyo gibi bi hava verdi sorunlarıma 5 dk düşünme süresi ama bakıyorum en güvenilirlerden biri gibi düşünmüyo değilim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende düşünmüyor değilim ancak bir tel görüşmesi yaptım herif sanki yatıp uyuyordu soru soruyorum 5 dk düşünüyor 13 dk konuştuk yaw telde ama memnun olmayan yok siteleri çok ayrıntılı gidince görücez ilgilerini bakalım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar wat bitmek üzere erke kayıtlarda başlamak üzere 2009 için icepten bu sene gidip memnun olup olmayan yokmu yazarsanız bizde bilgileniriz arkadaşlar

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben bu sene 2009 wata icep world ile gidiorum ön kayıt yaptırdım ve parasını ödedim görüces bakalım istanbul ofisindeki burçin icepi seçmemde büük etmen oldu çok tatlı konuşuyor yhaaaaa soyadınıda hatırlasam facebooktan eklicem :P

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim bulundugum ilde buroları olmamsına ragmen benı aradıalr ve gercekten cok ıyı konusma olsu.hem fıyat acısından ıı bır fıyat verdıler hemde bıraz daha ıı geldı ve olumsuz pek bı sye duymadım bu sırket hakında.bakaım .daha sırket karaını veemrdım

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Su anda self placementte en uygun fiyat die biliorum .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tavsiye etmem,hersey gidene kadar sonra ilgilenen eden yok,bastan her seyi anlattık dediler ama en önemli konuları es gectiler,üstelik turklerin cok yogun oldugu yerlere gondermesi de cabası,toplama kampına gitmek istemiyosanız tercihinizi değiştirin derim.
    karşı çıkan olucaktır sabaha kadar tartışırım!!gecen yaz 80-100 tane türkü aynı yere attılar,işverenle ilgili hiçbi problemi çözemediler,dondukten sonra amelelik yaptırdınız bunu siz de biliyodunuz deyince de utanmadan evt dediler.
    sonradan şok olmamak için çalışma şartlarını iyi araştırın derim sonucta amerikada vaktiniz en cok calışırken geciyo ve gezmek ne kadar eglenceli olsada çalışma koşulları da bi okadar önemli.icep ve izmir şubesi ile ilgili soruları olan varsa yanıtlayabilirim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bu sene Tamamen Geçen sene ve ondan önceki sene giden arkadaşımın TAVSİYESİ üzerine 2009 watta icep le gidicem Şimdilik iyi ilgilendiklerini düşünüyorum yanlız iş seçenekleri ve şehirler bakımından bende kısıtlı olduğunu düşünüyorum ama birincil olarakta güvenli olduğu inanıyorum Zaten işlerinn çoğunda over time yok gibi bunu belirtmişler kaç kişi aldığı belli işlerin bu konularda firmanın suçu yok diye düşünüyorum İlk defa gitmek için iyi bir şirkettir inş.. diyebilirim ancak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bende 2oo8 de iceple wat a katıldım..evet en büyük sorunlarından biri iş seceneklerinin cok kısıtlı olması ve çoğu işinde konaklamasının cok ucuk fiyatlarda olması..çok kolay bir elemeyle karar vermiştik kings dominiona gitmeye ama nerden bilebilirdik bütün türklerinde bu kadar kolay karar verdiğini,icep in diğer batırdığı olay 120 kadar türkü aynı parka yollamasıydı bildiğiniz türkiye cumhuriyeti kaldığımız yurt arada bi iki rus tayvanlı sıp falan vardı okadaranlıyacağınız türkçemiz gelişti siz siz olun türklerin olmadığı yeri bulun dicem ama amerikada türklerin olmadığı bi yer bulmak imkansız sanırım sokakta yürüken mutlaka birine rastlarsınızher neyse icep e dönecek olursak kayıt yaptırana kadar herşey cok güzel tatlı dilli falan filan amerikaya ayak bastıktan sonra bir tane bile mail atmadılar hatta maillerimizede cevap vermediler,,daha bir sürü olayyy tabi işten erken ayrılanlar kovulanlar oldu herşey bireyin kendisinde bitiyor ama %60 işverenin rolü çok büyük yani şanslıysanız güzel bir macera sizi bekliyor ya da kabusa dönüşebiliyor...şimdiden herkese kolay gelsin,umarım work & trouble yaşamaz kimse,sıkı bir work kısmına hazır olun travel dediğin en fazla 10 gün sürüyorrr)sorusu olanları cevaplandırabilirm

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Self için araştırma yapıyorum. Icep en düşük fiyatı veren şirketlerden biri. 620$ civarında bir para yapıyor fakat sponsorları kafamı karıştırdı. Hem kendi adlarına sponsorluk almışlar ABD hükümetinden, hem de self için DS belgelerini CCI denen sponsordan temin ediyorlar. Bir de 1,5 ayda falan geliyor diyen biri olduğu için eski şirketimin istediği 750$'ı ödemek zorunda kalıyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Pasaport ve vize işlemlerini hallettik fakat icep üstüne düşen görevi adam gibi yapmadığı için hala iş bekliyoruz. İlk sponsor iş bulamadı ikinci sponsordan da ses yok iş olmadığı için uçak bileti de alamadık hergün gidiyoruz icep e ama hep aynı şeyleri söylüyorlar ciddiye alan yok üstelik program iptalinde para kesiliyo ve verecekleri kadarını da kasım gibi veririz diyo icepler gitmeyi düşünenleri şimdiden uyarıyorum. Üstelik program iptalinde J-1 imizi de iptal ettirecekler yani kendimiz gidip iş bulalım veya başka bi firmayla anlaşıp hemen gitme gibi bi durumumuz da yok. (bu yazdıklarım tamamen gerçek herhangi bir firmayla falan ilgim yok sadece başımıza gelenleri yazıyorum.)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

memnun kalmadım. tavsiye etmiyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Mr.Destroyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pasaport ve vize işlemlerini hallettik fakat icep üstüne düşen görevi adam gibi yapmadığı için hala iş bekliyoruz. İlk sponsor iş bulamadı ikinci sponsordan da ses yok iş olmadığı için uçak bileti de alamadık hergün gidiyoruz icep e ama hep aynı şeyleri söylüyorlar ciddiye alan yok üstelik program iptalinde para kesiliyo ve verecekleri kadarını da kasım gibi veririz diyo icepler gitmeyi düşünenleri şimdiden uyarıyorum. Üstelik program iptalinde J-1 imizi de iptal ettirecekler yani kendimiz gidip iş bulalım veya başka bi firmayla anlaşıp hemen gitme gibi bi durumumuz da yok. (bu yazdıklarım tamamen gerçek herhangi bir firmayla falan ilgim yok sadece başımıza gelenleri yazıyorum.)

sen paranı vermişmiydin? ben henüz hiç para vermedim. ve baya sıkıntı yaptılar. şirketi değiştirmeyi düşünüyorum. önerileriniz nedir?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

senet imzalamadın mı merka nasıl değiştireceksin ki, parayı gözden çıkardıysan o ayrı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Gecen sene 5 arkadasim gitmisti memnun kalmislardi hepsi. Ama isten kovulma vb. durumda sikinti yasanacak gibi. Zaten kisitli is imkanlari var, birde kovulana is bulmalari cok zor olacak

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecen sene 5 arkadasim gitmisti memnun kalmislardi hepsi. Ama isten kovulma vb. durumda sikinti yasanacak gibi. Zaten kisitli is imkanlari var, birde kovulana is bulmalari cok zor olacak
    işten kovulan herkes sorun yaşar ki zaten. bunu çözecek olanda sen amerikadayken amerikadaki sponsorun. tr deki şirketin işi değil ama tabi onlarıda aradığın zaman tek yapbilecekleri senin adına arayıp iş bulun demek. ama bunu sen yaparsan iş bulmaları daha hızlı olur. bizzat ilk senemde işi bırakmıştım ve sponsorumu aramıştım ( yanlış hatırlamıyorsam spirit exchange idi sponsorum ) ve bana miami de bir iş var fakat konaklama yok dediler onun dışında çok uzaklarda bir kaç iş daha önermişlerdi ama ben uygun bulmadıgım için işi bıraktıktan sonra 1 hafta arkadaşımın yanında tatil yaptım ve tr ye geri döndum. sponsorlar genelde iş buluyorlar işi bırakma veya kovulma durumunda tabi işverenin de vizesi iptal edilmeyebilir derse. ama tabi o saatte bulunan işler çokta tatmin edici olmaz. nese konuyu çok değiştirmiyim. yani amerikada işle ilgili bir sorun oldugunda tr yi değil öncelikle amerikadaki sponsorunuzu aramanız çözumlerin çabuklugu açısından daha iyidir.

saygılar..
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2010 yazında bu şirket ile gidenler tecrübelerini yazarlarsa sevinirim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2010 da bu firma ile gittim. en rahat wat programı geçiren ender wat öğrencilerinden biri olmuşuzdur diye düşünüyorum. ben tavsiye ederim. hatta dün self e kayıt yaptırdım. yine aynı firmayı tercih ettim ben memnundum ki yeniden seçtim. tabi herkez aynı şekilde memnun kalmamış olabilir problem çıkmış olabilir. seçim senin...
    i want this job

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evet arkadaşlar 2010 yılında bu şirketle katılan arkadaşlardan mesajlarını bekliyoruz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yok mu 2010 da bu şirketten katılan?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ve ıcep tin bu seneki broşüründe kendisinin sponsor olduğuna dair bir bilgi var,ve abd dış işleri bakanlığı tarafından tanınan denmiş bu iyi bir durum mudur?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı djomeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2010 da bu firma ile gittim. en rahat wat programı geçiren ender wat öğrencilerinden biri olmuşuzdur diye düşünüyorum. ben tavsiye ederim. hatta dün self e kayıt yaptırdım. yine aynı firmayı tercih ettim ben memnundum ki yeniden seçtim. tabi herkez aynı şekilde memnun kalmamış olabilir problem çıkmış olabilir. seçim senin...
    sen hangi işi seçtin ve nere gittin arkadaşım...?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

icep world (özellikle izmir) den giden arkadaşlar varmı?yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar geçen sene gidenlerr nerdeee....?ve bu sene kayıt yaptıran kimse yok mu?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)