Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 12 Mayıs Ankara Vize görüşmesi(1,13 GPA)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Post 12 Mayıs Ankara Vize görüşmesi(1,13 GPA)

arkadaşlar düşük ortalamanıza bakıpta gidemem demeyin bende aynı şekilde vize gününe kadar 1,13 ortalamayla gidemem diyordum fakat vizeyi aldım gitmek için gün sayıyorum neyse vizeyi anlatayim.

Sabah 9 randevusuyla konsolosluğun önüne gittik şirketle herkeste bir heyecan ben hariç herkesin eli kolu titriyor ses telleri bile titriyor ben sırf bu ortalamadan dolayı vermeyeceklerini biliyorum diyorum her sorana neyse içeri girdik sıra numaramı aldım bekliyoruz numaram yandı gişeye gittim ilk başta parmak izi alınıyor verdim ve tekrar bir numara verdi bu sefer o numarayı beklemeye başladım birer birer insanlar arkamda vizelerini almış bir şekilde mutlu mutlu çıkıyolar bende hala 1 gram heyecan yok sadece şansımı denemek için gittim olmassa yaz okuluna kalır zayıf olan derslerimi hallederim diyorum neyse numara yandı gittim gayet güleryüzlü bir şekilde klasik günaydın bugün nasılsınız dedim selamlaşma merasimi vs vs. Daha önce yurtdışına çıkıp çıkmadığımı sordu bende ilk defa çıkıcam dedim sonra üniversitendeki ilk yılınmı diye sordu evet dedim okulundan bahset dedi nerede okuduğumu ve bölümümü söyledim. Büyük bir ailenmi yoksa küçük bir ailenmi var diye sordu bende küçük bir ailem var dedim bana gülerek kaç babam olduğunu sordu ve ailen kaç kişi diye sordu 1 babam, bir annem ve bir ablam olduğunu söyledim gülerek sonra bana babanın işinden bahset dedi bende söyledim işini amerikada ne iş yapacağımı sordu housekeeper olacağımı söyledim ve elindeki kağıttan nerede olacağıma bakıp sandestini görünce kardeşimde her yaz oraya gidiyor gerçekten beyaz bir kumu var dedi yine ufak bir gülümsemeyle daha sonra işin kilit noktasına geldik transkript belgeme bakmaya başladı bir süre sonra gülmeye başladı ben ilk başta hiçbirşey anlamadım ama o an benide bir heyecan bastı daha sonra ingilizcemin A olup inkılap dersimin D olduğunu söyleyip garip dedi gülüşmeye başladık yapacak bişey yok gibisinden ellerimi havaya kaldırdım daha sonrada derslerimin neden düşük olduğunu güzel bir dille anlattım oda gayet anlayışlı bir şekilde davrandı ve vizen onaylandı dedi beni 1-2 saniye bir donma tuttu şaşırmıştım aldığıma fakat almıştım şimdi dediğim gibi gün sayıyorum.

Yani arkadaşlar kısaca not ortalamanız düşükse ümitsizliğe kapılmayın yapmanız gereken tek şey heyecanlanmamak ve notlarının neden düşük olduğunu güzel bir dille anlatmak geçerli bir sebebiniz varsa zaten anlayışla karşılıyorlar benim bulunduğum şirketten sadece 1 kişi alamadı diye biliyorum yani girenlerin %90 ı alıyor diyebilirim heyecan yapmadığınız sürece iş sizin elinizde şimdiden başarılar.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

hayirli olsun , iyi watlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkür ederim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)