Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Acenta ve internet biletleri arasındaki fark

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Standart Acenta ve internet biletleri arasındaki fark

Arkadaşlar merhaba. 28 nisanda vize görüşmem var ve bende bileti aliyim artık dedim. danışman şirketimin yolladığı bilet 639 dolar. aynı bileti expedia ve orbitz gibi sitelerde 500 dolara buldum. vize görüşmemin bu cuma olması sebebiyle vize reddinde acentaların para iade etmesi beni cezbetmedi ayrıca bu yıl mezun olacağım için ölüm kalım olmadığı sürece erken dönmem. 15 ekimde dönmeyi planlıyorum yani bilet değişikliği de yapacağımı zannetmiyorum bu sebeple internetten almayı düşünüyorum
    birinci sorum iki yıl önce acenta ve internet biletlerinde arasında fark genelde max 50 dolar olurken bu yıl bu kadar fark olmasının sizce sebebi nedir? acaba internet biletlerinin güvenliğinden şüphe etmelimiyim(bu fiyat farkı bununla alakalı olabilirmi)? ikinci sorum allah korusun ölüm kalım veya tek ders sınavı gibi bişey olursa ve biletimi erkene çekmem gerekirse bu internet sitelerinden biletimi aldığım firmalara tahmini ne kadar ceza ödemeliyim. üçüncü sorum cumaya kadar internet biletlerinin fiyatlarında aşırı artış olur mu ve bu fiyat artışının miktarını kestirebilmek münkün mü. dördüncüsü geziko dışında esnek bilet satan internet siteleri var mı expedia veya orbitzte bu özellik mevcut mu? sonuncusu bu internet sitelerinde rezervasyon mümkün mü yada fiyatı sabitle gibi bişiler var mı? ben şu acentadan aldım fiyat gayette uygundu diyen varsa yazabilir mi? şimdiden(özellikle özgürsuma) teşekkürler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

vizeyi bekle ve biletini kendin al. Hicbir firma bileti komisyonunu koymadan ogrenciye satmaz bunu unutmayin. Ayrıica size tavsiyem esnek biletle ugrasmayin. Donus tarihiniz az cok belli ise , okul acilis tarihinize gore en gec ne zaman donebilirsiniz belirleyin ve biletinizi o tarihe alin. Oradayken travel planinizi yaparsiniz ve kac gun seyehat etmeyi planliyorsaniz isinizi ona gore birakirsiniz. Bu sekilde biletinizi degistirme ihtiyaciniz olmaz. Yine de degistirmeniz gerekirse 100*150 dolar ceza vermeniz gerekir ki esnek olmayan bileti alirken zaten 100 dolar civari kar ederek aldiginizi unutmayin. Kısacasi biletinizi oradaylen degistirirseniz kaybiniz pek olmaz ama degistirmezseniz 100-150 dolar kazanciniz olur. Bunun disinda geziko.com sitesi buldugunuz tum biletlere ekstra 100 lira alarak 1 ucretsiz degistirme hakki veriyor. Esnek bilet isteyenler oradan da bakabilir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)