Arkadaşlar merhaba. 28 nisanda vize görüşmem var ve bende bileti aliyim artık dedim. danışman şirketimin yolladığı bilet 639 dolar. aynı bileti expedia ve orbitz gibi sitelerde 500 dolara buldum. vize görüşmemin bu cuma olması sebebiyle vize reddinde acentaların para iade etmesi beni cezbetmedi ayrıca bu yıl mezun olacağım için ölüm kalım olmadığı sürece erken dönmem. 15 ekimde dönmeyi planlıyorum yani bilet değişikliği de yapacağımı zannetmiyorum bu sebeple internetten almayı düşünüyorum
birinci sorum iki yıl önce acenta ve internet biletlerinde arasında fark genelde max 50 dolar olurken bu yıl bu kadar fark olmasının sizce sebebi nedir? acaba internet biletlerinin güvenliğinden şüphe etmelimiyim(bu fiyat farkı bununla alakalı olabilirmi)? ikinci sorum allah korusun ölüm kalım veya tek ders sınavı gibi bişey olursa ve biletimi erkene çekmem gerekirse bu internet sitelerinden biletimi aldığım firmalara tahmini ne kadar ceza ödemeliyim. üçüncü sorum cumaya kadar internet biletlerinin fiyatlarında aşırı artış olur mu ve bu fiyat artışının miktarını kestirebilmek münkün mü. dördüncüsü geziko dışında esnek bilet satan internet siteleri var mı expedia veya orbitzte bu özellik mevcut mu? sonuncusu bu internet sitelerinde rezervasyon mümkün mü yada fiyatı sabitle gibi bişiler var mı? ben şu acentadan aldım fiyat gayette uygundu diyen varsa yazabilir mi? şimdiden(özellikle özgürsuma) teşekkürler