Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize reddi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Vize reddi

Arkadaşlar bugün 1.88 ortalama ile istanbulda 10 numaradaki suratsız abiden red aldım benimle aynı ortalamaya sahip olan kişiler başka birinden kısa bir sürede vize aldı ve bana okulumu nereye gideceğimi sorup transkript e baktıktan sonra

this is inform you that have been found ineligible for a nonimmigrant visa under section 214(b) of the U.S Immigration and Nationality Act. a denial under section 214(b) means that you did not meet the requirements of the classification of the nonimmigrant visa for wich you applied

while nonimmigrant visa classifications each have their own unique requirements, one requirement shared by many of the nonimmigrant visa categories is for the applicant to demonstrate that he has residence in a foreign country which he has no intention of abandoning. applicants usually meet this requirement by demonstrating that they have strong ties overseas that indicate that they will return to a foreign country after a temporary visit to the usa. such ties include professionel , work, school ,family, or social links to a foreign country . you have not demonstrated that you have the ties that will compel you to return to your home country after your travel to the usa

today's decision cannot be appealed. however. you may apply at any time. if you decide to apply , you must submit a new application form and photo , pay the visa application fee again, as applicable , and be interviewed by a consular officer. if you choose to repply, you should be prepared to provide information that was not presented in your original application , or to demonstrate that your circumstances have changed since that application.

Yazılı mektubu verdi ilk önce not ortalaması diye düşündüm ama böyle bi bilgilendirme kağıdı aldıktan sonra neden böyle düşündüğünü anlamadım 2. Başvurumda ne gibi bir yol izlemeliyim sizce

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2. Kez girmek için tekrar randevu aldım. Gittiğimde hocalarımdan 2-3 tane referans mektubu alacağımı düşünüyorum ve Pamukkale Üniversitesi Spor Merkezinde Antrenörlük yapıyorum burdan da bir referans mektubu alabilirim bunlar işe yarar mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bilgilerinize ihtiyacım var yardımcı olur musunuz

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim sana verilen kagit standart bir kagit. Red yiyen herkese bu verilir. Zaten ortalama ingilizce vs gibi tum kriterler aslinda Amerikaya gidip donmeme riskini olcmek icin konmaktadir. Ayni ortalama hatta daha dusuk ortalama ile vize alanlar var ve olacaktir. Konsolosluk kisinin ozel durumuna da bakar. Aciklama yaptiysa bu aciklamanin ne kadar inanadirici ve gecerli bir neden sunduguna bakar. Okudugunuz okulun zorluguna da bakar. Yani aslinda vizede bakilan cok nokta var. Tekrar sansini dene ve bu sefer ortalaman neden dusuk oldugu ile ilgili duzgun bir aciklama yap. İnandirici ve gecerli olacak bir aciklama olsun. Onun disinda Turkiyede neler yaptigini okuldan sonra da neler yapacagini iyi acikla.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok sağol yardımların için. Görüşmede nereye gideceğimi, napacağımı ve bölümümü sordu 3. Dönem notlarımda düşüş vardı 2-3 derste transkriptimi çok inceledi ve bende bu sene bazı derslere katılamadığımı sosyal aktivitelere katıldığımı söyledim hangi sosyal aktivite olduğunu sordu ve tiyatro dedim. ondan sonra hiç konuşmayıp bilgisayarda bir şeyler yaptıktan sonra pasaportumu verdi. Bir daha gittiğimde bölümümüm zorluğundan birinci sene gibi olmadığından ve hafife aldığımdan bahsedicem ve 2-3 farklı hocadan referans mektubu alcam bunları göstercem.. deneyimlerine göre bu mantıklı bir sebep mi eklemem çıkarmam gereken bir şey var mı sence?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

derslere neden katilamadigin ile alakali soruya yanlis cevap vermissin daha etkili ve zorunluluk arzeden bir neden soyle. yani derslerim cakıstı ondan gıdemedim diyebilirsin. Ya da bunun gibi kendine ozel bir neden bul. Elimde degildi zorunluluktan gidemedim demelisin ve bahenen gercekci ve tutarli olmali. sosyal aktivite cok da olumlu neden degil.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Anladım özgür çok teşekkür ederim bugüne kadar çok yardımcı oldun.
    Dün bu konu üzerinde baya düşündüm ne diyebilirim diye. Sizlerinde fikrini alayım..

3. dönem derslerim kötü 2-3 tane F1 notum var ve ortalamam şuan 1.88 bu dönem derslerim daha iyi bunları kanıtlar niteliğinde hocalarımdan refarans mektubu alcam. içeriği 3. dönemde zayıf olan derslerimin 4. dönemde düzelttiğime dair bir kaç mektup..Bunlar kapalı zarfta ve mühürlü bir şekilde götürcem.

vize görüşmesinde:neden red yediğime dair bir soru alırsam ;çok heycanlı olduğumu ve kendimi yeterince açıklayamadığımı söyleyeceğim ve Derslerimin bir sene önceki gibi olmadığını daha zor olduğunu ve adapte olamadığımı söyleyeceğim( daha iyi bir fikri olan varsa lütfen paylaşsın ) ama 4. dönemimim de derslerimi düzelttiğimi ve bunları kanıtlar nitelikte refarans mektupları ile gideceğim son olarak bu programın benim için önemli olduğunu seneye erasmus yapacağımı ve bunun için ingilizcemi geliştirmek için güzel bir fırsat olduğunu söyleyeceğm...

Sizlerin fikirlerine ihtiyacım var yüzdüm kuyruğuna kadar geldim sizce çıkarmam ya da eklemem gereken bir şey var mı arkadaşlar ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)