Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pigeon Forge Tennessee

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Pigeon Forge Tennessee

Merhaba arkadaşlar bu yaz work and travel programına katılmak istiyorum ancak henüz herhangi bir eyalet seçmedim.Seçtiğim wat firmasındaki görevli bana Tennessee eyaleti pigeon forge bölgesini önerdi.Merak ettiğim nasıl bir yerdir burası gidenler,deneyimleyenler beni bilgilendirirse çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ne isini onerdi burada sadece bolge yorumlamak yanlis olabilir. Biraz detay verirsek aslinda Tennessee eyaleti bircok ogrencin bildiginin aksine buyuk ve kalabalik sayilacak bir eyalettir. Sahil bolgesinde olmasa da ,Baseball , Rock n Roll, muzik , Nascar gibi ozellikle Amerkalilar icin onemli olan konularda tarihi bir oneme sahiptir. Bu nedenle de ciddi bir turistik lokasyon haline gelmistir. Eyaletin daogu bati ve ortasinda buyuk sehirler vardir. Memphis , Nashville ve Knoxville. Pigeon Forge , eyaletin dogusunda Knoxville e 30-40 dk mesafede bir kasabadir. Normal nfusu oldukkca dusuktur ancak yaz aylarinda cok ciddi bir turist akinina ugraR. Amerika icinde unlu Smoky Mountain buradadir. Bu Dagin yamacinda yesillikler icinde bir kasabadir. Dollywood ve Nascar Speedpark gibi 2 tane eglence parki vardir. Bunlarin disinda bircok otel , retaurat , hediyelik esya magazalari vs vardir. Kisacasi 2. is imkanin da olabilir. Nashville ve Charlotte sehirleri 3-3,5 saat uzakliktadir. Zaten Knoxville in yakininda odugunu soyledim. Yani kisa yolculuklarla rahatca gidebilecegin , buyuk sayilabilecek herseyi bulabilecegin sehirler var. Baska ne ogrenek istersin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle bilgilendirme için çok teşekkür ederim.Housekeeping ve lifeguard işlerini önerdi bana. Bu arada belirtmekte yarar var ingilizcem intermediate seviyesinde onu geliştirebileceğimi tahmin ediyorum 5 ayda ancak oradaki insanların aksanı nasıldır anlaşılır mıdır? Güney eyaletlerinin ingilizcesinin yabancılar için biraz sıkıntı yaratabildiğini duymuştum benim bu programa katılmamdaki temel amaç ingilizcemi ilerletmek de. Bir de mesela burasını diğer eyaletlerden özgün kılan özellikleri var mıdır ? Örneğin hayat nasıldır,yerlilerinin yabancılara karşı tutumları nasıldır? Tipik bir Amerikan taşrasına benziyor internette yaptığım incelemelere göre ama farklı bir takım özelliği vardır belki bölgenin
    Konu klezmer06 tarafından (26-12-2016 Saat 02:36 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

amerikanin genelinde cok benzer aksan vardir. Guney kuzey aksan farkini ben cok yasamadim acikcasi. Hint , Cin ya da Hispanik kokenlilerin aksanlari farkli oluyor bu dogru. Bu da ana dillerinin farkli olmasindan kaynakli. Bizim de aksanimiz farkli. Her nekadar Turk ogrenciler kendilerinde aksan olmadigini zannetse de cok belirgin bir aksan oluyor. Ne seviyede ingilziceye sahip olurlarsa olsunlar. spesifik bir ozelligi yok bolgenin. Yabanclara karsi tutum Amerikanin genelinde benzerdir. Sanirim son olaylaran sonra biraz daha cok yabanci dusmani insan olacaktir. Bunun orani oldukca az olur yine de. Kisacasi onemsenecek , dikkat edilecek seviyede olmaz. Bu bolgeye her sene bircok watci gittigi icin bolgedeki insanlar yabanci ogrencilere asinalar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Geçmiş senelerde burada wat yapan arkadaşların tavsiyeleri var mıdır ? 2 hafta sonra gidiyoruz yardımcı olacaktır teşekkürler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)