Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 7 Yıllık hayaldi Gerçek oldu WAT 2016

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 7 Yıllık hayaldi Gerçek oldu WAT 2016

Merhaba Arkadaşlar
    Döndüğümde uzunca analatıcam demiştim ama döneli 4 hafta oldu döner dönmezde vizelere başladım anca bitti.
    7 yıl önce abim wat yaptı o zamanlar ben daha lise öğrencisiyim tabi wat yapma hayalim beni her konuda destekleyen ve bilgilendiren abimden geliyor. 2015 yazında şirket araştırmaya başladım abimde biraz zor beğenen herşeyin sorunsuz olmasını isteyen biri. Ben İzmirliyim izmirde gitmedeğim konuşmadığım şirket kalmadı bazılarının yaklaşımını bazılarının işlerini sevmedim. neyse İstanbuldaki arkdaşımın tavsiyesiyle İstanbulda bir şirketle konuştum yetmedi kalktım İstanbula gittim yüz yüze görüştüm adam öyle bir anlattı ki herşey çok güzeldi gözümde. bir gün aradı sana böyle bir iş ayarladım sahil kenarı olmasını istediğim halde iç taraflarda bir yer söyledi iş güzel saatlik ücreti de gayet iyidi fakat job offer da Advanced derecesinde ingilizce istiyolar ama benim ingilizcem intermediate sorun olmazmı demememe rağmen sözleşmeyi imzaladım. Tabi başta abimi anlattım size içine bir kurt düşmüştü. İş verenimin mail adresini istertip mail attım kadının tek cevabı biz senin ingilizcenin kötü olduğunu bilmiyorduk.bana red verdi ve bana başka bir iş ayarladı interview yaptıktan sonra o işe kabul edildim. bu şirkete şubat ayında kayıt oldum ve mart ayında sözleşmemi imzaladım ve o gergin dakikalar başladı...
    formda sürekli okuyorum falan çoğu kişinin ds belgeleri geliyo işte en uzun 1 ay falan diyolar bende aramaya başladım ne zaman gelicek gelmiycek mi ne zaman geliyo diye arıyorum haftada en az bir kere. adam sürekli gelicek bekliyoruz diyo bana. Mayıs oldu sabah aradım sekreteri çıktı ve bana bugün sana iyi veya kötü dönüş yapıcaz dedi ben zaten şoktan cevap veremedim. arkadaşım benden sonra kayıt yaptırmıştı başka bir şirkete vizeye girmiş beni bekliyordu. Direk abimi aradım böyle dediğini söyledim. Abim aradığında abime benim yapıcak bir şeyim yok sponsor göndermedi demiş. abimin ısrar etmesiyle beni başkar bir şirkete yönlendirdi. benim gibi mağdur edilmiş 3 kişi bir ay içinde işlerimiz oldu vizemizi aldık ve onca şeye rağmen ben o uçağa bindim.
    2 kız 2 erkek Bethany Beach yola çıktık.
    Bethany Beach Delawereda küçük bir yer. 12 den sonra pekte aktif olmayan daha çok yaşlı kesimin olduğu küçük tatil köyü bir yerdi. istediğim olmuştu tabi mutluydum pekte önemli değildi çok eğlenceli bir yer olması. ResortQuestte housekeeper olarak çalıştım. oda değil ev temizliyoduk biz işimiz bittikten sonra da laundryde havlu katlıyorduk. bize yarım saatlik bir mesafede (otobüsle) rehoboth beachte outletler vardı Delawere da vergi de yok en büyük eğlencemiz oydu oraya gidip alışveriş yapmak (alışveriş yapmayı hiç sevmem) en güzelide bir çılgınlık yapıp bisikletle gitmekti 44 km git gel yaptık siz delimisiniz diyebilirsiniz ama çılgınlık yapmak her zaman iyidir çok yoğun çalışıyordum ama çok eğlenceliydi çok güzel arkdaşlıklar edinmiştim çok iyide team leaderim vardı. 1 ay sonra kendime ikinci bir işte bulmuştum off zamanlarımda orda çalışıyordum. haftada 3 gün off günüm vardı tabi son ay sadece 1 güne inmişti ama olsun kendinizi sevdirdiğiniz zaman over time yapmanızada daha çok izin veriyolardı benim saat 8 de işe başlayıp gece 12,30 da bitirdiğim bile oluyodu. ikinci işimde garsonluktu. ikinci işimi bulduğum da sponsora bildirmeniz gerekiyor dediler çünkü ciee gerçekten işini çok ciddiye alan sürekli mail gönderen bir sponsor döndüm hala peşimi bırakmamışlardı en sonunda döndüm ya ben evimdeyim diye mail attım öyle bıraktılar peşimi
    acısıyla tatlısıyla work kısmını bitirip gezme zamanı gelmişti en eğlenceli kısmı da o zaten o yorgunluğun üstüne gezmek güzeldi. tabiki de bir kere o kadersizlik yüklenmişti bize gezerkende illaki başımıza bir iş gelicekti Maimi 3 gün kaldık sadece bir gün güneşli bir havayla karşılaştık diğer günler fırtına ve yağmur ama neyse ki sadece ordaydı bütün başımıza gelenler
    en son durağımız New yorktu tabi 4 ay olmuştu ailemi evimi dağın başında olan okulumu bile özlemiştim Ama wat bana çok fazla şey kattı ve herkesin bir gün yapması gereken bir şey bence çünkü macerası bir başka. ama hayalinizde Amerikayla karşılaşmayacaksınız en azından benim hayalimdeki Amerika böyle değildi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

güzel hikayeymiş. tecrübelerini yazdığın için de teşekkürler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)