Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 26 Mayıs 2016 vize görüşmesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 26 Mayıs 2016 vize görüşmesi

Arkadaşlar merhaba ben ve arkadaşım bugün vize görüşmesine girdik. Fakat şanssızlık ikimiz de alamadık diğer arkadaşım geçen sene almasına rağmen bu sene not ortalaması düşük diye alamadı. Ben de sorduğu birkaç soruyu anlayamadım vermedi. Sizin öneriniz nedir ikinci görüşmeyi yapmalı mıyım? acil yardımcı olursanız çok sevinirim.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

eger anlayamaman bugune ozelse ve bir dahakine anlayabileceksen ikinci gorusmeyi yap. Eger ikinci gorusmede de dediklerini anlayamayacaksan bosuna yapma. Ingilizce calisip seneye katil. Dediklerini anlayamadiysan is gorusmesini nasil anladin ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Zaten self gidiyorm ben iş görüşmemiz iş verenle ne zaman geleceksiniz muhabbetinden öteye gitmedi. en yakın tarih 9 haziranmış zaten 18 haziranda gitmeyei planlıyordum. Arkadaşım da geçen sene ortalaması düşük olmasına rağmen aldı bu sene alamadı. ilk sene alıp da ikinci senesinde alamayan ilk arkadaşıma denk geldi heralde.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yoo ilk sene alip ikincisi sene alamayan cok kisi var , gecen sene ortalama konusunda cok rahat davrandilar diger bazi ulkelerde sorun yasandigi icin Turkiye ye agirlik verdiler. Bu sene ise gecmise donuldu ve kriter olarak ortalamaya bakilmaya devam ediliyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hadi ya peki sence tekrar başvuru yapmalı mıyız? yıkıldık resmen.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Belli bir kota olduğunu düşünüyorum her ülkeye, siz de sonlara kalmışsınız sanırım daha eleyici olmaya başlamışlardır.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Valla hiç fikrim yok açıkcası kotadır ortalamadır. Veznedeki memurun insiyatifi gibi geliyor bana da.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kota olayi yok , zaten kotayi ds basarken yapiyorlar. Belli sayida ds 2019 basiliyor Turkiye ye o da bir nevi kota oluyor. Vizede ise yillardir ortalama bir kistasti. Yeni birsey degil gecmis yillarin konularini okursaniz 2006 dan beri hep bir kistasti ortalama olayi. Hatta 2009 da bana 1.98 lik ortalamama bile dusuk denmisti

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu alamayan arkadaşım da geçen sene 1.65ten aldı transkriipt muhabbeti bile geçmemiş.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yukarida soyledim ukrayna , bulgaristan vb ulkelerden gectigimiz sene cok daha az ogrenci almaya basladilar bazi nedenlerden dolayi. Bu bolsugu da diger ulkelerdeki ogrencilerle kapattilar. Bu durumda da secici davranmayarak vize konusunda , her basvurana vize verdiler neredeyse. Gecici bir surecti. Bu arada ortalama dusukse alamazsin diye birsey yok. Dusuk oldugunun nedenini onlari ikna edecek sekilde aciklarsaniz alirsiniz. Ayrica arkadasin gecen sene dusuk ortalamayla almis , ilk sene vermisler. Hala ortalamasi yukselmemisse vermemeleri cok da garipsenmemeli.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ererer26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba ben ve arkadaşım bugün vize görüşmesine girdik. Fakat şanssızlık ikimiz de alamadık diğer arkadaşım geçen sene almasına rağmen bu sene not ortalaması düşük diye alamadı. Ben de sorduğu birkaç soruyu anlayamadım vermedi. Sizin öneriniz nedir ikinci görüşmeyi yapmalı mıyım? acil yardımcı olursanız çok sevinirim.
    arkadaşını bilmem ama sen tüm kriterlere uyuyorsan hemen yeni randevunu al bence. sakin, güler yüzlü olup soruları cevapladığın sürece neden vermesinler?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)