Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 9 Mayıs vizeyi aldım ama YEŞİL KAĞIT istedim yardım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation 9 Mayıs vizeyi aldım ama YEŞİL KAĞIT istedim yardım

Merhabalar

9 Mayıs İstanbul'dan vize görüşmesine girdim ve memur klasik süreç sonunda vizeyi aldın dedi. Pasaportu bırakıp tam arkamı dönüp gidiyorken bir anda saçma bir şekilde memura 15 Mayıs günü Berlin'e gitmem gerektiğini söyledim ve pasaport'a ihtiyacımın olduğunu belirttim. Memur eline geçer bence dedi ama yine saçma bir şekilde diretip ya geçmezse acaba bir yolu var mıdır bu işin dedim.

Memur da peki öyleyse Almanya'ya git ve geldiğinde pasaportunu ds-260 ve 2019 u pasaportunla birlikte sana verdiğim şu yeşil kağıdı da katarak bize kargola dedi.

İstanbula 16 Mayıs gecesi gelip, 17 mayıs günü saat 16:00'da 260-2019 yeşil kağıt, 2 tane biometrik ve bir de durumu özetleyen dilekçeyle birlikte İstanbul Amerikan Konsolosluğu'na kargolatmak üzere verdim Beşiktaş Ptt'ye belgeleri verdim.

18 Mayıs 16:00'da Ptt'den öğrendiğim kadarıyla belgeler Amerikan Konsolosluğu'na ulaşmış fakat 19 Mayıs tatil olduğu için bir gelişme olmadı. 20 Mayıs cuma günü https://ceac.state.gov/CEAC/ adresinden öğrendiğim kadarıyla
    Case Creation Date: 09-May-2016
    Status Updated Date: 20-May-2016
    Administrative Processing
    Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days.

Sonucunu gördüm. 29 Mayıs sabahın 5'inde uçak biletim olduğu için zamanında keşke pasaportumu bıraksaydım diyorum. Bu süreç nasıl gider yaşayanlar yorum yapabilir mi? Nekadar arasam da buna benzer bir vaka görmedim...
    (Not: Yeşil kağıtta sadece pasaport'a tick atılmıştı.)
    Yeşil kağıta altta yazan notlarda randevu sayfasına girip bir çıktı almam gerektiği söyleniyordu. Fakat randevuyu wat acentem aldığı için sayfaya giriş yapamadım ve WAT acenteme gidip danışmanıma bu çıktı olayını anlattığımda o bahsedilen kağıdın Yeşil kağıt olduğunu dolayısıyla çıktı almama gerek olmadığını söylemişti. Ptt'nin kapanmasına az vakit kaldığı için 17 Mayıs günü o sayfaya girip çıktıyı alamadan(içime sinmese de) acentedeki danışman arkadaşa güvenerek kargoyu gönderdim.

Konsolosluktan ne bir mail geldi, ne de bir haber... Triplerden triplere giriyorum ama galiba wat iş başlangıç tarihini biraz kaçırıcam gibi görünüyor ne dersiniz?
    (2. wat olacak bu, İngiltere'de erasmus yaptım. Almanya'da haftasonları part-time çalışıyorum. İngilizce seviyem fluent bu yüzden ne anlattıysam doğrudur)
    (Özellikle yeşil kağıt nasıl kargolanır konusunda bir yanlış yaptım mı bunu merak ediyorum)
    İyi forumlar^^

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

eksik evraklari yollamak icin uygulanir bu surec , senin pasaporta ihtiyacin oldugu icin pasaport eksik muamelesi yapilmis. Gelmesi gerekir ancak garantisi yok bu surecin , konsoloslugu ara veya mail at durumu anlat belki hizlandirabilirler sureci.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Birgün benzer bir durum yaşanması durumunda örnek olması adına gelişmeleri hergün güncelleme kararı aldım dün yaşanan güncellemede status update 23 mayıs olarak değişmesi dışında bir gelişme olmadı.

Ayrıca dün Konsolosluğu aradım ve Group_Processing_TRUR@visaops.net adresine mail göndermemi istediler bir işe yarar mı bilemiyoruz şuanlık olumlu bir gelişme olmadı...

Administrative Processing
    Application ID or Case Number: ********
    Status Updated Date: 23-May-2016

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bugün Administrative Processing - Issued olarak güncellendi, devamını bekliyoruz... Uçuş 29'u 3 gün kaldı^^
    U.S. Department of State
    NONIMMIGRANT VISA APPLICATION
    Issued
    Application ID or Case Number: *******
    Status Updated Date: 24-May-2016

Your visa is in final processing. If you have not received it in more than 10 working days, please see the webpage for contact information of the embassy or consulate where you submitted your application.

For more information, please visit U.S. Consulate General Istanbul.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sen konsoloslugu aradin mi ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Konsolosluğu hergün arıyorum fakat J-1 konusunda yardımcı olamadıklarını söylüyorlar galiba nedeni de acente ile grup başvurusu yapıldığı için bilgilerime erişemiyorlarmış(!)

Ama elemanlardan biri https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/ni...ion/contact_us bu sayfada bulunan Group_Processing_TUR@visaops.net mail adresine durumumu bildirmemi istemişti, onu yaptım ve yetmedi aşağıdaki adrese;

esee_contactus+tr+courier+tr@visaops.net
    Evet buraya da mail attım ve bu eese-contactus adresine mail atınca otomatik bir mail geldi ve info@gssvisa.zendesk.com adresinden gelen maile göre otomatik bir request açmışım, bir siteye yönlendirdi ve attığım mailin bir request formunda ticket gibi açıldığını gördüm. Aradan bir kaç saat geçti ve bu açılan ticket alıntısının olduğu bir mail gelerek

Alıntı ; Nickli Üyeden Alıntı
    Your visa processing is complete and your passport has been returned to the PTT delivery location. You will receive your shipment tracking number by email within two business days. If you did not initially apply for your visa with an email address or the email address you first used is incorrect, please visit usvisa-info.com and sign in to your account to view your shipment tracking number.

Thank you,

Non-Immigrant Visa Unit
    U.S. Consulate, Istanbul

Böyle mutlu bir haber aldım, şimdi tek eksiğim shipment tracking number, bunu da alırsam 28 mayıs günü pasaportum elime geçerse ozaman muzziplik tamamlandı demektir!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ucustan 1 gun once hala gelmezse ptt kargoya ulasir nerde olduguna vs bakarsin gerekirse kendin gider elden alirsin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Olası bir senaryoda haftasonu Ptt'den alma şansım var mı acaba? 27 Mayıs Cuma günü, hala elimde olmazsa 27 Mayıs cumartesi Ptt çalışmıyor bildiğim kadarıyla, bu konuda ne dersin?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ctesi kargo kismi calisiyor olabilir ancak emin degilim. O zaman cuma sabahi ptt kargo ile iltisime gecerek almalisin. Isini riske atma

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)