Merhabalar

9 Mayıs İstanbul'dan vize görüşmesine girdim ve memur klasik süreç sonunda vizeyi aldın dedi. Pasaportu bırakıp tam arkamı dönüp gidiyorken bir anda saçma bir şekilde memura 15 Mayıs günü Berlin'e gitmem gerektiğini söyledim ve pasaport'a ihtiyacımın olduğunu belirttim. Memur eline geçer bence dedi ama yine saçma bir şekilde diretip ya geçmezse acaba bir yolu var mıdır bu işin dedim.

Memur da peki öyleyse Almanya'ya git ve geldiğinde pasaportunu ds-260 ve 2019 u pasaportunla birlikte sana verdiğim şu yeşil kağıdı da katarak bize kargola dedi.

İstanbula 16 Mayıs gecesi gelip, 17 mayıs günü saat 16:00'da 260-2019 yeşil kağıt, 2 tane biometrik ve bir de durumu özetleyen dilekçeyle birlikte İstanbul Amerikan Konsolosluğu'na kargolatmak üzere verdim Beşiktaş Ptt'ye belgeleri verdim.

18 Mayıs 16:00'da Ptt'den öğrendiğim kadarıyla belgeler Amerikan Konsolosluğu'na ulaşmış fakat 19 Mayıs tatil olduğu için bir gelişme olmadı. 20 Mayıs cuma günü https://ceac.state.gov/CEAC/ adresinden öğrendiğim kadarıyla
Case Creation Date: 09-May-2016
Status Updated Date: 20-May-2016
Administrative Processing
Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days.

Sonucunu gördüm. 29 Mayıs sabahın 5'inde uçak biletim olduğu için zamanında keşke pasaportumu bıraksaydım diyorum. Bu süreç nasıl gider yaşayanlar yorum yapabilir mi? Nekadar arasam da buna benzer bir vaka görmedim...
(Not: Yeşil kağıtta sadece pasaport'a tick atılmıştı.)
Yeşil kağıta altta yazan notlarda randevu sayfasına girip bir çıktı almam gerektiği söyleniyordu. Fakat randevuyu wat acentem aldığı için sayfaya giriş yapamadım ve WAT acenteme gidip danışmanıma bu çıktı olayını anlattığımda o bahsedilen kağıdın Yeşil kağıt olduğunu dolayısıyla çıktı almama gerek olmadığını söylemişti. Ptt'nin kapanmasına az vakit kaldığı için 17 Mayıs günü o sayfaya girip çıktıyı alamadan(içime sinmese de) acentedeki danışman arkadaşa güvenerek kargoyu gönderdim.

Konsolosluktan ne bir mail geldi, ne de bir haber... Triplerden triplere giriyorum ama galiba wat iş başlangıç tarihini biraz kaçırıcam gibi görünüyor ne dersiniz?
(2. wat olacak bu, İngiltere'de erasmus yaptım. Almanya'da haftasonları part-time çalışıyorum. İngilizce seviyem fluent bu yüzden ne anlattıysam doğrudur)
(Özellikle yeşil kağıt nasıl kargolanır konusunda bir yanlış yaptım mı bunu merak ediyorum)
İyi forumlar^^