Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Her hikaye mutlu sonla bitmez.

Hayalperest Watçı AlperTunga. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Her hikaye mutlu sonla bitmez.

Öncelikle bu forumdan çok şey öğrendim work and travelle ilgili. Her sorum cevaplandı. Bilmediğim onca şey öğrendim. Teşekkürler.
    Çankaya üniversitesi 3. sınıf iktasat okuyorum Hikayeye buradan başlayayım. Bir heves Amerika hayaliyle yola çıktım.Work and Travela kayıt oldum. İstanbulda(Ankarada yaşıyorum) iş fuarına katıldım işimi kolayca aldım.Sevinçliyiz kuzenimle istanbul da gezıyoruz falan güzeldi. Mutlu bi şekide döndüm Ankaraya, daha sonra vize görüşmesine gittim Ankara konsolosluğuna, notumun düşük olduğunu söyleyerek (1.88) ret verdi sarışın güzel bayan Elizabeth. Herkes sevinerek çıkıyo konsolosluktan ,ben reddi yemişim baya koydu bana bu. Dediler işte notunun neden düşük olduğunu açıkla bölünün zor olduğunu anlat 2.yi dene rahat alırsın.
    İstanbul da denersem olma ihtimali çok daha yüksekmiş. Olsun dedim yine bana göründü İstanbul yolları.

İstanbula gitmekde benim için zahmetli ve masraflı.Polis Evinde kalıyorum, bebegin göbeğinde oda, etrafda yemek yıyecek bana göre bi yer yok. Ben Bestekarda , Park caddesinde görmediğim arabaları gördüm orda . Neyse sağlam hazırlandım ezberledim iste. İngilizcemde iyi durumda. hele konusamayıp vize alanları görünce benim ingilizcem gayet akıcı bana göre. Konsolosluk görevlisine açıkladım notumun dusuk olmasını .bölümün % 100 ingilizce olmasını zor olmasını.baya yarım sayfa ezberleğim şeyi anlattım .Klasik sorularına da cevap verdım .Adamın cevabı : Ankaradaki konsolosa katılıyorum . notunu yükseltmen lazım dedi . Başladı vize reddi açıklamasını kendi sistemlerine yazmaya .ikna etmeye çalışsam da olmadı.Dedim alana kadar deneyeceğim . Dalga geçer gibi iyi şanslar dedi gönderdi. Kız arkadaşımı arıyorum alamadım diye şakamı yapıyon doguruyu söyle, babamı arıyorum ciddimisin sen nası alamadın. İyice tribe girdim İstanbulda. İstinyeden Bebeğe yürüdüm (1.5 paket sigara bıtırmısımdır), çantamı topladım .Boynum bükük Ankara'ya geldim.Dedim Yazın köyüme gider yaylada mangalımı yakar biramı yudumlarım .Başlarım Amerikasınada vizesinede.Sonra biraz mantık yerine gelince sordum soruşturdum 3.de alma şansı nedir . Çok düşük bi ihtimalmiş. . Bu arada arkadaşlar nası dalga geçiyo. Senin şurdan şuraya gidecek arabanda gazın yok nasıl gideceksin , yok efendim seni ne yapsınlar. adamlarda haklı almamakla falan filan... Kanadayı araştırmaya başladım artık sildim amerika olayını.. Ayrıca ben Ocean Cityde çalışcaktım (bodrum Marmaris gibi biyer ) amacım amerikada tatil yapmaktı benim. Olmadı.Kanadada dil okulları tuzlu geldi Maltayı araştırıyorum 1 haftadır. 2000 Euroya 2 ay maltada dil kursu . Dediğim gibi dil kursu hikaye . Babam öyle olduğunu bilsin yeter.Malta adalar ülkesi . Ocean City gibi turistik biyer. Bu arada Malta yeşil pasaporta vize istemiyor. Benimde bu saatten sonra vize görüşmesine gitcek moralde yok zaten. Direk uçak bileti alıp gıdiyorum. Hala araştırıyorum herşeyi de 2.3 gün içinde bu Maltaya kayıt oalcak gibiyim . Nereden Nereyeeee.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Ben de yarın gideceğim görüşmeye ve benim de not ortalamam yüksek değil. Sonucu buraya yazacağım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok üzüldüm dostum, bazen böyle aksilikler de olabiliyormuş demek ki .. Her şeyde vardır bir hayır ..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bence not ortalamanı 2'nin üzerine çıkartıp seneye tekrar dene.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Bu forumda vs. gördüğüm 3. de alan çok insan oldu. Ben olsam 3.'yü de denerdim. Zaten yanan 600-700 dolar paranız var ve gidip dil okuluna da bunun 3 katından fazla para vereceksiniz. Anlattığınız kadar iyi hazırlıklı bir durumda girdiyseniz görüşmeye alamamanız için not ortalaması bir sebep değil. Böyle günlük rastgele keyfi diyebileceğiniz o anki ruh haliyle verdikleri olumsuz kararlardan birine benziyor. Bunun olma olasılığı %1 belki .. Size 2 defa olması gerçekten büyük şanssızlık fakat Ben olsam o 700$'ın boşa gitmemesi ve dil okulundan daha uzun süren ve ABD'de isteyerek aldığınız bir iş için tekrar denerdim. Forumda bir sürü örneği de var dediğim gibi 3. seferde alan insanlar da var.çok büyük şansızlık olduğunu düşünüyorum tekrar etme olasılığını çok düşük görüyorum. bu noktaya kadar gelmişken bu kadar hayal kurmuşken bir kez daha denenebilir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

1.88'e nasıl vize vermediler ya, ingilizcem de iyi diyorsun. İlginç.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kardeşim hikayeni yarım bırakma seneye gene dene...
    better late than never

Hayalperest Watçı AlperTunga. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Eyvallah seneye deneyeceğim .3. ye denemem için bi değişiklik olması gerekiyomuş. okuldaki ilk vizerini yuksek tut onun kagıdını alırız tekrar basvururuz dedi ofisde.Benim vizeler berbat Maltaya kayıt oldum. Amerikanın yerini doldurmasada macera olsun haziranda Maltaya gidiyorum .Work and Travel en mantıklı programdı benim için olmadı .İtalyadanda vize alıyım. Malta -İtalya çok yakın. Oradanda italyayı gezerim. Seneyede. Amerikan konsolosluğunda, Have you ever been abroad dediklerinde sayarım Malta italya

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

dene güzel kardesim bidaha dene yazını cok akıcı buldum amacım seni uyuz etmek degil ' 1.70 ile aldım' fakat 2 . senem olmasının belki bir avantajı vardır inş istedigin olur var mıdır bi hayır ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum bende 1,25 ile aldım vizeyi. ingilizcem benim de iyi. keşke bir kez daha deneseydin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)