Sayfa 15 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci ... 51112131415
Toplam 437 adet sonuctan sayfa basi 421 ile 437 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Not ortalamaları soru/sorun başlığı{Ana Başlık}

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı Cihan WTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim not ortalamam 1,6 ingilizcem yeterli düzeyde 4.sınıfım fakat okulum 1 sene uzadı vize görüşmesinde sıkıntı yaşar mıyım acaba?Özellikle daha önce benim durumumda olup vize görüşmesine giden arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum
    aramıza hoşgeldin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle selamlar arkadaşlar. Siteye önceden üye olmuştum ama wat işleri henüz belli olmadığından bu yaz netleşti gitmem ve ilk mesajımı yeni atıyorum. Benim de şu aşamada sorunum ortalama ve ingilizce seviyesi ile alakalı.

İngilizce seviyem pre-intermadiate ama geliştirebileceğimi düşünüyorum yaza kadar. Tabi şunu da biliyorum ki yaz ayına kadar geliştirmemin bir esprisi yok vize görüşmesi mart ayı gibi sanırım o yüzden o zamana kadar belli bir kıvama gelmem gerek.

Diğer sıkıntım not ortalaması. Şu anda genel ortalamam 1.82. Bir dönem önce yaz okulundaki ortalamam ise 3.36ydı. Ortalamamı 1.00'den 1.82'ye çıkarmıştım yaz okulu sayesinde. 2 yıllık bir okuldan fakülteye geçiş yaptım bu sene örgün olarak 3.sınıftayım. Bir yandan da açık öğretim okuyorum onda da son sınıftayım.

Sizce bu şartlar altında (O günkü şartlar elbette farklı olabiliyor görüşmede) nedir vize alma durumum. Bu dönem sonunda maalesef ki ortalamam 1.8 civarı olabilir maksimum. Minimum 1.65 civarı. 100 üzerinden ise 70 civarı. Hem açıköğretim var bi yandan hem de kendi okulum epey zorluyor. Vize görüşmesinde 2 bölüm birden okuduğumu vs söylesem ve geçiş yaparak buraya geldiğimi falan anlatsam vizede şansım olur mu? Önceki okulumdan da 2.90 civarı bir ortalama ile mezun olmuştum.

Tecrübeli arkadaşlar az çok bilgi verirse memnun olurum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı salvatore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle selamlar arkadaşlar. Siteye önceden üye olmuştum ama wat işleri henüz belli olmadığından bu yaz netleşti gitmem ve ilk mesajımı yeni atıyorum. Benim de şu aşamada sorunum ortalama ve ingilizce seviyesi ile alakalı.

İngilizce seviyem pre-intermadiate ama geliştirebileceğimi düşünüyorum yaza kadar. Tabi şunu da biliyorum ki yaz ayına kadar geliştirmemin bir esprisi yok vize görüşmesi mart ayı gibi sanırım o yüzden o zamana kadar belli bir kıvama gelmem gerek.

Diğer sıkıntım not ortalaması. Şu anda genel ortalamam 1.82. Bir dönem önce yaz okulundaki ortalamam ise 3.36ydı. Ortalamamı 1.00'den 1.82'ye çıkarmıştım yaz okulu sayesinde. 2 yıllık bir okuldan fakülteye geçiş yaptım bu sene örgün olarak 3.sınıftayım. Bir yandan da açık öğretim okuyorum onda da son sınıftayım.

Sizce bu şartlar altında (O günkü şartlar elbette farklı olabiliyor görüşmede) nedir vize alma durumum. Bu dönem sonunda maalesef ki ortalamam 1.8 civarı olabilir maksimum. Minimum 1.65 civarı. 100 üzerinden ise 70 civarı. Hem açıköğretim var bi yandan hem de kendi okulum epey zorluyor. Vize görüşmesinde 2 bölüm birden okuduğumu vs söylesem ve geçiş yaparak buraya geldiğimi falan anlatsam vizede şansım olur mu? Önceki okulumdan da 2.90 civarı bir ortalama ile mezun olmuştum.

Tecrübeli arkadaşlar az çok bilgi verirse memnun olurum.
    Genelde herkesin diyeceği şey iyi izlenim bırak tarzı şeyler olacak bende senin durumundayım ortalamam 1.80 ancak vizelerim çok kötü geçti.. Biraz şansa bağlı işimiz kardeşim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Arkadaşlar ben vizemi nisan ayında alacağım fakat bu dönem 6 dersin 5inden kaldım Geçtiğim ders ise C. Sizce vizede sıkıntı yaşarmıyım?

Not: Henüz ilk senem geçen sene hazırlıktım bu sene 1. Sınıfa yeni başladım. Yardım lütfen :/ ingilizcem iyi konuşabiliyorum. Ama notlarım berbat
    Konu AcemiWAT tarafından (28-01-2013 Saat 04:43 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı AcemiWAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben vizemi nisan ayında alacağım fakat bu dönem 6 dersin 5inden kaldım Geçtiğim ders ise C. Sizce vizede sıkıntı yaşarmıyım?

Not: Henüz ilk senem geçen sene hazırlıktım bu sene 1. Sınıfa yeni başladım. Yardım lütfen :/ ingilizcem iyi konuşabiliyorum. Ama notlarım berbat
    Bunun garantisini kimse veremez,konsolosla arandaki konuşmaya bağlı.Dezavantajlısın ama olmayacak bişey değil.Çok uzak değil,yukardaki yorumları okursan ne demek istediğmi anlarsın.2nin üstünde vize alamayan da var 2nin altında alanda da..Bi genelleme yapılamaz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Benimki biraz daha farklı bir durum. Tecrübeli arkadaşlardan fikir bekliyorum. Bahar döneminde yüksek lisansa başlayacağım ve vizeye nisan gibi girsem saedece okuldaki vize notlarıyla bana vize verirlermi ??? bide hala yüksek lisans yapanlar gidebiliyolar dimi ?? daha önce 2011 de ohio da çalıştım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 1,78 ortalama vize alır mı

gençler başlıktada söylediğim gibi odtü 1.sınıf 1,78 ortalama vize alır mı? 100 üzerinden 67 gibi bir ortalama yapıyor işte ingilizcem çok iyi ama verirler mi bu ortalamaya vermezlerse boşuna masraf olmasın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Hocam benım yaş 29 .. bu sene kazandım ben universiteyi .. Daha once profosyonel futbol oynuyordum bırakdım askerlıgımı felan tamamladım .. gecen senede okulu kazandım .. Donem ortalamam 2.73... yaşı problem felan ederlermı ne dıyorsunuz sıkıntı yaşarmısım vize konusunda?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı LaL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimki biraz daha farklı bir durum. Tecrübeli arkadaşlardan fikir bekliyorum. Bahar döneminde yüksek lisansa başlayacağım ve vizeye nisan gibi girsem saedece okuldaki vize notlarıyla bana vize verirlermi ??? bide hala yüksek lisans yapanlar gidebiliyolar dimi ?? daha önce 2011 de ohio da çalıştım.
    vize notlarını belgeleyip gidebilirsin,çünkü hazırlık sınıfındakilerde transkript olmadığı için öğrenci işlerinden kaşeleyip o şekilde götürüyor.Bende 2. sene vize görüşmemde alttan aldığım bi dersin vizesi açıklanmıştı onu belgeletip götürmüştüm.Hala y.lisans yapanlar gidebiliyormu bilmiyorum.Herhangi bi şirket çalışanı bunu bilir zaten..

Alıntı McHaleb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gençler başlıktada söylediğim gibi odtü 1.sınıf 1,78 ortalama vize alır mı? 100 üzerinden 67 gibi bir ortalama yapıyor işte ingilizcem çok iyi ama verirler mi bu ortalamaya vermezlerse boşuna masraf olmasın
    Ortalama tek başına kıyas yapılabilecek bişey değil.O anki konuşmada etkiliyor.Daha önce ortalaması 1in altında olup vize alanıda gördük 2nin üstünde ret alanıda.Garantisi olmaz hiçbirzaman.

Alıntı h2run Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam benım yaş 29 .. bu sene kazandım ben universiteyi .. Daha once profosyonel futbol oynuyordum bırakdım askerlıgımı felan tamamladım .. gecen senede okulu kazandım .. Donem ortalamam 2.73... yaşı problem felan ederlermı ne dıyorsunuz sıkıntı yaşarmısım vize konusunda?
    31 Yaşında programa katılan bi üyemiz vardı forumda..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aynısı bendede var beyler not ort 1.37 hazırlık 100 uzerınden 72 ıle gectım ama busene dersler düştü baya bazı sebeplerim var bence 2.00 bolumden bolume değişiklik gösterebilir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı ewerest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynısı bendede var beyler not ort 1.37 hazırlık 100 uzerınden 72 ıle gectım ama busene dersler düştü baya bazı sebeplerim var bence 2.00 bolumden bolume değişiklik gösterebilir.
    Moralini bozmak istemem dostum ama 1.87 ile forumdan bir arkadaşımız bu sene red almış.Bizim içinde çünkü benimde ortalamam 2.00 altında düşük sayılır.Bu sene Amerika çok zor gözüküyor eğer konsolosluk böyle işi çok sıkı tutmaya devam ederse..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı AnakinSkywalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Moralini bozmak istemem dostum ama 1.87 ile forumdan bir arkadaşımız bu sene red almış.Bizim içinde çünkü benimde ortalamam 2.00 altında düşük sayılır.Bu sene Amerika çok zor gözüküyor eğer konsolosluk böyle işi çok sıkı tutmaya devam ederse..
    bılıorum dstm önce bi görüşmeye girelimde zor diye kestirip atma bu saaten sonra

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı ewerest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bılıorum dstm önce bi görüşmeye girelimde zor diye kestirip atma bu saaten sonra
    Aynen içimde bir umut var ama yine de çok hayal kurmak istemiyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Gecen sene hazirlikti 2 soruyla aldim hernekadar not ortalamasinin onemli olmadigni dusunsemde bu donem ortalama 1.58 ve 1000 dolarlik ucak biletimi coktan aldim siz soyleyin ben napiyim simdi alamazsam bilete bakip ağlarim heralde -.-

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart çok önemli! ! !

beyler 0.90 ortalamam var muhtemelen 1.30 a falan çıkıcak vize alabilir miyim sizce? geçen senede katıldım bu programa ama hazırlıktım yani transkript derdim yoktu ingilizcem iyi seviye sayılır. Bilgisi olan yardımcı olsun lütfen kulaktan duymayla değil..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Daha önce giriş çıkış yaptıysan alırsın vizeyi merak etme.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Ortalamam 1.70 civarı gelecek gibi duruyor :/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)