Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 5 Nisan 2016 Vize Gorusmesi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 5 Nisan 2016 Vize Gorusmesi

Merhaba arkadaşlar ben de 5 Nisanda vize mülakatına gittim (İstanbul);

Öncelikle aktarmam gereken 2014 yılında da gitmiştim bu ikinci olacak, bu sene biraz daha sıkı tutuyorlar sanırım, çünkü benim önümde olan 10 kişi elendi ..

İki arkadaş not ortalaması sebebi ile takıldı birinin 1.30 diğerinin 1.60'tı ama 1.60 lık olan Geometri dersinden geçememe sebebini anlatamadığı için alamadığını söyledi.

Diğer üç arkadaş ta dil yüzünden elendi, kalan beş arkadaş ta Kazak, Özbek, Türkmen ve Etiyopyalı oldukları için bu ülkelerden başvurmalarını istediler (ki bunu ben de anlamadım onlar da anlam veremedi).. Kısaca bu sene not ortalamasına ya da ingilizce seviyesine biraz daha bakıyorlar ..

Ben aldım vizemi, tüm emek veren herkesin almasını dilerim ..

Sorulan sorular;

1 - Neden ikinci defa gitmek istiyorsun?
    2 - Ne bölümü okuyorsun?
    3 - Tek mi gidiyorsun? Yoksa biri olacak mı yanında?
    4 - Nereye gideceksin?
    5 - Nereleri gezmeyi planlıyorsun?

Genel anlamda sorular biraz fazlaydı .. Biraz pratik yapmanızda fayda var.. İyi günler ..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı Wallrock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben de 5 Nisanda vize mülakatına gittim (İstanbul);

Öncelikle aktarmam gereken 2014 yılında da gitmiştim bu ikinci olacak, bu sene biraz daha sıkı tutuyorlar sanırım, çünkü benim önümde olan 10 kişi elendi ..

İki arkadaş not ortalaması sebebi ile takıldı birinin 1.30 diğerinin 1.60'tı ama 1.60 lık olan Geometri dersinden geçememe sebebini anlatamadığı için alamadığını söyledi.

Diğer üç arkadaş ta dil yüzünden elendi, kalan beş arkadaş ta Kazak, Özbek, Türkmen ve Etiyopyalı oldukları için bu ülkelerden başvurmalarını istediler (ki bunu ben de anlamadım onlar da anlam veremedi).. Kısaca bu sene not ortalamasına ya da ingilizce seviyesine biraz daha bakıyorlar ..

Ben aldım vizemi, tüm emek veren herkesin almasını dilerim ..

Sorulan sorular;

1 - Neden ikinci defa gitmek istiyorsun?
    2 - Ne bölümü okuyorsun?
    3 - Tek mi gidiyorsun? Yoksa biri olacak mı yanında?
    4 - Nereye gideceksin?
    5 - Nereleri gezmeyi planlıyorsun?

Genel anlamda sorular biraz fazlaydı .. Biraz pratik yapmanızda fayda var.. İyi günler ..
    terslerinden kalkmışlar herhalde dün ankarada mı girdin görüşmeye ? . İstanbulda 40 kişiden 2 red yiyen gördüm. 15 Marttaki görüşmemde. Ve inanılmaz yardımcı oluyorlardı gözlemlediğim kadarıyla. Genel olarak diğer arkadaşlar da bu şekilde tecrübe yaşadıklarından bahsediyorlar Gerçekten kötü denk gelmiş önündeki arkadaşlara .

Ben de seninle aynı durumdaydım 2. seneme gidiyordum. Soru bile sormadan verdi vizemi. O birşey demeyince ben anlatmaya başladım artık gülüştük kağıtları uzattı. No Question ? dediğimde. Thats the easy one diye cevap verdi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı JitanX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    terslerinden kalkmışlar herhalde dün ankarada mı girdin görüşmeye ? . İstanbulda 40 kişiden 2 red yiyen gördüm. 15 Marttaki görüşmemde. Ve inanılmaz yardımcı oluyorlardı gözlemlediğim kadarıyla. Genel olarak diğer arkadaşlar da bu şekilde tecrübe yaşadıklarından bahsediyorlar Gerçekten kötü denk gelmiş önündeki arkadaşlara .

Ben de seninle aynı durumdaydım 2. seneme gidiyordum. Soru bile sormadan verdi vizemi. O birşey demeyince ben anlatmaya başladım artık gülüştük kağıtları uzattı. No Question ? dediğimde. Thats the easy one diye cevap verdi

Yok hocam İstanbuldan aldım, cidden ben de şaşırdım. Yabancılara vermediler mesela, kendi ülkenizden başvurmanız daha doğru olur dedi hatta bunu en sonunda bıktılar da öyle dediler çünkü 5 6 kişi red yedi red yiyenler de sanırım arkadaş birbirleri ile en sonunda Kazak çocuk ta ret yiyince sordu neden diye, görevli Türk öğrencilerin kontenjanını doldurmak istemiyoruz dediler ..

Türk arkadaşlara gelince de dediğim gibi not ortalaması ve ingilizceye takıldılar ...

Benim de ikinci kez olmasına karşın ve not ortalamam 3.67 buna rağmen konuştuk, gerçi ben de biraz heyecandan dolayı konuşmaya meyilliydim hani ingilizce yüzünden ret yiyenleri görünce :P Ama böyle olması bence çok daha iyi .

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Yillar once 1.98 ortalamaya dusuk denerek red yemis biri olarak sunu soyleyim, cok rahat geciyor vize gorusmeleriniz. Sanslisiniz Bunlari okuyanlarin gozu korkmasin vize wat in en kolay kismidir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yillar once 1.98 ortalamaya dusuk denerek red yemis biri olarak sunu soyleyim, cok rahat geciyor vize gorusmeleriniz. Sanslisiniz Bunlari okuyanlarin gozu korkmasin vize wat in en kolay kismidir.

Ben de çok şaşırdım, ama sanırım bu o güne özel bir durum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Wallrock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de çok şaşırdım, ama sanırım bu o güne özel bir durum
    yabanci uyruklularin red yemesi sasirilacak birsey degil. Buna benzer kararlar alinabiliyor. Ingilizce nedeniyle red yenmesi de dogal. Zaten bu programin temel sartlarindan biri kendini ifade edebilecek kadar , sorunlarini anlatabilecek kadar ingilizceye sahip olmak. Sahip degilseniz zaten program sartini karsilamiyorsunuz demektir. 3. olarak da ortalama olayi. Dedigim gibi bizler 1.98 e dusuk denilen bir donem gecirdik. Ozellikle Son 2-3 senedir vizeler ortalama anlaminda cok kolaylasti. 1.3 ortalamali adam da neden red aldim diye dusunmesin zaten

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yabanci uyruklularin red yemesi sasirilacak birsey degil. Buna benzer kararlar alinabiliyor. Ingilizce nedeniyle red yenmesi de dogal. Zaten bu programin temel sartlarindan biri kendini ifade edebilecek kadar , sorunlarini anlatabilecek kadar ingilizceye sahip olmak. Sahip degilseniz zaten program sartini karsilamiyorsunuz demektir. 3. olarak da ortalama olayi. Dedigim gibi bizler 1.98 e dusuk denilen bir donem gecirdik. Ozellikle Son 2-3 senedir vizeler ortalama anlaminda cok kolaylasti. 1.3 ortalamali adam da neden red aldim diye dusunmesin zaten

Yani o da doğru, zaten ret yiyen çocukta geotmetri dersini neden geçemediğini açıklayamadığı için ret aldı ))

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)