Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Emekli Watçılar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Emekli Watçılar

En son bu siteye mesaj attığımda sene 2012 di

2008-2012 yılları arasında 5 sene boyunca bu programa katıldım..
    Alaska'da gecen yıllarım hayatımın en güzel yılları oldu. Bu seneler zarfında en büyük yardımcım Turkishwat oldu.. Yüzlerce öğrencinin wat programına katılmasını sağladım. Banlandık Cok güzel dostluklar edindik. Konsolosluk önünde buluştuk çay içtik. Üşüyen arkadaşlara ceket verdik. Evimizde misafir ettik.. Yedik içtik...

32 yaşında work and travel katılarak en yaşlı watçı rekorunu kırdım. Bir ayda 5600 dolar kazanarak en cok kazanan watçı oldum Duydum ki bu rekorlar kırılmamış.
    Bunda emeği gecen Turkishwat, Campus, Westline Yurtdışı eğitime teşekkür ediyorum...

Nerede o eski watçılar ?????
    better late than never

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

eski watci mi kaldi herkes kendi hayat mucadelesinde

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Hocam Alaska WAT'tan çıkarıldığından beri o rakamları kazanmak zor . Birde son günlerde insanlar paylaşımlarını sosyal ağlar üzerinden yapıyorlar buralarda çok az insan kaldı. 4 yıldır bu forumu takip ediyorum bende (ilk kez ciddi olarak geçen sene gitmeye karar verdim ve üyeliğimi de o zaman aldım). 4 yıldır yapılan paylaşımlar inanılmaz azaldı onu farkettim. O sıcak ortamlar hiç kalmadı. Ne burada ne başka sitelerde. Herkes kendi ulaşım/konaklama/vize vs. sorunlarını çözme derdinde. Eskiler de bu işlerden uzaklaştı işine gücüne bakıyor Hala sizin gibi eski watçıların bilgilerini/deneyimlerini kullanarak çok şey öğrendik bu forumdan Bende bi teşekkür ederim bu konuda hepinize

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet eskiden buradan günde binlerce mesaj atılırdı.. Ben günde 100 lerce mesaj attıgımı bilirim. Hatta ABD ilk gittiğimde internet cafe bulup buradan yazmıstım..

Genede bakıyorum sosyal medyada evet paylasımlar cok ama TW ıcınde ki bilgi birikimi hiç biryerde yok bence... Arkadasların DS-160 forumlarını bile doldurmustum
    better late than never

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet eskiden buradan günde binlerce mesaj atılırdı.. Ben günde 100 lerce mesaj attıgımı bilirim. Hatta ABD ilk gittiğimde internet cafe bulup buradan yazmıstım..

Genede bakıyorum sosyal medyada evet paylasımlar cok ama TW ıcınde ki bilgi birikimi hiç biryerde yok bence... Arkadasların DS-160 forumlarını bile doldurmustum
    Haklisin makroklima..

Benim tahminim WAT a eskisi gibi ragbet yok. Bununda sebebi dolarin asiri yukselmesi ve malesef yeni universiteli arkadaslarin cogunun ufkunun cok genis olmamasi. Diger bir sebepte sirketlerin rant ugruna insanlari kandirmalari ve Amerikada yasattiklari hayal kirikliklari.

Wat'a bakis acisinin degistigini ya da degistirildigini dusunuyorum. Ogrenciler artik sadece para kazanmak ve ortaya koydugu parayi almak istiyor. Ortaya koydugun parayi almak istemen gayet normal ama kazanilan tecrube pahabicilmez. 3 5 dolar asagi olsun koydugun paranin 300 500 altini kazan ama adam gibi sehirde adam gibi wat yap. Amerika tecrubesini hafife almamak lazim bu konuda..

Sirketlerde insanlari gereksiz Amerika hayallerine kaptirip balon gibi sisirip buyuk hayal kirikliklari yasatiyorlar. Ben gittigim zaman full paket 1400 dolara gitmistim simdi ne kadar hic bilmiyorum ama en az 2 kati vardir diye dusunuyorum. Az para degil. Paralari pesin pesin alip sefasini cekerken Amerikadakileri sikintiya itmek hic etik degil.. Isini adam gibi yapan sirketlere sozum tabiki yok..

Diyecegim o ki o güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Aslinda WAT'a talep sadece Turkiye'de degil diger bir cok ulkede de azaldi. Ben Kazakistan'da yasiyorum son 2,5 yildir, burada da takip ettigime gore artik universite ogrencileri Wat programina rabet etmiyor. Ayrica buradaki sirketlerin yaptiklarini gorunce Turkiye'deki sirketlerin super oldugunu fark ettim

O degil de eskiden program da site de cok hareketliydi. Izmir'de guzel bulusmalar yapmistik arkadaslarla. Ben, @break, @sucre @ayhn ve diger arkadaslar saglam organizasyonlar olmustu. Ozluyorum acikcasi o gunleri. Simdi hepimiz hayat derdinde kosusturuyoruz.
    ""Let the game begin""

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet o zamanlar buluşmalarınızı hatırlıyorum bende. Bizde koptuk. İlgi aslında azalmadı gibi galiba bize öylede geliyor olabilir. Cok içli dışlı olmadığımızdan...

Birde sıkıntı biliyorsunuz eskiden vize almak aşırı basitti mesela ben sıfır ing ile almıstım. Yine hatırlıyorum 0.9 ortalama ile vize alan insanlar vardı bu son olaylar bunu biraz zorlastırdı. İnsanlarda ben zaten alamam diyerek katılmıyorlar..

Bizler çok şanslıydık en güzel wat dönemini yaşadık..
    better late than never

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Öyle demeyin ben de hala girer girer bakarım arada artık,buradan çok şey öğrendik çok şey verdik çok arkadaş da edindik
    Buranın hakkı üzerimizde çok
    Bu arada hepinize selamlar eski tayfa
    “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” -- St. Augustine

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben öğretmen olarak görev yapıyorum. WAT maceralarını anlatırken ağızları açık dinliyorlar. Hocam bizde gidebilirmiyiz diyorlar. Hala da tavsiye ediyorum onlara bu program bitene kadar hep tavsiye edeceğim yaşadığımız güzel anıları onlarda yaşasın.
    better late than never

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

4 yıldır takipteyim siteyi özellikle bu yıl in cin top oynuyor sitede. ama sitenin bilgi birikimi hiçbir yerde yok acaba adminler turkish wat diye work and travel şirketimi kursanız

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bu sene teknik sorun yasadik ve yeni uyelikler aktiflesmedi. 1 hafta once bu sorunu cozduk. Uye olup mesaj yazamadigi icin forumdan uzaklasanlar tekrar ne zaman donerler bu belli degil. Bir de final donemine yaklastik bir 15 gun sakin gecer

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Güzel zamanlar geride kaldı.

Özgür'ün dediği gibi şimdi herkes işinde gücünde.

Emeği geçen tüm WAT'cılara selam olsun.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Gercekten bu site sayesinde guzel anilarimiz oldu. Break'le, Amadeusla ve diger arkadaslarla Izmir'deki guzel bulusmalar duzenlemistik. Ilk wat tecrubemde isim gercekten kotuydu. Bir gece bu sitede muhabbet ederken, bir arkadas kendi is yerini tavsiye etti ve numarayi verdi. Ben de aradim ve olumlu gecince gorusme, eyalet degistirip onun yanina gitmistim. Sadece 3 hafta calisarak geriye kalan 2 ayda kazandigimdan daha fazla para kazanmistim. Ikinci wat maceramda da tesadufen Fiorex'le tanistik. Ondan sonra onun kaldigi yere tasindim ve komsu olduk. Daha sonra onun calistigi yerde ikinci isime basladim ve o Turkiye'ye gelirken arabasini satin aldim. Guzel bir yaz gecirdik.

Forumda cevirdigimiz goygoyun da haddi hesabi yok. Guzel gunlerdi yani. Simdi Avustralya'da surunuyoruz
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Aynen ne güzel günlerdi. İzmir buluşmaları çok güzel geçiyordu. Ben de WAT'tan sonra 1 sene de Erasmus yaptım. Şimdi 4 senedir Kazakistan, Almatı'ya yaşıyorum. Özledim forumun aktif olduğu günleri. Baya eğlenceliydi. Tabii şimdi dolar 4 olmuşken WAT'a giden de azaldı baya. Muhabbet dönmüyor forumda.
    ""Let the game begin""

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gercekten bu site sayesinde guzel anilarimiz oldu. Break'le, Amadeusla ve diger arkadaslarla Izmir'deki guzel bulusmalar duzenlemistik. Ilk wat tecrubemde isim gercekten kotuydu. Bir gece bu sitede muhabbet ederken, bir arkadas kendi is yerini tavsiye etti ve numarayi verdi. Ben de aradim ve olumlu gecince gorusme, eyalet degistirip onun yanina gitmistim. Sadece 3 hafta calisarak geriye kalan 2 ayda kazandigimdan daha fazla para kazanmistim. Ikinci wat maceramda da tesadufen Fiorex'le tanistik. Ondan sonra onun kaldigi yere tasindim ve komsu olduk. Daha sonra onun calistigi yerde ikinci isime basladim ve o Turkiye'ye gelirken arabasini satin aldim. Guzel bir yaz gecirdik.

Forumda cevirdigimiz goygoyun da haddi hesabi yok. Guzel gunlerdi yani. Simdi Avustralya'da surunuyoruz
    Ayhan ne yapıyorsun şimdi orada? Arada İzmir'e gel Adelaide, Sydney, Canberra bir yere kadar!

# Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bence fazla bencil olmak ile ilgili bir durum bu.Olan bilgilerini paylaşmak yerine ihtiyacı olanı alıp giden kişi sayısı fazla olunca sizin yazdığınız durumlar özleniyor tabi.2 senedir forumu takip edip 2 senedir şirketler ve program hakkında bilgi sahibiyim. Geçen sene konuşurken de bu sene rekor başvuru var deniliyordu bu sene de aynı durum söz konusu.Daha programa katılmamış biri olarak emekli Watçılar konusuna yazmak biraz tuhaf ama şahsi fikrimi belirtmek istedim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Facebook grubu aldı başını gidiyor.. geçen sene için sakin diyorlardı ama bu sene için dediğiniz gibi katılımcı çok deniyor. Yine de forum kültürü yavaş yavaş yok olduğu için insanlar burayı terk ediyor. Oyna bu kadar faydalı bir bilgi kaynağı başka yerde yok :/ yazık malesef site çürümeye yüz tutuyor.

Geçen sene olabildiğimce aktif oldum. Onun dışında 4-5 yıldır takip ettiğim bir sitedir burası. Fakat yazmaya son 2 yıldır başladım .. wat'ın bana kattığı çok şey oldu o yüzden bir nevi kendimi borçlu hissediyorum yeni gelenlere..

3. Ve son watım olacak hala emekli olmadım. Sadece sitenin ne kadar yararlı olduğu fakat çürümeye yüz tuttuğunu görmem beni üzüyor belirtmek istedim
    Konu JitanX tarafından (15-03-2017 Saat 01:55 AM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

burasi profesyonel bir site olmadigi icin , yani forum sahibi ve yoneticilerinin para kazanmak gibi bir gayesi olmadigi icin , bos zamanlarimizda yardimlasma icin burayi kullandigimiz icin malesef maddi yatirimlar yapamiyoruz.Herkes isinden ve sosyal hayatindan biraz kisarak buraya zaman ayiriyor. Yine de hicbir platformda bulamayacaklar dogru bilgye SADECE buradan ulasabilyorlar. Malesef diger platformlarda sirket elemanlar cirit atiyor.

Facebook sayfasinin yogun gecmesinin iki nedeni var . birincisi neredeyse tum firma calisanlarinin ogrenci ya da eski ogrenci kiliginda surekli yazilar yaziyor olmasi , ikincisi ise en onemli kisim bu , mobilden ulasilabiliyor olmasi. Artik genclerin buyuk cogunlugu internet ihtiyacinin buyuk cogunlugunu telefondan gideriyor. Film , dizi vb seyler disinda bilgisayara ihtiyac dyan pek yok.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

2 sene katıldım daha emekli olamadım ama bir kaç sebepden dolayı bu yıl Turkiyede kalacagım o efsane geçen 2 yılın ardından neler yapacagım cidden bilmiyorum. Seneyede intership dusunuyorum. let's make america great again,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)