Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uçak Bileti Hakkında Yardım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Uçak Bileti Hakkında Yardım

Merhaba arkadaşlar, uçak bileti bakmaya başladım fakat aklımda bir soru işareti var sizlere danışmak istedim. Öncelikle tek gidiş biletleri daha pahalı oluyor gidiş dönüş biletlerine göre bunu dikkate alın.

Örnek vermek gerekirse 8 Haziran İstanbul Minneapolis tek yön gidiş bileti 2200 TL gibi bir fiyat fakat 8 Haziran gidiş - 26 Ekim dönüş baktığımda 1500 lira gibi bir ücrete bilet bulabiliyorum. Sorum da tam bununla alakalı; gidiş dönüş alacağım bilet aktarmalı tabii ki. İstanbul - Amsterdam (Pegasus Airlines) ve Amsterdam - Minneapolis (Delta Airlnies) olarak gözükmekte ve KLM şirketinin ayarladığı uçuşlar bunlar.

Farklı havayolu şirketleri olduğu için bagajımı kendim alıp tekrar pasaport kontrolünden geçip check-in yapma gibi bir durumum olur mu ve bu durumda Schengen vizesine ihtiyaç duymam gibi bir şey söz konusu mudur? Yahut önerebileceğiniz bir yol var mıdır biletle, aktarmayla, bagajla alakalı.

Şimdiden teşekkürler!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Oncelikle avrupada sanirim isvicre disinda transit vizeye ihtiyacin yok. Heleki Ingiltere , Fransa , Almanya , Hollanda , italya gibi ulkelerden hersene onbinlerce watci Amerikaya ucar. Bunun disinda avrupa aktarmalarinda bavulunu sen almazsin. Yeniden check in de yapmazsin. Tabiki bu ucuslari ayri ayri zamanlarda ve ayri biletlerde almazsan. Yani internet sitesinde Istanbul- Mineapolis diye arattirdiginda sana ucus Istanbul - AMSTERDAM , Amsterdam- Mineapolis seklinde cikarsa check in i Istanbuldaki ilk ucustan once yapacaksin ve iki ucus icin de check in burada gerceklesecek. Amsterdam a indiginde check in yapmayacak ve bavulunu almayacasin. Bavulun otomatik olarak aktarilacaktir.

Ikinci husus ise Amerika icinde ikinci bir aktarmaniz olacak mi ? Yani ucusunuz ornegin: Istanbul- Amsterdam , Amsterdam-New York City , New York City- Mineapolis seklinde olursa New York City e indiginizde hem bavul hem de vize icin gumrukten gececeksiniz. Dolayisiyla once vize kontrolu yapacak ardindan da bavulunuzu alacaksiniz. Bavulunuzu dishatlar bolumunden aldiktan sonra gumrukten gecerek ic hat ucusunuzu olacagi noktaya gideceksiniz. Burada New York City- Mineapolis ucusunuz icin yeniden check in yapmaniz ve bavulunuzu vermeniz gerekmektedir.

Kisacasi Avrupa aktarmalarinizda yeniden check in yapmaniza ya da bavulunuzu almaniza gerek yoktur. Sizin yerinize bavulunuz aktarilacak ve Istanbulda iki tane check in yapilarak iki ucus icin de binis karti verilecektir. Amerika ya ilk ulasilacak lokasyonda ise gumruk kontrollerinden gececeginiz icin bavulunuzu almaniz gerekecek. Amerika ici aktarmaniz var ise yeni check in yapmaniz gerekecektir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

fazlasıyla açıklayıcı oldu çok teşekkür ederim, bu forumdaki varlığınız ve yardımlarınız gerçekten takdire şayan.

KLM'nin ayarladığı uçuşları tercih edeceğim gibi duruyor umarım sıkıntı yaşamam ve direkt Amsterdam'dan Minneapolis'e uçuyor.

Bu arada sizin aracı olduğunuz şirket acaba gidiş dönüş 1600 liradan daha iyi bir teklif sunar mı ve ne zaman belli olur bu uçak bileti kampanyası, Nisan'ın ilk haftası vize görüşmem lakin çok fazla geç kalıp uygun biletleri kaçırmak istemiyorum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

buyuk ihtimalle biz de kampanyayi martin son haftasi ya da nisanin ilk haftasi baslatiriz. Hep bu tarihlerde basladik cunku.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buyuk ihtimalle biz de kampanyayi martin son haftasi ya da nisanin ilk haftasi baslatiriz. Hep bu tarihlerde basladik cunku.
    benim bulduğum fiyatlardan daha uygun olma ihtimali var mıdır peki?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Hocam öncelikle özgürsum'ın dediklerine ek olarak şunu da anlatayım.
    Havayolu şirketleri arasında bir ittifak oluyor. Ve uçuşlarını beraber düzenliyorlar. Bakınız Lufthansa, THY, Singapure airlines gibi şirketlerin kurduğu Star Alliance. Yada KLM, Delta Airlines, Alitalia, Air France, Pegasus gibi şirketlerin ortak uçuş yaptığı Sky Team. O yüzden bir bilet alırsanız uçuşlar ortak olduğu için Bavul işlemlerini onlar halledecektir. Yada birinde sorun yaşarsanız diğerinin müşteri hizmetlerini aradığınızda dahi yardımcı olurlar. Veya PNR numaranızla tüm firmaların sitesinde uçuşunuzu görüntülüyebiliyorsunuz (en azından Sky Team'de böyleydi).

Geçen sene biletlerim Gidişte Air France + Delta(fransadan aktarmalı) Dönüşte ise KLM + Pegasus'tu (amsterdam aktarmalı) ve hiçbir sorun olmadı vize konusunda. Skyteam firmaları ile bilet alırsanız gidiş-dönüş'ünüz Paris, roma, amsterdam .. %99 bu şehirlerden biri üzerinden aktarmalı olacaktır Size tavsiyem mümkün olduğunca az amsterdam üzerinden olan uçuşlardan uzak durun. Uçuşları pegasus sağladığı için hiçbir ikram olmuyor ve koltuklar gerçekten çok dar. İnsan sıkılıyor zaman geçmek bilmiyor. (Air france'ta hem koltuklar daha rahat idi hem fransaya vardığımızda sıradakiuçuşu beklerken yanında priz bulunan sofalar vardı rahat dinlenme imkanı bulup Şarj sıkıntısı yaşamadan ücretsiz wifi (yurtdışında dışında hemen hemen her havalimanında var) ile telefonla vakit geçirdim. hemde uçuşta 1 yemek tabağı + sınırsız içki vardı. (ABD'ye olan uçuşta her firmada olacaktır bahsettiğim Türkiye-Avrupa arası uçuş)

Ve evet biletleri gidiş dönüş almak çok daha ucuza geliyor her firmaya tek tek baktığımda durum böyleydi. Ayrıca geçen sene bende fiyat aldım Turkishwat'ın aracı olduğu firmadan daha sonra kendim aradım Uçak firmalarının ofislerini WAT öğrencileri için özel bir fiyat teklifi yapıyordu Sky team firmaları hem vize reddi durumunda %100 iade oluyordu hemde biletler listelenen fiyatlardan daha ucuz oluyordu. Aynı uçuş için 50€ daha fazla fiyat vermişti bana çalıştıkları acenta o yüzden kendim direk firmadan aldım.

Ancak bu sene kendim yine telefonla bahsettiğim havayolu firmalarından fiyat teklifi aldığımda 2500 tl gibi bir rakam söylediler gidiş dönüş. Acentalardan alırsak fiyatların daha uygun olacağını kendileri söylediler. skyscanner gibi sitelerde ucuz uçuşlar mevcut. Fakat bilet değişikliği konusunda ne kadar yardımcı olabilirler bilemiyorum. Uçuş tarihleriniz sabitse internetten ucuz olacağını düşünmüyorum (zaten vize reddi alırsanız çoğu firma %100 iade yapacağını söyledi bu sene belki ufak kesinti olabilir). Ancak uçuşlarınızı değiştirme ihtimaliniz varsa ona göre teklifleri acentadan almanızı tavsiye ederim.Eminim ki sitenin aracı olacağı firma güzel bir teklif sunar diğer acentalara göre. WAT şirketlerinin de beraber çalıştığı acentalar aynı mantıkla üzerine kendileri için bir kar payı alıyor bu arada Oralardan almak isteyenler için bilgi olsun.

Çok detaylı uzun anlattım farkındayım fakat her ihtimali söylemeye çalıştım.

Son olarak hocam geçen sene bende minneapolis'e gittim geldim. İşlemlerim çok uzadığı için biletleri mayısın 15-20si gibi anca aldım (10 haziran uçuşum için 1800 tl/600 Euro gibi birşeydi.). 1 aydan daha kısa bir zaman olmasına rağmen uçuşa pahalı değildi. Yani Şimdi 550 dolarsa fiyatlar 650-700 olur max. öyle çok yüksek bir değer artmaz korkmayın. 600'de bile kalabilir. Gidişi Minnapolis dönüşü New York'tan almıştım bu şekil alırsanız daha bile ucuza denk geliyor çünkü new yorktan biletler daha ucuz oluyor ama bahsettiğim 20-30 dolarlık bir oynama büyük birşey değil. Travel planınızı yaptığınız yere göre gidiş minneapolis dönüş San francisco gibi alabilirsiniz fiyatlar o şekilde de tek yöne göre çok uygun olacaktır.

Daha da aklıma birşey gelmiyor Uçak bileti konusundaki tecrübelerim böyle umarım işinize yarar.
    Konu JitanX tarafından (06-03-2016 Saat 02:26 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı JitanX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle özgürsum'ın dediklerine ek olarak şunu da anlatayım.
    Havayolu şirketleri arasında bir ittifak oluyor. Ve uçuşlarını beraber düzenliyorlar. Bakınız Lufthansa, THY, Singapure airlines gibi şirketlerin kurduğu Star Alliance. Yada KLM, Delta Airlines, Alitalia, Air France, Pegasus gibi şirketlerin ortak uçuş yaptığı Sky Team. O yüzden bir bilet alırsanız uçuşlar ortak olduğu için Bavul işlemlerini onlar halledecektir. Yada birinde sorun yaşarsanız diğerinin müşteri hizmetlerini aradığınızda dahi yardımcı olurlar. Veya PNR numaranızla tüm firmaların sitesinde uçuşunuzu görüntülüyebiliyorsunuz (en azından Sky Team'de böyleydi).

Geçen sene biletlerim Gidişte Air France + Delta(fransadan aktarmalı) Dönüşte ise KLM + Pegasus'tu (amsterdam aktarmalı) ve hiçbir sorun olmadı vize konusunda. Skyteam firmaları ile bilet alırsanız gidiş-dönüş'ünüz Paris, roma, amsterdam .. %99 bu şehirlerden biri üzerinden aktarmalı olacaktır Size tavsiyem mümkün olduğunca az amsterdam üzerinden olan uçuşlardan uzak durun. Uçuşları pegasus sağladığı için hiçbir ikram olmuyor ve koltuklar gerçekten çok dar. İnsan sıkılıyor zaman geçmek bilmiyor. (Air france'ta hem koltuklar daha rahat idi hem fransaya vardığımızda sıradakiuçuşu beklerken yanında priz bulunan sofalar vardı rahat dinlenme imkanı bulup Şarj sıkıntısı yaşamadan ücretsiz wifi (yurtdışında dışında hemen hemen her havalimanında var) ile telefonla vakit geçirdim. hemde uçuşta 1 yemek tabağı + sınırsız içki vardı. (ABD'ye olan uçuşta her firmada olacaktır bahsettiğim Türkiye-Avrupa arası uçuş)

Ve evet biletleri gidiş dönüş almak çok daha ucuza geliyor her firmaya tek tek baktığımda durum böyleydi. Ayrıca geçen sene bende fiyat aldım Turkishwat'ın aracı olduğu firmadan daha sonra kendim aradım Uçak firmalarının ofislerini WAT öğrencileri için özel bir fiyat teklifi yapıyordu Sky team firmaları hem vize reddi durumunda %100 iade oluyordu hemde biletler listelenen fiyatlardan daha ucuz oluyordu. Aynı uçuş için 50€ daha fazla fiyat vermişti bana çalıştıkları acenta o yüzden kendim direk firmadan aldım.

Ancak bu sene kendim yine telefonla bahsettiğim havayolu firmalarından fiyat teklifi aldığımda 2500 tl gibi bir rakam söylediler gidiş dönüş. Acentalardan alırsak fiyatların daha uygun olacağını kendileri söylediler. skyscanner gibi sitelerde ucuz uçuşlar mevcut. Fakat bilet değişikliği konusunda ne kadar yardımcı olabilirler bilemiyorum. Uçuş tarihleriniz sabitse internetten ucuz olacağını düşünmüyorum (zaten vize reddi alırsanız çoğu firma %100 iade yapacağını söyledi bu sene belki ufak kesinti olabilir). Ancak uçuşlarınızı değiştirme ihtimaliniz varsa ona göre teklifleri acentadan almanızı tavsiye ederim.Eminim ki sitenin aracı olacağı firma güzel bir teklif sunar diğer acentalara göre. WAT şirketlerinin de beraber çalıştığı acentalar aynı mantıkla üzerine kendileri için bir kar payı alıyor bu arada Oralardan almak isteyenler için bilgi olsun.

Çok detaylı uzun anlattım farkındayım fakat her ihtimali söylemeye çalıştım.

Son olarak hocam geçen sene bende minneapolis'e gittim geldim. İşlemlerim çok uzadığı için biletleri mayısın 15-20si gibi anca aldım (10 haziran uçuşum için 1800 tl/600 Euro gibi birşeydi.). 1 aydan daha kısa bir zaman olmasına rağmen uçuşa pahalı değildi. Yani Şimdi 550 dolarsa fiyatlar 650-700 olur max. öyle çok yüksek bir değer artmaz korkmayın. 600'de bile kalabilir. Gidişi Minnapolis dönüşü New York'tan almıştım bu şekil alırsanız daha bile ucuza denk geliyor çünkü new yorktan biletler daha ucuz oluyor ama bahsettiğim 20-30 dolarlık bir oynama büyük birşey değil. Travel planınızı yaptığınız yere göre gidiş minneapolis dönüş San francisco gibi alabilirsiniz fiyatlar o şekilde de tek yöne göre çok uygun olacaktır.

Daha da aklıma birşey gelmiyor Uçak bileti konusundaki tecrübelerim böyle umarım işinize yarar.
    kardeşim bende biletimi aldım iade edilebilir ve değiştirebilirlerden aktarmam fransadan deltaya bineceğim. aktarma sürem 1.5 saat aynı terminal içinde. Bu süre yeterli mi sence baya büyük bir havaalanıymış ve uçaktan inmek yarım sürebiliyor. Zorlandın mı sen hiç?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı anilevirgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bende biletimi aldım iade edilebilir ve değiştirebilirlerden aktarmam fransadan deltaya bineceğim. aktarma sürem 1.5 saat aynı terminal içinde. Bu süre yeterli mi sence baya büyük bir havaalanıymış ve uçaktan inmek yarım sürebiliyor. Zorlandın mı sen hiç?
    Hava alanı gerçekten kocaman. Fakat kolayca tablolardan yada bilgi afişlerinden bulabilirsin kapı numaranı. Eğer önceki uçuşunun gecikmesi yüzünden geç kalırsan bu durum iletilir zaten oradakilere airfrance yada delta yetkililerinin yanına gidip durumu anlatırsın ve sana yeni biletini en yakın uçuş için ücretsiz olarak vereceklerdir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

JitanX verdiğin değerli bilgiler için çok teşekkürler dostum. Minneapolis'e Air France uçuşu buldum Paris aktarmalı 1600 lira gidş dönüş fakat bu bahsettiğin wat öğrencilerine özel koşul sağlayan acentalara ulaşamadım, bulamadım. Sen geçen sene nereden bununla ilgili fiyat almıştın bilgilendirirsen çok sevinirim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ayrıca geçen sene Minneapolis'te ne iş yapmıştın onu da sorayım?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı levartdnakrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    JitanX verdiğin değerli bilgiler için çok teşekkürler dostum. Minneapolis'e Air France uçuşu buldum Paris aktarmalı 1600 lira gidş dönüş fakat bu bahsettiğin wat öğrencilerine özel koşul sağlayan acentalara ulaşamadım, bulamadım. Sen geçen sene nereden bununla ilgili fiyat almıştın bilgilendirirsen çok sevinirim.
    Geçen sene Bahsettiğim air france'ın kendi sitesinde yazan callcenter'ı aradığımda bu seçeneği kendileri sunmuştu Öğrenci bileti(WAT bileti) diyorlardı ve websitelerinden uygun fiyata satıyorlardı. Fakat bu sene acentaları arayıp onlardan teklif almamı söyledi ler callcenter ekibi. Kendilerinin böyle bir bilet seçeneği olmadığını söyledi örnek bilet fiyatı aldığımda da 2200 - 2500 gibi rakamlar verdiler.

Acenta bulamadıysan usta buradaki turkishwat'ın anlaşmalı olduğu yer büyük ihtimalle yapacaktır böyle birşey diye düşünüyorum. Ama bileti iyi almışsın daha ucuzu olmaz zaten min 500-550 dolardan başlıyor geçen ağustosta baktığımda dahi öyleydi fiyat

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar nerelere bakmalıyım uçak bileti için

izmir adnan menderes- springfield mo gidiş

nyc- izmir ad. men. dönüş

21 haziran-15 ekim
    bu bilgilerle neredeyse 2055 tl bilet buluyorum arkadas 1600 lira diyo daha uygun bilet için nereye basvurmalıyım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı V.polat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar nerelere bakmalıyım uçak bileti için

izmir adnan menderes- springfield mo gidiş

nyc- izmir ad. men. dönüş

21 haziran-15 ekim
    bu bilgilerle neredeyse 2055 tl bilet buluyorum arkadas 1600 lira diyo daha uygun bilet için nereye basvurmalıyım
    kayak.com sitesinden bakmıştım ben, bir dene istersen. Ayrıca İzmir'den değil de İstanbul çıkışlı ararsan daha fazla opsiyon görürsün bence.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Skyscanner'dan İstanbul çıkışlı, Springfield-Branson Rg varışlı düşÃ¼k fiyatlı uçuşlar

Skyscanner'dan bakabilirsin oldukça yardımcı olabilir + Acentalara mail atıp fiyat teklifi isteyebilirsin. 1800 gibi rakamlara bilet çıkıyor buradan da istediğin tarihlerde istediğin lokasyonlara.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)