Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2016 Vize Görüşmeleri

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 2016 Vize Görüşmeleri

Bu başlık altında konuşursak tekrar başlık açılmasına gerek kalmaz

Neler soruldu ortalama kaçtı ve görüşlerimizi bu başlıktan paylaşabiliriz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

forum çok sessiz bu hafta

Bu konu ile canlandırmaya çalışayım bari.
    Nasılsınız görüşmeler nasıl gidiyor arkadaşlar Yarın benim ve kardeşimin görüşmesi olacak hemen arkasından paylaşırım özetleri bende buradan

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aslına bakarsanız benim okulum bitmişti. Birkaç ufak çakallıklar yaparak vizemi aldım. Nasıl olduğunu hemen anlatayım, benim gibi hayali olan arkadaşlara da yol yordam göstermiş olayım.

Geçen Ağustos ayında 1 ders hariç bütün dersleri geçmiştim. O kalan ders de ikinci dönemin dersiydi ve 25 iş günlük bir de stajım vardı. Durumlar değişti ve hayalimin peşinden koşmaya karar verdim. Forumları dolaştım herkes olumsuzdu. Vize vermezler, durumu çakallarlar falan filan. Denedim, olmazsa olmaz modunda oldum. İlk dönem F dersim olmadığından şartlı geçtiğim bir dersi -yani D- tekrar aldım ve harç ödedim. Dersi geçtim, transkript aldım. İkinci dönem olan ders hala duruyordu. O dersin tek dersine girmeden transkript aldım. Daha sonra şubat ayının sonuna doğru tek ders sınavına girdim ve 9 Mart da vize görüşmesine gittim. Ortalamam mezun olduğum için 2.65.

Okuduğum yazılar bu işin tamamıyla konsolosluk görevlisinin ruh haliyle alakalı olduğunu söylüyordu ki kesinlikle öyle arkadaşlar. Bir hayaliniz varsa eğer sonuna kadar peşinden gitmeye değer. Olmama ihtimali yüksekti ama hayalim olduğu için denedim ve oldu. Şuan stajımı yapacağım ve Amerikaya gideceğim. Döndüğümde ise 1 gün içinde mezuniyet belgemi alacağım. Büyük bir hayat dersi edindim ve Amerika da yanında bana hediye oldu diyebilirim.

Vize görüşmem ise, aşağıdadır.

9 Mart, Istanbul vize görüşmem

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam millet 3.defa work and travela gidicem kısmetse bu yaz fakat kasım ayında green card a başvurdum mayıs ayında açıklanıcak mı ? Konsolosluktakilerin bu konuya karşı tutumu farklı olur mu yani bana engel yaratır mı ? Üniversite son sınıfım..

Hayalperest Watçı dwdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Bugün vizemi aldım.Hayırlısı ile artık Haziran'nın ilk haftası ABD'de olacağım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı ertugrulozmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam millet 3.defa work and travela gidicem kısmetse bu yaz fakat kasım ayında green card a başvurdum mayıs ayında açıklanıcak mı ? Konsolosluktakilerin bu konuya karşı tutumu farklı olur mu yani bana engel yaratır mı ? Üniversite son sınıfım..
    Hiçbir zararı olmaz . Bu soruyu konsolosluğun düzenlediği facebook sayfasındalki soru cevap etkinliğinde sordular. Ve sorun olmayacağını ikisinin ayrı durum olduğunu belirtti yetkililer hala ulaşanilirsin oradaki sorulara facebook sayfasına girerek abd konsolosluğunun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı JitanX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkafaşlar vize görüşmem başarıyla sonuçlandı. İstanbulda girdim Öncelikle şundan bahsedeyim geçen seneki memurların tamamı değişmiş ve yepyeni 5 kişi gelmiş oraya
    9 numarada görüştüm çok tatlı tombik bir abimiz vardı oldukça güleryüzlü ve iyi niyetli
    10 numarada ise biraz hızlı gelebilir konuşması ama yine güleryüzlü bir abla vardı ve elinden geldiğince yardımcı oluyordu insanlara
    11 numarada ise asık suratlı biri vardı. Yetersiz ingilizce yüzünden birini reddetti. İşini daha ciddi yapıyor nispeten
    12 - numaradaki abiye dikkat edemedim pek nispeten iyi gibi duruyordu.
    13 - numarada ise çok güleryüzlü bir bay vardı

Genel olarak 30 kişinin görüşmesini izledim 2 reddedilmeye şahit oldum biri öğrenciliğinin ikinci dönemde bitmesi yüzündendi. Diğeri dil yüzünden

Size görüşmemin detaylarını soruları yazmak isterdim fakat soru sorulmadan vize aldım. 2. Kez katılmam yüzünden oldu sanırsm be benden önce ise kardeşim aynı görevli ile görüştü. Bana soru sormaya ihtiyacı olmadığını söyledi
    Bende 2.kez gideceğim kısmetse fakat yinede bu vize konusunda gerginim. Seninki gibi geçmesini umarım. Hiçmi konuşmadınız?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

beni cok yormayin lutfen ve vize sureci forumuna herkes kendi gorusmesini ayri bir konu seklinde yazsin Diger genel vize mesajlarinizi buraya yazabilirsiniz. Kolay gelsin ve tesekkurler...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cansucelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar benim 31 martta Ankara'da vize görüşmem vardı fakat Amerikan konsolosluğunun martta ki görüşmeleri iptal ettiğini söylediler bugün.Bu konuda bilgisi olan var mı?
    merhaba o konuyu danışmanına sorman daha kesin bilgi verir ve iptal olma durumda kesinlikle sana mail gelir sürekli kontrol et maillerini

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar benim genel ortalamam 2.95 ama bu dönem önceki dönemlere oranla bir hayli düştü 2.35 geldi. Sizce ortalamanın azalan seyir göstermesi vize almaya engel olur mu?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ozgex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim genel ortalamam 2.95 ama bu dönem önceki dönemlere oranla bir hayli düştü 2.35 geldi. Sizce ortalamanın azalan seyir göstermesi vize almaya engel olur mu?
    Belirlenen 2.0 ortalama şartı genel akademik ortalama anlamında konulmuş. Dönem olarak kötü gelmesi bir şeyi değiştirmez. Ha bir de şu var, forumu daha detaylı araştırırsan göreceksin ki çok düşük ortalamalarla yani 2 nin çok altında olup da vize alanlar oldu. Ortalaması çok iyi olup da alamayanlar da var bir o kadar.

Vize alma olayı çok daha tecrübeli arkadaşların da söyleyeceği gibi tamamıyla konsolosluk görevlisinin ruh haliyle alakalı olan bi durum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dönem ortalamana bakmıyorlar, transkriptte genel not ortalaması yazıyor. Ben vizemi 14 nisanda aldım 4+1'im ve sorduğu sadece niye okulu uzattın oldu.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Ozgex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana hicbirsey sormadan direk vizeni verirler muhtemelen ancak bu olursa ortalamanin eskiden 2.95 gibi yuksek bir not oldugundan olacaktir. Yine de sana neden ortalaman dustu diye bir soru gelebilir. Bu soruya hazirlikli gitmen yararina olacaktir. Gozlerinde bir anda ciddi bir dususe sahip , okulla baglantisi koparmaya giden kisi durumuna bile dusebilirsin. O yuzden rahat ol , sana bu soru gelirse guzel bir cevap ver ve gec. Bazi kisiler aslinda vize almaya cok musait durumlari oldugu halde vize alamaz ve sucunu konsolosluk gorevilisine atar. cogu zaman bunun nedeni ogrencinin BILMEYEREK verdigi yanlis anlasilmaya musait cevaplardir. Buna dikkat etmek ve gelebilecek sorulara hazirlikli gitmek onemlidir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

GPA dönem not ortalaması CGPA ise tüm dönemlerin ortalamasıymış. Mülakatta gpa soruyorlar. Umarım son dönem ortalamamın düşmesi sıkıntı yaratmaz.
    Konu Ozgex tarafından (23-04-2016 Saat 02:36 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)