Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: pasaport problemi

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Standart pasaport problemi

harç muafiyet belgesini okuldan kolaylıkla aldım.pasaport bürosuna gittim ama oradaki görevli 1 aydan evvel pasaportu veremeyeceğini söyledi.martta tekrar gelmemi söyledi.sebebi:ben dilekçeye 1 haziran 20 eylül arasında bir tarih belirtmiştim.diyo ki daha 1 hazirana çok var pasaportu şimdi çıkaramayız.ya o tarihi daha erkene aldır, ya da 1 ay sonra gel diyor. bi daha uğraşacaz off!
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

kolay gelsin walla isiniz zor daha onceden pasaportun olsaydı bööle diyemiceklerdi

Tecrübe Puanı
    18

neyse bugün sorunu giderdiler.baktılar benim gibi gelen çok vermeye mecbur kaldılar .1 yıllık pasaport için başvurdum.daha fazla vermiyorlar çünkü.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

fatih sen hangi okuldasın istanbul üniversitesi bu belgeyi vermiyoo

Tecrübe Puanı
    18

ben osmangazi ünv.deyim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

istanbul üniversitesine resmi yazıları götür..diğer okulların verdiğini söyle..ben de çok zor aldım okuldan 4590843 defa gittim geldim dekanlığa..şirketinden resmi yazıları iste

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 yıllık pasaport için başvurdum.daha fazla vermiyorlar çünkü.
    Kanun 2 yıl diyordu, eğer bu sene yeni kanun yada kararname çıkmdıysa. Ben geçen sene hiç bir şey söylemedim direk 2 yıl bastılar...
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı hati Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanun 2 yıl diyordu, eğer bu sene yeni kanun yada kararname çıkmdıysa. Ben geçen sene hiç bir şey söylemedim direk 2 yıl bastılar...
    sen ıyı almıssın hati ya 2 yıllık pasaportu. Benım de 1 yıllık ve 2 yıllık olsun dıye o kadar ugrasmama ragmen..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

seymusum amerikada 5 yıl uzatırsın hem de tr dekine göre çok ucuza

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar son sınıfların 2 yıllık temdit ücreti ödemeden pasaport çıkarmalarında bir sorun oluyor mu? bir bilgisi olan var mı? yoksam ''senin okulun bitiyor ne pasaportu hayde.........'' deme ihtimalleri var mı..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı yolcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seymusum amerikada 5 yıl uzatırsın hem de tr dekine göre çok ucuza

hadı yaa eger oyle bı sey olursa cok ıyı olur yaa polonya ısı de olursa yenıden ugrasmayım buralarda da nası yapcam orda bu ısı?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

http://www.turkishwat.net/forums/showthread.php?t=9

burda yazıyor. 53 dolara 5 yıl uzatmış newyork'ta.
    admin (at) turkishwat.net

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart harçsız pasaport

merhabalar arkadaşlar.bence dilekçelerinizi okuldan yazdırırken dilekçede okul tam süre belirtmesin.yani 1 yıl harçsız pasaport verilsin bu öğrenciye gibi.Onun yerine öğrenci haziran-ekim 2007 tarihleri arasında amerikaya gidecektir dedi mi örneğin polisler otomatikmen 2 yıl veriyorlar.tavsiyem kadıköy emniyet müdürlüğünden başvurularınızı yapmanız.orası daha anlayışlı davranıyor bu konuda.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bızım ogrencı işlerı ne yaptı ben dılekcem de sure belırtmememe ragmen 3 gun sonra cıkan belgeye 1 yıllık yazmıs nıye boyle bı sey oldu dıye sorunca da tamam o zaman tekrar muafıyet belgenı doldur bu sefer yapıyım dıo nası bı mantıksa bu..anlayacagın 2 yıllık alamadım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

seymusum onlar onu bilemez yani onlar senin 3 aylığına gideceğini bildikleri için buna 1 yıllık yeter mantalitesinde işlem yapıyorlar. bence okulda 2 yıllık istiyorum diye belirtirseniz sorun çıkarmazlar

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

demekki ne anlıyoruz bunca anlatılandan, kimse işin doğrusunu tam olarak bilmiyor, siz elinizden geleni yapın, ısrar edin, cıngar cıkarın, her türlü çingeneliği yapın. olazsada canınızı sıkmayın. sağlık olsun deyip geçin...
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bu sene harçsız pasaport verilmiyomuş gibi bişi duydunuz mu? bilgisi olan var mı?
    2 yıllık uzatma için de okulun ayrıca belirtmesi gerekiyo genelde yapmıyo okullar..marmara universitesi yapmıyo onu biliyoruz da diğerleri belki yapar

Tecrübe Puanı
    18

ben harçsız aldım işte.osmangazi ünv.okuyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar dün üniversitede bölümüme gitmiştim pasaport harç muafiyeti formunu onaylatmak için, tam o sırada da hocamız internetten bir sayfa gösterdi.Yurt dışı çıkış harcı 15 YTL oldu...
    Bende gerek yok o zaman hocam 15 ytl için bu kadar işe dedim.Haberin linkini de buraya ekliyorum...

http://www.milliyet.com.tr/2007/03/29/son/soneko18.asp

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bahsettiğimiz harç bu değil özgür. ya da ben mi yanlış anlıyorum şimdi anlamadım. bu harç pasaportu alırken aldığın yıla göre yatırman gereken harçtan muafiyet. o yurt dışı çıkış harcı için zaten uğraşmıyorsun çıkarken de senden kimse para istemiyor. Bu pasaport harcı da hatırı sayılır birşey ona göre

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet yolcu haklısın. çıkış harcı ve pasaport harcı farklı şeyler. bir yıllık pasaport harcı 189 YTL gibi birşey. öğrencilerden zaten yurtdışı çıkış harcı istemiyorlar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

o zaman ben yanlış anlamışım olayı..
    yani ben şimdi yine de okuldan pasaport harcı muafiyeti formunu onaylatıyorum.ondan sonra da emniyet müdürlüğüne gidiyorum.Ve sadece pasaport cüzdanı için 70 ytl veriyorum.Doğru mudur ???
    Konu ozgurs59 tarafından (30-03-2007 Saat 08:09 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ewet muafiyet formunu onaylatıp sadece pasaport cüzdanı parasını ödüyosun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaşlar yıldız teknikten olupta şu muhafiyet belgesini alabilen var mı?Birde bunu almak için okula dilekçemi yazıyoruz artı bir belge ds formu gibi gerekiyor mu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaşlar üniversitelerin bu belgeyi vermeleri zorunlu değil mi yani sonuçta Milli Eğitim Bakanlığı bunlara genelge göndermedi mi?
    Bugün aynısını öğrenci işlerine söylediğimde "öyle bi mecburiyet yok, üniversite uygun görürse öğrencinin durumunu verebilir belgeyi" diyo; yarın sorucam bakayım neyim uygun değilmiş, mantıklı bi cevap veremezlerse(ki veremeyecekler büyük ihtimal) şikayet edicem nereye olursa ve bunu yüzlerine de söyleyecem.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

genelge yollamışlar evet ben de bayaa uuraşmıştım..ama son sınıf olunca vermiyolarmış sanırım..uuraşın yaa hatta resmi yazıları bulabilirseniz onları da götürün marmara üniversitesnin genelgeden haberi bile yoktu ben gösterdim..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar bu belgeyi öğrenci işlerinden alabilmek için yurtdışına eğitim veya kültürel amaçlı gideceğinizi gösteren belgeleri göstermeniz gerekebilirler. kısacası yurtdışına gezmek için gidenlere vermek istemiyorlar.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

o belgeyi de şirketinden alıyosun zaten..dilekçe yazıyolar okula sen onla başvuruyosun..şirketinize söleyin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

zaten şirketten aldığın belgede bilmem kaç sayılı yasaya göre harçsız pasaport alması uygundur filan yazıyo bunu bilmeyen adamlar mı üniversitede hoca bırakın amerikanları önce kendi insanlarımız zorluk çıkartıyo yurtdışına gitmemize

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya işte bilmiyolar zamanında yollamışlar genelgeleri dosyalayıp kaldırmışlar bizim fakülte sekreteri dosyaların arasından zar zor buldu düşünün

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks