Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DS - 2019 Formu

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Standart DS - 2019 Formu

DS 2019 formu tam olarak amerikada çalışma izni sağlayan sertifikadır. Siz bu sertifikada yer alan, daha önce sizin talebiniz doğrultusunda yazılmış tarihlerde amerikada bulunma ve çalışma iznine sahip olursunuz. Aslında WAT aracı şirketlerinin yaptığı en önemli ve en pahalı iş bu belgenin sizin için temin edilmesidir. Wat için ödediğimiz paranın önemli bir kısmı bu belgenin teminine gider.

Bir çok arkadaşımızın bu DS 2019 formu zamanında yetişmez, bu durumda telaş etmeye hiç luzum yoktur. DS 2019'suz görüşmeye gidilir. Konsolosluk görevlisi görüşme sırasında pasaportunuza G. (devam ediyor) harfiyle beraber damgayı basarlar. Formunuz geldiğinde yollarsınız formu, ya da şirketiniz sizin adınıza yollar ve pasaportunuz UPS ile vizelenmiş bir şekilde evinize gelir...

Buyrun biede DS-2019 form örneği:

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

sevgili hati verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. gerçekten faydalı oldu. sana bir sorum olacak. ds formunda gördüğüm kadarıyla Moreys Piers'te çalışmışsın. Ben de arkadaşımla orda çalışmayı düşünüyorum.Dolayısıyla bana işyeri, wildwood, konaklama ve ücret hakkında bilgi verebilirsen çok memnun olurum. teşekkürler...

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı tough Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili hati verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. gerçekten faydalı oldu. sana bir sorum olacak. ds formunda gördüğüm kadarıyla Moreys Piers'te çalışmışsın. Ben de arkadaşımla orda çalışmayı düşünüyorum.Dolayısıyla bana işyeri, wildwood, konaklama ve ücret hakkında bilgi verebilirsen çok memnun olurum. teşekkürler...

Merhaba Tough, özel istek üzerine Moreys Piersi elimden geldiğince anlattım, eksik bir sey olursa, aklına takılan bi şey, do not hasitate, just ask, yine yazarım... Burası yeri olamdığı için daha uygun bir bölüme yazdım, buyur:
    ==> Moreys Piers NJ/Wildwood
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart sorum var

arkadaşlarım siz tecrübelisiniz bu işleri anlıyosunuz.kafama takılan bi soru var. Biz bu wat programına danışmanlık kullanmadan gidemiyomuyuz? 1100$ istiyolar bizden. ben bu DS 2019 belgesini bulsamda doldurup vize almaya kendim gitsem. Bi arkadaşım bi yerde okumuş bu form okullara sınırlı sayıda gönderiliyomuş? Bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

passionate bu ds formları senin soyunu sopunu öğrenmek için doldurulması gereken formlar ve bu formların içinde sana işveren şirketin de davetiyesi gerekiyor. Bunu da o ülkenin işbulma kurumları iş verenle sizin aranızı yaparak olayı hallediyor. Eğer amerikalılarla bir arada görüşebileceğiniz bir ortamı yakalarsanız işiniz garanti olur. Diğer türlüsü biraz riskli oluyor. Elbette ds formları hariç kendi çabalarınla abd den br iş için davetiye istetebilir ve göndertebilirsin ama bu çok zor. oradan bir arkadaşın yakının varsa belki mümkün olabilir. işi kendimiz ayarladığımızda bize bu durumda söylenen şey ise 250 dolar iş bulma ücretini vermek zorunda olmayacağımız idi.
    admin (at) turkishwat.net

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saolasın arkadaşım. bu siteden aklımı kurcalayan herşeyi öğrendim. ilk gidişte mecburen verecez bu parayı kaçarı yok. yeterki vize işi hallosun.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

iyi yolculuklar passionate

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Ben geçen sene yapcaktım o işi.Kolpadan iş buldurup da Ds yi alcaktım.Bu sadece 250 dolar daha az vermeniz demek oluyo şirkete.Dsyi kendin alamıyosun. sadece agreement formunu getirtip iş bulma parasından kurtuluyosun.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

valla gskapun millet amerikaya gidip hemen bu işe dalıyor piyasa artık çok kalabalık

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ne kadar kalabalık olursa olsun şirket üzerinden gitmek zorundasın.. ya da bütün evraklarını kendin sponsor şirketlere yollicaksın ki çok riskli bi iş ama o da aynı paraya geliyo araştırın görün amerikaya gidiyosunuz arkadaşlar boru değil bu..onun bunun lafıyla iş yapmayın rezil olmayın sonra oralarda..şirketlere bile güven olmazken onla bunla o iş çok daha zor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ds 2019 belgesi geldikten sonra mı diğer ds ler gelicek ds 156 felan?

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı jeconur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok ds156-157-158 i vizeye giderken sen yanında götürcen.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı jeconur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ds 156 ds157(kı bu sadece erkekler ıcın gecerlı) ve ds 158 formunu ınternetten doldurup gonderdıkten sonra cıktısını alacaksın hatta ds156yı sırketıne de onaylatacaksın. bu formları dolduracagın adresı de vereyım ıstersen..
    http://ankara.usembassy.gov/visa_forms2.html

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

peki ds siz gidiyosak vize görüşmesine bu formları yinede dolduracak mıyız?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet doldurmak zorundasın elınde sadece ds2019 olmayacak dıger tum belgeler formlar bulunacak

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Ben biraz geç kayıt olduğum için gerekli evraklarım amerika ya yeni gönderildi.DS 2019 geç gelmesi gibi bir sıkıntı olur mu acaba, benim yapabileceğim bir şey yok heralde ?

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ozgurs59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben biraz geç kayıt olduğum için gerekli evraklarım amerika ya yeni gönderildi.DS 2019 geç gelmesi gibi bir sıkıntı olur mu acaba, benim yapabileceğim bir şey yok heralde ?
    DS 2019 her halukarda geç geliyor. Zaten konsolosluk ta bunu bildiği için vizeyi hemen basmıyor ancak seninle mülakat olayını hallediyor. DS 2019 geldiğinde ise postayla yolluyorsun 2 gün içinde vizeni basıp yolluyorlar. Gideceğin gün eline ulaşsa bile sorun olmaz.
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bizim ds formları daha istenmedi sizce yetişirmi? biz mayıs sonunda gitmeyi planlıyoruz nisan 15 mayıs 10 arasındada konsolosluk randevumuz var tam tarih belli deil şuan?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yazdığımı kendim bile anlamkta zorlandım ya neyse..demek istediğim iş seçimimizi anca yaptık ve sözleşmemiz geldi DSlerimiz parayı yatırınca istenicekmiş bizde bu hafta yatırıcaz ve en son duyduğuma göre 15 nisandan sonra konsolosluğa DSsiz başvuru kabul edilmicekmiş bu doğrumudur doğruysa sonumuz ne olur??

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya serdarsdu buyukelçilik 15 nisana kadar ds'siz kabul ediyr sanırım...o yuzden oyle bi niyetn varsa 15 nisandan once işi bitir...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar şirketlere sorarsanız 5 mayısa kadar başvuru süresi var(wat için)
    ee bu duruma göre her türlü gidersiniz yada ds formu çıkar..ben daha yeni başvurdum mesela(3 hafta oluyor)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

DS-2019 formunu şirketler sizlere basvurunuz yapıldıktan sonra hızla ulasştırmak zorundadırlar. Konsolosluk 15 Nisana kadar firmalara süre vermişti ve bu süre uzatılmadı. DS formsuz sizi konsolosluga gonderen firma aslında yetersiz firmadır. Cunkü sponsor sirketlere zamanında sizlerin evraklarını yollamıs olsalar kısa zmanada DS formunu alabilrdiniz.Sonucta para veriyoruz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla biz paramızı yatırdık tamamen nisan 12de ds yide yetiştiricez dedi umarım yetişir... yoksa saygı ve sevgi çerçevesinden çıkar olay teşekkürler arkadaşlar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar sadece kucuk bi not daha once vize almis arkadaslarin bildigi gibi ds 2019 formu vize onaylandiktan sonra pasaporta zimbalaniyor zarf icerisindeki ds 2019 formunun kesinlikle acilmamasi gerekiyor sakin merak edip ay icinde ne varmisdiye kurcalamayin amerikadaki gorevller zarfi acacak ...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar benım haftaya persembe vizem var ankarada ama DS m gelmedi hala acayip panik durumundayım o gune kadar gelmesse ne olacak yorumlarınızı bekliyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yaw gelmedi gitti şu ds 2019 başvuralı 3 haftayı geçti hala gelmedi..

Sözde bugün için vize randevum vardı ama iptal edildi. Daha sonra tekrar vize randevusu alacaklarmış. Nasıl iş bu?Bu ds neden gelmezki ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yuh anasını be halamı ds bekiyosunuz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Anelka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaw gelmedi gitti şu ds 2019 başvuralı 3 haftayı geçti hala gelmedi..

Sözde bugün için vize randevum vardı ama iptal edildi. Daha sonra tekrar vize randevusu alacaklarmış. Nasıl iş bu?Bu ds neden gelmezki ?

benımde persembe gunu ama hala ds yok konsolosluga erteleme talebınde bulundu şirket.
    Konu kaplannn tarafından (31-10-2007 Saat 12:17 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar benim formda City of birth alanında ilçe ismi yazıyor bi aksilik çıkma olasılığı varmıdır cevap veren olursa sevinirim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende de kadıköy yazıyo =)
    önemli deildir heralde

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks