Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work and travel skype iş görüşmeleri

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Work and travel skype iş görüşmeleri

Arkadaşlar merhaba

13 Şubatta İstanbulda yapılacak iş fuarına çoğu işveren gelmeme kararı almış. Benim işveren de bunlardan biri ve skype üzerinden yapılacakmış görüşmeler.

Başvurduğum iş intermediate seviye isteyen bi iş ( ciee de upper çıktım ama pekde upper olduğumu düşünmüyorum ). İntermediate ve upper seviyedeki işe başvuran arkadaşlardan iş görüşmesini yapanlar skype görüşmelerinde ne gibi sorular sordukları hakkında yardımcı olurlarsa sevinirim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de Skype üzerinden yaptım mülakatımı dostum 2014 yılında, emin ol çok rahat, güler yüzlü ol çünkü güler yüz daima seni bir adım öte taşıyacaktır her şey bununla değil tabii, ben iki kere yaptım ilk iş görüşmemi heyecan yaptığım için alamadım (iyi ki olmamış dedim sonradan) ama ikinci görüşmemde çok rahat davrandım sebebini bilmiyorum ama tuhaf bir rahatlama ile kadınla çok güzel konuştuk. Genel anlamda bakarsak havadan sudan konustuk mesela; Ne okuyorsun? Tek başına mı WAT yapacaksın? Ya da okuduğun bölümü seviyor musun gibi sanırım beni işe alma konusunda ikna olunca da iş kurallarından bahsetti uyup uyamıyacağımı vs vs sordu ..

Uzun lafın kısası sakın stres yapma ve heyecana gelme, sonuç olarak her iki tarafta bu işten kazanacak başarılar dilerim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen güler yüzlü ol diyecem ama o stresten kaslar çalışmaya biliyor ben kendimi gülüyor zannederken meğer içten gülüyormuşum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Güleryüzlü ol, benim gibi saçma şeyler söylememeye çalış(mesela sana en sevdiğin filmi sorarsa tutupta onca film içinden fight club deme ) , programa neden katılmak isteğini soracaktır muhtemelen ve gideceğin yerle ilgili biraz araştırma yap kullanırsın sohbet ederken ayrıca rahat ol, stress yapma bunları yaparsan geçersin zaten, başarılar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benimde bugün 4-6 arasında bakalım nasıl geçicek

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

görüşen var mı bana da 4-6 arası dediler henüz arayan soran yok

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende bekliyorum daha gelmedi.

bunları sormuslar.

amerikada nereleri görmek istersin
    hobilerin neler
    tarihler
    geleceğin bölgeyi biliyormusun
    bir müşteriyle problem yasasan nasıl cozersin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benimde 2 şubat salı'ya almışlar beklıyorum bakalım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben perşembe günü girdim aksam 19:30 gibi çok aksalık yaşadım 10 dk netim gitti sonra bayan beni telefonumdan aradı telefondan devam ettik sonuç : işi kaptım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı GöKHaN 35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben perşembe günü girdim aksam 19:30 gibi çok aksalık yaşadım 10 dk netim gitti sonra bayan beni telefonumdan aradı telefondan devam ettik sonuç : işi kaptım
    valleyfair dı değil mi hocam. Hayırlı olsun yazın görüşürüz artık bende self olarak aldım. Food / ride / lifeguard hangi pozisyon acaba ?

------------

Edit : Konuya da cevap vermeden geçmeyeyim :

Skype/Fuar Mülakatı hangisi olursa olsun soru vs'den daha çok muhabbet şeklinde geçeceği için net soru yazmamak daha sağlıklı olacak fakat.

Neden o işyerini veya işyerinin bulunduğu eyalete gideceğinizi kendi kendinize sözlü veya yazılı olarak konuşun/yazın hazırlıklı olun ağzınız alışsın. Aynı şekilde
    Neden seçtiğiniz pozisyonu istediğinizi ?
    O pozisyonla ilgili varsa geçmiş deneyimlerinizi (olmasa da söyleyin hem maksat muhabbet hemde sizin hakkınızda araştırma yapmayacaklar zaten gözlerine girmiş olursunuz tecrübem var derseniz).
    ve en önemlisi Hangi tarihler arasında çalışmaya uygun olduğunuzu söyleyebilecek şekilde hazırlanın. %10 ihtimalle falan farklı bir konudan muhabbet edersiniz. Bana sorarsanız vize veya CIEE Mülakatından daha kolaydır bu aşama rahat olun. ve kesinlikle gerilecek birşey yok güleryüzlü olun, karşınızdakiler de öyle olacaktır
    Konu JitanX tarafından (30-01-2016 Saat 05:01 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı JitanX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valleyfair dı değil mi hocam. Hayırlı olsun yazın görüşürüz artık bende self olarak aldım. Food / ride / lifeguard hangi pozisyon acaba ?

------------

Edit : Konuya da cevap vermeden geçmeyeyim :

Skype/Fuar Mülakatı hangisi olursa olsun soru vs'den daha çok muhabbet şeklinde geçeceği için net soru yazmamak daha sağlıklı olacak fakat.

Neden o işyerini veya işyerinin bulunduğu eyalete gideceğinizi kendi kendinize sözlü veya yazılı olarak konuşun/yazın hazırlıklı olun ağzınız alışsın. Aynı şekilde
    Neden seçtiğiniz pozisyonu istediğinizi ?
    O pozisyonla ilgili varsa geçmiş deneyimlerinizi (olmasa da söyleyin hem maksat muhabbet hemde sizin hakkınızda araştırma yapmayacaklar zaten gözlerine girmiş olursunuz tecrübem var derseniz).
    ve en önemlisi Hangi tarihler arasında çalışmaya uygun olduğunuzu söyleyebilecek şekilde hazırlanın. %10 ihtimalle falan farklı bir konudan muhabbet edersiniz. Bana sorarsanız vize veya CIEE Mülakatından daha kolaydır bu aşama rahat olun. ve kesinlikle gerilecek birşey yok güleryüzlü olun, karşınızdakiler de öyle olacaktır

Valleyfair Shakoopee, Minneapolis. Ride operator yada park services olarak basvurdum. Sanırım bayanın dediği kadarıyla çocukların ride ında görev yapıcam.

O kadar yaşadğım akslikten sonra kaldım sandım ama yüzüm gülüyordu sinirden aynı zamanda ttnet e sövüyordum tam görüşme sırasında netin gitmesine.. Banada cv üzerinden geçmiş çalıştıgım yerler hakkında soru sordu. Birde neden lojistik yönetimi bölümünü seçtin sormuştu. bölümlerinizede iyigöz gezdirin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Planet Snoopy'de Ride operator olacaksın hacı o zaman. Diğer yerlere nispeten daha kolaydır.Planet Snoopy'de 10-12 tane Ride var bunlar arasında değişmeli olarak çalışıyorsun ve bütün oyuncağı sana emanet ediyorlar. bazen çocuklarla uğraşmakta yorucu olabilir . Eğer yetişkin oyuncaklarına geçersen ekip olarak 3-4 kişiyle çalışıyorsun. Geçen sene orada çalışan arkadaşımız günde 13 saate kadar işte kalabiliyordu . saat için planet snoopy gerçekten iyi bir yer. Eğer fazla işe ihtiyaç duyuyorsan

Park Service dediği.Parkın genel temizliğinden sorumlu oluyorsun.Her ride'çı arkadaşa hafata 1 yada 2 gün veriliyor bu görev. Ya eline süpürge verirler sabahtan akşama kadar belirli bir alanda sürekli çöpleri toplarsın yada tuvaletlerin temizliğini bırakabilirler. Ama kötü birşey olarak düşünme bunu gerçekten oradaki insanlar gerçekten çok temizler. Elit bir kesimdir Minnesota insanı. Diğer wat işleri hakkında çok ta bir bilgim yok fakat emin ol güzel bir yer seçimi yaptın. Belki fazla gezilecek yer yoktur çalışırken (yine de en azından gece yaşamı vardır.) Fakat para konusunda Travel için yüklü bir kazanç elde edebilirsin. Özellikle bu sene Ride'ın saati 10.50$'a çıktı. haftada 55-60 saat alabilirsin. söylenenin aksine gayet sıcak geçti geçen yaz 3-4 gün dışında öyle soğuk bir yerde değil. Bir yağmurluk ve geceleri için 1 sweatshirt alsan yetecektir yanına.

Gitmeden önce herhangi birşey sormak istersen Valleyfair/Minnesota hakkında bana pm atabilirsin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı JitanX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Planet Snoopy'de Ride operator olacaksın hacı o zaman. Diğer yerlere nispeten daha kolaydır.Planet Snoopy'de 10-12 tane Ride var bunlar arasında değişmeli olarak çalışıyorsun ve bütün oyuncağı sana emanet ediyorlar. bazen çocuklarla uğraşmakta yorucu olabilir . Eğer yetişkin oyuncaklarına geçersen ekip olarak 3-4 kişiyle çalışıyorsun. Geçen sene orada çalışan arkadaşımız günde 13 saate kadar işte kalabiliyordu . saat için planet snoopy gerçekten iyi bir yer. Eğer fazla işe ihtiyaç duyuyorsan

Park Service dediği.Parkın genel temizliğinden sorumlu oluyorsun.Her ride'çı arkadaşa hafata 1 yada 2 gün veriliyor bu görev. Ya eline süpürge verirler sabahtan akşama kadar belirli bir alanda sürekli çöpleri toplarsın yada tuvaletlerin temizliğini bırakabilirler. Ama kötü birşey olarak düşünme bunu gerçekten oradaki insanlar gerçekten çok temizler. Elit bir kesimdir Minnesota insanı. Diğer wat işleri hakkında çok ta bir bilgim yok fakat emin ol güzel bir yer seçimi yaptın. Belki fazla gezilecek yer yoktur çalışırken (yine de en azından gece yaşamı vardır.) Fakat para konusunda Travel için yüklü bir kazanç elde edebilirsin. Özellikle bu sene Ride'ın saati 10.50$'a çıktı. haftada 55-60 saat alabilirsin. söylenenin aksine gayet sıcak geçti geçen yaz 3-4 gün dışında öyle soğuk bir yerde değil. Bir yağmurluk ve geceleri için 1 sweatshirt alsan yetecektir yanına.

Gitmeden önce herhangi birşey sormak istersen Valleyfair/Minnesota hakkında bana pm atabilirsin.
    Teşekkürler bilgiler için. Birkaç sorum olucak onlarıda yakın zamanda pm atarım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar iş görüşmemi bugün yaptım ve kabul edildim çok şükür bir tek vize kaldı en çok korktuğum kısım

İş görüşmesi yapacak arkadaşlara yardımcı olmak adına

ilk önce ciee yetkilisi arıyor skyptan genel bir ses kontrolü yapıyor odada yalnız mısın diye sordu şans diledi ve kapattık 30 40 saniye sürdü sürmedi.

Ardından işveren aradı.
    Neden bu programa katıldın?
    Neden bizi seçtiniz?
    Nasıl bir pozisyonda çalışmak istiyorsunuz ? neden ?
    amerikan yemek kültürü hakkında ne biliyorsun? ( işimle alakalı olduğu için )
    Müşteri mutsuzsa ne yaparsın?
    Nereleri gezeceksin ?
    Okul bilgileri
    E malum soru başlangıç ve bitiş tarihleri.

2 kere tekrarlamasını istedim genel olarak güzel geçti.

Bu arada Kansas city worlds of fun eğlence parkında işim. Aynı işte olduğumuz arkadaşlarla irtibata geçebiliriz.

Kolay gelsin herkese şimdiden

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı anilevirgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iş görüşmemi bugün yaptım ve kabul edildim çok şükür bir tek vize kaldı en çok korktuğum kısım

İş görüşmesi yapacak arkadaşlara yardımcı olmak adına

ilk önce ciee yetkilisi arıyor skyptan genel bir ses kontrolü yapıyor odada yalnız mısın diye sordu şans diledi ve kapattık 30 40 saniye sürdü sürmedi.

Ardından işveren aradı.
    Neden bu programa katıldın?
    Neden bizi seçtiniz?
    Nasıl bir pozisyonda çalışmak istiyorsunuz ? neden ?
    amerikan yemek kültürü hakkında ne biliyorsun? ( işimle alakalı olduğu için )
    Müşteri mutsuzsa ne yaparsın?
    Nereleri gezeceksin ?
    Okul bilgileri
    E malum soru başlangıç ve bitiş tarihleri.

2 kere tekrarlamasını istedim genel olarak güzel geçti.

Bu arada Kansas city worlds of fun eğlence parkında işim. Aynı işte olduğumuz arkadaşlarla irtibata geçebiliriz.

Kolay gelsin herkese şimdiden
    Hocam bende worlds of fundayım bu yaz.Ordaki iş pozisyonunun adı ne tam olarak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Food service associate - izmirden katılıyorum ben. Adım soyadımdan bulabilirsin beni facebookta sualtı resmi var bi tane

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)