Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Poseidon

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arrow Poseidon

Merhaba arkadaşlar, ben bu sene poseidon la wata katılıcam,işimi de seçtim,sun valley de housekeeperlık yapıcam.Şimdiye kadar bır sorun yaşamadım,poseidon hep ilgilendi benimle ama malum kimseye güven olmaz, acaba daha önce poseidon la giden yada duyan varsa bana bilgi verebilir mi? Sorun yaşadılar mı?nasıldı falan diye.şimdiden teşekkürler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam hecateg, ben geçen sene onlarla gittim, bir sorun yaşamadım. six falgs de çalışmıştım geçen sene, çok güzeldi. başından sonuna kadar hep ilgilendiler,yerleştirdikten sonra da msnde hep görüştük firmayla. tabi bende hep takıp ettım işlemlerimi.yanı herkesın dedıgı gıbı her zaman herseyı fırmaların elıne bırakmamak gerekıyor,seçimler çok önemli.housekeeperlık işi için çok bi fikrim yok ama okudugum kadarıyla iyiymiş.bahşişi de oluyormuş.ıyı bır seçim yapmışsın diyebilirim.Umarım sen de memnun kalırsın.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de poseidonla new jersey e gıtmıstım 2006 da. bi pastanede satış elemanı olarak çalıştım.cok şirin bir yerdı çalıştıgım yer. şirketle ilgili bir sorun yaşamadım, baya ilgililer.dönüştede new york, philedelphia, washıngtonu gezip döndüm. iş seçimine dikkat et derim ben, yani sana uygun olması önemli bence.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba hecateg, ben de bu sen poseidonla gidiyorum,aralık gıbı kayıt olmustum bugun aradılar job offerım gelmıs,ilk iş tercihime yerleşmişim,ben de Maine gidicem, bir restorana.ben de sımdiye kadar şirketten cok memnunum, galiba sonunda güvenılır bır yer buldum.restoran işinin de bahşişi bol dıyorlar, daha önce restoran işi yapan var mı?varsa tecrubelerını yazabılırmı?teşekkurler.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam arkadaşlar,ben de karar aşamasındayım,poseidon iyi bir secenek gibi gorunuyor, buraya yazdıklarınız doğruysa herkes memnun gozukuyor.buyuk ihtimalle ben de onları secıcem. onlarla daha önce gıden bıkac arkadasım tavsıye etmıstı bana da. hangi işleri seçmeliyim önerisi olan varmı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

nedense buraya mesaj atan herkesin bir iki mesajı var. bence fake hepsi reklam kokuyo

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı lost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nedense buraya mesaj atan herkesin bir iki mesajı var. bence fake hepsi reklam kokuyo
    Böyle olması muhtemel ama kesin bir kanıt olmadığı için herkesin düşüncelerine yer vermek zorundayız.
    Konu Fiorex tarafından (28-03-2008 Saat 03:53 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence de bariz reklam daha ilk mesajlarında şirketi öve öve bitiremediler.Bende poseidonu ilk defa duyuyorum desem yalan olmaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

var böyle bir sirket arkadaslar ki ben onlarla wat yaptım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Poseidon Yurtdışı eğitim

arkadaslar merhaba,ben gecen sene wat a katıldım ama sirketimden hiç memnun kalmadım, cok iletişim problemi cektik,tartısmalarmız oldu bu sene baska bir sirketle bir resortte calısmak istyrum, okuldan brosurlerden poseidonu duydum gidip gorustum, olumlu ama sirket arastırmaya devam ediyorum, sonucta bir kere agzım yandı baya bi ufleyerek karar vercem, bu sirket hakkında kim ne biliyorsa duyduysa hatta giden varsa bilgilendirirs beni sevinirim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

kesinlikle reklam kokan hareketler bunlar)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

herkes kendi gittiği firmanın iyi veya kotu yanlarını soyleyecekki ortada ne olduğu belli olmayan firmalar, öğrencileri magdur eden firmalar yavaş yavaş ortadan kalksın, herkes tabiilki burada gittgi firma iyiyse reklam mahiyetinde yorum yapacak, firma kotuyse zaten elli tane ona karsı cıkan yorum cıkacak, yani reklam yapılıyo denmesinden once baklmalı bu firma hakkında kotu bir yorum yapılabiliyormu.ben memnun oldugumu soylerim biri de cıkar memnun kalmadığı yerleri soyler o firmanın ne oldugu ortaya cıkar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozyforever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben poseidon adlı bu firmadan çok şikayetçiyim. yazılanları okuyunca ağzım açık kaldı. Biz bu sene 4 arkadas poseidonla wat ' a katılma kararı aldık şubat ortasında kayıt işlemlerini yaptık 24 şubatta vizeye girdik. bize erken kayıtın avantajlarından bahsedip durdular. Ve sonuc vizeyi alalı 1.5 ay oluyor fakat mayıs oldu bizim hala işimiz belli değil. istediğimiz hiç bir yer olmadı + bize bu güvenceyi vermişlerdi. Daha bugun msn de konustugumda inanın dilimde tüy bitti arkadaslar hiç iplemiyorlar. Ve ne kadar büyük bir firma olduklarını size karşı tarafa ödemeli kargo ile gösteriyorlar.. Hala bekliyoruz ama poseidona güvenimiz kalmadı şuan 0... Ve bunu ekonomik krize bağlıyorlar yalan kıbrısta ne kadar arkadasım varsa parayı ödemenden işlerini ayarlamışlar. poseidon gerçekten sandıgım gibi bir firma çıkmadı. çok pişmanız
    Arkadaşım cok gecmiş olsun ıyı olur ısın umarm.Bn sırketımden cok memnunum adamlar her sozunde duruor ıs konusunda da ds konusunda da.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

sponsorunun ismini yazarmısın??
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Poseidon nedir yahu? Öyle bir yere gitmeniz hata.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Poseidon nedir yahu? Öyle bir yere gitmeniz hata.
    arkadaslar kıbrısta kanımca ondan firma bize garip geliyor olabailir...

bu arada umarım sizin işinizde bulunulurda bu belirsizlik son bulur emin olun DS si gelmemiş biri olarak sizi cok iyi anlıyorum...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ne bilim yaa aslında ben de fazla tanımadan bu firma ile katıldım ama şimdilik bir sorun yok . işimi ankarada job fairde ayarladım. montana glacier nat parkta çalişacağim. job offer geldi. şimdi de vizeyi aldım. sırada bilet var bakıcaz ona da. ama bildiğim kadarıyle işler gerçekten dolmus şu anda...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Neden bu kadar büyütmüşsün ki bu gülücük olayını anlam veremedim. Belli ki yanlışlıkla yapılmış .Başından beri takip ediyorum yazılarını da işverenin sözleşmeye uymamaları hiç hoş değil tabi ki de bunu poseidona bildirdiğin zaman eminim ilgilenmişlerdir. Work and traveldan herşeyi ne sponsordan ne de şirketinden beklemeyeceksin senin de bulunduğun ortamı düzmek için bir şeyler yapman gerekiyor bence ben amerikadayken bile bir çok mağdur arkadaş vardı mağduriyetleri de amerikada bir başlarına bırakılmış olmalarıydı yani şirketlerine ulaşamamışlardı herşeyi kendileri çözmeye çalışmışlardı bence msnde hoş konuşmalar olmasa da şirketine ulaşabildiğin ve seni yalnız bırakmadıkları için şanslısın. oradaki sorunların enkısa zamanda çözüleceğini düşünüyorum..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bulaşmayın biz bulaştık kendimizi yaktık (!)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Globalvizyondan daha çok öğrencileriyle ilgilendikleri kesin olan bi firma.Onlarda bizim arkadaşlara kan kusturdu ama globalvizyon un bize yaptığı kadar değildir heralde.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozyforever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulaşmayın biz bulaştık kendimizi yaktık (!)
    neden bu kadar sert bir uslup kullandın,anlamadım?? ben geçen sene gitti Poseidon ile ve çok memnun kaldım..sizin yaşadığınız sorun neydi?? ilgisizlik flan mı??

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs down Firma seçimi çok önemli ve Posedion hakkında.

Alıntı lost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de Ayrıca bu Posedion, ufak bir firma diye ben gitmemiştim. İki kişi çalışıyomuşlar ve tecrübesizlermiş. Firmada Ankara'da izbe bir yerdeymiş galiba.. Ama yine de bunlar duyduklarım tabii..

Gideceklere mutlaka düzgün, büyük ve kendini kanıtlamış bir firma ile katılmalarını şiddetle öneriyorum. Aksi takdirde sonu çok kötü oluyor.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı webking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de Ayrıca bu Posedion, ufak bir firma diye ben gitmemiştim. İki kişi çalışıyomuşlar ve tecrübesizlermiş. Firmada Ankara'da izbe bir yerdeymiş galiba.. Ama yine de bunlar duyduklarım tabii..

Gideceklere mutlaka düzgün, büyük ve kendini kanıtlamış bir firma ile katılmalarını şiddetle öneriyorum. Aksi takdirde sonu çok kötü oluyor.

) Tunalı'ya izbe diyen bir Ankara'lıya rastlamamıştım..komik gerçekten ) Ben geçen sene Poseidonla giderken çalışan sayısı oldukça fazlaydı orada..sen ne zaman gittin ofise en son?? (yok yani görmeden yorum yapmışsın gbi geldi)
    Ben firmamdan gayet memnundum ve amerikadayken hiç yalnz bırakmadılar..gerek yerinde ziyaret gerek 24 saat msn ve tel..ilgilenenlere tavsiye ederim..
    NOT:: gereksiz karalama çalışmaları yapmaktansa yol gösterici olmak daha iyi olur..emin olmadığınız iddaalar atmayın ortaya..asıl bu karalama mesajları reklam kokuyor..neyse isteyen istediği firmayı tercih eder..ama ben Poseidonu tavsiye ediyorum..kötü bir yanları olsa hiç düşünmeden yazarım,kimsenin madur olmasını istemem çünkü..iyi günler..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı webking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

gitmediğin ve görmediğin bir yer hakkında yorum yapabilmen de güzel İstanbul'a şube açtılar bu yaz. Bunu söylemem yeterli olur sanırım küçük bir firma demene. Bir de çok reklamını yapıp da büyük firma olanlardan öğrenciyi mağdur etmeyen firma söyleyebilir misin bana ? Kusura bakma biraz savunur gibi oldu ama ben Amerikadan döneli çok oldu ama onların hakkını nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum o yüzden bu şekilde bir çıkış yaptım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Wink

Ben de 2009 WAT a Poseidon ile katıldım. Şirkette sadece iki kişi çalışmıyor... Üstelik şimdi İstanbul ofisi de açıldı Yani gitmek bilgi almak isteyenler, İstanbuldalarsa artık yüz yüze de bilgi alabilirler...

Ben çok memnun kaldım. Poseidon a kim ilgisiz derse karşısında beni bulur. Çünkü Türkiye saatiyle sabahın 4 ünde telefon ile uyandırdığımı bilirim onları. Gittiğim yerde 40 a yakın Türk vardı.. Tabi hepsi farklı şirketlerdendi.

Onlar TR deki şirketi geçtim sponsorlarına bile acil durumlar için verilen telefon numarasından ulaşamadıkları için, ben kendi şirketime durumla ilgili bilgi vermiş onlar için tavsiye bile almıştım.

Hadi diyelim telefonla ulaşamadım ya da rahatsız etmek istemeyeceğim bir saat, 24 saat msn de nöbetleşe online duruyorlar, acil bir durum olursa diye ki onlarla konuşmak için acil durum olmasına gerek yok. Ben bişeylere canım sıkıldığında bile gece onlarla muhabbet ettiğimi biliyorum MSN üzerinden...

Benim tavsiyem,kararınızı vermeden önce bir de Poseidon ile konuşmanız... Konuşmaktan bi zarar gelmez

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up

Sonuçta denildiği gibi bunun bi kanıtı ya da garantisi olmadığından her düşünceye yer verilmek zorunda. Her insanın kendi iradesi var. Ben bu şirketle gitmeden önce eski katılımcılardan 3-4 tanesinin telefonunu açıp sordum. Şirket gönül rahatlığı ile veriyor, içinize sinmesi için her türlü yardımı yapıyor.

Amerikadayken de yaşanan sorunlardan sadece Türkiye deki şirketler sorumlu tutulamazlar. Sonuçta bu işte 4 temel var. Siz, şirketiniz, sponsor ve iş vereniniz...

Burası sırf kötü terübeler için açılmış bir başlık olmasa gerek.. ben iyi şeyler yaşadım ki iyi şeyleri söylüyorum. Ayrıca, iyi yorum yapanlara reklam kokan hareketler diyorsunuz da, kotu yapılan yorumlara niye baska firma kotuluyor olabilir diye bakmıyorsunuz? Bu olayın içinden çıkılamayacağına göre insanlar yorumlarını yapsınlar, reklam mı değil mi araştırmak isteyenler karar versinler. Yargısız infazlara gerek yok

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Meraba arkadaşlar, bu foruma yeni girdim. WaT'a katılacağım firma hakkında birşeyler okumak, öğrenmek istediğim için bu başlığa girdim ve gördüklerim beni şaşırttı açıkçası. Tek mesajlı kullanıcıların görüşlerine inanmıyorum fakat ben şimdiye kadarki Poseidon tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Ben bu yaz için Poseidon'a kayıt yaptırdım. Şimdiye kadar o kadar da şikayetçi değilim durumdan. Başta tek başınaydım, fakat şimdi 4 arkadaşa çıktık. Şirket hepimize aynı işi, aynı uçak biletini de ayarladı. Şimdiye kadar memnunuz. Bazı canımızı sıkan şeyler de oldu tabii ki. Mesela pasaportumuzu beklerken bize bir haftaya çıkar demişlerdi, 2 ay sürmüştü. Ama sonuç olarak şu an herşeyimiz hazır, 2 hafta sonra gidicez sadece. Benim için önemli olan orada ilgilenip ilgilenmeyecekleri. Bu yüzden şimdi şirketle ilgili olumlu veya olumsuz çok bişey yazmak istemiyorum. Ama şimdiye kadar durumdan memnun olduğumuzu söylemek istedim. Umarım şirket seçiminde kararsız olanlar için bir fikir verebilmişimdir. Gidip geldikten sonra daha kesin şeyler de yazarım elbette

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks