Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work and travel Cazib kılan ne?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Work and travel Cazib kılan ne?

Arkadaşlar bana pek mantıklı gelmedi. Sırf gidiş için harcayacağınız paraya üzerine newyork gibi biryerde 15 gün takılabilirsiniz rahat rahat.

Kaldı ki bu program da 3 ay kalıyor gözüküyorsunu< fakat zaten çalışarak geçiriyorsun çoğunu. Bu durumda sırf orada fazla durmak için böyle bir programın avantajlı olduğunu düşünmüyorum.

Ya da çok fazla ilgi var en azından bana göre çok abartılıyor. Avantajı varsa sırf avrupalı görücem diye pisliğini temizlemeye niyetli olmak gibi birşey bu.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Sen zaten bu programi yanlis ogrenmissin. Bu Amerika yi gorme ya da pislik temizleme programi degil. Bu bir kulturel degisim programidir. Dolayisiyla kulturel degisim programinda ne kadar uzun sure gecirirsen o kadar iyidir. Harcayacagin miktar biraz fazla bu dogru ancak sonucta bu parayi verebilme kapasitesi de kisiden kisiye degisir. Ayrica ogrenciler icin en kolay alinabilen vize wat vizesidir. Turist vizesi alacak ogrencilere bile wat programi onerilerek red verildigi olmustur.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen zaten bu programi yanlis ogrenmissin. Bu Amerika yi gorme ya da pislik temizleme programi degil. Bu bir kulturel degisim programidir. Dolayisiyla kulturel degisim programinda ne kadar uzun sure gecirirsen o kadar iyidir. Harcayacagin miktar biraz fazla bu dogru ancak sonucta bu parayi verebilme kapasitesi de kisiden kisiye degisir. Ayrica ogrenciler icin en kolay alinabilen vize wat vizesidir. Turist vizesi alacak ogrencilere bile wat programi onerilerek red verildigi olmustur.
    Pislik temizliyorsun tabi. Kaldı ki kültürün değişmeyecek yine türk olacaksın. Çok istiyorsan aç belgesel izle filim izle. Taksime git bir sürü turist var.

Eğer oraya gittiginde harçadığım parayı çıkarabiliyor muyum? Yoksa üstüne sürünüp para mı veriyorum?

Amacım tartışmak değil sadece makul bir neden bulamadım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yani masraflar karşılanıyor mu? Yoksa amele gibi çalıştım diyip geri mi geliniyor?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Uğur946 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pislik temizliyorsun tabi. Kaldı ki kültürün değişmeyecek yine türk olacaksın. Çok istiyorsan aç belgesel izle filim izle. Taksime git bir sürü turist var.

Eğer oraya gittiginde harçadığım parayı çıkarabiliyor muyum? Yoksa üstüne sürünüp para mı veriyorum?

Amacım tartışmak değil sadece makul bir neden bulamadım.
    Tamam tartismak degil de amacin, sen kulturel degisim programinin ne oldugunu bilmiyorsun. Kulturel degisim programlarindan biri de mesela erasmustur. Erasmus a giden Turk olmayi mi birakiyor Kulturel degisim farkli kulturleri yerinde yasayrak tanimaktir. Kendini kulturunu Ingiliz Amerikan kulturuyle degistirmek degil. Turist gormekle , film izlemekle wati ayni kefeye koyuyosan bence bosuna tartisiyoruz burda. Sana onerim , kulturel degisim proragramlari nedir incelemen , ayrica wat nedir , ne ise yarar detaylica incelemen. Bol sans.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ögrenecek birşey yok. Hem makul olsa tercih ederdim ama enayi yerine koyuluyorsun mümkün değil zaten bu konuda hemfikir olan birsürü arkadaş da var yalnız.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Uğur946 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ögrenecek birşey yok. Hem makul olsa tercih ederdim ama enayi yerine koyuluyorsun mümkün değil zaten bu konuda hemfikir olan birsürü arkadaş da var yalnız.
    1$= 1 TL olsa aynısını yazmazdın. Gönüllü hizmet programlarını araştır ücret pahalı geliyorsa.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Wat programı= Şans programı bu böyle geldi böyle gider

Ben şanslı olanlardanım çok güzel bi wat geçiriyorum parasıyla işvereniyle insan kaynakları ile oteli ile işiyle ama aynı eyalette ki başka bi arkadaş sadece 500 mil uzatkta her gün küfür ediyor geldiğine bin pişman

yani 500 mil fark var birimiz mutlu diğerimiz mutsuz bu şans başka bişey değil

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

wat gercekten sans isi. cok para verildigi dogru ama ben fazlasiyla amorti ettim bile. ama biyeri biseyleri yasayarak ogrenirsin. taksime gidip bi kulturu ogrenmek cok zor. beklentinin ne oldugu cok onemli. buraya calismaya geliyorsun benimle ayni iste ayni yerde kalan adam memnun degil ben memnunun cunku ben buraya calismaya geldim ve calisiyorum ayrica pislikte temizlemiyorum. hersey ne beklediginize bagli. wat yapmak icin uzerinde uzunca dusunmek lazim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)