Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Az Saat Aliyorum Yardim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Az Saat Aliyorum Yardim

Stowe gibi kahrolası yerdeyim.geleli bir hafta oldu ,işe başlayalı 5 gün.otel daha doğrusu motel de tek başıma çalışıyorum,1 haftadır hiç arkadaş edinemedim çünkü ormanın içindeyim.İşverenim bana hafta içi genellikle 3 4 sat çalısırsın,2. İş bulman lazım dedi,İkinci buldum,bu sefer onlar sponsorun onayı gerekir,onu beklicez dediler.
    Günlük 3 4 saat çalışıyorum bahçe işinde oda,sonra direk odama yapcak hiçbirşey yok.bisiklet kiralıyım dedim pahalı.
    İkinci iş bulsam da burda çalışmak istemiyorum,çok sıkıcı kimse yok,ormanın içinde tek yol var ondada lamba yok.Burada 3 ay geçermi arkadaşlar,sponsora mail attım,işimi değiltirmek istiyorum,durumlar böyle böyle diye ,sizce ne yapmaşıyım yardım lütfen.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

acimasiz konusuyor olabilirim ama isinizi secerken dikkat etmeliydiniz. Malesef bu siz ve szi yanlis yonlendiren sirketinizin sucu. Bu arada Sponsorunuz kim ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok acımasız değil,gerçekler bunlar sağol,Allah kahretsin onları,geovision, bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum,erken kayıt olmama ragmen nisan ayından bana 3 iş kaldı dediler onlardan birini seçtim geldim,şimdi ne yapmayılım?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardeşim durumumuz resmen aynı. bizde küçük moteldeyiz 2. iş buldum SSN olmadan alamam dediler. günde 3-5 saat anca calısıyoruz. baska housekeper kadın cagırıyolar bizde bahçe işleri yapıyoruz. facebook adresini verirsen detaylı konusalım seninle

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Müsaitşm şuan ekle konusalım,
    Kadir kanber, parkta çekilmiş foto var,yıldız teknil üni ,
    Bekliyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

valla yapmaniz gereken cevrede yeni is bulmak , yeni is bulup sponsora ulasip ben artik bu iste calismak istiyorum demek. Forumda California da bir cankurtaranlik is ilani var onunla alakali bir iletisim kur istersen.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Biz bi restaurantda iş bulduk dishwasher saati 10 dolar 1 öğün yemek fln. Az sonra gidicez olur inş. şimdiki işimdende prüz çıkarırlarsa tamamen ayrılırım burdan. Özgür sen amerikadamısın şu an? burdaysan hangi eyalet iş fln?

Acemi Watçı Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

gitmeden hiç mi araştırmadın dostum ya kötü olmuş üzüldüm

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı powerjack14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz bi restaurantda iş bulduk dishwasher saati 10 dolar 1 öğün yemek fln. Az sonra gidicez olur inş. şimdiki işimdende prüz çıkarırlarsa tamamen ayrılırım burdan. Özgür sen amerikadamısın şu an? burdaysan hangi eyalet iş fln?
    yok degilim bizim yas Amerika donemini gecti malesef

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İnanmazsınız ekim ayında kayıt oldum,nisan ayında yerleştim ve bunile yerleştim ,sponsora mail attım pazartesiyi bekliyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yok mu bir akıl verecek olan ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Valla bende Chicagodayım geleli 13 gün oldu hala çalışmaya başlamadık neymiş efendim sevis kaydını yaptıktan sonra 7 10 gün beklemek gerekiyormuş ssn başvurmak için başvurduk işveren bu salı ya da çarşamba başla dedi. Söver misin naparsın bilmiyorum. Büyük şehir olduğu için herşey katı sert kimse ssn gelmeden çalıştırmak istemiyor. Bu gidişle CA NY gezileri yalan olacak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sponsora mail attın mı sen,ne dediler ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Beyler her ne kadar wat ogrencileri icin uygun olmasada gidin mallerdeki Turklerden is isteyon %80 is verirler. Ozellikle Chicago bolgesinde calisan arkadaslar cok rahatlikla mallerde is bulabilirler. Ayrica Chicagodaki turk restoranlarinada basvurun.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mrt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bende Chicagodayım geleli 13 gün oldu hala çalışmaya başlamadık neymiş efendim sevis kaydını yaptıktan sonra 7 10 gün beklemek gerekiyormuş ssn başvurmak için başvurduk işveren bu salı ya da çarşamba başla dedi. Söver misin naparsın bilmiyorum. Büyük şehir olduğu için herşey katı sert kimse ssn gelmeden çalıştırmak istemiyor. Bu gidişle CA NY gezileri yalan olacak
    Kardeş hangi şirketle geldin? Ben interexchange ile geldim bize bi kağıt verdiler, SSN almadan önce çalışabilir ve paycheck alabilir yazıyor. Böyle bi hakkımız var sanırım. Ayrıca SSOffice e 1 hafta önce gittik 4 haftaya gelir demişlerdi bugün geldi. o 10 gün işide yalan. Ben Sevise cumartesi kaydoldum Pazartesi SSOffice e gittim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı powerjack14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş hangi şirketle geldin? Ben interexchange ile geldim bize bi kağıt verdiler, SSN almadan önce çalışabilir ve paycheck alabilir yazıyor. Böyle bi hakkımız var sanırım. Ayrıca SSOffice e 1 hafta önce gittik 4 haftaya gelir demişlerdi bugün geldi. o 10 gün işide yalan. Ben Sevise cumartesi kaydoldum Pazartesi SSOffice e gittim.
    Kardeş yalan değil yasalarda var okudum da herkes çalıştırıyor hani NY LA Chicago 3lusu harici her yerde çalışıyor millet zaten yapacak birşey de kalmadı yarın başlıyoruz inşallah. 2. Iş için de burada SSN istiyorlar. Teftiş sıkıymış burada millet risk almak istemiyor.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

2. is icin ssn istenir ancak ilk isiniz icin ssn olmadan baslayabilirsiniz. Basvurunuzu yapmaniz yeterli. Kart geldkten sonra ancak ikinci iste calisabilirsiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bugün salı,cumada dahil olmak üzere bugün 4 gün oldu.Her gün mail atmaya devam.Dünotostop ile şehre
    geldim,aradım kapalıyız dedi,yahu pazartesi nasıl kapalı olur koca sponsor.Neyse bugün bir daha geldim bakalım 11 de açılacakmış,bekliyorum,hadi hayırlısı arkadaşlar,
    Durumlae çoooook kötü

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

öncelikle bu hatada senin payın çok büyük. hem erken kayıt oluyorsun hem de bu hale düşüyorsun olacak iş değil. erken kayıt olanlar rehavete kapılıp yatıyorlar şirket de sizi salıyor böyle durumlar çıkıyor ortaya. sana tavsiyem kendine güveniyorsan ve ingilizcen yeterli ise bas git merkezi yerlere iş ara hiç boşuna yazını heba etme oralarda. craiglist ten iş bak kendine ona göre yola koyul. hem para kazanamayacaksın hem de dil geliştiremeyeceksin. e niye ödedik biz 8bin lirayı o zaman. allah yardımcın olsun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

[QUOTE=alperentuco;193363]öncelikle bu hatada senin payın çok büyük. hem erken kayıt oluyorsun hem de bu hale düşüyorsun olacak iş değil. erken kayıt olanlar rehavete kapılıp yatıyorlar şirket de sizi salıyor böyle durumlar çıkıyor ortaya. sana tavsiyem kendine güveniyorsan ve ingilizcen yeterli ise bas git merkezi yerlere iş ara hiç boşuna yazını heba etme oralarda. craiglist ten iş bak kendine ona göre yola koyul. hem para kazanamayacaksın hem de dil geliştiremeyeceksin. e niye ödedik biz 8bin lirayı o zaman. allah yardımcın olsun[/QUOTE

Benim en büyük hatam şirket şeçimi.Ondan sonra beni hiç hatam yok,hergün şirket ile konusuyordum,kaç kere yerleştim iptal oldu,Anlıcan benim iş baştan cenabetti.
    Artık pılımı pırtımı toplayıp kendimi bi şehre atmak istiyorum,bu lanet kadabadan çıkmak istiyorum,ama en büyük sorun konaklama.
    Sponsor bana kendin iş bul diyor,bana maghican da iş önerdi,adanın içi ne olduğu belli değil.
    Artık göreceğiz cuma günü neler olacak.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)