Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 8 haziran sonrası gelmeyen pasaposrtlar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 8 haziran sonrası gelmeyen pasaposrtlar

Arkadaşlar merhaba,
    12 haziranda vize mülakat görüşmeme gittim, kısa süren bir görüşmeden sonra vizem onaylandı.
    O sevinç ile gittim ve uçak biletimi aldım,
    Beşiktaşa gönderimi maksimum 4 gün sürer demişlerdi. ve 19'una aldık bileti
    Daha sonra devam eden günlerde Konsoloslus sistemlerinde sıkıntı olduğunu bize belirttiler ve pasaposrtlarda gecikme yaşanacağını söylediler sitelerinden yayınladıkları bildiri ile .
    Şimdi problem ; Sorunun ne zaman çözüleceği belli değil ve uçak biletimi yalnızca bir defa erteleme hakkım var, bu işlemi 18 haziran akşam 9 a kadar yapmam gerekiyor, sizlerin akıl vermesini bekliyorum.
    Not: Şuanda kimsenin pasaportunu gönderemiyorlarmış
    Konu Trueruby tarafından (17-06-2015 Saat 08:45 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: edit :

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aynı şekilde ben de aldım 12 sinde ancak benim de henüz pasaportum gelmiş değil.22'sinde uçuşum ve biletimi açığa aldırmayı düşünüyorum, yarına kadar bekleyeceğim ama sen istersen açığa aldırmayı dene.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar aynı proble mi bende yaşıyorum haziran 9 da vize aldım hala pasaportum elıme ulaşmadı konsolosluğu aradım ama onlarda bişey diyemiyolar eee napıcaz şimdi biz??

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

https://ceac.state.gov/CEACStatTrack...zCYubaSQI+RA== buraya baktığınızda başlık olarak ne yazıyor?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

No Status DİYOR BENDE

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ne demek oluyor bilen var mı???

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben sorgulama için numaramı bulamadım.
    Uçuşumuda 30 hazirana erteliyorum hava yolu firması 400 tl farkla sadece 30 hazirana erteleyebiliyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şimdi bende sorguladım ama bende no status diye belirtmemiş sadece bir bildiri yyazısı var, anladığım kadarıyla bir kaç hafta sürebilir yazıyor

Başlıkta yazan yazı şu : Administrative Processing
    Konu Trueruby tarafından (18-06-2015 Saat 03:34 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: başlık

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de no status yazıyor iyice tedirgin oldum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

swift SEN BAKTIĞINDA SENDE NE YAZIYOR ??

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bilgili bir arkadaş yazarsa aydınlanacağız

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu nasil bi is arkadasim ya 9.da aldk vize hala gelmedi pasaport bide istiyosan vizesiz yolliyim pasaporru diye mail atiyo dalga gecer gibi ucagida ertelemiym 300 dolar istiyo

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı xokaanxo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu nasil bi is arkadasim ya 9.da aldk vize hala gelmedi pasaport bide istiyosan vizesiz yolliyim pasaporru diye mail atiyo dalga gecer gibi ucagida ertelemiym 300 dolar istiyo
    Aynı cevabı banada verdiler isterseniz vizesiz pasaportunuzu alabilirsiniz diye,
    Ben ceza olarak 435 tl ödedim 30'una erteledim. kısmet bakalım o zamana gelecek mi gelmezse yandık !

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende de başlıkta Administrative Processing yazıyor.No status hakkında bir bilgim yok.Erteleme için 160 Euro istedi benden de havayolu şirketi.Bir yerde okuduğuma göre 26 Haziran'a kadar sistem düzelmeyecekmiş.(net bilgi değil)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı swift Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de başlıkta Administrative Processing yazıyor.No status hakkında bir bilgim yok.Erteleme için 160 Euro istedi benden de havayolu şirketi.Bir yerde okuduğuma göre 26 Haziran'a kadar sistem düzelmeyecekmiş.(net bilgi değil)
    Hocam bu bilgiyi alan kişi benim Konsoloslukla konuştum bir şekilde görevli kişiden tarih istedim kesin bir tarih veremem dedi, ama şuanda ön görülen 26sı en erken dedi bununla birlikte kesin değil dedi. erkende olabilir geçte olabilir dedi kesin bilgi veremiyoruz belki birkaç haftada sürebilir dedi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Durum çok saçma.5 Temmuz'a falan bilet almak gerek demek ki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı swift Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Durum çok saçma.5 Temmuz'a falan bilet almak gerek demek ki.
    ben 30'una erteledim fakat içim hiç rahat değil, şuan uçakta olacaktım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İnşallah gidebiliriz kardeşim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sizi aydınlatmak adına bir kaç şey yazıyorum ama hiç bir yazdığım kesin değil;

4 arkadaşız beraber gidecektik 2miz aldık vizeyi 2 arkadaşım hala bekliyorlar. Fiber bir saldırı olmuş galiba konsolosluğa bu yüzden böyle bir durumla karşı karşıyayız. Arkadaşlarım Ankara ile mailleştiler tahminen pazartesi göndermeye başlayacaklar bugün öyle yazmışlar. İçinize bir nebze olsun su serpilsin diye yazdım ama kesin değil arkadaşlar bizde bekliyoruz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende aynı durumdayım bana nabcam bilmiyom yarın acentayla görüşüp bileti bişeyler yapcaz ama hayırlısı bakalım heycanla bekliyoruz.Bana 30 hazirana kadar boş yer yok dedi sadece 26 haziranda yer varmış onun içinde tam olarak 333 euro istiyor bu ney yaw!!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Umarım başlarlar pazartesi göndermeye.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

konsolosluğu 2-3 sefer aradım net bi bilgi alamadım hiç bişey söylemiyorlar açıkcası şimdi de maıl attım bakalım bilgi alabilecek miyiz....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı salihzor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende aynı durumdayım bana nabcam bilmiyom yarın acentayla görüşüp bileti bişeyler yapcaz ama hayırlısı bakalım heycanla bekliyoruz.Bana 30 hazirana kadar boş yer yok dedi sadece 26 haziranda yer varmış onun içinde tam olarak 333 euro istiyor bu ney yaw!!!!
    üstüne 100 lira daha koysanız, Luthansadan yeni bilet alırsınız

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı doğuşcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konsolosluğu 2-3 sefer aradım net bi bilgi alamadım hiç bişey söylemiyorlar açıkcası şimdi de maıl attım bakalım bilgi alabilecek miyiz....
    Kaç kere yazdım bilmiyorum, yazmaları muhtemel mail ;

Sistemdeki teknik sorunlar nedeniyle, onaylanmış vizelerin basımı yapilamamaktadir. Sistemin ne zaman duzelecegi konusunda herhangi bir öngörüde bulunamamaktayiz. Sistemimiz izin verdiği ölçüde başvuru sahiplerinin pasaportlarını en kisa zamanda kendilerine ulaştırmak için elimizden geleni yapacağız.

Vizeniz elinize gecmeden herhangi bir seyahat odemesi yapmaniz tavsiye edilmez.

Non-Immigrant Visa Unit
    U.S. Consulate, Istanbul

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozncmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizi aydınlatmak adına bir kaç şey yazıyorum ama hiç bir yazdığım kesin değil;

4 arkadaşız beraber gidecektik 2miz aldık vizeyi 2 arkadaşım hala bekliyorlar. Fiber bir saldırı olmuş galiba konsolosluğa bu yüzden böyle bir durumla karşı karşıyayız. Arkadaşlarım Ankara ile mailleştiler tahminen pazartesi göndermeye başlayacaklar bugün öyle yazmışlar. İçinize bir nebze olsun su serpilsin diye yazdım ama kesin değil arkadaşlar bizde bekliyoruz.
    Sanmıyorum ama , öyle umuyorum hepimizin gönlünce olmasını diliyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thank you for your inquiry. You have reached the Office of Private Sector Exchange within the Bureau of Educational and Cultural Affairs of the U.S. Department of State. This office administers the Exchange Visitor Program overseen by the Deputy Assistant Secretary for Private Sector Exchange. The Exchange Visitor Program (or J-1 visa program) is for foreign nationals who come to the United States for international educational and cultural exchange experiences. ​

We regret that we cannot assist you. The issuance of visas is outside the purview of this office.

You may contact the U.S. Embassy or Consulate where you applied for information on the status of your application. You can also submit an inquiry to the Visa Office by telephone at (603) 334 0888 or at Contact Us

Please note that visa issuance is at the sole discretion of the U.S. consular official reviewing a foreign national's visa application, and admission into the United States is at the sole discretion of U.S. immigration officials when foreign nationals attempt to enter the United States at the border or port of entry. The processing of all visa applications is done on a case-by-case basis; therefore, the time of visa processing varies.

We hope this information is helpful to you.

Regards,

Office of Private Sector Exchange

ONLARA NE ZAMAN DÜZELİCEĞİNİ FALAN SORDUM BANA BU MAILI ATTILAR

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Technological Systems Issue
    JUNE 19, 2015
    Visa Systems Issues
    The Bureau of Consular Affairs is in the process of resolving technical problems with our visa systems. Biometric data is not yet processing properly to allow embassies and consulates to perform security checks required to issue visas.
    More than 100 experts across the country are working on this problem 24/7. We are pursuing a variety of solutions. This week, nearly 750 temporary or seasonal workers who had been issued visas in the past were issued new visas in Mexico, and we have issued another 1,500 visas globally for urgent and humanitarian travel. We continue to look for ways to facilitate travel as we work to restore the systems to full functionality.

We deeply regret the inconvenience to travelers and recognize the hardship to those waiting for visas, and in some cases, their family members or employers in the United States.

Q: What caused this outage? Was it a malicious action or hack?

There is no evidence the problem is cyber-security related.

This is not the same problem we had with the CCD last year, which was a problem with the database caused by a software patch. This is a hardware failure, and we are working to restore system functions.

Q: How long before you restore full system functionality?

Public and private sector experts are making progress in correcting the visa problem, and we are striving to have the system online sometime next week.

Overseas and domestic passports are being issued.

Q: How many travelers are affected by this outage?

Most posts were able to handle visa interviews and some visa printing as usual through the end of last week. This week, many posts have had to reschedule visa appointments. We handle an average 50,000 applications daily worldwide. Many applicants do not have immediate travel plans, and will receive visas in time for planned trips. We are prioritizing urgent medical and other humanitarian cases as well as H2A agricultural workers.

Q: Once operational, how will cases be prioritized?

We are already prioritizing urgent humanitarian cases and temporary agricultural workers. Once the systems are fully operational, we will work as quickly as possible to clear the backlog of pending visa cases.

We apologize to travelers and recognize that this has caused hardship to some individuals waiting for visas.

Q: What about domestic passports?

Domestic passport operations are functioning, with some processing delays. These technical problems have affected the intake of some mailed applications and same-day service at our passport agencies; however, we continue to issue routine and expedited passports to U.S. citizens for all overseas travel needs.

Q: What about the foreign agricultural workers (H2A visa holders?)

We issued nearly 750 H2A visas for agricultural workers this week. These are applicants whose biometric data was captured before the systems went down.

GENÇLER DÜN BUNU YAYINLAMIŞLAR ACABA TAM OLARAK ÇEVİREBİLEN VAR MI???*?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

GENÇLER benim pasaport geldi bu gün bilginize..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı doğuşcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GENÇLER benim pasaport geldi bu gün bilginize..
    Hadi gözün aydın doğuşcan darısı başıma yukarıdaki yazıda problemin yarısını çözdüklerini vs.. bahsediyor, istanbuldan mı almıştın ankaradan mı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saol Trueruby ben 9 haziranda istanbuldan vizeye girmiştim dün öğlen 12 gibi pasaportun istanbulda belirttiğim adrese ulaştığı msjı geldi, bende ptt ye gidip aldım yalnız bence msj gelince siz ptt ye gidip pasaportu kendiniz alın çünkü onlarda sizi 1-2 gün oyalıyorlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)