Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İs degistirmek istiyorum nasil yapabilirim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart İs degistirmek istiyorum nasil yapabilirim

Merhaba arkadaslar benim suanki isimle ilgili problemim var ve eger 1 hafta icinde cozulmesse kesin is degistirmek istiyorum.

Problem ilk gunden basladi . Ben amerikaya geldim ve 5 gun calismadim . Cunku ben washingtonda calisicaktim sonra bana amerikada bostonda calisicaksin dediler tamam dedim . 2 gun egitim aldim 3.u gun baltimoreda bir evde bir gece kaldim sonra baltimoredan bostona yola ciktim 8 saat otobus yolculugu sonra bostona vardiktan sonra gecici olarak 2 gun baskasinin evinde kaldim 3. Gun kendi evime gittim . Yani amerikadaki 5. gunumun sonunda anca kendi evime gidebildim diger turlu hep baskasinin evinde kaliyodum gecici olarak.

Herneyse basladim ise 2. Haftama baslarken herkes 10:30 saat claisirken ben 8:30 saat calisiyodum
    Ve maasim az geliyodu bir kac problem oldu benim hakli oldugum onlarinda kabul ettigi ama hala 8:30 saat calisiyorum.

Eger boyle devam ederse is degistirmek istiyorum nasil yapabilirim
    Lifeguardim lifeguard belgemde var

Onerebileceginiz sirketler varmi bostondayim massasutchess
    23 MAYIS 2015- 1 EYLUL 2015 Massachusetts Continental Pools Lifeguard
    25 MAYIS 2016- 15 AGUSTOS 2016 Massachusetts Continental Pools Lifeguard

Araştırmacı Watçı Danyjoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Hocam öncelikle geçmiş olsun.Bu durumdan önce Amerikadaki ve Türkiyedeki sponsorlarını haberdar etmen gerekli.Çözüm bulamazlarsa işten çıkmak istediğini belirt.İş bulup bulamayacaklarını sor.Bulamayız derlerse kendi işini bulman gerekli.
    Özünde İyi Adam...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sagolasin 1 hafta daha bekliyecegim cozulsun diye cunku herseyde bir sikinti olmaya basladi job fairde ev ucreti haftalik 100$ yazarken olmus ev 130$ aradim herkeste boyle uzgunuz arastiracagiz falan dediler. Supervisor im bir hafta daha sabret herseyi duzelticegim dedi onu bekliyorum bende ama 1 hafta bana ortalama 150$ daha az kazanmama sebep olucak.
    23 MAYIS 2015- 1 EYLUL 2015 Massachusetts Continental Pools Lifeguard
    25 MAYIS 2016- 15 AGUSTOS 2016 Massachusetts Continental Pools Lifeguard

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

konaklama icin haklisin. Orda neye imzaladiysan onu sunmalilar bu sartlarda kendi evini bulup cikabilirsin. Ikinci olarak da baskalarinin ne kadar calistiginin bir onemi yok. Sana is sozlesmende yazan min saati verdikleri surece sirketin sucu bulunmaz. Istedigin zaman isini degistiremezsin malesef. Is sozlesmesine aykiri durum oldugunda oncelikle sponsorunla gorusmelisin , eger duzelme olmazsa sponsoruna soyleyip isten ayrilmak istedigini belirtmelisin. Sponsor sana bir sure verir ve bu sure icinde konaklama ve is bulmalisin. Ya da sponsor sana is degistirmen icin izin vermez. Bu durumda yapaagin bir sey olmaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende aynı durumdayım arkadaslar.
    Kendi durumumu anlatayım.
    Carsamba günü geldim 1 gün izin aldım patrondan persembe günü işime basladım.
    Persembe Cuma tam gün Cumartesi Pazar ve bugün yarım gün çalıştırdı ve yarın tüm gün izin verdi.
    Kira bedeli kontratta yazandan farklı ve diyorlar ki CIEE kontrattaki kira bedelini kendisi uyduruyor o zaman ben neye imza attım?
    Bir haftada kontratta yazan minimum çalıştırmanın altında kalıyorum.
    Ayrıca Maine'de kaldıgım için vergi oranı yüksek ve ve ilk paycheckimi 3 hafta sonra verebileceklerini söyledi sosyal güvenlik numarasından dolayı, ama bu kadar kalıcak param yok iyi bir parayla gitmeme rağmen,
    Bu durumda ne yapmalıyız ben CIEE ile iletişime geçmek istiyorum ama tekrardan iş bulmamıza yardımcı oluyorlar mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bizde aynı durumdayız. Geldik küçük bi motele housekeeper olucaz diye ama sürekli bahçe işleriyle uğraşıyoruz o da çok az. 100 dolar kalacak yere ödüyorum 100 dolar da yesem 270 dolar kazanıyorum zaten haftada 30 saat çalışsam. haftada haftada 70 dolar içinmi çalışıcaz burda ne rezillik ya. Bari verdiğimiz parayı çıkarabilsek. Interexchange e mail atıcam şimdi.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı bluenight Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aynı durumdayım arkadaslar.
    Kendi durumumu anlatayım.
    Carsamba günü geldim 1 gün izin aldım patrondan persembe günü işime basladım.
    Persembe Cuma tam gün Cumartesi Pazar ve bugün yarım gün çalıştırdı ve yarın tüm gün izin verdi.
    Kira bedeli kontratta yazandan farklı ve diyorlar ki CIEE kontrattaki kira bedelini kendisi uyduruyor o zaman ben neye imza attım?
    Bir haftada kontratta yazan minimum çalıştırmanın altında kalıyorum.
    Ayrıca Maine'de kaldıgım için vergi oranı yüksek ve ve ilk paycheckimi 3 hafta sonra verebileceklerini söyledi sosyal güvenlik numarasından dolayı, ama bu kadar kalıcak param yok iyi bir parayla gitmeme rağmen,
    Bu durumda ne yapmalıyız ben CIEE ile iletişime geçmek istiyorum ama tekrardan iş bulmamıza yardımcı oluyorlar mı?
    Bu tip durumlar CIEE ciddi sekilde kotu bir sponsordur. Isvereni kollar , kendi hatasi olmasina ragmen ogrenciyi genelde suclu bulur. Sponsorla gorus , benim imzaladigim si sozlesmesinde konaklama bu kadar degildi de. Isveren sizi yalan soylemekle sucluyor de. Kontrattaki saatler de verilmiyor de. Yeni bir is istedigini belirt.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı powerjack14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde aynı durumdayız. Geldik küçük bi motele housekeeper olucaz diye ama sürekli bahçe işleriyle uğraşıyoruz o da çok az. 100 dolar kalacak yere ödüyorum 100 dolar da yesem 270 dolar kazanıyorum zaten haftada 30 saat çalışsam. haftada haftada 70 dolar içinmi çalışıcaz burda ne rezillik ya. Bari verdiğimiz parayı çıkarabilsek. Interexchange e mail atıcam şimdi.
    yatirdigin parayi geri kazanma garantisini kimse veremez. Wat kulutrel degisim programidir ve bu programda verdiginiz parayi kazanma gibi bir derdiniz olmamali. Haftada 270 kazanc wat icin normal bir durumdur ve bunu bilerek geldiginizi dusunuyorum. Durumunuz diger arkadaslardan biraz farkli malesef. Sponsordn birsey cikacagini sanmam. Cunku kontratta yazan min saatlere sahipsiniz anladigim kadariyla.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yatirdigin parayi geri kazanma garantisini kimse veremez. Wat kulutrel degisim programidir ve bu programda verdiginiz parayi kazanma gibi bir derdiniz olmamali. Haftada 270 kazanc wat icin normal bir durumdur ve bunu bilerek geldiginizi dusunuyorum. Durumunuz diger arkadaslardan biraz farkli malesef. Sponsordn birsey cikacagini sanmam. Cunku kontratta yazan min saatlere sahipsiniz anladigim kadariyla.
    Kontratta housekeeper yazıyor ama bahçe işleri yapıyoruz sürekli. o kadar saat alabilecekmiyiz emin değilim. Valla pek kültürel değişimde yaşayamadım 1 haftadır işveren hintli anca hint kültürünü öğrendim biraz. inş değişir durumlar. SSCard ın gelmeside 4 haftaymış bu kadar uzun sürdüğünü bilmiyodum. 2. iş bulduk sanırımda SSC lazım.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Housekeeping olarak yazabilri ama is detaylari kismi vardir sozlesme de ona da bak. Eger orda genel bakim temizlik vs gibi yazilar varsa bu isleri yaptirirlar. Ayrica sozlesmede isveren gerekli gorurse pozisyon degistirir gibi cumle de varsa yapacagin bir sey olmaz. Yoksa sponsorunla gorus pozisyonunun degisik oldugunu soyle. Saat olarak da is sozlesmelerinde iki turlu calisama saati belirtilir. Bazilarina ortalama bazilarinda ise min saat yazar. Ortalama saat yaziyorsa yapacagin cok da birsey olmaz. Adam tum yazin ortalamasi o der.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)