Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika'da sim card almak

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Amerika'da sim card almak

Türkiye'den getirdiğim telefonu kullanacağım , sadece sim card alacağım.Aylık 30 doları geçmemesini istiyorum.Ailemle internetten görüşeceğim,bu yüzden TR için SMS ve konuşma paketine gerek yok.Amerika'da çoğu yerde Wifi olduğu için internet paketi 1 -1.5 GB yeter diye düşünüyorum.

Bu dediklerime göre bir hat bulabilir miyim ? Hat için ayrıca para ödeyecek miyim ? Birde JFK'den Port Authoritye kadar nerde alabilirim ?

Araştırmacı Watçı Danyjoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Hocam ailenle konuşmak içinse bence skype veya viber uygun seçenekler.Zaten Amerikada her yer free wifi genede sen bilirsin...
    Özünde İyi Adam...

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Turkiye'den getirdigin telefonu kullanacaksan ve sadece ailenle konusmak icin kullanacaksan kalcagin yerde mutlaka wifi vardir.Oradan konusursun. Hat falan almana gerek yok.Amerika'da bizdeki gibi 10 dolar vereyim 2 gb internet olsun gibi bi sistem de yok.Ya icinde hatti olan telefonlardan alip amerika icinde kullanirsin ya da kart alma olayina falan girmezsin.Zaten wifi var heryerde.Oradan baglanir skype falan konusursun. JFK'den Proth Authority'e kadar kart alacak yeri bulman zor.Havaalaninda belki inecegin terminalde vardir bi telefoncu gibi bir sey.Manhattan'a gidince de hemen bulurum alirim diye dusunme.Nereye geldim ben diyip o yorgunlukla da afalliyorsun.Bulamayabilirsin.
    ""Let the game begin""

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Danışman şirketin bize verdiği dünya travel kartlarını önerebilirim. 39 dolarlık bi paket içeriyormuş
    1) Sinirsiz Amerika ici konusma ve SMS
    2) Sinirsiz Uluslararasi SMS (Dunya capinda 190 Ulke. ABD'den Turkiye'ye
    sinirsiz SMS Sadece TURKCELL ve VODAFONE icin gecerlidir)
    3) 2GB internet (DATA)
    4) $5 Turkiye'yi Dunya Telekom uzerinden arama (cep ve sabit telefonlar
    icin ilk ay gecerlidir)
    5) 1000 Dk ABD'den Turkiye'ye sabit hatlara arama

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı tuuba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Danışman şirketin bize verdiği dünya travel kartlarını önerebilirim. 39 dolarlık bi paket içeriyormuş
    1) Sinirsiz Amerika ici konusma ve SMS
    2) Sinirsiz Uluslararasi SMS (Dunya capinda 190 Ulke. ABD'den Turkiye'ye
    sinirsiz SMS Sadece TURKCELL ve VODAFONE icin gecerlidir)
    3) 2GB internet (DATA)
    4) $5 Turkiye'yi Dunya Telekom uzerinden arama (cep ve sabit telefonlar
    icin ilk ay gecerlidir)
    5) 1000 Dk ABD'den Turkiye'ye sabit hatlara arama
    dünya telekom hesabına para yatırmasak, hattın kendisinde olan 1000 dk 1 ay yeterli olur mu ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de ilk defa kullanıcam pek bi bilgim yok maalesef

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dünya telekomun paketi her ne kadar uygun gibi görünsede sim kartı açtırmak için 49 dolar ücret ödüyosunuz ve o dakikaları kullanırken yine dk başına para ödemeniz gerekiyo diye biliyorum ben

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aktive için ödenen 49 dolar ekstra ücret beni dünya telekomdan vazgeçiriyor. Her ay 39 dolar ABD şartlarında makul gibi ama şahsen ben 3-4 ay tarifesiz de yaşarım ha gerektiği zamanda arkadaşların dediği gibi wifi üzerinden halledilir. Kaba bir hesapla 200 dolar cepte kalır.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

aktivasyon icin odenen 49 dolardan sirketin komisyonunu dusseniz daha makul fiyat cikar ama sirketler ogrencinin etinden sutunden hatta kemiginden bile para kazanmak istedigi icin , herseye komisyon koydukca kouyor.

Deneyimli Watçı kaanmert92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı travellover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aktive için ödenen 49 dolar ekstra ücret beni dünya telekomdan vazgeçiriyor. Her ay 39 dolar ABD şartlarında makul gibi ama şahsen ben 3-4 ay tarifesiz de yaşarım ha gerektiği zamanda arkadaşların dediği gibi wifi üzerinden halledilir. Kaba bir hesapla 200 dolar cepte kalır.
    Şahsen ailemin internet ile çok arası olmadığından telefon ile görüşme yapmam gerekiyor skype yada diğer programlar bize gelmiyor maalesef O yüzden bu hattı bende aldım evi ararım mis. 200$ tabi güzel para ama benim düşünce açım haftalık 10 dolar vererek istediğim zaman istediğim kişiye ulaşabilirim şekilde. Haftalık 10 dolar çok zorlamaz maddi açıdan (yani inş )
    2011 Virginia Beach Housekeeping - 2012 Virginia Beach Bike Rental Attendent and Scooper-2015 Virginia Beach (inş) Scooper

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar, 2013 yılı katılmıştım programa neyse henüz new york'tayken hat alalım dedik... Girdik bir T-mobile mağazasına çok güzel bi paket aldık 76 dolar tutmuştu. Aklınıza gelecek her şey sınırsızdı, Türkiye'yi sabit hatları da sınırsız arayabiliyordum, cep telefonları dahil değildi fakat pakete. Sonra ilk ayın sonunda bu hattı yenilemedim, AT&T bir hat aldım 25 dolar paket ücreti vardı mesajlaşma ve internet paketi var 150 dakika falan da konuşma paketi veriyordu abd içi, 5 dolar da artı yükleme yapıp uluslarası konuşma hakkı alıyordum o da 150 dk Türkiye'ye sabit hat arama paketi veriyordu. AT&T güzel bir tercih olabilir, hem de bulunduğunuz yerdeki iletişiminizi de sağlayabilirsiniz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sarrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 2013 yılı katılmıştım programa neyse henüz new york'tayken hat alalım dedik... Girdik bir T-mobile mağazasına çok güzel bi paket aldık 76 dolar tutmuştu. Aklınıza gelecek her şey sınırsızdı, Türkiye'yi sabit hatları da sınırsız arayabiliyordum, cep telefonları dahil değildi fakat pakete. Sonra ilk ayın sonunda bu hattı yenilemedim, AT&T bir hat aldım 25 dolar paket ücreti vardı mesajlaşma ve internet paketi var 150 dakika falan da konuşma paketi veriyordu abd içi, 5 dolar da artı yükleme yapıp uluslarası konuşma hakkı alıyordum o da 150 dk Türkiye'ye sabit hat arama paketi veriyordu. AT&T güzel bir tercih olabilir, hem de bulunduğunuz yerdeki iletişiminizi de sağlayabilirsiniz.
    Dostum dedigin gibi marketlerden felan bile bulunabilir diye dusunuyorum bende. Tek dusuncem varir varmaz yapmamiz gereken aramalar mesela havaalanindan Amerikadaki birini aramam lazim inince. Sence burdaki hattimla arama yapsam ne derece masrafli olur? En fazla 1 dk konusurum zaten.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı travellover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum dedigin gibi marketlerden felan bile bulunabilir diye dusunuyorum bende. Tek dusuncem varir varmaz yapmamiz gereken aramalar mesela havaalanindan Amerikadaki birini aramam lazim inince. Sence burdaki hattimla arama yapsam ne derece masrafli olur? En fazla 1 dk konusurum zaten.
    Yani ben de cok masraflı olacagını dusunmuyorum acıkcası, operatörünün yurtdışı tarifelerine bi bak derim yine de... Belki bulabilirsen ankesörlü telefonla da işini görebilirsin, hic kullanmadıgımdan bilmiyorum tam ama

Araştırmacı Watçı IgorStravinsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Ben kesinlikle öneriyorum almanızı. Her yerde Wi-Fi var fakat cogu şifreli veya yavaş. Ailemi skype üzerinden arıyorum fakat maps kullanamıyorum istediğim gibi. Maps ile aranız iyiyse almanız gerekebilir.
    Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%100 İng.)

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı kaanmert92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsen ailemin internet ile çok arası olmadığından telefon ile görüşme yapmam gerekiyor skype yada diğer programlar bize gelmiyor maalesef O yüzden bu hattı bende aldım evi ararım mis. 200$ tabi güzel para ama benim düşünce açım haftalık 10 dolar vererek istediğim zaman istediğim kişiye ulaşabilirim şekilde. Haftalık 10 dolar çok zorlamaz maddi açıdan (yani inş )
    Bunların dışında birde VOIP Programlarına ve Vodafone RED tarifesine bak hocam.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)