Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 26 Mayıs vize görüşmesi - İstanbul(isim soruşturması)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arrow 26 Mayıs vize görüşmesi - İstanbul(isim soruşturması)

Merhabalar,

Bu sene 3. senemdi. Bu yüzden her hangi bir sorun olacağını düşünmüyordum. Daha önce Amerika'da her hangi bir olaya vs. karışmadığım için. Neyse... 12. gişede hafif yüzü zayıf ve uzun boylu bir abimiz duruyordu. Sıramı beklerken umarım bu adama çıkmam diyordum. Sebebi ingilizcem değildi - retlerin hepsine ''im sorry your english is not enough this program" diyip ret veriyordu- çünkü iletişim konusunda bir problemim yoktu. Ama sürekli ret vermesi biraz adrenalin yaptırdı açıkçası. Korktuğum başıma geldi ve numaram 12. de yandı. Eski pasaportlarımı görünce daha önce Amerika'ya gidip gitmediğimi sordu ingilizce olarak ben de evet 2 defa gittim deyince görüşmeye türkçe devam etmeye başladı. -nereye gittin - saatlik ne kadar kazanıyordun? - şehri beğendin mi nasıldı? gibi soruların ardından muhabbet durdu o arada işlemler yapıyordu. Ben de biraz güldürmek için önce hangi takımlı olduğunu sordum bana fenerbahçeliyim diyince biz de dün şampiyon olduk dedim. o arada gülüştük falan sonra hoş bir durum değil benim için dedi. Ve ben Galatasaray dünya çok tanınan bir kulüp neden fenerbahçe diyince Mado da oturuyordum o yüzden fb li oldum ama sizi tebrik ederim şaka yaptım bu iyi olmadı dedi ve komiklikli şakalıklı gülüşmeye devam ediyorduk. Neyse sonra tekrar bilgisayara bakmaya başladı ve şuan vizeni veremiyorum biraz daha çalışmamız gerekiyor dosyanın üzerinde diyip bana sarı kağıdı ve üzerine bir kod yazıp verdi. Ben o an bildiğiniz gibi şok oldum. Ve anlıyorum sizi ancak ben 11 hazirana iadesiz uçak bileti aldım ve bu sürecin çok uzunda sürebildiğini bu yüzden uçağıma yetişememe durumumun olduğunu söyledim. Hatta artık o ladar kötü olmuştum ki. türkçe devam edebilir miyim dedim. o da elbette diyip onay verdi. Ve türkçe olarak durumumu tekrar açıkladım bu sürecin 7 gün de 7 ayda sürdüğünü internette görmüştüm ve bu benim için uçağıma 14 gün kala getçekten şok oldu daha önce 2 defa gittiö ancak her hangi bir sorunla karşılaşmadığımı söyledim. Nedenini öğrenebilir miyim diyince üzerinde bira daha çalışmamız gerekiyor inşallah çabuk olur aeni anlıyorum dedi ve görüşme bitti. Dün siteden bana verdiği koda baktğımda hemüz siteye düşmediğini gördüm ve benim son bir cumam kaldı arkadaşlar. Biletimi aradaki farkları vs. ödeyerek ileri bir tarihe almak istiyoruö mesela ayın 27 30 u gibi. Fikirlerinizi ve önerilierinizi bekliyorum.

Teşekkürler.
    Konu burhanysr tarafından (30-05-2015 Saat 01:47 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı Danyjoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Hocam inşallah en kısa zamanda vizene kavuşursun.Allah sabır versin.
    Özünde İyi Adam...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Ben de üçüncü kere aldım J-1 vizesini ama 3. kerede isim soruşturmasına gireni ilk sizde duydum. Geçmiş olsun. Bir kere alıp girmezsen sonra hep rahatsın sanıyordum.
    Yazın Newport, Rhode Island!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ohayo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de üçüncü kere aldım J-1 vizesini ama 3. kerede isim soruşturmasına gireni ilk sizde duydum. Geçmiş olsun. Bir kere alıp girmezsen sonra hep rahatsın sanıyordum.
    Ben de bu sebeple biletimi iadesiz almıştım hem daha uygun oluyor diye. maalesef bu durumla karşılaşıcağımı hiç düşünmedim. şimdi uçak biletini ileri bir tarihe almak istediğimde neredeyse uçak biletim kadar fark ödeyeceğim.

Arkadaşlar isim soruşturması cumadan cumaya açıklandığını biliyorum. Dün konsolosluğu aradığımda durumumu sordum henüz konsolosluğun sitesinde bana berilen kodu göremeyince görüştüğüm kadın bana p. tesi tekrar aramam gerektiğini söyledi son durum için. Haftanın her hangi bir günü konsolosluğu aradığımda eğer onay çıkmışsa bunu öğrenebilir ve belgelerimi gönderebilir miyim? Yoksa cumayı mı beklemem gerekiyor her hafta. Bunu kadına sorduğumda kendisinin bilmediğini söyledi.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar merhaba,

Isim sorusturmamla ilgili az once bir mail geldi. Vize gorusmesine girdikten sonraki 4. gunumde Yani bugun idari islemin tamamlandigini benden Ptt araciligiyla pasaportumu gondermemi talep ediyorlar. Job offer ve ds2019 belgemde bende sadece Pasaportu mu gondericem acaba? Isim sorusturmasina kalan ve belgelerini gonderen arkadaslar yazabilirler mi? Konsoloslugu aradim ama kapaliydi suan.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)