Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: valiz mi sırt çantası mı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart valiz mi sırt çantası mı ?

arkadaşlar giderken tekerlekli valizlerden mi yoksa 50 lt lik buyuk sırt çantalarından mı alsam bılemedım . travel kısmında tekerleklı valızın sorun olacagını dusunuyorum . ancak 22-23 kıloluk cantayla da ne kadar dolasılabılır bılmıyorum . tecrubelı arkadaslar yardımcı olursa sevınırım. bırde 50 lıtrelık cantayı ucaga yanımıza alabılırmıyız ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ucaga alinacak bagajin limitleri belli zaten bunu ekstra olarak kullan. Ayrica 1 buyuk bavul lazim her turlu. Sadece sirt cantasi ile donemezsin , yetmez emin olabilirsin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ucaga alinacak bagajin limitleri belli zaten bunu ekstra olarak kullan. Ayrica 1 buyuk bavul lazim her turlu. Sadece sirt cantasi ile donemezsin , yetmez emin olabilirsin.
    23kg bagaj hakkımız var 10kg el bagajı toplam 33kg mı hakkımız var yoksa o 10kg'da 23kg'a dahil mi ?

Bende kararsızım ama sırt çantasıda sırt ağrıtır diye düşünüyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben sürekli kıbrısa gelip gidiyorum 20 Kg + 5 yada 8 kg el bagaj hakkı oluyor. sonuçta burasıda yurtdışı. amerika içinde o şekil olcağını düşünüyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Thy ve Lufthansa icin , 2 tane 23 kiloluk buyuk bagaj ve ayriyeten 1 tane 8 ya da 10 kiloluk el bagaji hakkiniz var. Diger firmalarda ise buyuk bagaj hakkiniz 1 tanedir. Diger kurallar ayni.

Deneyimli Watçı kaanmert92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16

Bunu aşırı düşünen biri olarak valiz konusunda kara kıldım. Evet sırt çantası cazip ama valize göre aşırı küçük + travelde kolay diyon da kardeş sırtında 20 kilo taşımak mı yoksa valizi sapından(sap mı deniz kol mu bilemedim ama anladın sen beni ) tutuk çekmek mi rahat onuda düşün derim
    2011 Virginia Beach Housekeeping - 2012 Virginia Beach Bike Rental Attendent and Scooper-2015 Virginia Beach (inş) Scooper

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

birde benim dönüşte istanbul-izmir iç hat uçuşum var ve lanet pegasus 15 kg bagaj hakkı verıyor . bnm bagajım 22-23 kg cıvarında olucak . extra kılo parasını bayılcam mı baska bır cozumu var mı ?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı anlerdogan92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde benim dönüşte istanbul-izmir iç hat uçuşum var ve lanet pegasus 15 kg bagaj hakkı verıyor . bnm bagajım 22-23 kg cıvarında olucak . extra kılo parasını bayılcam mı baska bır cozumu var mı ?
    Birinden rica et ona ver ya da birini seninle uğurlaması için getir.

Bu arada ben 85+10 litrelik sırt çantası aldım. Sebebi şu dağcılık sırt çantaları sağlam ve su geçirmez oluyor. Bel ve göğüs desteği ile birlikte kalın ve yumuşak kol askıları sizi fazlasıyla rahatlatıyor. Ayrıca 95 lt olmasına rağmen kaba da durmuyor. Tekerlekli valizi aldınız tamam iyi güzelde sadece hava alanında sıcak asfaltta sürmeyeceksiniz. Muhtemelen yağmurlu ya da fazlasıyla sıcak terden ölmüş bir halde devam edeceksiniz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı anlerdogan92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dönüş derken program bittikten sonra türkiye ye dönüşten bahsediyorsun sanırım,bende dönüşte istanbuldan izmire döneceğim.şöyle düşündüm çok bagajım olursa ve eğer uçak bileti alırsam iç hatlar için ekstra bagaj hakkıda alabilirim yada biraz çile çekip şehirlerarası otobüsü kullanırım yani son çare olarak.ama bence biraz erken bunu düşünmek için daha dönüşe çok var

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@mkadioğlu hocam endişemi anlamış görünüyor. pekı hocam 95lt.lik çanta kaç kg gelmıstı dönüşte ? 50 lt lik çanta 20 kg civarında gelırse ondan alıp geçicem. @mmm kardesım bn donus bıletımı de aldım bıle ızmır e.ancak bırınden rıca etme fikri ıyı oldu oyle yaparım buyuk ıhtımal.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Donuste ben hep 23kilo civarnda valizle ve 10 ar kilo ic bagajla geldim benden hic para istenmedi Turkiye ic hat ucusunda iki defa.Simdi farkettim yurtdisindan gelenlere sorun cikarmiyor olabilirler valizin ustunde yabanci ucak firmasi gorunce,baska bir ihtimal gelmedi aklima.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadasalar oncelikle suna dikkat edin , bagaj kilo sinirlamsi oldugu gibi ,boyut sinirlamasi da mevcut. Bu sinirlamalri gecerseniz el bagajiniz ya da buyuk bagajiniz kabul edilmeyebilir , ya da ceza odemek zorunda kalabilirsiniz. Bu boyut bilgileri her havayolu firmasinin sitesinde yazar. Bunun disinda eger yurtici ucusunuz , yurtdisi ucusunuzla ayni bilette kesildiyse uluslararasi bagaj sinirlamalri gecerli olur. Bu Amerika ici ucusunuzda da gecerli. Mesela izmirden 2 aktarma ile Atlanta ya gidecek kisiler , Izmir-Istanbul-Nyc-Atlanta guzergahini izlesin. Bu ucuslarin hepsinde yani Izmir IStanbul ve Nyc- Atlanta ucuslarinda da uluslarasi ucus bagaj kurallari gecerli olur. Amerika ici ucuslarda normalde cogu havayolu firmasi 1. bagaja bie para almaktadir. Siz bundan kurtulursunuz. Tek sart bu ucuslarin hepsinin ayni bilet uzerinde olmasi. Ayni bilet uzerinde olmadigi durumlarda nadiren de olsa bizim havayolu firmlarimiz yurtdisindan gelen yolculara goz yummaktadir.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben kesinlikle sırt çantası derim. Litre bazında olduğu için ona bakma ağzına kadar giysi doldurursun 10 kg gelmez o sana kalmış birşey. Sadece taşıma rahatlığını göze al. Çok büyük de durmuyor hatta tekerlek sürümekten daha estetik ve sportif bence.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mkadioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birinden rica et ona ver ya da birini seninle uğurlaması için getir.

Bu arada ben 85+10 litrelik sırt çantası aldım. Sebebi şu dağcılık sırt çantaları sağlam ve su geçirmez oluyor. Bel ve göğüs desteği ile birlikte kalın ve yumuşak kol askıları sizi fazlasıyla rahatlatıyor. Ayrıca 95 lt olmasına rağmen kaba da durmuyor. Tekerlekli valizi aldınız tamam iyi güzelde sadece hava alanında sıcak asfaltta sürmeyeceksiniz. Muhtemelen yağmurlu ya da fazlasıyla sıcak terden ölmüş bir halde devam edeceksiniz.
    Bende baktımda şimdi fiyatları çok yüksek hocam, bir de bir süre sonra bel, sırt ağrıtır diye düşünüyorum

Daha önce büyük sırt çantasıyla gidip memnun kalan var mı ? kaç lt ile gittiniz ayrıca ekstra bavul var mıydı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benım alacagım 50 litrelik bir çanta olucak. decatlonda 130 liraya buldum guzel bır canta. hiking yapan sporcular bu çantalarla aylar boyunca yürüyorlar ben 1 hafta rahatlıkla yürüyebilirim diye düşünüyorum. @mkadioglu hocamın da dedıgı gıbı . cok daha estetık ve sportıf bence de. new york sokaklarında tekerlekli valız suruklemek istemiyorum

Acemi Watçı Alperbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Ben 60ltlik sirt cantasiyla gidicem decathlondan 184 tl idi sanirim tam hatırlamıyorum ve uçakta içeri almayi denicem alırsam bomba donerken de ordan valiz alır valizi disari sirt cantasini içeri alırım ama oldu ki sirt cantam büyük geldi sanmiyorum boyu 67 cm dert etmezler dusunuyorum ederlerse donerken sirt cantasini bavulun dibine koyucam tek bavul donucem.. düşünce bu yönde

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Çoğu hava yolunda 157 cm sınır. Ve alacağınız 95 lt bile olsa o kadar büyük olmuyor. Ayrıca sırt çantası yorucu olur diyen arkadaş için söyleyeyim tekerlekli valiz ile arasında inanılmaz bir rahatlık farkı var. Zaten fark ediyorsunuzdur çoğu turist bununla seyehat ediyor.Terlemeye karşı yağmura karşı ve dengesiz ağırlığa karşı çok önlemleri var. Bu sırt çantasının fiyatları evet pahalı ama marka olduğu için. Moda marka çantalar var Türk yapımı ve fiyatları 180 civarı ama pazarlıkla uygun fiyata alırsınız.Ayrıca gayet kaliteli de. Lacoste kanvas ayakkabıya verilen 200 tl gibi aynı tarz ve hatta daha kaliteli bir ayakkabıyı 50 tl ye bulabiliyoruz bu ülkede.Marka almayın gerek yok. Ama faydası oldukça fazla

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alper hocam bende aynı cantayı baktım 180 tl forclaz 60 . bnde senın gıbı yapmayı dusunuyorum. ama ordan valız almıcam burdakı kucuk bı vantam ddaha var onu ıcıne koyucam gıderken donuste onu kabın bagajı olarak alıp buyugu alta vercıcem

Acemi Watçı Alperbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Mkadioglu , söyle bir sey var o sınır lcd ekran tvler gibi caprazlamasina verilen rakam yani boyu 57 cm diye veriyor ama lineer olarak oralara denk geliyor gorevliye bagli o boyut ve Anlerdogan en mantiklisi ve canta geldiginde gercekten kaliteli ve ciddi manada eşyaların rahatva sigacagino goreceksin facebooktan eklersen cantanin bendeki halini atarim internetteki fotolara guvenmezsen

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Yanlışın var kardeşim ABD uçuşlarında bu ölçüler ve civarında bir boyuta izin veriliyor. Istanbul Adana değil bu
    http//www.turkishairlines.com/tr-tr/seyahat-bilgileri/bagaj/abd-ucuslari-bagaj-kurallari

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar,bu konuda kafamda 3 tane varyasyon var sizce hangisini yapmalıyım.
    1.Bir büyük boy valiz ve normal bir sırt çantasıyla (laptop taşıcam ve el bagajı olarak)
    2.Bir büyük boy valiz ve decatlondaki sırt çantasıyla
    3.Decatlondaki büyük bir sırt çantasıyla (valiz olarak) ve normal bir sırt çantasıyla(el bagajı)
    Sizce hangisini yapmalıyım.
    Travel yaparken valiz angarya iş oluyormuş.3.sünü düşünüyorum dönerken valiz alır artık ne alabilirsem ordan onları getiririm diye düşünüyorum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

donerken valiz alacaksan git buyuk bir sirt cantasi al , ancak bu dagcilarin cantasi kadar buyuk degil normal sirt cantalarinin buyugunu al yeter. 2 canta esyayi goturup napican , nasilsa orda alisveris yapacaskiniz donerken bavul alir aldiklarini koyarsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    donerken valiz alacaksan git buyuk bir sirt cantasi al , ancak bu dagcilarin cantasi kadar buyuk degil normal sirt cantalarinin buyugunu al yeter. 2 canta esyayi goturup napican , nasilsa orda alisveris yapacaskiniz donerken bavul alir aldiklarini koyarsin.
    Öncelikle cevap için teşekkürler.Çok da büyük bir sırt çantası düşünmüyorum.30 veya 40 litrelik bunu valiz olarak düşünüyorum.İkinci sırt çantamı da uçakta yanıma alıcam önemli evrakları ve laptou yanıma almak için.El bagaj hakkım 8 kilo büyük sırt çantamı muhtemelen 8 kiloyu geçer.küçük çantayı büyüğün içine yerleştirerek tek çanta yaparım diyorum.
    Sadece travelda valize ihtiyaç duyarım aldıklarımı valize koyar büyük sırt çantasına da fazla bir şey koymam el bagajı yaparım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Ups 1 yıl önceki konuya cevap verdim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)