Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haziran 2 de 2. Kez vize görüşmesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question Haziran 2 de 2. Kez vize görüşmesi

Arkadaşlar Nisan da gittiğim ilk vize görüşmesinde red aldım. Mulakatı yapan adam asık yüzlüydü hatta yüzüme bile bakmıyordu. Sorduğu bütün sorulara cevaplarını verdim. Ortalamam 1.94 ama 1.46 dan yükselttim. Neden vermediğini söyledi ama tam anlamadım yeterli değilsin gibi bişey dedi. Şimdi haziran 2 de 2. Kez gideceğim alma şansım sizce nedir ? Ingilizceme güveniyorum tek sorun ortalamam 1.94. Sizce alabilir miyim ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sinavlarinin aciklandigi zaman gitmen daha iyi olabilirdi , b donem ortalamani daha da yukseltirdin . Ama su halinle de alirsin insallah , 2. kez girenlerde vize alma orani yuksektir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Unhappy

İnşallah ya tek istediğim vizeyi almak. Geri dönebileceğime inandırırsam sorun yok aslında birazda şans işi umarım sorun çıkmaz

Deneyimli Watçı fuatti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Geçmiş olsun eminim bu sefer alacaksın 2. Kez giripte alamayn duymadım sahsen bol şanslar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

kardeş geçmiş olsun korkmaya basladım.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Sıkıntı yapma İstanbul'dan almaya çalış. Giyimine dikkat et bence. Rugan gömlek falan çekme yani. Küpe piercing dövme uzun saç sakal bunlara dikkat ediyorlar. ben 1.44 ortalama ile aldım. Ama özen göster bunlara çok fark ediyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question

Alıntı mkadioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı yapma İstanbul'dan almaya çalış. Giyimine dikkat et bence. Rugan gömlek falan çekme yani. Küpe piercing dövme uzun saç sakal bunlara dikkat ediyorlar. ben 1.44 ortalama ile aldım. Ama özen göster bunlara çok fark ediyor
    Kardeşim yani tavsiyen nasıl giyineyim Blazer ceket içine t-shirt falan olur mu ? Birde bende küpe var çıkarıp mı gideyim ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Emre1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Nisan da gittiğim ilk vize görüşmesinde red aldım. Mulakatı yapan adam asık yüzlüydü hatta yüzüme bile bakmıyordu. Sorduğu bütün sorulara cevaplarını verdim. Ortalamam 1.94 ama 1.46 dan yükselttim. Neden vermediğini söyledi ama tam anlamadım yeterli değilsin gibi bişey dedi. Şimdi haziran 2 de 2. Kez gideceğim alma şansım sizce nedir ? Ingilizceme güveniyorum tek sorun ortalamam 1.94. Sizce alabilir miyim ?
    Geçmiş olsun öncelikle inşallah 2.girişinde kazasız belasız alırsın. Ben de daha girmedim vizeye red alanlar olunca insan tırsıyor ister istemez. İnsan merak ediyor ne soruluyor da neden alınamıyor? Çünkü ben bu forumda vizeye alanları takip ediyorum bazıları iki soru üç soruyla alıyor. Neye göre değişiyor? Rica etsem tam olarak ne sordular yazabilir misin?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

dis gorunusunuzle alakasi yok vizenin , tabiki cok abarti bir gorunusunuz yoksa. Tamamen konsolosa verdiginiz guvenle alakali. Bunu da konusurken saglyorsunuz. Belki de hic tahmin edemeyeceginiz bir kelimeye bile takmis olabilir. Dedigim gibi eger ise baslangicini geciktirmezse , ikinci donemki notlarinla beraber git vizeye. Finallerde de biraz kas ve ortalamani yukselt. Gorusmede de bundan bahset bak ortalamami yukselttim gibisinden. Ayrica ingilizce seviyeni bilemem ama gorusme ile alakali pratik yapman yararina olacaktir.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dis gorunusunuzle alakasi yok vizenin , tabiki cok abarti bir gorunusunuz yoksa. Tamamen konsolosa verdiginiz guvenle alakali. Bunu da konusurken saglyorsunuz. Belki de hic tahmin edemeyeceginiz bir kelimeye bile takmis olabilir. Dedigim gibi eger ise baslangicini geciktirmezse , ikinci donemki notlarinla beraber git vizeye. Finallerde de biraz kas ve ortalamani yukselt. Gorusmede de bundan bahset bak ortalamami yukselttim gibisinden. Ayrica ingilizce seviyeni bilemem ama gorusme ile alakali pratik yapman yararina olacaktir.
    Dış görünüşle alakası olmaz mı kardeşim. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3. Sınıf öğrencisiyim etkili iletişim ve kişisellik ve davranış ile ilgili bir çok özel ders aldım. Söylediklerim enaniyetten değildir arkadaşlara yardımcı olmak içindir. Bende küpe kullanan birisiyim. Ancak insanlara güvenilirlik hissi aşılamak istiyorsanız ilk izlenimde bunların olması sizi zorlaştırır. Ben kırmızı bir shirt üstüne gri bir hırka siyah jean ve kırmızı kanvas ayakkabı giydim. O gün gelenlerden sakal traşı her ne kadar klsalarda yoğun ve ağır bir görüntü verenleri ingilizce sıkıntısının olmamasına rağmen çoğu red aldı. Köprüden geçene kadar rol yapmak lazım giyiniş ve tarzda.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum benim ortalama 1.95'di. Ankarada gittim görüşmeye, transkripti inceledi ama ne not ne bölüm ne okul, hiçbiriyle alakalı tek soru sormadı. Sorun çıkarmadan vizeyi verdi. e tabi baya bi gülümsedim salak salak Sanırım senin şanssızlığına denk geldi, tamamiyle ordaki görevlinin insiyatifine kalmış bi durum diye tahmin ediyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Gündelik hayatta nasıl giyiniyorsan o şekilde git vize görüşmesine. Onlar senin öğrenci ve genç biri olduğunun zaten farkındalar. Bu nedir abi yok sakalmış küpeymiş böyle gerçek dışı yorumlara kulak asmamanı tavsiye ederim. Konuştuğun insanlar türk değil. Eş cinsel evliliklere green card hakkı tanıyan bir ülkenin vatandaşlarından söz ediyoruz. Bu şekilde yorum yazan insanlar büyük bir ihtimalle U.S.A de hiç bulunmamış. Şansın yaver giderse gidince anlarsın. Red konusunda ise, mülakatı yapan memurunun inisiyatif de her şey. Bende 2012 yılında İstanbul dan red almıştım 1.97 ortalama ile Ankaraya gidip tekrar denemiştim 15 gün sonra ve vize almıştım. Biraz şans işi yani. Şimdiden iyi şanslar !

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

ben vizeye gitmeden once hem saclarimi hemde sakallarimi kestirmistim sonra vizede hz isa gibi tipleri olanlari gorunce aslinda bunun cokta gerekli olmadiginin farkina vardim ama yinede dikkat etmekte fayda var en azindan kisaltma veya yanlardan toplatma gibi. Kupede falan bi sakinca gormuyorum ayrica

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Benim kafam tamamen karışmış durumda nasıl giyineyim nasıl davranayım sorulara nasıl cevaplar vereyim uzun uzun mu yoksa kısa cevaplar mı vereyim. Gerçekten her saniye bu işi düşünüyorum ama şuna inanmaya başladım vize almak tamamen şans işi yani mülakat Yaptığın kişiye bağlı. 1-2 soru ile vize alanlarda var, benim gibi 8-9 soruya düzgün cevap verip anlamayanda.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ortalama ile alakalı olduğunu sanmıyorum aynı üniversitede okuduğum bir arkadaşım 1.10 ile ilk girişinde vize aldı. Olay daha çok dilinizin akıcılığıyla ve muhabbetinizle bitiyor. Adam dilinizle işinizi karşılaştırıp bu iş için yeterli ingilizceniz yok diye de vize vermeyebilir haklı olarak.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)