Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: British Airways londra aktarması

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart British Airways londra aktarması

herkese merhaba . 13 hazıran saat 13:55 de İSTANBUL >LONDRA >WASHİNGTON uçusum var .british airways ile iki uçuşum da. iki uçuş arası bekleme süresi 1h 20m . bunula ilgili olarak ;
    1- rotar durumundan dolayı yetişememe gibi bir durum olabılır mı bu surede? (iki uçuşta aynı firmadan olduğu için telafı edıleceği kesin ancak yıne de uğraşmak istemeyiz tabı)
    2- londra aktarmalı uçuşlar için dolaşan schengen vizesi ve transit vize efsaneleri ? her yıl bınlerce öğrenci binlerce aktarmalı uçuş yapıyor ve hepsininde bu vizeleri aldığını sanmıyorum . ama yıne de kesın bılgısı olanlar paylaşırsa sevinirim

Teşekkürler..

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

1. Rotar durumunda yetisememe durumu olabilir. Sure acikcasi baya az. Ama ucagi kacirsan bile telafi edecekleri icin problem yok. 1 saat 20 dk. da Londra'da iner inmez iyi bir kosu yapman gerekecek. 1 saat onceden ucaga alima basladiklarini dusunursek baya hizli olman lazim.

2. Schengen ya da transit olayi efsane. Oyle bir olay yok.
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı OrhunKaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Sorun olacagini ben sanmiyorum gecen sene amerika ici atlanta norfolk ucusumun 1 30 saat bekleme olmasina ragmen o sirada ulkeye giris filan derken hersey halledildi onlar herseyi hesaba katiyor genelde zaten bide check in sirasinda acil ucusum var dedigin zaman insanlar yardim ediyor görevliye demen bile yetiyor en one aliyorlar seni. Ingilterede oyle bir sorun yok havayoluyla konusmustum ben.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

1 saat onceden kontuar kapanıyor degıl mı? o konuyu gozden kaçırmıstım mesela. pekı ucak 10 dk geç inse, 5 dakıka da valızımı beklesem , ben ilk defa gittiğim bir yerde 5 dakıkada gıdecegım ucaga check-in nasıl yaptıracağım buyuk ıhtımal kaçırırım . ayrıca dıyelım kaçırdım , londra havaalanında brıtısh airways ın ofısı gıbı bısey vardır herhalde degıl mı cunku telefonla derdımı dogru anlatabılırmıyım endıselıyım acıkcası.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

aktarma check in i iSTANBULdan yapilacak. Yani Istanbulda check in yaparken iki ucusun da checck in i yapilir ve binis kartlarini alirsin. Yapacagin tek sey bir ucaktan inip , digerinin oldugu kapiya gitmek o kadar. bU da abartilacak birsey degil. Ilk ucustaki koltugunu en onlerden alirsan da sana 5-10 dk kazandirir. Son olarak da 40-45 dakikalik aktarma sureleri bile yeterken , 1 saat 20 dakikalik aktarma her turlu yeter rahat ol. Ucus sureleri kucuk capli rotarlari telafi edecek sekilde belirlenmistir. Ornegin 12 saat olarak gosterilen bir ucusta , 10 saat 30 dakika da vardigimi hatirliyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cok tesekkurler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ozgursum her şeyi açıkça belirtmiş ama arkadaşların yüreğine su serpmek için ben de belirteyim..British airways ile Londra aktarmalı gidiş dönüş uçtum..kesinlikle vize GEREKMİYOR.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benimde uçağım Amsterdam aktarmalı ve arada bir saat 20 dakika var açıkçası bende uçağı kaçırmaktan korkuyorum daha önce yurt dışı deneyimim olmadığı için biraz stres var bende de

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)