Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Danışman Şirketim Beni Oyalıyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Danışman Şirketim Beni Oyalıyor

Merhaba,
    Gecen sene ayni danismanlik sirketiyle anlasip wat yapmistim. Onumuzdeki yaz, gecen yaz calistigim yerde tekrar calismak istedigim icin self basvurdum ayni danismanlik sirketi araciligiyla. Baska danismanlik sirketinden ayni is icin self basvuranlar vize bile aldi ama ben aylarca bekledim. Amerikadaki sponsorum CIEE'ydi. Türkiye'deki danismanlik sirketim isimin henuz onaylanmadigini ama kisa bir sure icinde onaylanacagini soyleyip duruyordu, bu sirada da ciee'de calisan biriyle gorusuyor, durumumu soruyordum. Ciee'de calisan kisi onaylandigimi soylemesine ragmen danismanlik sirketim "hayir, biz onlari bekliyoruz" diyip yaklasik 2 ay oyaladi. Bugun sonunda isverenimin de ciee'yle iletisime gecip benim onaylandigimi ogrenmesiyle danismanlik sirketimi son bir kez daha aradim ve ciee'nin onlar icin actigi kontenjana dahil olmadigim icin isimin olmadigini, eger isverenim amerikada baska bir sponsor olan Geovision'la anlasmayi kabul ederse gidebilecegimi soylediler. Hangisi gercek hangisi yalan ayirt edemiyorum. Ne yapmam gerektigini de bilmiyorum. Bir fikri olan lutfen paylasabilir mi? Tesekkurler.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

o danismanlik sirketinin yaptiklarini ciee ` e aynen eksiksiz olarak yaz. Kendilerine durumunu belirt ve ne yapman gerektigini sposnorsa sor. O cok muthis danismanlik sirketini de sponsoruna sikayet et. Seni aylardir ciee bize haber vermiyor diyerek oyaladigini belirt. Isverenin geovisions i kabul eder mi bilmem ama yine de sor sen bunu da.

Araştırmacı Watçı Danyjoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Hocam durumumuz aynı.14 marttan beri job offer vermeme ragmen hala işim onaylanmadı.Şirketi arıyorum telefona cevap vermiyor.Mail atıyorum tınlamıyor.Sinir hastası oldum.Allah yardımcımız olsun..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar, iyi akşamlar ben de aynı durumdayım bu "mükemmel" şirket sağolsun(!) yaklaşık 3 aydır işlemde olan job offerım için bugün öğreniyorum ki Ciee daha fazla self kabul etmiyormuş DS basmayı durdurmuş... Ee 3 aydır aradım durdum ha geldi ha gelecek, selfler zaten geç onaylanıyor gibi zırvalar dinledim. Bütün planlar alt üst oldu ne olacak bu saatten sonra ne yapalım bilmiyorum. Sponsor değiştirmemi bana da önerdiler bir de bir çözüm getirmişçesine, işverenim de sadece Ciee ile çalışmakta... Hakkımızda hayırlısı, sinir hastası olmazsak!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ama is konusmaya geldiginde en buyk sponsor bizde , en buyu sirket biziz neyse arkadaslar sponsorla gorusun sonuc alamazsaniz , isverenle gorusun o da olmazsa paranizi alin malesef seney gdersiniz. Baska sponsor ve sirket denrsiniz artik

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Paramizi alabileceğimize inancim da yok ya!

Tecrübe Puanı
    10

Bunun adı paramızla rezil olmaktır.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alirsiniz sonucta self gitmek icin kaydoldunuz ve onlar yollayamiyor. Bu kadar basit. Suc onlarin ve paranizi catir catir geri alirsiniz merak etmeyin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tekrar merhaba,
    Bugun ciee'den beni onayladiklarina ve en kisa sure icerisinde ds formumu almam gerektigine dair bir mail geldi, bunun uzerine danisman sirketimi arayip gelen mailden bahsettim. "Bir yanlış anlaşılma olmuş herhalde. Sen zaten onaylanmışsın" dediler.
    Allah bu surecte tum ogrencilere sabir versin zira benim beynimi yaktilar.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Buraya yazilanlarinin ertesi gunu birden yanlis anlasilma olmasi da manidar Hayirli olsun.

Tecrübe Puanı
    10

Kendi çabalarım sonunda amerikadaki sponsor şirketin genel merkez numarasını bulup iş verene arattırdım.Ve iş onaylandı.Darısı ds formuna

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hangi firma bunu yapan seneye self gidicemde şimdiden biliyim

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ciee ile calisiyor iste bunu bil yeter yukarida yazi yazanlarin hepsi ayni sirketten olmayabilir. Forumda da sirket ismi vermiyoruz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

self gidicekler hep böyle sorunla karşılaşıyomu ? yoksa cieeden mi kaynaklanıyo

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

valla o kadar giden var ama ayni sponsordan sorun yasanmasi ilginc. Ben baska sorun yasayani duymadim. Bazi sirketler sponsorlari self istemiyor diye kayit almiyor ama eger kayit aliyorsan duzgun yapacaksin isini.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Durumu CIEE'nin öğrenci kontenjanlarından kıstığını söyleyerek açıklıyorlar, full placement öğrencilerin DS belgelerine öncelik veriliyor anladığım kadarıyla yani self öğrenciyi ne zaman kaydetmiş olursa olsun ikincil durumdaydım, sanki kendimi zorla kaydettirdim. Sponsor değişikliğini kabul etmesi için işverenden ricada bulundum. Onay bekleme keyfi yani yine, geç olmadan hepimizin "paperworks" kısmını atlatması dileğiyle...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Kontenjan kismis olabilir sponsor , bu dogrudur ancak kismis da olsa ne kadar hakkin oldugunu bilirsin. Ya da kayit almadan evvel sponsoruna danisirsin , self ogrencim var ds cikartabilir miyiz diye. Ya bu konusma filan hic olmadi , ya da olduysa daha da vahim. Neresinden bakarsan bak sirketin kurtulur yani yok. Hata %100 onlarin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Al benden de o kadar abcdee kardeşim , aynı şeyi bana yapıyorlar şu an ama yanlarına bırakmayacağım bunu mail attım ciee'ye umarım aynı şekilde yanıt alabilirim. Böyle bir saçmalık yok gerçekten insanları parasıyla rezil ediyorlar. Sırf self başvuru yaptık biraz indirimli kaydolduk diye mi oluyor bunlar. Yok abi iş reklama geldi mi gerçekten büyük bir sponsarla çalışan büyük bir şirketler kendileri.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)