Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 70 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TW 2015 Resmi Uçak Bileti Kampanyası

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Standart TW 2015 Resmi Uçak Bileti Kampanyası

Sevigili Turkishwat Üyeleri,

2009, 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında yapmış olduğumuz ve bir zamanlar gelenekselleşen, binlerce öğrencinin yararlandığı, adına aylarca konular açılan Work and Travel ekonomik uçak bileti organizasyonumuzu 2015 yılı itibarı ile tekrar hayata geçirme kararı aldık. Bu kararı alırken her gün bir çok e-posta ve özel mesajlar almamız etkin oldu. Aslında bu kararı 2 hafta öncesinden almıştık; ancak geçirdiğimiz süre içerisinde bilet satışı konusunda yetkili olan çeşitli acentelerle görüşmemiz ve kurallar ile şartları oluşturmamız gerekiyordu. Şimdi sizlere kampanya detayları ve başvuru süreci hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

1- Work and Travel Ucuz Uçak Bileti Nedir? Gerçekten Böyle Bir Şey Var mıdır?

Evet vardır. Bu biletleme işlemi bir marketing yani aynı biletleri farklı başlıklarla pazarlama yöntemi değildir. Havayolu şirketleri son 6 yıldır sadece Work and Travel öğrencileri için yetkili bazı acentelere özel kontejanlar açar ve uygun fiyatlandırma yapmaya olanak sağlar.

2- Bu Biletleri Siteler Üzerinden Görebilir miyim?

Hayır. Havayolu şirketlerinin bir kuralı vardır. Work and Travel’a ayrılan özel kontejanların İnternet üzerinden fiyatlandırılması yasaktır. Bu nedenle ekobilet, aerobilet vb. siteler üzerinde “Öğrenci Sınıfı”ndan biletleme yapmanız ve esnek biletleri uygun fiyatlara almanız imkansızdır.

3- Öğrenci Sınıfı Bileti Nedir? Farkı Var mıdır?

Öğrenci sınıfı bileti genel bir kavramdır. Dil okulu ile ABD’ye yapacağınız yolculuk için de Öğrenci Sınıfı Bileti alabilirsiniz ancak bu bilet türü Work and Travel için ayrılmış kontejan içerisinden sağlanmamaktadır. Yani aynı uygunluk ve esneklik yoktur. Farkı ise bilet değişikliği sırasında 150 EU’dan başlayan cezalar almaz, aynı sınıfta yer bulduğunuz sürece ek ücret ödemeden ücretsiz değişiklik yapabilirsiniz.

4- Orbitz, Expedia, Kayak Gibi Siteler Daha Ucuza Bilet Sağlıyor mu?

Evet sağlıyor. Bu tür siteler yüksek satışları nedeniyle havayolu şirketlerinden PROMOSYON sınıfı kontejanlarını bolca alırlar ve hemen tüketirler. Bu tür büyük işletmelerin risk analizleri vardır ve kendileri de bilirler ki uzun süreli seyahatlerin biletlemelerinde yüksek yüzdeye sahip değişiklikler yapılmakta ve bu değişikliklere ceza uygulanarak esnek biletlerden dahi daha pahalı olmak suretiyle PROMOSYON sınıfı biletlerin satışı sağlanmaktadır. Bu tür sitelerden alınan biletler esnek değildir; ceza ücreti ise 150 EU olup genellikle aynı sınıftan yer bulamayacağınız için ayrıca sınıf farkı ücreti ödemek durumunda kalırsınız. Ayrıca PROMOSYON tipine dikkat etmemeniz durumunda biletlerin iadesi mümkün değildir. Muhatabınız ise bu sitelerin çağrı merkezleridir. Türkçe destek yoktur, bilet değişikliği için en az 1 saat telefon üzerinden işlem yapmanız gerekebilir. Bu bir marketing ya da manipülasyon değil bu tür sitelerin işleyiş şeklidir. Konu hakkında Turkishwat forumlarında bir çok konuya ulaşabilirsiniz.

5- Vize Reddi Alırsam İadesi Mümkün müdür?

Evet mümkündür. %100 iade yapılmaktadır.

6- Taksit Seçeneği Var mıdır?

Evet vardır. Kart tipine göre alış verişiniz sırasında bu konuyu sorabilirsiniz.

7- Turkishwat Bilet Kampanyası Daha Ucuz Bilet Sağlayacağını Garanti Ediyor mu?

Evet ediyor. Herhangi bir acenteden aldığınız fiyat sonrası Turkishwat’ın anlaşma sağladığı acenteye tekrar sorun ve farka bakın.

8- Turkishwat’ın Sunduğu Biletin Daha Pahalı Olma Durumu Mümkün mü?

Evet mümkün. Eğer 3 gün öncesine kadar başka bir yerden yapmış olduğunuz rezervasyon sonrası Turkishwat’a fiyat sorarsanız daha yüksek fiyattan teklif alma durumunuz var. Yoğun dönemlerde sınıflar hemen dolabilir bu nedenle bir üst sınıftan size fiyat teklifi sunulabilir. Ancak aynı anda rezervasyon yapar ve fiyat karşılaştırması yaparsanız o sırada farkı görebilirsiniz.

9- Aynı Anda Birden Fazla Yere Rezervasyon Yaptırmak Mümkün mü?

Evet mümkün; ancak Midyat’a pirinç almaya giderken evdeki bulgurdan olabilirsiniz. Çünkü çifte rezervasyonlar aynı sistemi kullanan acenteler nedeniyle otomatik olarak düşmektedir.

10- Turkishwat Neden Daha Ucuz Bilet Sağlayabiliyor?

Çünkü arada aracı bulunmuyor. Turkishwat, binlerce öğrencinin her gün ziyaret ettiği öğrenci platformudur. Bir çok acente bu nedenle Turkishwat ile çalışmak ister. Turkishwat ise en uygun biletlemeyi yapan ve güvenilirlik testini geçmiş acente ile çalışır. Bu acente ise Turkishwat ile çalışma devamlılığı sağlamak adına Turkishwat üzerinden gelen ziyaretçilere uygun bilet sunma garantisini vermiştir.Yani acenteye Turkishwat’ı zikretmeden soracağınız bilet fiyatı zikrettikten sonraki fiyattan farklı olabilir.

11- Mağduriyet Yaşar mıyım?

Turkishwat 2006 senesinden beridir Türkiye’den bu programa katılan öğrencilere hizmet etmektedir. Bir çok kurumla çalışmış ve binlerce öğrenciye yardımcı olmuştur. Dışarıdan alacağınız biletle ilgili yaşayacağınız sıkıntıyı ancak kendiniz ve çevreniz duyabilir. Turkishwat garantörlüğü ile sağlanan hizmette bir sıkıntı yaşamanız durumunda bunu forumlara aktarabilirsiniz. Unutmayınız ki Turkishwat ile çalışan hiç bir kurum binlerce ziyaretçisi olan bu site için böyle bir duruma düşmek istemez.

12-Turkishwat Aracılığıyla Esnek Olmayan Uçak Bileti Alabilir miyim?

Evet alabilirsiniz. Unutmayın , alacağınız biletin değişim ve iadesi belirli ceza karşılığında olabilir ya da hiç olmayabilir. Ceza miktarı, havayolu firmaları tarafından belirlenmektedir.

13- Nasıl Başvurabilirim?

Aşağıdaki linkteki formu doldurun ve bilgilerinizi bizlere gönderin. Formunuz otomatik olarak acente sistemine düşmekte ve vereceğiniz bilgilere göre en uygun biletleme çıkarılarak sizlere ulaşılmaktadır. Rezervasyon süresi 1 ile 3 gün arasında değişmektedir. Bilet alımı için vize sonucunuzu beklemenize gerek yoktur. Tüm biletlemeler olası problemler için %100 iade özelliklidir.

Work and Travel Ekonomik Uçak Bileti | Work and Travel Haber Portalı
    Konu ozgursum tarafından (24-03-2015 Saat 04:52 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

İşte beklenen konu hadi bakalım Allah utandırmasın inş ucuza bileti halledecez

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Insallah guzel , ucuz biletler alinmasi dilegiyle

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkürler Ellerinize sağlık

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Biletlerle alakali teknik detaylari size ulasan yetkili ile gorusebilirsiniz. Bunun disindaki biletle alakali tum sorularinizi konu icerisinde paylasirsaniz elimizden geldigince cevaplamaya calisiriz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hocam ben rusyada okuyorum WAT programına katılıcam, Moskova çıkışlı ucuz bilet almam mümkünmüdür?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

İletişime geçerseniz size dilediğiniz bileti sunabilirler.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Not olarak birkaç şey paylaşayım. Öncelikle telefon numaranızı vermeniz önemlidir , oldukça yoğun bir ilgiyle karşı karşıyayız ve en hızlı şekilde size ulaşmamız için telefon numranızı vermeniz önemlidir. Ayrıca bizim size sunduğumuz fiyatlar, final fiyatlardır. Üstüne bilet satışı zamanında eklenecek hizmet bedeli ya da başka bir bedel olmayacaktır. Diğer Bütün bilet satış sitelerinde bilet aradığınızda ödeme sayfasına gelene kadar hizmet bedeli görünmez , sitesine göre değişen fiyatlarda 20-40 euro hizmet bedeli eklenmektedir. Fiyat karşılaştırması yaparken karşınıza çıkan fiyatlara bu hizmet bedelini de ekleyerek hesaplamayı unutmayın.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Biletler esnek oluyor değil mi, yani uçuştan 1 hafta önce ben o tarihte değil de 2 hafta sonra uçacağım dersek fiyat farkı oluyor mu? Ve havalimanı değişikliği esnekliğe tabi mi? Örneğin biletim jfk den ama ben san fransisco dan uçmak istiyorum böyle bi değişim mümkün mü?
    EASTWARD HO COUNTY CLUB. MASSACHUSSETTS-CAPE COD-CHATHAM 2015
    LAZY LOBSTER. MASSACHUSSETTS-CAPE COD-CHATHAM 2015

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Biletler esnek olmaktadır. Esnek biletler her yerde olduğu gibi , biletinizin bulunduğu kategoride boş koltuk bulunması durumunda bedava olarak gerçekleşecektir.

Ayrıca biletlerimizde destinasyon değişikliği de yapılmaktadır , ancak havaalanı değişikliğinde fiyat farkı çıkarsa o farkı ödemeniz gerekmektedir. Siz de takdir edersiniz ki İstanbul - New York uçuşu ile , İstanbul - San Francisco uçuşu aynı fşyat değil. Bu farkı ödemeniz istenebilir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vize reddinde %100 bilet iadesi yazmışsınız ama mailde bana bilet iadesi yoktur yazılmış ve 3 tane yıldız koyulmuş.Tam anlayamadım.Ve daha ucuz beklerdim 560 euro çok geldi, site vermek istemiyorum daha ucuz uçuş kendim buldum.Yinede teşekkürler ilginize.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Satılan biletlerin tamamı %100 iadelidir. Ne gibi bir mail aldınız anlayamadım inceliyorum şu an. Sanırım siz karıştırdınız. Herhangi bir sitede daha ucuzu bulunabilir evet ancak öğrenci bileti olarak bulamazsınız. Yani vize reddinde %100 iadeli ve esnek olarak bulamazsınız. Ayrıca birçok sitede ödeme anında ortaya çıkan hizmet bedeli de mevcuttur. İyi watlar.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaslar sizlere telefon araciligiyla ulasiyoruz. Dolayisiyla formu doldururken telefon numaralarinizi yazmayi unutmayin. Ayrica birkac kez aranip da ulasilamayan ogrenciler mevcut. Formunuza cevap gelmediginizi iddia ediyorsaniz muhtemelen bu tarz bir problem yasiyor olabilirsin. Bizlere bu konuyu bildirirseniz kisa surede ilgilenilmesini saglariz.

Son bir not , Gidis guzergahi ve donus guzergahi tam sekilde yazilmali.
    Ornek: Gidis guzergahi , Istanbul- NORFOLK - Donus Guzergahi , New York - Istanbul.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

1-2 haftaya işverenimle görüşceğim 1-2 haftada fiyatlar çok değişir mi 20 Mayıs'a alcam biletimi şimdi alsam daha sonra gitmek istemezsem iade edebilir miyim

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Biletler vize reddi durumunda %100 iadelidir. Bunun disindaki keyfi iadeler de mumkundur. Kucuk bir kesinti olmasi muhtemeldir. Istege bagli iadelerde 20-50 euro arasi kesinti olabilmektedir. Bilet fiyati ve iade kosullarini ogrenmek icin formu doldurmaniz cok iyi olur. Isiniz belli degil sanirim bu durumda gidis donus ny bileti almaniz en dogrusudur.gideceginiz yer belli olunca aktarmayi ayrica ayarlarsiniz,

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

formu doldurdum ama bana ne mail geldi ne de arama

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Hala gelmedi mi ? Genelde en geç 1 gün sonrasında telefonla dönülmüş oluyor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

geldi, sorun yok

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İlk başladığında kayıt olmuştum ama hala bir dönüş olmadı.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

büyük ihtimalle formu doldurduktan sonra sana en az 3-4 kez telefonla dönülmüştür ancak ulaşamamamışlardır. Birkaç kişiye aynısı olmuştu çünkü. Malesef k
    verdiğiniz telefon numarasına zor ulaşıyoruz ,telefonu açmadığınızda sizden geri dönüş ise neredeyse hiç olmuyor Ben ulaşayım acenta yetkilisine bugün içinde sana dönüş yapmalarını sağlayayayım.
    Konu ozgursum tarafından (01-04-2015 Saat 01:49 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben bilet işini şirkete bıraktım ama bana 900$ fiyat çektiler internetten aynı bilet şartlarını expediadan araştırdım 700$ yazıyor bilet konusunda işi bilen biri bana yardım edebilr mi ? boşu boşuna şirkete 200$ daha fazla para vermek istemiyorum açıkçası zaten dolar yüksek

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

linkteki formu doldurarak bizden de ister esnek öğrenci bileti , ister esnek olmayan bilet için fiyat alabilirsin. Sana şirketinin bulduğundan çok daha ucuza bulacağımıza eminim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

540 euroya ist-bos jfk-ist bileti aldım umarım bi aksilik çıkmaz

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

hayırlı olsun..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Formu gönderdik bakalım hayırlsı artık

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

expedia daki fiyat esnek olmayan bilet fiyatı , yani iade edilemez ve değişiklikte ceza verilen bilet. Şirketininki ise sanırım esnek öğrenci biletidir.Biz sana esnek öğrenci biletini şirketinden daha ucuz sunacağız büyük ihtimalle. Eğer isteğin esnek olmayan bilet ise yarın seni aradıklarında bunu yetkili kişiye bildirirsin. Ancak esnek öğrenci biletini alacağını tahmin ediyorum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

110 euro fark var biletler arasında ve diyelimki air france ile 2 bagaj götürmek istedin o zaman da sana maliyeti 85 euro olacak. Yani 2 bavul getirsen bile 25 euro daha ucuz olacak ilk bilet. Orda şunu düşün , aktarmasız thy ile esnek olmayan bilet mi yoksa esnek ve aktarmalı air france mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

5 Haziran gidiş, 22 Eylül dönüş olarak aldım şimdilik. Alacaklara da hayırlı olsun şimdiden ve kampanya için teşekkürler.

Acemi Watçı Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    110 euro fark var biletler arasında ve diyelimki air france ile 2 bagaj götürmek istedin o zaman da sana maliyeti 85 euro olacak. Yani 2 bavul getirsen bile 25 euro daha ucuz olacak ilk bilet. Orda şunu düşün , aktarmasız thy ile esnek olmayan bilet mi yoksa esnek ve aktarmalı air france mı?
    aynen dediğini düşündüm mantıklı bileti aldım bugün çok teşekkür ediyorum emeği geçen herkese ozgursum sana ayrıca teşekküler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

hayırlı olsun...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)