Arkadaşlar merhaba
17 martta konsolosluktaydim.Geçmiş yıllarda isim sorusturmasinin önemli kurbanlarından biri olarak vize görüşmesinde sarı kağıdı alıcağımdan emindim ilk yılımda tam 1 yıl süren 2. Yıl sorusturma gecerli denmesine ragmen tekrar sorusturmaya kalarak 15 gün beklemistim.Bu iki yilin üzerinden düsünürsek ve internette isim sorusturmasi vakalarinda bir kere sorusturmaya kalindiginda devaminin geldigini görebiliriz.

Vizeyi aldim öncelikle bu sabahda konsolosluktan pasaportumun ptt ye verildigi mailini aldım.

Geçen yıl gercekten unutulmaz bir yazdı benim için.
Biraz görüşmeden bahsedeyim ,
5 kisiydik kapida tanistigim arkadaslarla sadece Mehmet adinda bir arkadasimiz sorusturmaya takildi.
Görüşme ,
Görevli bu yıl nereye gidecegimi gecen yılın nasıl gectigini sordu transkrpti acti okul bitince ne yapicagimi sordu.Sonrasinda insan kacakciligiyla ilgili olan kitapcigin icinde ne oldugunu sordu.O soruyuda cevaplayinca
Your visa has been approved dedi zaten bu cümle isim sorusturmasina bir kere takilmis bir kisi icin hayat demektir.Bende şasırdım normalde sarı kagıdı vericekti hatta bana sarı kagıdı uzattığında şunu bile söyleyebilirdim ,
keep that for yourself I got already with me .

Sonunda teşekkür ettim.Koşarak uzaklaştım filan diyormuşum

Arkadaşlar düzgün bir yaz gecirdiyseniz giris cikislariniz vs herseyiniz sisteme göre uygunsa olumlu bir izlenim yaratirsiniz , en azindan ben oyle dusunuyorum new yorkdan kiraladigim arabanin otoban gecis ucretlerini mesela ekim ayinda odemistim turkiyede. Toll Pass i kullanan arkadaslar varsa bilir fatura 1 2 ay sonra evinize postalanir.Bu gibi ödemeleri düzenli yapmanızı öneriyorum.
Isim sorusturmasina gecmiste takılan arkadaslar korkmamalı bence heralde ben bir ilkim gecmiste takilip devaminda takilmadan vizeyi alan.
Suanda sorusturmaya takilan arkadaslarada şans diliyorum umarım en kısa zamanda güzel haberler alırlar

Work and travel a bu yıl gidecek arkadaslarada heyecan dolu bir yaz diliyorum.