Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 97 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 24 Mart vize görüşmesi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tabiki en baştan ayrıntılı bir şekilde anlatıyorum.
    Öncelikle 10 da olan randevuma 9 da gittik. wat ile amerikaya çok yakın bir arkadaşımla gidiyorum ikimizinde randevu saati 10 daydı zaten orada saat 10 da randevusu olan bir sürü insan vardı. Öncelikle içeri girmeden kapıdaki görevliler elektronik cihaz var mı yanımda diye kontrol etti daha binaya girmeden çünkü hepsini bırakman gerek telefonla bile içeri giremiyosun o yüzden seni beklicek birisiyle gitmeni tavsiye ederim. Güvenlil görevlileri beni kontrol ettikten sonra başka bir görevli adımı soyadımı ve randevumu saatimi sorduktan sonra içeri girmek üzere ilerledim. Bu sırada da asıl kapının önünde de biraz sıra bekledikten sonra içeri girdim tekrar güvenlik görevlileri vardı burdan x-ray cihazından geçip asansörlerin olduğu koridora ilerledim. Burda da bir görevli gerekli olan tüm evraklarımı söyleyip bunları ona vermemi söyledi hazırladım,bunlar kapalı mühürlü transkriptim,pasaportum, sevis ve ds2019 formumdu, görevliye verdim ve bana düzenleyip geri verdi,dosyamın içinde de tapu senedi gibi önemli olmayan evraklar kaldı. Sonra asansöre bindik ve asıl vize görüşmesi olucak kata çıktık.Burda hemen güvenlik görevlilerin yönlendirmesiyle numara alıyosun ve ilk numaran yandığında aşağıdaki görevlinin düzenlemiş olduğu evrakları veriyosun. Vize görevlileri tekrar kontrol ediyo bu sırada senden mühürlü transkriptini açmanı istiyo ve böylece bitiyo. Numaran ekranda 2. sefer yandığında parmak izini veriyosun bu da böyle bitiyo ve 3. sefer yandığında asıl vize görüşmen için konsolosluk görevlilerin yanına gidiyosun tıpkı banka sistemi gibi.
    Gerçekten heyecanımı anlatmaya kelimeler yetmez o an ama sonra sen bunu yapabilirsin dedim kendime ve olabilicek en güleryüzlü şekilde konsolosluk görevlisiyle konuşmaya başladım. O sormadan ben önce davrandım ve hemen merhaba nasılsın dedim böyle sohbet havasında konuşmamız başladı (tabiki ingilizce) bu sırada da benden diğer konsolosluk görevlisin kontrol edip bana geri verdiği önemli belgelerimi istedi(içinde transkriptim de vardı) , daha sonra amerikaya ne için gittiğimi,nereye gittiğimi,hangi okulda ve bölümde okuduğumu, ne zaman mezun olucağımı gibi klasik sorular sordu.Bunları cevapladıktan sonra sana bir kaç rastgele soru sorucam dedi ve Türk kültürü hakkında bana neler söylebilirsin, sence araba seyahat için gerekli mi ve şimdiye kadar aldığın en anlamlı hediye nedir diye sordu. Hepsi şuan düşününce çok kolay sorular gibi görülse de o an afalladım,saçmaladım ve doğru düzgün yanıtlayamadım. En son olarakta olmazsa olmazları tabi ki insan kaçakçılığıyla alakalı belgeye gösterdi okudun mu ve ne anlatıyo dedi.Bunları da cevapladıktan sonra bir şeyler imzalamaya başladı ve açıkcası reddi yedim sandım dayanamadım sordum her şey yolunda mı diye evet dedi vize onay kağıdını ve diğer dosyalarımla birlikte hiç bakmadığı transkriptimi geri verdi. Transkript kısımlarını özellikle vurguladım çünkü bu konudaki şüphelerini çok çok iyi anlıyorum ama inan panik yapılacak hiç bir şey yokmuş Benim vize maceram da böyleydi başka sorun olursa sor lütfen seve seve yanıtlarım
    Konu mell95 tarafından (25-03-2015 Saat 09:57 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Aynı gün bize sorulan sorulardan hatırladıklarımı yazayım

What does your father do ?
    How long have you been swimming ?
    Where did you learn to swim?
    Where will you work?
    Where do you study?
    Have you ever been out of country? where ? why ?
    Why do you want to go again? (3.defa katıldığım için)
    What'd you do in an emergency stuation? bu soru hepiimizde soruldu.

Anti trafficking i okudunuzmu sorusu zaten sabit.

4.sınıf yani bu yıl mezun olacak arkadaşım yanında götürdüğü yüksek lisans yapacağını gösteren belgeyle gitti ve vizeyi aldı
    Ortalaması 1.80 olan arkadaşım aldı
    Bende 3.defa aldım.
    (Ankara)

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Gerçekten teşekkürler verdiğin bilgiler oldukça faydalı. Transkript heyecanı var sadece. Aslında ingilizcem gayet iyi düzeyde ancak rastgele soru bölümünde dediğin gibi şu an aklımdan geçen cevapları vermem pek mümkün gibi gözükmüyor. Saçma cevaplar vermem olası ki muhtemelen uzun cümle bile kuramam böyle bir durumda. Ancak ortalamana bakmaması içimi öyle rahatlattı ki. Bende vize görüşmemi istanbuldan alacağım o halde. Yasal haklar konusunda uzun bir cevap mı istiyor? Birde konuşurken akıcı hızlı bir şekilde mi ifade ediyor. Sponsor mülakatımda konuşan kişi oldukça hızlı ve aksanlı konuşmuştu. Didim Marmaris gibi yerlerden alışmış olmama rağmen o an heyecanlandım ve kısa cevaplar vermiştim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Rica ederim ne demek Aslında sadece belgeyi okuyup okumadığını anlamak için soruyo ekstra yasal hakların neler gibi bi soru sormadı hatta ben anlatıcaktım okay okay dedi susturdu beni ama genel olarak oku derim bir fikrin olması açısından. Heyecan gerçekten kaçınılmaz bi duygu ama onu girerken en aza indirmeye çalış ki daha rahat olabilesin. Akıcı mıydı diye düşünüyorum şimdi evet akıcıydı ama her soruyu net bir şekilde anlayabiliceğin bir akıcılıktı problem yaratıcağını sanmıyorum Dediğim gibi genel sorular hakkında bilgi olsun özellikle işinle alakalı çünkü bana ne iş yapıcağımı sordu bi başkasına günlük ne kadar kazanıcağını da sormuş olabilir. orada gerçekten önemli olan ingilizce seviyeni, bilgini göstermek mükemmel olmasına gerek yok cevap ver veya vermeye çalış sana zaten artı puan getiricektir

Acemi Watçı Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Alexandria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı gün bize sorulan sorulardan hatırladıklarımı yazayım

What does your father do ?
    How long have you been swimming ?
    Where did you learn to swim?
    Where will you work?
    Where do you study?
    Have you ever been out of country? where ? why ?
    Why do you want to go again? (3.defa katıldığım için)
    What'd you do in an emergency stuation? bu soru hepiimizde soruldu.

Anti trafficking i okudunuzmu sorusu zaten sabit.

4.sınıf yani bu yıl mezun olacak arkadaşım yanında götürdüğü yüksek lisans yapacağını gösteren belgeyle gitti ve vizeyi aldı
    Ortalaması 1.80 olan arkadaşım aldı
    Bende 3.defa aldım.
    (Ankara)
    hocam bende 4. sınıfım ancak şirket + herhangi bir belgeye gerek yok dedi acaba sıkıntı çıkaran olur mu belge yok diye

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Geçen sene son sınıfken aldım vizeyi hiç bir problem olmadı yükseklisansla ilgili belge falanda götürmedim , son sınıf olmamla alakalı bir soruda sorulmadı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bu tamamen şans işi gibi geliyor bana kimisi dikkat ediyor kimisi takmıyor.Arkadaşıma gelen vize görevlisi mezun olucaksın bu yıl geri dönmek için sebebin varmı diye sordu.Ama geçen yıl hiçbişey getirmeden alan son sınıf arkadaşımda oldu.Yinede imkanınız varsa biyerden işe başlayacağınıza dair,yüksek lisans yapacağınızı gösteren bi belgeyle gitmek daha mantıklı.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Son sınıf öğrencisi ve ilk defa Amerika yolcusu olarak genel soruların dışında bu sene kaçıncı senen ve daha önce yurtdışına çıktınmı sorusu ile karşılaştım ve evet çıktım dedim ülkeleri saydım, son senem inşallah mezun olacağım dedim ve i hope so karşılığını alarak vizeden onayı aldım. Ortalamam da 2.00 idi.

İster istemez heyecan yapılıyor lakin coolluğu korumakta yarar var. Bir de şuna dikkat etmenizi öneririm amerikan giyiniş tarzına yakın giyinerek içime hoodie(kapşonlu) giydim, sonuçta oraya vasıfsız işçi olarak gideceğimizden görüntüye önem verdiklerini düşünüyorum. Çok salaş olmamak ve çok önem vermiş havası yaratarak aşırıya kaçmadan sportif bir kombin ile görüşmeye gitmenizi öneririm.

Herkese kolay gelsin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ganom 3. İngilizcem orta seviyenin biraz üstünde . 3 Nisan günü bende İstanbula vize görüşmesine gideceğim ancak şöyle bir korkum var gıcık bir memur gelirse klasik vize soruların haricinde sorular sorar ya da çok suratsız bir bir memur gelir diye korkuyorum ,endişeliyim . Acaba fikirleriniz yorumlarınız nelerdir . Bu arada randevum 9.30 da saat sabah 6 gibi Alibeyköy otagarında olacağım ordan orası kaç saat acaba yetişir miyim aradaki mesafe ne kadar sürer bunun hakkında da bilgi verirseniz sevinirim .

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ganom 3. İngilizcem orta seviyenin biraz üstünde . 3 Nisan günü bende İstanbula vize görüşmesine gideceğim ancak şöyle bir korkum var gıcık bir memur gelirse klasik vize soruların haricinde sorular sorar ya da çok suratsız bir bir memur gelir diye korkuyorum ,endişeliyim . Acaba fikirleriniz yorumlarınız nelerdir . Bu arada randevum 9.30 da saat sabah 6 gibi Alibeyköy otagarında olacağım ordan orası kaç saat acaba yetişir miyim aradaki mesafe ne kadar sürer bunun hakkında da bilgi verirseniz sevinirim .
    Aldın mı vizeyi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet bugün istanbuldan vizemi aldım,tavsiye edeceğim ilk şey heyecan yapmamanız,parmak izi verene kadar gerilim oldu bende,sonrasında oturup soruları dinlerken çok iyi cevaplar veren yada veremeyen herkesin vize aldığını gördüm ve rahatladım.duyduğum kadarıyla ali hocanın çalışmamızı önerdiği sorulardan sordu memurlar.bunlar dışında şimdi ingilizceni test etmeye yönelik sorular soracağım diyip sevdiğiniz aktörü yada okuduğunuz en uzun kitabı,dövmesi olan tanıdığın birisi varmı ve benzeri soruları soran bayan memur var sadece ama o da vize vermek için elinden geleni yaptı.bana güler yüzlü gözlüklü bey denk geldi ve sorulan sorular;nereye gidiyorsun,ne iş yapacaksın,nerede ve hangi bölümde okuyorsun,yüzmeyi nerede öğrendin ve en sevdiğin plaj hangisi,insan kaçakçılığı formunu okudun mu ve yanında götürecek misin, ekstra olarak bölümümle alakalı olduğu için gündemde olan bir olayla ilgili düşüncelerimi sordu.herkese şimdiden başarılar.ayrıca ben alexandria virginia ya gidiyorum bu yaz orada olacak var mı ?

Deneyimli Watçı fuatti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

mmm hayırlı olsun kardeşim.Gayet rahat bir şekilde almışssın.İnş. bizde aynı şekilde vizemizi alırız ya kesinleşsin artık kafayı yicem burda

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok teşekkür ederim,hiç endişe yapmayın gerçekten memuru pek anlamayan düzgün cevap veremeyenlerde oldu ama memurlar o kadar da katı değiller onlarada yardımcı oldular vize verdiler bi şekilde,bende böyle beklemiyodum ordaki havayı açıkçası.randevu ne zaman bellimi ?

Tecrübe Puanı
    0

Evet bugün istanbuldan vizemi aldım,tavsiye edeceğim ilk şey heyecan yapmamanız,parmak izi verene kadar gerilim oldu bende,sonrasında oturup soruları dinlerken çok iyi cevaplar veren yada veremeyen herkesin vize aldığını gördüm ve rahatladım.duyduğum kadarıyla ali hocanın çalışmamızı önerdiği sorulardan sordu memurlar.bunlar dışında şimdi ingilizceni test etmeye yönelik sorular soracağım diyip sevdiğiniz aktörü yada okuduğunuz en uzun kitabı,dövmesi olan tanıdığın birisi varmı ve benzeri soruları soran bayan memur var sadece ama o da vize vermek için elinden geleni yaptı.bana güler yüzlü gözlüklü bey denk geldi ve sorulan sorular;nereye gidiyorsun,ne iş yapacaksın,nerede ve hangi bölümde okuyorsun,yüzmeyi nerede öğrendin ve en sevdiğin plaj hangisi,insan kaçakçılığı formunu okudun mu ve yanında götürecek misin, ekstra olarak bölümümle alakalı olduğu için gündemde olan bir olayla ilgili düşüncelerimi sordu.herkese şimdiden başarılar.ayrıca ben alexandria virginia ya gidiyorum bu yaz orada olacak var mı ?
    lifeguardlık mı yapacaksın yüzme ile ilgili soruları o yüzden mi sordu acaba bu arada hayırlı olsun inş bizde alırız

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet lifeguardlık yapıcam teşekkür ederim bekleyen herkes sorunsuz alır umarım

Tecrübe Puanı
    11

Vize başvurusu yapılcak daha ds formunu beklioduk geldi. tarihleri 22-23-24 Nisan olarak vermeyi düşünüyorum bakalım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tavsiyem bi an önce randevu almanız istanbula gitmeyi düşünüyosanız randevular baya dolu sanırım

Tecrübe Puanı
    11

Kardeşim vize randevusuna bireysel başvuru yapılmıyor work and travel için gruplar halinde kendi şirketiniz yapıyor sizin adınıza.Benim elimde olan bir şey değil yani

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Anladım,öyle bi durumdan haberim yoktu bana bireysel almışlardı randevu.kolay gelsin şimdiden başarılar

Tecrübe Puanı
    0

Evet lifeguardlık yapıcam teşekkür ederim bekleyen herkes sorunsuz alır umarım
    bende lifeguardlık yapacam o zaman yüzme ile ilgili sorularada çalışayım iyi oldu bunu öğrenmem

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Nerede çalışcaksın ? Haklısın,nerede öğrendin ne zaman öğrendin yada lifeguardlık deneyimin var mı gibi sorular gelmesi muhtemel

Tecrübe Puanı
    0

Nerede çalışcaksın ? Haklısın,nerede öğrendin ne zaman öğrendin yada lifeguardlık deneyimin var mı gibi sorular gelmesi muhtemel
    wisconsin wilderness hotel de çalışcam sen ? aynen ya bunlara da çalışayım girmeden vizeye hazırlıklı olayım yani en azından orda bi an öyle kalmıyayım heyecandan

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beraber girdiğim bir arkadaşın not ortalaması 0.68 di . problem olmadı .
    ingilizcenin iyi olmadıgını düşündüğü anda görevliler zorlamaya başlıyor. birkaç kişiyi izledim cevap veremediler şaşırdılar ne diceklerini daha çok üstüne gittiler. yeterince fazla konusun anlaşılır olun ve çok biliyormuş gibi gözükün.

heyecan olucak. ing öğr.okumamama rağmen heyacan yaptım.üstesinden bi şekilde gelin artık

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wisconsin wilderness hotel de çalışcam sen ? aynen ya bunlara da çalışayım girmeden vizeye hazırlıklı olayım yani en azından orda bi an öyle kalmıyayım heyecandan
    cameron run da çalışıcam virginia da

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı manofchance Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beraber girdiğim bir arkadaşın not ortalaması 0.68 di . problem olmadı .
    ingilizcenin iyi olmadıgını düşündüğü anda görevliler zorlamaya başlıyor. birkaç kişiyi izledim cevap veremediler şaşırdılar ne diceklerini daha çok üstüne gittiler. yeterince fazla konusun anlaşılır olun ve çok biliyormuş gibi gözükün.

heyecan olucak. ing öğr.okumamama rağmen heyacan yaptım.üstesinden bi şekilde gelin artık
    Aynen öyle,ben vizeyi her türlü verdiklerine hatta bunun için memurların uğraştığını farkettim,o yüzden kesin alacağınızı düşünüp rahat olmak önemli,ben bi soruya yanlış cevap verdiğim halde memur gülerek hayır ben aslında sana şunu demek istedim diyerek düzeltti, yanlış cevap versenizde paniklemeyin

Tecrübe Puanı
    0

https://www.youtube.com/watch?v=MCk32YQJbhM

tam olarak böyle mi oluyo vize görüşmesi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sayılır

Tecrübe Puanı
    0

seslendirme nasıl Amerikaya gidiş nidininiz nidir

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu videoda görüşmenin daha kargaşalısı oldu istanbuldaki.yani benim görüşmemin olduğu gün öyleydi çok kalabalıktı,heycandan titreyenlerde var tavsiyem hiç bakmamanız o kişilere

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yeşil pasaportun farkı mıdır bilmiyorum ama neredeyse hiç soru sormadı bana,

Work and travel mı dedi ilk soruda , daha sonra kaçıncı sınıf ve hangi okul olduğunu sordu işlemleri yaptı ve onayladı. Sakin olursanız hiç bir sıkıntı yok arkadaşlar %99 alırsınız

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)