Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 27 ocak newyorkta olucam nj gitmeliyim..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 27 ocak newyorkta olucam nj gitmeliyim..

dostlar 5 gunlugune nj ye gidip sonra turkiyeye dönücem ama ingilizcem yok internet aracılıgı ile avisten arac rezarvasyonu yaptım ..ama az cok ny tan nj giden yollu biliyorum paralı gecişlerde var!! havaalanından aracı nasıl alıcam yol guzelgahını ve ucretlı gecıslerde nasıl para ödiyecem hiç bilmiyorum..yanımda 2 tane kucuk cocugum olacak tavsiyenız nedir?türklerin işlettiği rentacar varmı yada türk şöför bulabilirmiyim??fikirleriniz önemli..

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

avis.com.tr'ye girin. rezervasyon saatlerini ve günlerini seçip bilgilerinizi girdikten sonra rezervasyonu yapın. rezervasyon yapıldıktan sonra confirmation bilgisinin çıktısını herhangi bir durum için yanınızda bulundurun. dikkat etmenizi istediğim şey rezervasyonu TL üzerinden yapmaya çalışın bu nedenle size avis'in tr'deki adresini önerdim. kur farklarından dolayı aynı aracı daha ucuza alma imkanınız oluyor. yine de iki yerden rezervasyonun fiyatını kontrol edip hangisi ucuzsa ona göre alın.

Rezervasyon saatlerini uçuşunuza göre +2 -2 saatleri aralığı alın. Yani uçak 12:00 da iniyorsa 02:00'a göre rez başlatın. dönüşünüz gece 23:00 ise 22:30'da aracı bırakacağım şeklinde rezervasyon yapın.

Avis'in otoyollar için EZPass dediğimiz geçiş kartı vardır bu arabanın dikiz aynalarının hemen arkasındandır

Mutlaka yanınıza GPS alın. Avis'in günlük GPS kirası 15USD civarında. Eğer GPS'iniz yoksa yeni bir GPS almaya değer mi hesap edin ona göre buna karar verin.

Park yerlerine dikkat edin. Cezalar AVIS'e sonrasında da sizin kredi kartınıza geliyor. Aylar sonra bile çekim yapılabilir.

Rezervasyonu ayrıca payless.com üzerinden de yapabilirsiniz. Payless de Avis'in ama daha ucuz ve aynı araçlar var. Payless Avis'in ofisinde farklı bir banko'dan işlem yapıyor. Aynı şirketler.

Avis'e JFK üzerinden ulaşım şöyle:

1- Havalimanından çıkın Airtrain'e gidin (tabelalar gösteriyor)
    2- Airtrain'e bindiğinizde son duraktan bir önceki durak olan ve şu an aklıma gelmeyen Station'da ineceksiniz. zaten statition ibarelerinin üstünde RENT CARS vb şeklinde işaret göreceksiniz.
    3- İndiğinizde hemen bir alt katta AVIS'in ofisini göreceksiniz.

GPS olmadan yola asla çıkmayın.
    admin (at) turkishwat.net

Tecrübe Puanı
    10

Cadde kenarı araç kiralama şirketlerini önermem. Ekstra charge edilebileceğiniz durumlar oluşabilir. Avis, Dollar, Budget gibi şirketleri deneyin. Zaten havalimanında Türk'ün işlettiği bir araç kiralama şirketi yok. Eğer bavullarınız da varsa NY içine tren otobüs taksi ile sürünmektense hemen havalimanından aracı alıp tekrar dönerken havalimanına bırakmak hepsinden hem daha tasarruflu hem de daha kolay

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostlar cok tşk ederim inanın ilac gibi geldiniz...40 yasımdayım ve hiç aklıma gelmezdi amerıkaya gıdıp kimse bana klavuz olmadan tek basıma arac surecegim ..avisten rezarvasyon yaptım ama dedıgınız ıkıncı arac kıralma yaklasık 200 tl daha ucuz!!ondada EZPass varmıdır ...bide cep telefonuma navıgasyon yuklesem işime yararmı?çünki sadece gidecegim yerden dısarı cıkmayacam bide dönünce lazım olacak...

Araştırmacı Watçı Berkeley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı aviregal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostlar cok tşk ederim inanın ilac gibi geldiniz...40 yasımdayım ve hiç aklıma gelmezdi amerıkaya gıdıp kimse bana klavuz olmadan tek basıma arac surecegim ..avisten rezarvasyon yaptım ama dedıgınız ıkıncı arac kıralma yaklasık 200 tl daha ucuz!!ondada EZPass varmıdır ...bide cep telefonuma navıgasyon yuklesem işime yararmı?çünki sadece gidecegim yerden dısarı cıkmayacam bide dönünce lazım olacak...
    cep telefonundaki navigasyon idare edebilir hocam tabi internet bağlantınızada bağlı, yinede güvenemem derseniz uygun bi navigasyon alınabilir gibi.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Cep telefonundaki navigasyon da ise yarar. Aslinda daha iyi olabilir ama guncel harita ve iyi bir navigasyon programi olmali. Avis'den kiralayacaginiz Navigasyon size ingilizce yol tagrifi yapacagi ve tum her sey ingilizce olacagi icin zorlanabilirsiniz.Simdiden kolay gelsin size.
    ""Let the game begin""

Tecrübe Puanı
    10

Cep telefonunu asla önermem. ABD'nin yolları çok karışıktır çünkü çok opsiyon vardır. Telefona bakarak Exit almak çok karmaşık kavşaklarda doğru yolu belirlemek ve navigasyona devamlı bakma zarureti kazaya bile sebebiyet verebilir. Eğer dil konusunda probleminiz varsa aynanın altına ya da torpidoya koyduğunuz navigasyona bakarak bile gitmeniz telefondan daha iyidir ancak yola motive olduğunuzda kaçıracağınız dönüşlerin olduğunu düşünürsek sesli bir navigasyon şiddetle önerilir. Navigasyondaki İngilizce Türkçe'ye çevrilebilir eğer özelliği bulunuyorsa. Yoksa yanınıza bir tane TR destekli navigasyon alın. Telefonla olacak iş değil bu.

Tecrübe Puanı
    10

Bu arada navigasyon hiçbirinde yok onu kiralama sırasında ekstra ödeme yaparak alabilirsin. Yani navigasyon opsiyonu ekstra bir özellik. payless için de kiralama sırasında navigasyon alabilirsin yani

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostlar cok tesekkür ederim...bir arkadasım kendi navıgasyon cıhazına newyork harıtası yukleyip bana vericekmiş nasıl yapacak bılmıyorum ama basit bir işmiş gibi söyledi...payless her arabada standarttır diye düşünüyorum maşşallah her yerde paralı geçiş var...şu işi sizin sayenizde halledecem zannedersem ..yorumlarınız sayesinde rahatladım valla...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

basit bir sey , navigasyona internetten new york ya da amerika haritasini yukleyecek o kadar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostlar çok tşk ederim...sonuçları buraya yazacagım...bakalım nj yemi gidebilecekmiyim yoksa pelsinvanyadanmı çıkacam anlıyacagız)))

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

7 gün kaldı....bakalım belki aynı uçakta bir forumdan birini buluruz?))

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostlar sabah ucuş iptal oldu havalar nedeniyle....bakalım yarına kaldı...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Hayırlısı ile git de tam kar fırtınası öncesine denk geldi uçuş

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostlar bilgilendirme için yazıyorum...ucagım iptal edilince akşama dediler aksamda iptal oldu 3 gun sonraya ucak teklif ettiler bu sefer işlerim karma karısık olacaktı...bende 4000 tl tutarınkı bileti iptal ettim...5 gunlugune 10 bin tl masraf tutacaktı hepsi yanıma kar kaldı..biletin parasını 3 gun ıcınde iyade ettiler..ksr bakmayın geç yazdım işler yogun anca yazın ucuz ucak bıleti bulursam giderim...her işte hayır vardır herkeze tşk ler...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)