Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Wat ve Turist Vizesi Baglantisi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Wat ve Turist Vizesi Baglantisi

Merhabalar,
    2013 ve 2014 yazlarinda amerika'da bulunan kuzenimin sahip oldugu magazada satis danismani olarak wat yapmistim. Bu yaz icin de -eger alabilirsem- turist vizesiyle gitmeyi ve calismayi planliyorum. Vize gorevlisi neden turist vizesine basvurdun 2 senedir wat yapmissin bu sene de wata basvurabilirsin derse gectigimiz 2 yaz boyunca gidemedigim batiyi yazin yapicagim zorunlu stajimdan once gezip gormek istiyorum demeyi dusunuyorum. boyle konusmam olumlu bir intiba birakir mi? Ya da siz ne dememi onerirsiniz? eger turist vizesini alamazsam tekrar j1 vizesine basvurup wat ile gidecegim. turist vizesinden almis oldugum red j1 vizem icin bir etki olusturur mu? Ornegin wat gorusmemde vize gorevlisi neden turist vizesine basvurdun madem tekrar wat yapicaksin diye bir soru sordu diyelim. bu sorun olusturur mu?

Tesekkurler simdiden.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yardimci olabilecek arkadaslarin cevaplarini bekliyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ogrencilerin turist vizesi almasi diger insanlara gore daha zor olmakta. Bu dogru. Daha once wata basvur denilip reddedilen arkadasim da oldu. Dolayisiyla sana da bu soylenebilir. Batiyi gormek istiyorum bir neden olamaz. Sen doguda calisirken de batiyi gorebilirsin , hatta batida da calisabilirsin. Daha saglikli bir neden bulman daha yararina olur.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Biir sekilde turist vizesi sansimi kullanmak istiyorum eger alamazsam bu wat basvurumu etkiler mi acaba? ayrica Kiz arkadasim bu sene doktor olan teyzesiyle turist vizesine basvurdu ve kuzenlerinin yanina tatil amacli gideceklerini soylemisti ve vizeyi almislardi. Arkadasimin vizeyi almasinin nedeni olarak teyzesinin yesil pasaporta sahip olmasi buyuk etkendi sanirim. Ama akrabasinin yanina gidicegininsoylemesi olumsuz bir hava olusturmamis. Benim de ikna edici bir nedenle kuzenimin yanina gidip onun yaninda kalip gezicegimi soylemem ne kadar dogr olur? yoksa hic akraba kuzen iliskisini katmadan mi konusmaliyim gorusmede

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Yani bu resmi bilgi degil tamamen benim gozlemim bastan soyleyim. Kizlar erkeklere gore daha kolay vize aliyor. Teyze ile beraber akraba ziyareti sorun olmaz. Mesela sen de annenle beraber vizeye gitsen sansin daha da artar. Yanina gidecegin kisinin durumu da vizeni etkiler. Amerika da dogmus ya da uzun yillardir orada yasayan , yasal olara oraya giden ve durumu da oldukca iyi olan biriyse sorun olmaz. Ancak mesela F1 la gidip orada yasamaya baslayan biriyse yanina gitmen sana olumsuz bir durum takindirir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kizlarin daha kolay aldigini ben de duymustum. Kuzenim j1 ile gidip bi sure sonra vizesini degistirip okul okumustu. ssimdi amerikan vatandasi ve durumu gayet iyi cok sukur. ondan bahsederken amerikan vatandasi olsugunu ve ne is yaptigini anlattim diyelim ve nasil gitriginide j1 konusunu vs katmadan anlattigimi varsayalim. benden detayli bilgilerini isterler mi ya da bir sekilde onun nasil gittigini vs. arastirip bulma imkanlari var midir? Cunku kiz arkadasima sordugumda o sadece kuzeninin ne is yaptigini, amerikan vatandasi oldugunu ve suan evli olsugunu bahsetmis sorulan sorulara gore. Kendisinin bilgilerini falan istememisler. ayrica wat basvurumla ilgili soruma da cevap alamadim

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

merak etme kendilerinde her turlu bilgi mevcut , herseyi sana sormazlar. Amerikan vatandasi dersin , Eger gelir belgesi cikartabiliyorsa , ne kadar kazandigini da gosteren bir belge yollasin sana. Ayrica Davet mektubunu da yollasin. Iicinde surda calisiyorum , yillik gelirim su kadar filan yazsin. Senin icin geldiginde 1 ay 15 gun neyse konaklamasini ve yeme icmesini ben karsilayacagim desin. Bu da arti olur senin acindan durumu iyiyse.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bahsettiginiz belgeleri alirim bunda bir sorun olmaz. Ancak ben wat icin gittigimde sahibi oldugu is yerinde calismistim son iki yaz boyunca. Simdi gelir belgesinde calistigi yeri vs. detayli bir sekilde yazacaktir. Ve onun yaninda calistigimi ggorecekler mutlaka. wat icin yanina gidip calismam ve simdi turist olarak gidicek olmam bir sorun teskil eder mi peki?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

O kadar detaya takilma Sansini dene bir de bunu cabuk yap , olumsuz durum olursa wat sezonunu da kacirma .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Onlar takiliyor ne yapalim bizi de polisiye film senaristleri gibi yaptilar Son sorum 3. defa soyle olucak Simdi davetiye, gelir belgelerini, vs. konsolosluga verdim ve vizeden reddi aldim diyelim. Wat basvurumda artik kuzenimin yanina calismaya godecegimi ogrenmis olacaklar. Olumsuz bir durum olabilir mi bu?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@ozgursum kuzenimin davetiye ve gelir belgesi yollamasinin benim acimdan yararli olabilecegini soylemistin. Kuzenimin sirketinde wat yapmis oldugumu gormeleri bu mana da benim olasi red almam durumunda j1 vizemin onayini etkileyebilir mi bunu merak ediyorum. Cunku red alirsam wat a basvurucam ve bunun j1 vizemde bi sorun olusturmasindan endise ediyorum.

tesekkurler onceki cevaplarin icinde.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Net bir bilgi bu konuda veremem , bu konuda net bilgiyi ancak konsolosluk yetkilileri verir. Onlar da her zaman , her basvurunun ayri olarak degerlendirildigini soylerler ancak ne kadar gercek orasi tartisilir. Senin hangi sirkette wat yaptigin onlarda kayitli midir , kayitliysa o firma kimin oldugu bilgisi onlarda var midir , sanmam. Ama Amerika bu hersey beklenir Yani sonuc olarak turist vizesine bavsurmak istiyorsan sansini dene , dilersen davet mektubu olmadan dene sansini ancak davet mektupuz basvurursan orada kiminle ve nasil zaman gecirecegini anlatmali ve ikna etmelisin. Yani ne amacla gittigini anlatmalisin Ve ikna etmelisin sadece bu amacla gitmek istedigine.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Amerikanlar kendilerini ilgilendirmeyen konularla ugrasmazlar bilirsin ama konsolosluk sonucta bir capanoglu arar diye endise ediyorum ben de neyse sansimi denedikten sonra artik tecrubelerimi yazarim. cok tesekkur ederim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende mezun olup wat'a gittim döndüm şimdi turist vizesine başvurmak istiyorum lakin Amerika'dan döndüğümden beri işsizim askere de gitmedim Hiç yeni mezun olup turist vizesi alan birileri oldu mu sitede 160 dolar verip denemeye değer mi ki ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Işden vazgeçme

Bunu sadece merak ettğimden sormak istiyorum işi aldıktan sonra yani imzalar atıldıktan sonra WAT programını iptal etmek mümkünmü acaba ? yanan para birtek ön katıt ücretimi olacak ??

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)